Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.07.01 12:31:52

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 1:5 CARSON C5
HozzászólásElküldve: 2007.09.15 07:04:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.30 07:36:27
Hozzászólások: 24
C5-ösök tudománytára


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.15 09:27:34 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!
Új topicot akkor nyissál, ha olyan közölni valód vagy kérdésed van, amit sehova máshova nem tudsz beírni.
Nos itt nem közöltél, de nem is kérdeztél semmit.
Célszerű lenne egy kicsit több információt és tartalmat sűríteni az ötletedbe.
Az elektromos autók témakörből, töröltem az ugyanilyen topicidat, mert ott aztán végleg semmi keresni valója, valamint teljesen fölösleges két azonos topicot indítani más-más helyen.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.15 13:20:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.30 07:36:27
Hozzászólások: 24
F_Gyuri írta:
Szia!
Új topicot akkor nyissál, ha olyan közölni valód vagy kérdésed van, amit sehova máshova nem tudsz beírni.
Nos itt nem közöltél, de nem is kérdeztél semmit.
Célszerű lenne egy kicsit több információt és tartalmat sűríteni az ötletedbe.
Az elektromos autók témakörből, töröltem az ugyanilyen topicidat, mert ott aztán végleg semmi keresni valója, valamint teljesen fölösleges két azonos topicot indítani más-más helyen.
F_Gyuri


Igazad van, az elektroba véletlenül került be.
Egyébként annyit mondanék el a Carson C5-ről, hogy tökéletes kezdő autó.
Most akcióban lehet venni RTR-t, vagyis menetkészre szerelve 130 000 ért.
Legalábbis ennyiért tudok én szerezni, csak Mercedes DTM-AMG kasztnival.

Amit javaslok venni hozzá rögtön az elején :- Négy jó FG versenygumi, kb 18-19 000,-.
- Alu motortartó bak, de csak a nagyot, 8 000,-
- Féltengely gumiharangok 4 db 7 000,-
- Hátsó alsó lengőkarkitámasztó gömbfej külsőharangjai, nagyon fogynak egy egy esetleges odacsapomnál.

Amit meg kell rajta csinálni :
Azonnal összes csavar meghúzása
A szervólapot alá kell támasztani a fékszervó jobb első lábánál.
A fékeket sokáig kell beállítani, mire tökéletesek lesznek.

Tapasztalataimat szívesen megosztom emilben.
Üdv Stefan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.21 17:44:41 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
Szia!

A kérdés az lenne, hogy hol veszel gumikat az autóhoz? Vajon csak a verseny gumi kerül ennyibe, vagy van ott esetleg traktor (monster) gumi is 1:5-ös vagy 1:6-os? Képet tehenél majd a C5-ről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 08:14:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.30 07:36:27
Hozzászólások: 24
Pádár Árpi írta:
Szia!

A kérdés az lenne, hogy hol veszel gumikat az autóhoz? Vajon csak a verseny gumi kerül ennyibe, vagy van ott esetleg traktor (monster) gumi is 1:5-ös vagy 1:6-os? Képet tehenél majd a C5-ről.


Szia Árpi !

Én mindent A - ból vagy D - ből rendelek.
A gumi felnire regasztva nekem 36-40 Euroba kerül, párja, tehát 4 darab max 80 euro, azaz 20 000, Huf. Nem verseny gumival menni öngyilkosság, mert nem tudod úton tartani az autót.

Üdv Stefan


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 09:05:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.12.13 15:36:16
Hozzászólások: 263
Üdv!
Nemrég volt alkalmam ilyennel autózni....1 napig.

Kerekekben igazad van,a gyárival nagyon nehéz volt megtalálni valami normális beállítást,de sikerült valamennyire.A 2 hátsó le is ment vászonig,de nem forgattam egyhelyben soha.Elég erős összetartás kellett neki,hogy ne törjön ki azonnal,finom gázokkal egész jól lehetett tempózni a kanyarban.
Fékekkel cicóztam én is elég sokat,nehéz volt eltalálni a jó fékerőt hátul.Ha túl erős volt,azonnal kipördült féknél,mintha csak kézit húznál.Elől pedig a két oldalt volt nehéz összehangolni.
Ami még előjött,hogy a spúr kereket nap végére ledarálta.
Egyedüli pozitív élményem a 45 perc autózás 270 ft ból ezzel az autóval.De minden más csak az 1:5 ellen szól.Gumik ára...spúr 5E ft, 2-3 hét alatt érkezik.
Egyéb gond nem volt vele,igaz nem is csaptam oda,pedig elég szűk parkolóban autóztam.
Jani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.03 19:44:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.30 07:36:27
Hozzászólások: 24
Csak akkor van vele sok gond, ha az elején nem húzól meg minden csavart rajta. Nekem már 30 tankos az autóm. Igen a főáttételt elég hamar megeszi, de ha a kisfogaskereket acélt veszel rá, csak a nagyot kell cserélni rajta, ami viszont nem nagy pénz. Ezenkívül akkor eszi meg hamar, ha a difihajtás szorosra van állítva. inkább azon kell lazítani kicsit, akkor nem eszi meg a főhajtókereket.
A fék azzal a görbe Z alakú rúddal úgy szar ahogy van, ezért én átraktam a két szervót egymás mellé úgy, hogy a kormányé kicsit jobbra, a gáz-fék szervókarja pedig belóg a kormányszervó teteje fölé, így a fékrudat telibe egyenesből húzza. Tökéletes lett. Így hagyhatsz nagyobb holtjátékot kint a betétetknél és kellően adagolható, illetve szükség esetén combosan egyszerre blokkoló az eleje. A hátulján a kis pvc csővet egy rugóval helyettesítettem, így nem lesz erős még teliféknél sem és nem pördül már meg.
Szóval egy kis munkával teljesen tutti lesz, 160 E-be van, mégsem 4-500 E.
Üdv Stefan
Birinyi János írta:
Üdv!
Nemrég volt alkalmam ilyennel autózni....1 napig.

Kerekekben igazad van,a gyárival nagyon nehéz volt megtalálni valami normális beállítást,de sikerült valamennyire.A 2 hátsó le is ment vászonig,de nem forgattam egyhelyben soha.Elég erős összetartás kellett neki,hogy ne törjön ki azonnal,finom gázokkal egész jól lehetett tempózni a kanyarban.
Fékekkel cicóztam én is elég sokat,nehéz volt eltalálni a jó fékerőt hátul.Ha túl erős volt,azonnal kipördült féknél,mintha csak kézit húznál.Elől pedig a két oldalt volt nehéz összehangolni.
Ami még előjött,hogy a spúr kereket nap végére ledarálta.
Egyedüli pozitív élményem a 45 perc autózás 270 ft ból ezzel az autóval.De minden más csak az 1:5 ellen szól.Gumik ára...spúr 5E ft, 2-3 hét alatt érkezik.
Egyéb gond nem volt vele,igaz nem is csaptam oda,pedig elég szűk parkolóban autóztam.
Jani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.03 20:01:22 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Stefan írta:
Pádár Árpi írta:
Szia!

A kérdés az lenne, hogy hol veszel gumikat az autóhoz? Vajon csak a verseny gumi kerül ennyibe, vagy van ott esetleg traktor (monster) gumi is 1:5-ös vagy 1:6-os? Képet tehenél majd a C5-ről.


Szia Árpi !

Én mindent A - ból vagy D - ből rendelek.
A gumi felnire regasztva nekem 36-40 Euroba kerül, párja, tehát 4 darab max 80 euro, azaz 20 000, Huf. Nem verseny gumival menni öngyilkosság, mert nem tudod úton tartani az autót.

Üdv Stefan


Ha jol emlékszem Cserkuti Gabiéknál 8000-10000 ft körül van a pár pmt gumi felnin,ragasztva.Lehet tévedek,de egy telefont megér,ha nem kell kintröl rendelni.Az F1 re drágább,ha jol emlékszem 13 az első,és 15 a hátsó.Bár ebből nem sok fut itthon sajnos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.03 20:18:30 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.30 07:36:27
Hozzászólások: 24
Árpi !

Tudok traktorgumit is, csak kérdés, hogy milyen kell, méret stb.
Itt vannak az eddigi képeink
http://www.putfile.com/stefnews/images/156904


Pádár Árpi írta:
Szia!

A kérdés az lenne, hogy hol veszel gumikat az autóhoz? Vajon csak a verseny gumi kerül ennyibe, vagy van ott esetleg traktor (monster) gumi is 1:5-ös vagy 1:6-os? Képet tehenél majd a C5-ről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség