Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.07.01 12:45:15

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Nem robban a belsőégésű motor!
HozzászólásElküldve: 2008.02.20 21:22:09 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.02 19:49:38
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Budapest
Tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy téves a robbanó motor szóhasználat, amellyel a belső égésű motort szokták titulálni. A robbanás egy rendkívül heves folyamat, melynek során az égési sebesség meghaladja a 100 m/s sebességet. A belső égésű motorok égés terében lezajló égés pedig, megközelítőleg 15-20 m/s sebességgel terjed. Tehát az égéstérben lezajló folyamat egy gyors lefolyású, irányított, szabályozott égés!
Fontos még, hogy a ma használt motorok a tüzelő! (nem üzem) anyagot az égéstéren kívül keverik a levegővel össze. Ezért a helyes megfogalmazása a modelljeink motorjára így szól!

Külső keverékképzésű belső égésű motor
!

Szíveskedjen mindenki ehhez tartani magát, és ezen túl csak is így leírni, és emlegetni a kis motorkáját! :-))[/b]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.20 21:31:02 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.05.17 16:13:39
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
Ezt valószinű csak, így hopp sokan betartják!
Majd több tíz éves bocsánat ha nem jól tudom nevezést csak úgy átírnak és máshogy mondják is majd! Ez olyan mint, hogy a tejet mostantól hívjuk tehénfehérjének vagy ilyesminek! :? Számomra ez értemetlen hülyeség!
Lehet, hogy nagyott mondtál meg igazad is van, de ezt szerinted miattad megváltozik? Fizikába a matematikában se változtattnak egy definición csak azért, mert más úgy gondolja vagy, mert neki más jött ki! 8)

_________________
Savage 25
Tuned by: Carbon chassis,GRP,Mugen,LRP engine,3 gang,Hellfire suspension, Hellfire body


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.20 21:35:04 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Tiszteletem!
Ez újdonság? :roll: Ezt minden motorokhoz vonzódó emberke tudja. :roll: Vagyis a modellezők nagy része. De ez nem újdonság. És ha tudnád, hogy még mennyi minden hibás kifejezést használunk akkor egyenként tépnéd ki a hajszáladat. :lol: De ez nem baj, ez a sok pontatlan kifejezés így terjed el a modellező-szlengben. A modellezők értik, hogy miről van szó és nem keverik az alkatrészeket. ;) És befizetnék arra, hogy Te mindíg kiírjad, hogy "Külső keverékképzésű belső égésű motor" ahelyett, hogy egy egyszerű jelzővel illetnéd eme mérnöki remekművet, amely így hangzik: moci. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.20 21:45:07 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.05.17 16:13:39
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
Az egy dolog, hogy moci! :-D
Robbanó motor hát szerintem mindenki ezt szokta meg! :? Akárki akármennyire tudja és szakmai ember ezekben, még ő is belekell törödjön szerintem! :P :)
Na mindegy, de most nem piszkálodásból írtam ezt az egészet, de akkor most mindenki így fogja írni a "Robbanó" motort? :-D Mert szerintem nem! Moci az teljes joggal vehetjük szlengnek egy átlagos modellező szemppontjából aki Robbanó motort lusta kiírni :P Ez egy hamar nem fog közhírré és elterjedni amíg a modellboltokba is Robbanó motorsnak állítják be a kocsikat, vagy más modelleket!
Ez az én szerény véleményem! ;)

_________________
Savage 25
Tuned by: Carbon chassis,GRP,Mugen,LRP engine,3 gang,Hellfire suspension, Hellfire body


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.20 22:06:48 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.14 15:05:23
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest
Csatlakozok az előttem írókhoz.
Egyébként meg a topik amibe írunk azis nem más mint "Robbanómotoros modellautók". Azért köszi a szakszerű kijavítást, de szerintem ezzel nem fogsz világot megváltani. de azért minden tiszteletem
Gergő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 06:29:22 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
biztos így van, de azért én maradok a robbanó motornál


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 06:49:31 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.05 14:43:48
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Baranya, Pécs
üdv,

Ez tényleg érdekes és a fizikai értékeket és jellemzőket figyelembe véve, minden bizonnyal helytálló megállapítás, de az előttem kommentálókkal egyetértve, véleményem szerint tökéletesen belefér az ilyen mértékű nyelvi "torzulás" egy élő, szakmai nyelvhasználatba.
Egészen addig, amíg mindenki tudja, hogy mit takar a "torzított" kifejezés, addig semmi akadálya az alkalmazásának, nem úgy, mint pl. a helytelenül használt és így értelmetlenné vált "közös lónak túrós (a helyes: túros,) a háta" mondás esetében, mely tök értelmetlenné válik a torzulás következtében!
Megjegyzem, érzek némi íróniát "Laci Bácsi" megjegyzésében, így javaslom, egyelőre ne feszítsétek keresztre!

üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 09:03:52 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.02 19:49:38
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Budapest
Ha bármely vizsgámon kimondtam volna, hogy robbanó motor úgy kirúgtak volna, hogy lábam sem éri a földet! Az írásom persze tartalmaz némi iróniát, és ezt csak egy embernek sikerült felfedeznie! Neki köszönöm az észrevételét! Egyébként a barátnőm kitalált a kis autómra egy rövid frappáns kifejezést! Méghozzá azt, hogy:

BRUMMOGÓS

A világot megváltani ne tudom, csak fáj, ha egy szakács, ill.hasonló műszakilag képzett ember okosabb a Pápánál!

További jó értekezést a témában!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 09:13:16 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
laci-bacsi írta:
A világot megváltani ne tudom, csak fáj, ha egy szakács, ill.hasonló műszakilag képzett ember okosabb a Pápánál!


Remélhetőleg nem az Egyesületet azonosítod a Pápával, mert a topik címe "hibás" lett. Pontosan tudja mindenki (RCOR), hogy vannak itt nálunk jóval okosabb és tapasztaltabb modellezők is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 09:17:04 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
előfordul hogy vki csak annyit mond rá hogy benzines modellautó, de az a lényeg hogy vmi üzemanyagot kell bele önteni és jó hangja van meg füstöl


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 14:06:18 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
laci-bacsi írta:
A világot megváltani nem tudom!


Akkor minek próbálkozol vele? :lol:
Nagyon sokan vannak itt autószerelők, gépészek....de nem kezdenek el irogatni, hogy "nekem nem tetszik ez a név mert nem helyes, váltosztassuk meg!".
Beszélhetünk expanzióról meg torlónyomásról, meg sűrítési végnyomásról, meg teljes működési ciklusokról és mindehez beszűrhatnánk egy szimetrikus/asszimetrikus vezérlési diagramot. DE MINEK? Mondj légyszives egy okot! Az a válasz, hogy "me én esztet akarom" az nem válasz. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 14:30:51 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szerintem, pedig itt zárjuk le, mert sokaknak fel megy a vérnyomása. :lol:

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 15:05:40 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.05 14:43:48
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Baranya, Pécs
Ezt nem tehetitek, már alig vártam az expanzióról és a torlónyomásról szóló referátumokat!

:twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 15:44:32 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.02 19:49:38
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos az sem állja meg a helyét, hogy üzemanyaggal működik! Üzemanyag a működéséhez szükséges összes anyag összefoglaló megjelölése. Ide sorolható mondjuk a légszűrőoljtól kezdve a váltó ill. féltengelyzsíron át minden olyan anyag ami csak kell a jármű működtetéséhez.A motor pedig tüzelőanyagot használ fel működésekor, nem üzem anyagot. A benzines motor sem helytálló, mert ügye nem benzinnel működik. Sőt még a nitrós motor sem helyes, mert nitromethan nélküli sima methanollal is beindul, és üzemszerűen működik. A robbanós kifejezést már a legelején kizártuk! Hát tehetek én róla, hogy csak az maradt, hogy ezt a szerencsétlent

BELSŐ ÉGÉSŰ MOTORnak nevezik!

Az volt a kérdés minek taglaljuk ezt! Ahhoz, hogy valaki szakszerűen üzemeltessen egy ilyen gépezetet, ismernie kell annak működési elvét! A működési elv megismerése, a szakkifejezések értelmezésével kezdődhet csak!

Ui.: Ha valaki idegen szavakat használ attól még ne okosabb a másiknál! Expanzió=terjeszkedés


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 15:55:35 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Sziasztok!
Máskor ha bemegyek egy modellboltba akkor így fogok üzit kérni:Szeretnék venni 2,5 liter tüzelőanyagot belsőégésű motoros autóhoz. :-D

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 16:34:45 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.02 19:49:38
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Budapest
Valóban helyesen tennéd, de van egy kis baj ezzel! A modell boltosok a leganalfabétábbak az egészhez! Még nem láttam olyan boltost aki komolyan foglalkozott volna a modellezéssel, és érdekelte volna alaposabban a dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 16:41:36 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.20 18:01:45
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
A tulajdonos lehet, hogy foglalkozik vele, de az alkalmazott nem.
De nekem volt egy kellemes tapasztalatom mikor az XSTR-t vettem.Mindent elmondott akármit kérdeztünk.Még azt is, hogy mennyire melegszik stb.
Üdv:Rc Racing

_________________
XRC-RC2 rendberakás/tuning!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 17:05:14 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Kedves laci-bacsi!
Ez nálad valami kényszer? Már az üzibe is belekötsz? Mint egy lázadó tini aki nem tudja elfogadni a felőttek világát.
Azért írtam az expanziót mert írtam, hogy így is lehet beszélni. De látszik, hogy szövegértési problémái vannak egyeseknek. 8) Nem baj.
Idejösz egy "másik" világból a modellezők "világába" és pattogsz, hogy ez meg az nem jó. Ha nem tetszik, hogy miként nevezzük az alkatrészeket akkor el lehet tünni innen! Eddig is megvoltunk a szaknyelv használata nélkül. Ez egy hobby. Minek ide az autós szaknyelv? Vagy Te úgy érzed magad jól, ha mindenbe belekötsz és "megmondod a frnakót"? Örülj neki, hogy Te mindenre tudod a pontos definíciót. DE kímélj meg bennünket egyszerű földi halandókat a szaknyelvt fortéjaitól. ;) Hidd el, hogy akit érdekel az utána fog olvasni. Nem értem, hogy miért vagy kiakadva az expanzió szótól. Azt mindenki ismeri. Vagy lehet, hogy a Te zseniális figyelmed éppen kihagyott amikor a szótárban ahhoz a kifejezéshez értél? És ezért durrant be az agyad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 18:11:02 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
laci-bacsi írta:
Valóban helyesen tennéd, de van egy kis baj ezzel! A modell boltosok a leganalfabétábbak az egészhez! Még nem láttam olyan boltost aki komolyan foglalkozott volna a modellezéssel, és érdekelte volna alaposabban a dolog.


Ez nem feltétlen van így.....persze alapvetően nem értenek hozzá de nem minden boltban....pl. MandHban Anti ért hozzá régen járt talikra, mostanában nem láttam modellezni....a Kyoshonál ott a Balázs, a mamutban dolgozik, őt én a Fabulisban ismertem meg, ő is ért hozzá....az MZben Miki és a Balázs ők értenek a dologhoz,a Grimnél Thomas is ért hozzá...a Gergőről a serpentnél ne is beszéljünk....bemész a boltba és egy halom kupa van a feje fölött...nem véletlen....azért mert találkoztál pár alkalmazottal akik nem modelleznek és nem tudják h neked mi kell mert a cikkszámot képtelen vagy felírni,v érthetően elmondani h mikell attól még nem minden modellboltos analfabéta modelügyileg....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.21 18:19:14 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.20 11:00:24
Hozzászólások: 89
[size=24]mindent úgy kell nevezni ahogy eddig, [/size]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség