Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.15 22:49:51

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.20 21:13:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.08.03 16:14:01
Hozzászólások: 159
oceanearth írta:
Ramses írta:
Én nem vagyok valami nagy elektromos rája, de azért ebben a "vizes" témában elég szkeptikus vagyok. Kezdve mindjárt azzal, hogy a víz vezeti az áramot. Esetleg nem zár rövidre? Nem korrodál?
Ha már ilyen vizes bejáratásról ír valaki, akkor írja már le pontosan, hogy is van, mert a laikusok egészen biztosan tönkreteszik a berendezéseket, mert én ezek alapján beleb..nám egy vödör deszt vízbe, és kész. De akkor tuti, hogy annyi is lenne a cuccnak, az tuti.

Szal' tesó. Kérd meg a haverodat, hogy mondja már el RENDESEN, vagy inkább sehogy.

:Ramses Ramses :Ramses


szia Ramses, nem kell belemártani egy lavor vízbe. fogsz egy kis poharat és elég bele annyi víz, hogy ellepje a kommutátort meg a szénkefét. ezek utén fogsz 4-5 celláét és rákötöd a motorra.
ezek után mivel direktbe van rákötve a motor elkezd pörögni, ekkor belerakod a vízbe és így járatod, pár percig. nem 230V csak 4,8-6V. egyébként a víz tényleg vezeti az áramot, de ez nem jelenti azt, hogy megrázna.
a nagyok is így járatják be, ha nem hiszed, fáradj át az rcmodell fórumra és ott nálamnál sokkal szakszerűbben írják le a dolgokat


Már nem akarok beleszólni, de tudtommal a desztillált víz nem vezeti az áramot !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.21 05:56:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
András93 írta:

Már nem akarok beleszólni, de tudtommal a desztillált víz nem vezeti az áramot !


Rosszul tudod :)

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.24 09:01:05 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Nem értem ezt az egész vízben járatásos témát!

- Minek kella motort hűteni mikor nincs terhelve és nincs teljes feszültség rákapcsolva?
- Miért jó az ha a kommutátor (desztillált) vízben van? /Egyébként nem midegy? A kefepor vezet mert szén és bronz az anyaga, tehát hiába van desztillált vízben a por vezetővé teszi a desztillálztvizet is/
- A víz oxidálja a kommutátort és rontja a vezetést a kommutátor és a kefe özött.
-A kefe anyaga porózus tehát magába szívja a vizet. Normál használat előtt sokáig kellene szárítani hogy rendesen kiszáradjon. A víz párolog, rontja a kefe vezetőképességét és a kefepor is rákenődik a kommutátorra.
- Miért kell koptatni a kommutátort járatással? Manapság a kefék gyárilag ívesre vannak csiszolva, hogy illeszkedjenek a kommutátorhoz.
- A csapágynak nagyon nem tesz jót ha vízben fut. A siklócsapágy anyaga (csapágybronz) is porózus, tehát ez is beszívja a vizet. Utánna hiába olajozod valamennyi víz biztos marad benne.
- A súrlódás csökkentése pedig miért vízzel a jó öreg olaj miért nem jó?

Bár régen elektromosoztam de ilyen "ötleteket" soha nem hallottam senkitől. Szerintem nyugodtan "szárazon" járassa mindenki az elektromotorját. Utánna levegővel ki kell fújni a kefeport a motorból (amit egyébként normál használatkor is meg kell tenni). A motor már 2-3V-on elindul terheletlenül, csak megfelelő tápegység kérdése. Egyes töltőkön pl. a Pulsaron is van motorbejárató funkció.

Ezek csak az én "okosságaim" mindenki döntsön belátása szerint.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség