Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.29 08:43:58

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kezdés
HozzászólásElküldve: 2007.10.31 23:18:25 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.31 16:21:14
Hozzászólások: 9
Hello!
A modellezés nagyon megteccet egyépként 10éves vagyok.
Azt szeretném kérdezni h a Savage 25 jó lenne a kezdésre?
Aválaszokat elöre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdés
HozzászólásElküldve: 2007.10.31 23:46:54 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.25 11:34:26
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Budapest, 17.kerület
Bylder írta:
Hello!
A modellezés nagyon megteccet egyépként 10éves vagyok.
Azt szeretném kérdezni h a Savage 25 jó lenne a kezdésre?
Aválaszokat elöre is köszönöm


Hali.
Ha már Savage akkor sztem inkább 4.1-es vagy 4.6-os.
Amugy jóválasztás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kezdés
HozzászólásElküldve: 2007.10.31 23:47:53 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.25 11:34:26
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Budapest, 17.kerület
öööö jajj Savage X-et akartam sry..:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.31 23:56:16 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.20 19:20:28
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Budapest XII.ker, Budaörs
Ha 10 éves vagy akkor szerintem inkább valami elektromossal kezd, nincs annyi hiba, beállítási lehetőség, meg először tanuld meg szerelni, irányítani a kocsit, és nem kevéssel olcsóbb mint egy robbanós...

_________________
HPI Hellfire K4.6HO 27,145
Tamiya TT-01 XB26,995
Xmod Hummer Tuned


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 00:09:54 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.14 21:00:22
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hellfira írta:
Ha 10 éves vagy akkor szerintem inkább valami elektromossal kezd, nincs annyi hiba, beállítási lehetőség, meg először tanuld meg szerelni, irányítani a kocsit, és nem kevéssel olcsóbb mint egy robbanós...


Sztem már lehet elég jó árban kapni itt a fórumon robbanósakat, majdnem annyiból lehet venni itt 1 használt robbanósat mint 1 új elektromosat :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 00:12:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.14 21:00:22
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Mellesleg ha már savage-nél tartunk akkor ilyen monsterek közül ő lenne a legjobb választás kezdésre? Azt hallottam hogy nagyon starapbíró kis gép, sok tuning lehetőséggel, és hogy szinte az egyik legideálisabb robbanós kezdésre..
Vagy ti tudtok ajánlani vmilyen másik modellt?
Monsterben/turggyban gondolkodok, a buggyk nem felelnek meg az elvárásimnak, hosszú olvasgatás, nézelődés után erre jutottam :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 01:46:25 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.25 11:34:26
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Budapest, 17.kerület
Cambocha írta:
Mellesleg ha már savage-nél tartunk akkor ilyen monsterek közül ő lenne a legjobb választás kezdésre? Azt hallottam hogy nagyon starapbíró kis gép, sok tuning lehetőséggel, és hogy szinte az egyik legideálisabb robbanós kezdésre..
Vagy ti tudtok ajánlani vmilyen másik modellt?
Monsterben/turggyban gondolkodok, a buggyk nem felelnek meg az elvárásimnak, hosszú olvasgatás, nézelődés után erre jutottam :-D


A Savage.ek télleg jók nekem is az van, ott a TNX picit régi de ott az 5.2-es vagy Revo..van pár választási lehetőség..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 07:39:50 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.05 17:13:55
Hozzászólások: 151
CSŐŐ!!

Én is nagyon ajánlom a Savage-t! Nekem ez az 1. robbanós autóm, és nagyon könnyű beállítani, bajáratni stb! De az irányításához nambaj ha van egy kis tapasztalat! A gyári rugókkal amikt kapsz hozzá, használhatatlan! Terepen jó, de az 1 kanyarba 2-vel is képes felborulni!
Ráadásul sokáig gázt sem lehet adni mert egyből hátra esik!=))
De nagyon jól lehet szórakozni egy ilyen masinával!

_________________
TAMIYA TA05
Hpi Savage X4.6
HSP XSTR buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 10:13:42 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.20 19:20:28
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Budapest XII.ker, Budaörs
Cambocha írta:
Hellfira írta:
Ha 10 éves vagy akkor szerintem inkább valami elektromossal kezd, nincs annyi hiba, beállítási lehetőség, meg először tanuld meg szerelni, irányítani a kocsit, és nem kevéssel olcsóbb mint egy robbanós...


Sztem már lehet elég jó árban kapni itt a fórumon robbanósakat, majdnem annyiból lehet venni itt 1 használt robbanósat mint 1 új elektromosat :lol:

csak nézzük Sylnél a DF-02est, minden benne van (én úgy tudom) és 30ezer ft.
ha te 30ból, de ha még 40ből is veszel egy robbanósat használtan az olyan is... annál alap egy új motor, vagy rádió vagy amit nem andak hozzá.
Ha revo vagy savage én sztem a revot venném mert azt egyszerűbb szerelni, mert nem 2 fém lap közé van betuszkolva minden, meg ha olvasod a forumot a savage azért csúnyán eszi az alkatrészeket, de ha savage akkor már az x 4.6 vagy az x ss :)

_________________
HPI Hellfire K4.6HO 27,145
Tamiya TT-01 XB26,995
Xmod Hummer Tuned


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 10:28:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.10.18 12:13:11
Hozzászólások: 26
Hellfira írta:
Cambocha írta:
Hellfira írta:
Ha 10 éves vagy akkor szerintem inkább valami elektromossal kezd, nincs annyi hiba, beállítási lehetőség, meg először tanuld meg szerelni, irányítani a kocsit, és nem kevéssel olcsóbb mint egy robbanós...


Sztem már lehet elég jó árban kapni itt a fórumon robbanósakat, majdnem annyiból lehet venni itt 1 használt robbanósat mint 1 új elektromosat :lol:

csak nézzük Sylnél a DF-02est, minden benne van (én úgy tudom) és 30ezer ft.
ha te 30ból, de ha még 40ből is veszel egy robbanósat használtan az olyan is... annál alap egy új motor, vagy rádió vagy amit nem andak hozzá.
Ha revo vagy savage én sztem a revot venném mert azt egyszerűbb szerelni, mert nem 2 fém lap közé van betuszkolva minden, meg ha olvasod a forumot a savage azért csúnyán eszi az alkatrészeket, de ha savage akkor már az x 4.6 vagy az x ss :)

nincs minden benne a df-02-ben:kell bele rádió,akku,töltő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: bocs...
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 11:10:08 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
bocs hogy beleszólók a témába... Én már ugyan 13 éves vagyok de még én is éretlen vagyok a célra, pedik már mennyi dolgot megnéztem.
vedd figyelembe azt is, hogy mondjuk a szüleid nem biztos, hogy örömmel fogják helyetted csinálni a róbbanóst... mert én már láttam ilyet hogy a gyere 14 évesen vett egy robbanóst, és vitte a szervízbe folyamatosan mert már bocs: DE lószart se értett hozzá...
Vedd figyelembe azt is, hogy ha monstert veszel legyen a közelbe egy pálya (off) vagy egy kis erdő... Én családi házban lakom, és a haverom áthozta a buggyját 10 perc múlva a szomszéd már ki is jött hogy hagyjuk abba... Meg hát nem is lehet a kertben olyan jól jáccani nem tudsz kihozni belőle mindent. Ja és a szüleid segítenének (apa) ért hozzá?

Nekem szerencsére igen :lol:
amúgy bocs hogy a láma fejemmel beírok hülyeségeket... De néhány dolog biztos fontos lehet számodra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: bocs...
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 11:35:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.31 16:21:14
Hozzászólások: 9
Snow lol írta:
bocs hogy beleszólók a témába... Én már ugyan 13 éves vagyok de még én is éretlen vagyok a célra, pedik már mennyi dolgot megnéztem.
vedd figyelembe azt is, hogy mondjuk a szüleid nem biztos, hogy örömmel fogják helyetted csinálni a róbbanóst... mert én már láttam ilyet hogy a gyere 14 évesen vett egy robbanóst, és vitte a szervízbe folyamatosan mert már bocs: DE lószart se értett hozzá...
Vedd figyelembe azt is, hogy ha monstert veszel legyen a közelbe egy pálya (off) vagy egy kis erdő... Én családi házban lakom, és a haverom áthozta a buggyját 10 perc múlva a szomszéd már ki is jött hogy hagyjuk abba... Meg hát nem is lehet a kertben olyan jól jáccani nem tudsz kihozni belőle mindent. Ja és a szüleid segítenének (apa) ért hozzá?

Nekem szerencsére igen :lol:
amúgy bocs hogy a láma fejemmel beírok hülyeségeket... De néhány dolog biztos fontos lehet számodra...


Szia
hát nem igazán, apukám elég elfoglalt, anyukám meg eleve ellenzi, de ha nagyon szeretném belemegy...
Sztem apukám is tudna időt szakítani a modellezéssre, mert őket is érdeklik ezek a dolgok...
Meg most már így nézegettem az aprót és 110ért láttam egy 3tankot menő (éppen hogy bejáratva lévő) hong nor x 1crt-t.
Nos szinte arról a gépről lehetett eddig csak tiszta jókat hallani. NOs nemtudom hogy megfelel-e a céljaimnak 1 truggy, mert nem olyan magas a felfüggesztése mint 1 monsternek.
Sokan mondták hogy ha csak erről van szó akkor nem nagy a probléma, mert lehet állítani a felfüggesztés magasságán,na de azért olyan sokat? :O
A Traxxas revovról meg azt hallottam hogy azért a savage-nak sokkal jobb az ellátottsága (alkatrész) így ha eltörik benne valami egyből lehet potólni, míg a revo-nál lehet hosszas heteket kell várakozni...
bocsi hogy hosszas voltam :lol:
üdv, előre is köszi mindent :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ....
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 11:51:04 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
JA hong nor az király!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 12:01:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.31 16:21:14
Hozzászólások: 9
Cambocha írta:
Hellfira írta:
Ha 10 éves vagy akkor szerintem inkább valami elektromossal kezd, nincs annyi hiba, beállítási lehetőség, meg először tanuld meg szerelni, irányítani a kocsit, és nem kevéssel olcsóbb mint egy robbanós...


Sztem már lehet elég jó árban kapni itt a fórumon robbanósakat, majdnem annyiból lehet venni itt 1 használt robbanósat mint 1 új elektromosat :lol:

De az elektromoson mit lehet szerelni??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 12:16:55 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.03.12 21:47:26
Hozzászólások: 199
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Sziasztok srácok!
Télleg nem beleszólni akarok de ha télleg ennyire fiatalok vagytok(ha mégse akkor bocs) nem ajánlom hogy ilyen 1/8-as verdákkal kezdjetek mert ezek már versenyben elindulhatnak és ezt olyan frappánsan talákták ki hogy ha már van pénzed egy verseny méretarányos verdára akkor ara is hogy drágábban vedd meg hozzá az alkatrészeket.
Most ott van egy ilyen Hong Nor télleg nem leszólni akarom, ez meg sem fordult bennem mert télleg odavág a márka azért rendesen.
Most gondolj bele hogy mennyi lenne ehhez a márkás géphez az alkatrész mert leeht hogy nem fogyna rajta túl gyakran de ha meg odáig jutsz hogy fel kell újítani a komplett diffit majdnem seggreülsz az árától.
Az alkatrészellátottságát magyaroroszágon nem ismerem a hong nornak de ha nincs nagyon raktáron hozzá semmi akkor jobb ha felkészülsz a hetes várakozásokra.
Ha télleg most kezdenétek bele az autómodellezésbe és nitrossal akartok kezdeni szerintem inkább maradjatok az 1/10-nél azon belül a HPi és a Hot Bodies márkánál.
Ezekhez elég sok alaktrészt lehet kapni a M&H-ban és ráadásul raktáron van. Nektek ami fontos szempont lehet az autóválasztásnál az az hogy:
1.Olcsó, megbízható legyen a verda
2.Viszonylag könnyen lehessen szerelni
3. Legyenek hozzá alkatrészek itthon is és minnél olcsóbban.
Most csak egy példának felhozok egy buggy-t ha annál cserélni kell a diffiben a tányér illetve a kúpfogaskerekeket akkor nem úszod meg 6 rugóból kb. Akor még ráadásul ki kell helyesen hézagolni a diffiket stb stb.
Nézzetek utánna az új MT2-nek meg mondjuk a lightnig 10 sport-nak.
ezekről is elég pozitív visszajelzések jöttek itt a forumon, az áruk is elég kedvező. Ráadásul van hozzá szinte minden gyorsan foyó alkatrész raktáron és nevetséges összegekért.
Mondom nektek inkább a minnél nagyobb szórakozánon kell lennie a hangsúlynak.
Persze szerelni is meg kell tanulni de csak szépen, mértékkel fokozatosan.
Az elöbb emlitett autóknál ha már nem jön be se a roto se a berántó akkor még midig tudtok váltani egy startpadra.
Viszont a savage TVP alvázának köszönhetően maradhatsz a roto-nál amivel elég sokat szívnak mert hól elcsúszik a szabadonfutó hól nem.
(Személyes tapasztalat)
Ráadásul nehézkes a savage szerelése is.
Nah szerintem ennyi kezdésnek elég lesz :lol:
Meg ha azt nézzük akkor ha tönkremegy valami mondjuk az MT2-ben nem kell azonnal venni az új alkatrészt hanem ha kicsit gondolkoztok rajta meglehet bütykölni azért ezsem utolsó dolog szerintem ;)
Sok szerencsét a kezdéshez!
Hello!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 12:23:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.14 21:00:22
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Bylder írta:
Cambocha írta:
Hellfira írta:
Ha 10 éves vagy akkor szerintem inkább valami elektromossal kezd, nincs annyi hiba, beállítási lehetőség, meg először tanuld meg szerelni, irányítani a kocsit, és nem kevéssel olcsóbb mint egy robbanós...


Sztem már lehet elég jó árban kapni itt a fórumon robbanósakat, majdnem annyiból lehet venni itt 1 használt robbanósat mint 1 új elektromosat :lol:

De az elektromoson mit lehet szerelni??


mi az hogy az elektromoson mit lehet szerelni???
hát ez 1 igen hülye kérdés, már elnézést!
Számtalan mindent, csak nem 1 robbanómotor hanem 1 elektromos motor hajtja nagyban ebben külömbözik, nameg persze az alkatrészekben, a motorból adódva!
Úgy hogy annyi mindent szerelhetsz rajta mint akár 1 robbanóson, tuningolhatod, és persze cserélheted majd az elkopott, eltört alkatrészeket!
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:13:11 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.08.21 14:01:36
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Budapest 17.ker
10 évesen szerintem felesleges 1/8as monsterrel kezdeni. Még idösebb fejjel is eltart egy jo ideig mire beletanulsz ( tapasztalatbol mondom). Sok olyan auto van amit ajánlanak ekzdö autoként. Pl volt a rush evo, nemtom lehet-e még kapni. Olvasgass a forumon a robbanos topicban, nézd meg mennyire könnyu karburláni a kocsikat, mien az alkatrész ellátottság, és vedd azt is figyelembe hogy van-e aki segit a témában (haverok, szülők, akárki)

_________________
Tamiya TNX os .18 tz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:14:32 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.20 19:20:28
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Budapest XII.ker, Budaörs
Mostmár a firestorm van helyette amit nagyon dícsérnek

_________________
HPI Hellfire K4.6HO 27,145
Tamiya TT-01 XB26,995
Xmod Hummer Tuned


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:14:34 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.08.21 14:01:36
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Budapest 17.ker
Ja, az kimaradt hogy Savage 25öt nem kapsz már, max rendelni tudsz, bár lehet már azt se.

_________________
Tamiya TNX os .18 tz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: 13 éves fejjel...
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 13:25:11 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.10.04 15:49:02
Hozzászólások: 66
Az egyik legjobb haverom nyomul egy ofna ravagerrel de ő már másfél éve csinálja.
Először gondolkoztam a lighning 2 sporton
aztán stadium sporton
Akár 10 éves fejjel is nagy álom lehet egy ilyen verda (nekem is)
De ha veszünk egy 1/10 azzal még ugyan nem lehet versenyezni, de 1/8 ha olyat veszel (vagy én) akkor nem kell egy új kocsi, és már profin tanulhatsz :!: :?: vélemény :!: :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség