Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 11:57:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.03.10 21:15:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.03.09 17:06:18
Hozzászólások: 10
Carson Stormracer extreme rtr...
Amint tudjuk már egész olcsón 50-60 ezer forintért a mienk lehet ez a csodás, de kezdőknek való robbanós gép. Személy szerint én 49 ezerért vettem (+5500 nitro start szett)
Egy hónapja van meg de csak jönnek a problémák.
Első nap elhagytam azt a "kutyacsont" (kardán) elülső fészkét, gondolom nem húzták meg rendesen a csavart, azt vettem újat. A 4darab/8000Ft-s gumik olyan gyorsan kopnak aszfalton, hogy az nem igaz... A berántó rugójának a vége eltört, de sikerült megjavítanom. Ha már a berántónál tartok, többször előfordult, hogy nem húzta vissza a zsinórt a berántó teljesen, vagy maxra kihúzva kiakadt, nem akart visszamenni, foszlik a zsinór. A karburátor alól szivárog az üzemanyag, tiszta mocsok a karbitol lefelé minden.
A kabát hamar kikopik.
A motor szépen duruzsol, jól beállítva nagyon tud menni még 16%-os üzemanyaggal is! (azt használok hozzá).
De attól még szeretem ezt az autót, egyenlőre nem vágyok másikra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 17:47:25 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.03.07 08:36:47
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Heves Megye
Sziasztok

Kezdőként nemrég vettem egy használt Carson Spectert (nem a kettes, de átalakították, pl előre is hátsó lengéscsillapító tartót tettek). Mentem vele egy pár kört, miután sikerült belőni a motort a hideg időhöz, s a kuplungnál hallottam egy kis csilingelő hangot. Szétszedtem, s az egyik csapágy a harangnál kezdi megadni magát, most hozzák a két csapágyat. Van valakinek más ötlete a csilingelő hangra (alu kuplung pofák vannak benne)?

A fenti eseten felbuzdulva jobban szétkaptam a kocsit, s az első kerékcsapágyakat is cserélősnek ítéltem meg. Esetleg van még ötlet, hogy mit nézzek meg rajta?

A difi házban négy helyett csak két kis fogaskerék van, pedig a helye ki van alakítva, ez okozhat gondot?
Ha csak hobbi célra használom, akkor megfelelő a difiknél a gépzsíros kenés?

Eddig nem sikerült leírást szereznem hozzá. Van aki tud segíteni?

Előre is kössz

_________________
Carson Specter
Noname 40 MHz radio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 17:52:15 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
A difiben a két kereszttengely használata erősen javasolt.
Én feltölteném olajjal, jobban befolyásolható az autó viselkedése.
A difik csapágya szerintem fontosabb mint az esetleg picit lógó kerékcsapágy.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 19:33:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.03.07 08:36:47
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Heves Megye
Köszi a gyors választ.
Esetleg merre keressek ilyen fogaskereket, tengelyt?
a modellzonánál és az rcpandánál nincs.

Milyen difi olajat ajánlasz előre/középre/hátra?
Csak a bolygó részbe tegyek olajat, a további részre zsírt, vagy ügyeskedjek az egészbe olajat (a difi meghajtás házát alulról a váz fedi le)?

off

Kerestem cikket a difi olajozás hatásáról, hogyan befolyásolja az autót kanyar közben..., de sajnos eddig nem találtam. Tudnátok egy linket?
Fékbetétet merre találhatnék (fém tárcsás)? Esetleg, ha vékony bőrt ragasztanék a fémlapokra?

on

Még négy csapágyhoz nem fértem hozzá a difiknél, a többi jó.

_________________
Carson Specter
Noname 40 MHz radio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.04.03 18:58:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.04.03 18:26:28
Hozzászólások: 6
Hali!
Van egy Carson Comanche autóm és 2db fogaskerék hiányzik belőle,nem a kuplungjánál.Sajnos még nagyon kezdő vagyok és nem tudom hogy hogy is áll az egész.Már elvittem több Rc-s boltba de ott nem foglalkoznak vele megorulok itt egy link--> http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... A&dur=2509
Találtam egy robbantott ábrát az autóról de ott se tudom hogy áll.
itt van--> http://www2.produktinfo.conrad.de/daten ... _en_fr.pdf
4db fogaskereket is láttam de nem tudom melyik kell nekem
itt vannak:(megtaláljátok googleben he így beírjátok)
carson 32451
carson 32452
carson 32421
carson 32422
Ha jól láttam az autón akkor a difire kell ráhúzni a fogaskereket és 4db csavar fogja a pereméhez erre --> carson 32433 és kell még egy fogaskerék ami ehhez kapcsolódik az elvileg egy kisebb fogaskerék,de sajnos ezek egyáltalán nincs meg azt se tudom hogy néz ki .
Ha valaki tudja hogy ehhez melyik fogaskerék kell és hogy kell összerakni azt nagyon szívesen elmondhatná nekem,vagy egy fénykép is jó lenne róla.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.04.03 23:11:50 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.04.03 23:04:09
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
Még nagyon új vagyok a modellezés terén és gondoltam belevágok, keresgettem, kutatgattam és rábukkantam egy véleményem szerint carson cr4-es alvázra gyakorlatilag minden része megvan csak a motor nincs. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen motort kellene rátennem, és az összkerékmeghajtásnál hogyan működnek a fogaskerekek, mert elvileg két sebességes de ide milyen ellen fogaskerék kell a mocira amivel működne is...

Előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.04.07 15:43:58 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
Szia először is pontosan be kéne azonosítanod a kocsit, talánra nem érdemes alkatrészt venni hozzá, aztán megkeresni hozzá a kézikönyvét abban megtalálod a hozzávaló alkatrészeket. Motor sok gyártóé jó lehet hozzá itt igazából a karburátor típusa forgó vagy húzó, kipufogó elhelyezkedése oldalt vagy hátul, formája kerek vagy téglalap alakú ezek számítanak. 2.5, 3ccm motorokat szoktak ezekbe tenni ha az 1:10 alvázról beszélünk.
pl: http://www.sylkamodell.hu/SH-PT1501B-2. ... motor.html
vagy: http://www.sylkamodell.hu/SH-PT18R03AS- ... motor.html
csak mutatóba egy kuplung harang meg így néz ki amik a kétsebességesekbe való:
http://www.sylkamodell.hu/GSC-VS2418-RT ... 4-18T.html

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.04.12 23:23:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.04.03 23:04:09
Hozzászólások: 4
Helló!

kézikönyvet nem találtam hozzá, már mindenhol kerestem... de nem jártam eredménnyel :(
a kuplungharangra én is pontosan ugyan ezt néztem csak még azt kellene valahogyan megtudakolni (gondolom a kézikönyvében benne lenne), hogy mekkora a két fogaskerék közötti különbség... vagy egyáltalán ez passzolna-e hozzá...
a karbira pedig, hogy húzó vagy forgó... hát képeken mintha úgy láttam volna, hogy húzó karbija van eredetileg
az alváz pedig igen 1:10-es méretarányú, tehát akkor 2,5-3 ccm-es motor után nézelődjek, és lehetőleg oldalt legyen a kipufogója, bár lehet egy kis esztergálós/marós melóval meg lehet oldani a problémát. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.04.13 02:40:25 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
Üdv, nem kerestél elég kitartóan, parancsolj ;)
Idézet:

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.04.13 11:31:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.04.03 23:04:09
Hozzászólások: 4
ezt igazából megtaláltam én is, de szerintem ezzel az a baj hogy csak hátsókerekes és nekem pedig összkerekes :) és igazándiból a kuplung fogaskerekek érdekelnének :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.05.20 19:23:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.05.20 19:19:01
Hozzászólások: 1
üdv.
segítséget szeretnék kérni Carson CV 10-es autommal akadt pár problémám.
a probléma a következő: hosszab szünet után elővettem kitakarítottam helyreraktam. a probléma az hogy beindul (1-2rántás után de pármp után leáll.) én azalapjáratrossz beállítására tippelnek de azzal kapcsolatban kellene egy kissegítség. pl. ha teljesen elzárom kb hány fordulat kell? hálás lennék ha tudnátok segíten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.05.30 11:05:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.05.30 10:59:43
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogy van egy carson-om es nem tudom berantani hiaba rantom be nem hajtja meg a motort :/ nem tudjatok mi lehet ennek az oka?

Udv:Dani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.05.30 15:54:06 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Részletes hibaleírás eljen:

Szerintem rossz a berántó!

Viccet félretéve, pl lehet hogy elszakadt a berántó.
Kijön csak nem húzza vissza?
Vagy ki sem jön?
Vagy jó a berántó zsinór működése, csak nem látod forogni a lendkereket?

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.12.10 14:52:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.12.10 14:32:47
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
Új vagyok a modellezésben, pár napja vettem egy Carson Stormracer típusú autót, (RC nitro buggy) ... azt hittem, hogy jó vétel lesz, de igénytelen volt a gazdája és nem törődtek vele, haverom modellezik több éve, szétszedtük a legutolsó darabig, mindent kitisztítottunk , az összes csavart menetrögzítőztük , mindent átpucoltunk ,telók feltöltve ( a gazdája varrógép olajjal töltötte fel, gratulálok neki!!!) , szimeringes volt mindegyik teló.... na de most jön a poén, a hírdetésben-telefonban elmondta, hogy minden tökéletes rajta, menet kész, csak gumik kellenek rá mert leszakadtak róla, IGEN PERSZE MINDEN TÖKÉLETES ..... az első futómű szét van hullva ... az egész difiház ... szívás mert nekem ez a régebbi típusú modell van, 3 részből áll a difiház , 2 oldalsó és van egy hátulja, van rajta 4 kis fül ami tartja a lengőkarokat (szét volt törve) sufnituning megoldással oldották meg, nem találtam hozzá alkatrészt, ebben szeretném kérni a segítségeteket , nem -e tudtok nekem ebben segíteni ? O.S max 12 xc motor van benne ami tökéletes - pöcc-röff :) , Vevőt kell cserélnem benne, mert vevő hibás ...ez is utólag derült ki ... Rendes volt az eladó, nem hiszem el,hogy vannak még ilyen emberek,akik átverik a másikat, jah és ilyen állapotban akart versenyezni.... na .....
Segítsetek légyszíves!
Előre is köszönöm!
Üdv: Viktor
csatoltam pár képet, hogy miről lenne szó:

http://kepfeltoltes.hu/view/131210/ez1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131210/ez2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131210/ez3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2015.02.07 21:40:54 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2015.02.07 21:10:01
Hozzászólások: 1
Sziasztok.Eléggé kezdő vagyok az rc témában,és a környékemen sajnos nem nagyon van modell bolt,ahol feltehetném a kérdéseimet.Épp ezért bocs ha túl sok hülyeséget kérdezek.Vásároltam egy teljesen új carson specter two típusú alvázat.Gyakorlatilag komplettan(üzemanyag tank,első-hátsó difi,fékek,lengéscsillapítók,futómű,stb...)Jóformán csak a motor,szervó,akksi és a vevő kellett bele.Kérdésem az lenne,hogy ehhez a típushoz hol tudok alkatrészeket beszerezni itt magyarországon?A másik kérdésem az hogy a buggy karosszériák azok típusfüggetlenek,vagy azt is típusra kell vásárolnom?Hol a legmegfizethetőbb?Festettre gondoltam,mert nem szeretnék a festéssel is bajlódni.Válaszotokat előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség