Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 14:30:29

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 19:26:36 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
ki a lány??????
nem ÉN!!!!!!!!!!!! :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 19:28:29 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Mondjuk tényleg felesleges ezt feszegtni? Miért fontos? szaladni akarsz melette? estleg bicajjal lehagyni? miért nem tök mindegy hogy 50-70-90-110 vagy mennyi a vége?Mert ha nem versenyezni szeretnél vele (persze akkor is) nem a végsebesség számit. De azért megnézném, hogy terepen mennyire tudod kihasználni a max sebességét akármelyik normálisabb offroad gépnek. Viszont tényleg pl: www.hpiracing.com oszt' tessék keresni adatokat
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 19:37:48 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
tg11 köszönöm! ;)


Még egy szösszenetet DE 99 "barátunknak": látod? nem csak én mondom, hogy ott a kereső, tessék keresni! Meg tudod majd amikor századszorra hallod ugyan azt a kérdést ami fennt van a gyártó honlapján, fennt van ezen a fórumon, fennt van neten különböző oldalakon, akkor az ember már csak szól, hogy tessék már a keresőt használni! Amikor valaki friss reges mint te is akkor neki minden kérdés új. De az 1000. felesleges kérdés után, megfordul az ember fejében, hogy ezek nem tudják használni a keresőt?
Remélem mostmár neked is világos, hogy miért írtam azt amit írtam. Nem nagyképűségből, nem azért mert, hogy azt hiszem magamról, hogy profi vagyok. Nagyon szívesen segítek ha tudok. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 20:09:26 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.13 18:44:16
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Csongrád megye Hódmezővásárhely
Sziasztok
Egyetértek Dodge és tg11 hozzászólásával.
Akik olyanokat kérdeznek, hogy kb. Mennyi a sebessége meg hasonlókat azok valoszinü elég fiatal versenyzők és nekik ez számit. elöb vagy utóbb majd lassan beleöregednek./Magam ellen beszélek, mert én se rég regisztráltam /addig meg meg linkelgetünk nekik
Üdv:Csaba
Ui:A kereső használatáról már én is írtam nekik egy pár szót
="Gulyás Csaba"]
Gulyás Csaba írta:
Gulyás Csaba írta:
[quotesavagerr írta:
hát szerintem de csak szerintem jobb lenne mert 10-15 oldalt nem nagyon néz meg senki, és a végén az illetőnek a hirdetése a sokadik oldalra kerül ahol már nem nézi senki, és akkor vagy nem adja el sose vagy feladja ugyanazt még egyszer hogy előre kerüljön, és akkor egyre-egyre több topic lessz....... :)

Szeridted :!: Pl: keresö ha kíváncsi vagy valamire vagy, keresel velamit szépen, megnyitod a keresőt és bepötyögöd a kívánt szöveget és go, lám meg is találta 100bol 98 szor ennyire egyszerű az egész
Ha meg valaki árul valamit és nem kell senkinek, akkor például visz lejjebb az áron és már is, meglátod a /hozzászólások a legutolsó látogatás óta fülön /jobb felső sarok
Üdv: Csaba

Elnézést még tennék az előző hozzászólásomhoz.
Ha valaki 2szer hirdet, akkor az erre hivatott személyek/moderátorok/ugy is törlik az egyiket
A másik meg vannak itt olyan emberek, akik keresnek valamit akkor képesek akár 100 oldalt is végigolvasni
Üdv Csaba
UI:az elözöt légyszi törölni köszönöm

_________________
Savage X STS-D28M Off road :bemutathehe esedezem
Savage X FORCE 28 On road hurra

http://www.langlovagok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 20:51:34 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
már ezen a "mennyivel megy" kérdésen "oldalakat" vitázunk, mindenki csak azt mondja hogy keresni kell, és rajta van itt-ott-amott, akkor mért nem tudta vki megírni egy hozzászólásban??? :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 20:55:03 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.20 14:29:40
Hozzászólások: 451
savagerr írta:
már ezen a "mennyivel megy" kérdésen "oldalakat" vitázunk, mindenki csak azt mondja hogy keresni kell, és rajta van itt-ott-amott, akkor mért nem tudta vki megírni egy hozzászólásban??? :(


Mert ha még nincs fenn a HPI oldalán akkor senki sem tudja... Ha visszaolvasol, ezt láthattad volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 21:01:22 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
"Meg tudod majd amikor századszorra hallod ugyan azt a kérdést ami fennt van a gyártó honlapján, fennt van ezen a fórumon, fennt van neten különböző oldalakon'- Dodge írta
Én nem találom de lehet hogy bennem van a hiba. Ha tudsz mutass egy linket.
Köszi mert kíváncsi lennék rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 21:09:31 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Benned van a hiba. Most jobb?

Részemről befejezve mert sose lesz ennek vége.

Inkább beszéljetek erről az izgalmas és új Savage-ről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 22:57:02 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia savagerr!

Lustaság fél egészség, de azért segítek.

Oldalunk nyitólapjának jobb alsó sarkában megtalálod a Sebesség kalkulátor nevű segédeszközt.

A mezőkbe beírandó adatokat megtalálod ezen az oldalon: http://www.hpieurope.com/kit-info.php?l ... rtNo=10516 , a pinion és a kerékátmérő szabadon választott mivel ezekből az alkatrészekből lehetőség van többfélét választani. tehát ide az általad használni kívánt motyó paramétereit írd be.

Ezután kiválasztod a modellt (Savage), ráböksz a számolás gombra és lás csodát máris megkapod a hőn kívánt információt.

Igaz a program csak a kétsebességes váltót ismeri, de a kapott érték így is megközelítőleg hiteles lessz.

Mellékesen megsúgom off-roadban a végsebesség a sokadik szempont, egy győztes autó megépítésénél.

Ajánlom ezt az írást más, végsebességi adatokra áhítozó modellezőnek is.

üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.25 23:04:46 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.13 18:44:16
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Csongrád megye Hódmezővásárhely
Sziasztok

Rendben Dodge.

Kérdés: :?: mit szólnátok hozzá, ha elkészülne a magyar mód a savaga xl-hez
És később átkerülne majd egy másik topikba.
Elképzeléseim a következők:
1: váz 4-5 mm aluból hosszabitva / a sablon már készen van/
2: válto és a difi közötti tengely meghosszabitás mondjuk egy központos persellyel vagy a difi és a kerékagy közötti féltengely átalakításával
3: a kerék kihajtások a sima esztegályos munka már készülnek
4: a 3 váltó és gumi ugye adott
5: a motort egyelőre pihentetem, mert elég költséges
6 kaszni azt még nem tudom
Nagyjából ennyi, a munkafolyamatokat szeretném dokumentálni, és közzé tenni.:shock:
Üdv: CSABA



Ui.: Senkit nem szeretnék meg sérteni. Ez az autó a saját szórakoztatásomra készül.

_________________
Savage X STS-D28M Off road :bemutathehe esedezem
Savage X FORCE 28 On road hurra

http://www.langlovagok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 09:43:11 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Gulyás Csaba írta:
Sziasztok

Rendben Dodge.

Kérdés: :?: mit szólnátok hozzá, ha elkészülne a magyar mód a savaga xl-hez
És később átkerülne majd egy másik topikba.
Elképzeléseim a következők:
1: váz 4-5 mm aluból hosszabitva / a sablon már készen van/
2: válto és a difi közötti tengely meghosszabitás mondjuk egy központos persellyel vagy a difi és a kerékagy közötti féltengely átalakításával
3: a kerék kihajtások a sima esztegályos munka már készülnek
4: a 3 váltó és gumi ugye adott
5: a motort egyelőre pihentetem, mert elég költséges
6 kaszni azt még nem tudom
Nagyjából ennyi, a munkafolyamatokat szeretném dokumentálni, és közzé tenni.:shock:
Üdv: CSABA



Ui.: Senkit nem szeretnék meg sérteni. Ez az autó a saját szórakoztatásomra készül.


Motornak szerintem nyugodtan használd az STS D30-asát.
Nem drága viszont bitangul megy.

Kasztninak pedig a Losi LST kasztnija kábé akkora mint a Savage XL-é.
(talán még nagyobb is, és strapabíróbb)

A difikihajtás dogbone-ját váltókihajtásnak használni nem túl szerencsés, nemigen fogja bírni a terhelést. Savage centralon volt egy srác aki ugyanígy gondolta meghosszabítani, neki nembírta az a dogbone a nagyobb terhelést.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 12:08:45 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.13 18:44:16
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Csongrád megye Hódmezővásárhely
Szia reechee
Köszönöm a hozzászólásod.
A motorba egyetértek veled.
A kasznikérdés jó lehet, amit ajálsz de én egyedit szeretnék. Ami ugy fog kinézni, hogy a gyári savage kaszniról veszek egy gipszmintát majd a platós részét, levágom és elcsúsztatom hátra fele és pótlom a hiányzó részt. Utána hőre lágyuló anyaggal/az anyag kiválasztása próbák alatt van/ höpuska segitségévlel megpróbálom ráformázni. Hátránya kívülről lesz festve Elég macerás időigényes, de saját készítésű lesz
A kihajtásról meg szerintem neki gyári dogbone nem bírta. Valoszinü az erős motor miatt. Én ugy olvastam, aki ilyen motorokat használ az erösitetet dogbone-kat és kihajtásokat, használ
Várok még további jó tanácsokat mindenkitől
Üdv: Csaba

Ui. Ez az autó a saját szórakoztatásomra készül.

_________________
Savage X STS-D28M Off road :bemutathehe esedezem
Savage X FORCE 28 On road hurra

http://www.langlovagok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 12:16:06 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Gulyás Csaba írta:
Szia reechee
Köszönöm a hozzászólásod.
A motorba egyetértek veled.
A kasznikérdés jó lehet, amit ajálsz de én egyedit szeretnék. Ami ugy fog kinézni, hogy a gyári savage kaszniról veszek egy gipszmintát majd a platós részét, levágom és elcsúsztatom hátra fele és pótlom a hiányzó részt. Utána hőre lágyuló anyaggal/az anyag kiválasztása próbák alatt van/ höpuska segitségévlel megpróbálom ráformázni. Hátránya kívülről lesz festve Elég macerás időigényes, de saját készítésű lesz
A kihajtásról meg szerintem neki gyári dogbone nem bírta. Valoszinü az erős motor miatt. Én ugy olvastam, aki ilyen motorokat használ az erösitetet dogbone-kat és kihajtásokat, használ
Várok még további jó tanácsokat mindenkitől
Üdv: Csaba

Ui. Ez az autó a saját szórakoztatásomra készül.


Amit érdemes lenne mindenképpen megvárnod, az pont az XL gyári erősített szettje.

Itt ugye eleve hosszabbítottak a kutyacsontok, valamint erősítettek, akárcsak ugye a difialkatrészek.

Keréknek javasolnám neked a CEN Nemesis 7.7 kerekeit.
Sac per kábé akkora mint az XL-é, talán nagyobb kitudja, pár mm az eltérés, de mintázata komolyabb, kiforrottabb az egész.

Egyébként elég sokan írják hogy a Savage XL amerikának szól főleg, mert ott sokan tartották méretileg kicsinek. A Losi LST is nagyobb nem kevéssel, a CEN Racing autói mellett meg egyenesen eltörpül a sima savage.

Nekem egyébként leggyengébb pontnak ez a nyomtávszélesítés tűnik.
Mennyivel igénytelenebb mint akár a proline féle megoldás...

Ja és persze hogy a tank mérete változatlan. Sokan reklamálják centralon hogy lehetett volna valami igényesebb megoldással egy nagyobb tankot varázsolni a kihasználatlanul megmaradt hátsó traktusba, és valóban, tátongó űr van a motor mögött..

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 12:17:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.06.11 07:50:03
Hozzászólások: 25
Kedves DODGE "barátom".
Csak mellékesem közölném veled azt az elhanyagolhatónak tünő, ám de igen fontos tényezőt, miszerint a reggelés időpontja nem egyenesen arányos az internet - forumhasználat - keresők használnitudásával.
Ne tévesszen meg a reggelés időpontja. És ha neked bosszuságot okoz , hogy valamit esetleg töbször el kell olvasnod ,(legyen bármilyen bugyuta kérdés is) mennyél ki a szbadba és húzzál egy kövéret , füstlölj egy kis nitrometánt. Én mint modellezéshez mitsemkonyitó-kezdő-noob, garantálom a Mérhetetlen DÜH roppantmód hirtelenbeli elillanását.
Ha esetlegh még mindig fentáll az előbb említett "MÉRHETETLEN DŰH" javaslom valami küzdösport elkezdését. De nem értek vele egyet, hogy olyan gyerekeknek veszed el a kedvét az egesztől akik meg csak ízlelgetik az ízét a modellezének az ilyen lekicsinylő és flegma nagyképű beírásokkkal.És szerintem igen is fontos hogy "mennyivel megy".
Példa: GSX-R 1000 Vmax-kb 300km/h nem fogsz vele annyivakl menni soha(legalábbis nem valószínű) de azért jó tudni.Ezek az adaok igenis fontosak. Rengeteg dolog van az életben ami igazából lényegtelen, de jó tudni. Ha esetleg ugy érzed , hogy mélyen megbántottalak az elöbbi és ezzel a kis irománnyal , kérlek felejtsd el. De szerntem keress más elfoglaltságot , és ne oszd az észt. Föleg ne kisgyerekeknek. Inkább legyél kicsit türelmesebb.
End


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 12:22:36 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a nem Savage XL-es személyeskedő részt priviben intézzétek, ott sokkal jobb.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 12:28:43 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
szerintem is, ne kelljen az egesz topikot torolnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 12:36:24 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.13 18:44:16
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Csongrád megye Hódmezővásárhely
Szia
Lehet, hogy érdemes lenne megvárni a szettet, de ki tudja mennyi jó magyar forint lesz. Így meg csak én csináltam magamnak /modellezés/
Valóban a a nyomtávszélesítés gagyinak tűnik, szerintem nem fogják bírni a csapágyak.
A tankhoz meg nem tudok szólni, ha lesz valami nagyobb, akkor rá alakítjuk.
A tátongó űrbe pedig szeretnék egy 12v önindítót és egy SGY által gyártott izzitomodult elhelyezni meg egy csatlakozót
Ha lehet neki nyitni valahol valami topikot akkor, megkérném az illetékes személyeket, tegyék meg nekem, mert nem szeretném, hogy más hülyesége miatt törlődne
Üdv: Csaba


UI: Ez az autó a saját szórakoztatásomra készül.

_________________
Savage X STS-D28M Off road :bemutathehe esedezem
Savage X FORCE 28 On road hurra

http://www.langlovagok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.27 01:12:55 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.07.26 19:11:52
Hozzászólások: 14
Üdv
Aki videot akar látni az XL-röl, annak érdemes belátogatnia a HPI honlapjára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.01 15:43:25 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.01 23:54:31
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Budaörs
Lacib írta:
wcsneni-gratulálok,marha fontos volt ez a hozzászólásod is :roll: .
Egyébként nekem tetszik ez a savage is,végre nem hajszálvékony anyagokból van megcsinálva,bár én az 5.9-as blokkot mellőztem volna :roll: ,szerintem nem jobb annyival mint egy sima 4ccm körüli blokk,és azok már legalább bevált dolgok,viszont a kocsi mint maga tetszik,a hosszabbítás,szélesítés sem rossz,remélem így már nem lesznek a versenyen annyira nem kedvelt borulások,kétkerekezések,bár félek hogy jóval nehezebb lesz mint az x,márpedig akkor a pulsz erő nem nagyon lesz érezhetó :?

nemteccik valami? vagy terhelem a fórumot ezzel a 2 szóval? esetleg tudnál még példát ezen a hozzászóláson kivül?

_________________
MT2 nincs többéé! :S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.03 12:23:48 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Gulyás Csaba írta:
Szia
Lehet, hogy érdemes lenne megvárni a szettet, de ki tudja mennyi jó magyar forint lesz. Így meg csak én csináltam magamnak /modellezés/


Szerintem nem lett sokkal drágább.
Kérdés hogy itthon mikor lehet megvenni...

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/WT ... &search=Go

Kép

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség