Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.15 23:46:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Gp RTR Nitrage 5.2-4x4 Racing Truggy
HozzászólásElküldve: 2007.04.12 16:58:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.12 17:33:38
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Baja
előre is bocs,ha rossz topikban írok,de vásárlás előtt állok éstetszik a TAMIYA új Truggy-ja> a Nitrage és ezzel kapcsolatban érdekelne bármilyen info,vagy tapasztalat http://www.modellzona.com/rcautok.robbanos/43532.aspx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.12 20:17:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.01 23:54:31
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Budaörs
nekem bejön és szerintem megéri mint állat.. 155-ért tök jó gép és mindenkit ott hagynál vele sztem!!

_________________
MT2 nincs többéé! :S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 06:57:37 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
wcsneni2 írta:
nekem bejön és szerintem megéri mint állat.. 155-ért tök jó gép és mindenkit ott hagynál vele sztem!!


Ez igen wcsneni2, a válaszod pont annyira volt szakmai jellegű és helytálló mint a neved, szeretnék gratulálni :lol:

Igaz hogy még semmi tapasztalat nincs a géppel, talán még az országban nincs egy darab sem, de szerinted egy nullkilóméteres új ember biztosan lehagy vele mindenkit :roll:

Mivel Tamiya nem lehet rossz a gép, de igazából a fenti okok miatt max a videókra lehet támaszkodni, azon jól néz ki. :P

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 10:18:30 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.02 12:59:51
Hozzászólások: 334
Tartózkodási hely: Budapest XI.ker
reechee írta:
wcsneni2 írta:
nekem bejön és szerintem megéri mint állat.. 155-ért tök jó gép és mindenkit ott hagynál vele sztem!!


Ez igen wcsneni2, a válaszod pont annyira volt szakmai jellegű és helytálló mint a neved, szeretnék gratulálni :lol:

Igaz hogy még semmi tapasztalat nincs a géppel, talán még az országban nincs egy darab sem, de szerinted egy nullkilóméteres új ember biztosan lehagy vele mindenkit :roll:

Mivel Tamiya nem lehet rossz a gép, de igazából a fenti okok miatt max a videókra lehet támaszkodni, azon jól néz ki. :P


Jó kis kasztnija van. "vad :-D " http://www.modelsport.co.uk/?CallFuncti ... nu_path=CS

_________________
Üdv.: Bálint

skylady, Top force, SAVAGE X

06309725762 <-- Hívj csak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 10:22:09 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.09 16:02:13
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Göd/Budapest
hello
Nekem még soha nem volt ilyenem sőt még nem is láttam élőben de egyvalamit nem értek. Minek raktak bele 5.2.-es mocit? Így versenyen nem mehet tehát szerintem ez inkább hobby autó kategória de nem biztos. De azért kiváncsi lennékrá mit művel egy pályán :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 13:16:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.12 17:33:38
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Baja
hello! az érdekelne,hogy milyen formában lehet megvenni ezt a modellt? teljesen összeszerelve vagy pedig saját magamnak kell összeállítani. (engem a 2.verzió izgat inkább.lehet,hogy hülyeség,de nekem fontos,hogy lássam hogy lesz az alkatrészekből AUTO!!!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 13:23:48 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
kezdő írta:
hello! az érdekelne,hogy milyen formában lehet megvenni ezt a modellt? teljesen összeszerelve vagy pedig saját magamnak kell összeállítani. (engem a 2.verzió izgat inkább.lehet,hogy hülyeség,de nekem fontos,hogy lássam hogy lesz az alkatrészekből AUTO!!!)


SZia!

Az autót RTR-be tudod csak megvásárolni, ez azt jelenti, hogy az autó összeszerelve érkezik. Egyébként szerintem jó kis autónak ígérkezik.

üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 14:30:04 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Ricsy írta:
hello
Nekem még soha nem volt ilyenem sőt még nem is láttam élőben de egyvalamit nem értek. Minek raktak bele 5.2.-es mocit? Így versenyen nem mehet tehát szerintem ez inkább hobby autó kategória de nem biztos. De azért kiváncsi lennékrá mit művel egy pályán :-D


A Tamiya nem is arra megy szerintem hogy versenygyőztes legyen, inkább az egyszerű használhatóságra, a viszonylagos megbízhatóságra és a könnyű karbantarthatóságra...

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.04.13 20:43:11 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Ricsy írta:
hello
Nekem még soha nem volt ilyenem sőt még nem is láttam élőben de egyvalamit nem értek. Minek raktak bele 5.2.-es mocit? Így versenyen nem mehet tehát szerintem ez inkább hobby autó kategória de nem biztos. De azért kiváncsi lennékrá mit művel egy pályán :-D


Azért mer ez az RTR verzió,ergó nem kifejezetten versenyre fejlesztett auto min pl az Xray truggy, a Mugen vagy a HN X1CRT Pro

A verseny gépeket nem adják gyárilag RTRben

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.07 10:51:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.06 16:56:44
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Velence
Hello!
Arra lennék kiváncsi hogy ez a gép megfelel egy kezdőnek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.05 14:29:36 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
doki93 írta:
Hello!
Arra lennék kiváncsi hogy ez a gép megfelel egy kezdőnek?


Én kezdőként vettem ezt a gépet ( Tamiya Nitrage ) és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sokféle terepen próbálgattam már, nagyon csúnyákat repültem, borultam vele... semmi gondja nem volt... vagyis... a jobb hátsó lengőkar leszakadt egyszer, mert nagy sebességű sodródás közben egy kerékmagas fektetett fatörzsbe beleszáguldottam. 5500 forint károm származott belőle... Nagyon felhasználóbarát, kényelmes, erős, gyors. Könnyű szerelni, tisztítani. Nem olyan macerás, mint a nitrós gépek szoktak lenni. Szerintem kezdőnek ideális, már eleve a truggy felépítés is ideális kezdőknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.22 10:19:53 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Feltöltöttem MyModell-be az első Tamiya Nitrage-t!

MyModell

De van még róla néhány kép:

Kép 1
Kép 2
Kép 3

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.22 17:56:57 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Fac3 írta:
Feltöltöttem MyModell-be az első Tamiya Nitrage-t!

MyModell

De van még róla néhány kép:

Kép 1
Kép 2
Kép 3


Szép a géped nagyon, tetszik ez a betekert üzicső, házi gyártmány?
Valamint a képeken úgy néz ki mintha nem lenne luk a kaszni tetején.
(mondjuk az első szélvédőn sincs, hogy kap hűtést ez a moci?

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.22 18:15:10 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Szia!

Köszönöm, örülök, hogy tetszik! De, van luk a tetején, valamint a két oldalsó ablak van nagyra kivágva, így hűl a moci. Ezen a képen látszik is. Az üzicsővédőt lehet boltban kapni, sok színben elérhető.

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: 2010-es idény
HozzászólásElküldve: 2010.06.07 09:07:36 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Hi!

A tavalyi motorkikopás/kompresszió megszűnés után idén végre eljött az idő a masina feltámasztására. A gyári 5,2ccm-es moci távozott, a helyét átvette egy jó barátomtól kapott 3,5ccm-es, HoBao Hyper 8-asból származó erőforrás a hozzátartozó szép rezóval egyetemben. Mivel a Nitrage nem spur kereket használ a kupplung és a középső difi között, hanem egy pici kutyacsontot, ezért a kupplung az eredeti kellett maradjon. Szerencsére tökéletesen össze lehetett lőni a cuccot! :-D A szép pappír-szivacs légszűrő is száműztetett... minden bizonnyal ez volt az elsődleges okozója a kikopott motornak... egy LRP dupla szivacsos ovál szűrő vette át a szerepét. Egyúttal bekerült egy üzemanyag pumpa és egy szűrő is az karbi elé.

Most vasárnap ki is lett próbálva az ÜrPil pályán (képek a topicjában). Előzetes félelmeim, hogy nem fog úgy menni, mint a két köbcentivel nagyobb elődjével... nem bizonyultak megalapozottnak. Talán még jobban is ment! :twisted: Nagyon jól szórakoztunk, végre játszhattam vele eleget. Nem az állandó leállás-karbulálás-tankolással ment az idő. Kevesebbet fogyaszt, jobban megy... álomszerű!

Kép
Kép
Kép

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.07 17:25:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.08.03 17:00:15
Hozzászólások: 11
Szia Fac3!
Lenne hozzád egy komplex kérdésem, mivel te otthon vagy a Nitrage témában.
Szóval nekem nagyon tetszik a Nitrage, de olvastam róla egy pár cikket, ami kicsit elrettentett. Többen is panaszkodtak, hogy a kutyacsont szétdarálta vagy inkább beledarálódott a spurkerékbe. Aztán valahol írták, hogy ezt már kijavította a Tamiya.
Az lenne a kérdésem, hogy neked mik erről a tapasztalataid?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.08 08:28:06 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.30 17:10:52
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Budapest VIII. Ker.
Szia!

Ha valamivel nincs gond, az a kis kutyacsont... Ha volt is, azt már kijavították. Inkább a motorral lenne gondod... A gyári motor nagyon hisztis. Sokat kell karburálni. A gyári légszűrő nem eléggé véd. Sajnos csak hátsó fékkel érkezik! A gyári gumi csak játékra jó... kanyart bevenni semmiképp! A kormányszervó védő nem valami jó megoldás... A roto starteremben a fogaskerekek eldarálták egymást, szerencsére akkor ment tönkre amikor a motor is feladta... Azóta áldom az eget a pullstarter feltalálásáért... :lol: Így, hogy ezeket kicserélem, megoldottam már egy jó kis masina. De alapvetően mostani fejjel már nem venném meg. Bár nem vennék semmilyen egyéb RTR-t sem... A következő nagy beruházás egy új váz lesz. A motort/rezót/szervót/légszűrőt meg majd átpakolom...

Remélem tudtam segíteni!

_________________
Tamiya Nitrage 5.2 -> My EX Modell


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.25 12:40:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.11.07 17:51:42
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szigethalom
Sziasztok, egyik haveromnak kuka lett a tankja, esetleg nincs valakinek felselegbe egy?
Vagy tudtok valamit h hol lehet beszerezni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség