Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.27 21:45:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.10 12:10:08 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok

Köszönöm az érdeklősést!:)
Az autó valóban egy Hong Nor Violator 9.5.
Az autó most kész van de nem ez a végleges formája,csak az elektronika,meghajtás miatt teszteltem.
Nekem túl zsúfolt,túl súlyos még...
A vevő boxot muszály voltam meghagyni mert ott szépen elfér minden,a szervótálcát is ott kellet hagynom hogy fogja a kormány szervót,igy mondom most benne marad a tárcsafék is,de ez mind plusz súly.
A szabályzó nem a legvédettebb helyen van mivel a kasztniból is kilóg egy picit,de igy hül a legjobban,igy is két venti van rajta,igy kb 50 fokos,de igazából nagyon durván még nem mentem vele.
A mocifelfogatót pedig valami acél csőből csináltam de a súlya annak se megfelellő,mocival együtt 500g (kb).Tudom,sok...
A moci egy feigao 6xl nagyon durva,de az akksik(lrp 2x3000=6000mah 9.6v,persze ez is súlyos:D)és a szabályzó nem tud annyi energiát leadni amit a moci felvenne,a szabi még lehet hogy birná,de inkább kimélő módba van.
Szóval igy a 4kg feletti önsúly mellet is nagyon jól gyorsul,nyomaték is van rendesen,végsebesség kb 50,de ugye nagyobb súlyhoz több energia kell=nagyobb hő,rövidebb játék idő,de ennek elenére 15-20perc 6000mah 9.6v nimh akksikkal.
A tárcsafék,hát...nem is tudom olyan mint a robanósokkal hol fog hol nem,(rob. autókkal nekem ez a tapsztalatom),nem lehet ebbe megbizni de igy a mocit ezzel se terheli,mivel a féket kikapcsoltam a szabin,a hátramenet meg 30% mivel a fék is fog amikor hátra megy az autó,de ezen egy kis holtjáték segit.De ez szerintem ki lesz szedve belőle.
Elnézést a regényért...

Üdv.

Roland

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 06:28:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
No, végre egy kis pezsgés!!! Gratula Roli!

Zoli: Nekem is lelazult a motor mágnese, most már véglegesen...

Neked meddig bírta a ragasztás?

Most azon gondolkodom, hogy rugalmas ragasztót használjak, vagy epoxi gyantát, bár az 65 fok fölött erősen kezd lágyulni, rugalmas ragasztó alatt a mindnki által ismert FBS szilikonkaucsukot értem.

Persze elsőre butaságnak tűnhet, de ragasztottam már pár dolgot vele és ahol nagy felületen érintkezett a két anyag, ott igen erősen tartott.

Vagy inkább maradjak az általad használt Loctite-nál? Ez bevált?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 15:12:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok. Ragasztó (műgyanta) ügyben forduljatok Molnár József "vegyész"-hez. Elérhető a http://forum.rcmodell.hu/ oldalon a Műgyanták, ragasztók, habok témánál Ő a moderátor. Pár dologban már segített nekem is.
Ha jól tudom, akkor a vilnil-észter gyanták között van 160C*-ig hőálló fajta, ami azért nem rossz.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.12 09:14:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
Kösz, igen az finom lenne. Van itthon epoxi is, de lekértem az adatlapját, 53 fokon már lágyul... Az sajnos felejtős. Lehet, hogy vinilészter lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.12 11:11:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Az általam használt Loctite 120 fokig hőálló és erre találták ki, "agy-tengely ragasztó". Úgy tűnik igen jól bevált, nincs semmi arra mutató jel, hogy le akarna válni. Amire figyelni kell, hogy meglegyen a 24 óra a ragasztástól a terhelésig. Ettől függetlenül lehet jó más is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.14 09:47:57 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok

Na picit alakitottam a buggy-n.
Mineden felesleges dolgot "kidobáltam" belőle.
Igy azért már sokkal jobb,a gyorsulás is a súlya is.
Most kb 400g-ot tudtam kiszedni,mert még nincs lipo akksim.
A jelenlegi akksik 950g körül vannak,de amit néztem bele lipot az 350g lesz.Attól még jobb javulást várok.
Kép
.. http://.
Kép
.. http://.

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.15 08:29:53 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
No, ismét hallgatok Zolira, ma érkezik a Loctite ragasztó, sajnos 603-ast nem tudtam szerezni, de 648-ast igen, ez ugyanarra való, hengeres dolgok, például fogaskerekek tengelyre ragasztására. Ha jól látom, ez annyival másabb, hogy adható hozzá kötésgyorsító.

Vajon gyárilag mi a bánattal lehet felragasztva, hogy ilyen könnyen lelazul, túrókrémmel???

Még néha hiányzik a benzinszag meg a recsegő, ropogó kétütemű hangja, egészen addig, amíg nem adok "gázt" a gépnek, mert ekkor viszont jön a beteges gyorsulás...

No meg könnyen elfelejtem a sok légszűrő pucolást, a kiömlött benzin-olaj keverékbe beleragadt másfél kiló port, a karburálást, a nem sikerült karburálás utáni szenvedést a gyertyával és a többi, és a többi...

Remek dolog ez az elektromosság!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.08 13:13:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.19 21:18:01
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Sziasztok!

Kísérletezgettem az autómmal!
Tanulságos lehet :lol:

http://www.jacint.fw.hu

Üdv.:

Jácint


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.15 19:39:01 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok

Ha érdekel valakit,akkor írnék pár dolgot az autómról...
Na megérkeztek az új lipo akksik.
2db 3s1p 2200mah-es
11,1v-on használom igy 4400mah.
Amikor megláttam az akksikat,megdöbentem hogy milyen kicsi és könnyű a nimh-el szemben.
Elhelyeztem az autóban az akksikat,lufis fóliába tettem azokat,és jó erősen az autóba fogattam,mostmár jöhet a próba.
Lehet a figyelmetlenségem miatt,de négyszer mentem ki autózni,de az iszonyatos erő miatt mindig valami közbe szólt.
Először a szabályzó rögzitése adta meg magát a rezonanciától,majd az első bal kerék repült el,utána az antenna pálca esett le,majd pedig a moci fogaskerék lazult le.
Ebből rájöttem,hogy egy ilyen teljesitményü autónál nem lehet kókányolni.:D
De csak sikerült pár kört mennem vele rendesen,csak annyit mondok mentem robanóssal és ez már nagyon hasonlit arra a meneteljesitményre,eszméletlen.
Egy problémám van,hogy a mamba max picit melegszik és lehet hogy ebből kifolyólg a bec elgyengül,pár gyors kormány mozgás után.
Hogy tudnám ezt orvolsolni?Külső bec?De a gyárit akkor kössem ki?(gondolom)
Már egyszer tettem bele akksit,de az plusz súly és azt nem szeretném.Ekkor a mamba max vevőbe csatlakozó fekete vezetékét kiiktattam,hogy ne dolgozzon egymás ellen,de ha csak a jel vezetéket hagytam benne akkor már nem indult a szabi.
Tudnátok ajánlani valami kis kütyüt ami elvégzi a bec-et?

Előre is köszönöm!

Roland

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.15 20:50:27 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
Roli, persze hogy érdekel! Sokan olvassák ezt a topikot, csak hallgatagok... Én is írnék, de most nagyon terepjárózok, így nincs mit írnom a buggyról.

A szabályzódnál ne a fekete, hanem, a piros vezetéket szüntesd meg! Ne vágd le, csak húzd ki a csatlakozóból és szigeteld le. Így működni fog a külső BEC.

Nekem Castle van, de láttam itthon is ilyesmit: http://www.rcmodell.com/shop/advanced_s ... 4&x=7&y=10 Itt van például 6 fajta, köztük a Castle.

Azt írod, hogy hasonlít a teljesítmény a robbanósra. A válasz: Túl kicsi a feszültség! :lol: Próbáld 16-18 volttal és mindjárt nem is fog hasonlítani a robbanósra. Inkább a villámlásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.16 19:24:18 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia

Ennek örülök.
Köszi a tippet,majd kipróbálom amit irtál.
A linken talált kis kütyüket is megnéztem,valamilyet majd szereznem kéne,de egy ilyen kis "vacakért" sajnálok most jelen pillanatban ennyit kiadni.
A feszültséget szerintem nem nagyon tudom tovább húzni mert a mamba is 3 celláig birja rendesen.Ettől nagyobb feszkón a mamba szabi melegedne még jobban.
Igy is elég,2800kv-os a moci 110 amper.A fordulat korlátot tudom ami kb 40000 ennél a mocinál,ami itt 14 V-ot jelent,elég ez igy egyenlőre 12-őn.
De irtózatos a nyomaték,nem kell várni mint a robanósál,hogy pörögjön. :-D
Csak ha igy névleges értékeket számolva ez a moci 1200w-ot tud csúcs teljesitményben,ami azért 1,6LE.
Bár lehet hogy a szabályzón ill. a vezetékeken nem jön át ennyi,mert izzanak. :) De igy is elég....

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.16 19:37:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
Ja persze, neked magasabb a KV-d. Nekem csak 1800, ehhez kell a feszültség. Igen. elég drága a külső BEC, de hasznos. Bár én is elég sokáig idegeskedtem rajta, hogy ez miért nincs alapból a szabályzókban? Arra gondolok, hogy ezekben lineáris BEC van, ami egy adott feszültségen tudja a gyári értékeket, aztán a feszültség emelkedésével csökken az "ereje". De akkor maga a szabályztó miért tud magasabb feszültségen is menni? Ezt soha nem fogom megérteni. Persze van olyan, ahol ez meg van oldva. Na mindegy.

Üdv.: Árpi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.22 17:11:56 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Arra lettem figyelmes,hogy igy ilyen teljesitménynél,egy akksi játék után fém reszeléket találtam a fogaskeréknél. :shock:
Próbáltam beállitani még régeben a foghézagot,de igy volt a leghalkabb ahogy most használom,de még igy is elég rossz hangja van.
Mitőllehet ez?
Fémhez való a pinion,Jets márkájú 3500ft volt a spur pedig ofna/hong nor.Fogazása jó,szerintem ez szabvány robanós fogazás.

Ötlet?

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.23 16:24:25 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Teganp autóztam egyett,és az első difinél lévőkihajtáson keresztül haladó M4-es hernyócsavar úgy kettétört ahogy van,nem kilazult,mertmég mostis a helyén van,simán beletört,a feje a csaklakozásban van a szára me g a tengelyben.Amig kinem lágyult a középső difi addighátsó kerekesként használtam,nagyon jóúgy is.
Van erőrendesen... :-D

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.26 12:50:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
Igen, azt mondják, hogy az elektromos motor jótékonyan hat a hajtásláncra, mert nem rezonál mint a robbanómotor. Csak hát itt csöppet nagyobb az erő.

Viszont ahogy írtad, Castle szabályzód van, szerintem állíts a Punch Control című beállításon. Mondjuk egy 3-as vagy 4-es beállítást. Ez lassabban adja rá az erőt a hajtásra, így talán jobban kíméli. Nem akarok hülyeséget írni, de nekem azt hiszem több mint 1 másodperc alatt adja csak rá a teljes erőt a hajtásra. Ha ezt nem kapcsolom be, akkor csak pörög egyhelyben a gép, mert nem bír elindulni. Kipörgésgátló! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.26 11:36:31 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.09.24 19:21:38
Hozzászólások: 500
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen mocikat meg szabályzókat szoktatok használni???
Mert én is át akarom építeni a spectert és én az LRP Vector 6.5-es mociját néztem ki bele.
Szerintetek az jó lenne??

üdvw
Norbi

_________________
Carson Specter Race Factor SH Engines
AM.40.735


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.27 15:52:26 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.09.24 19:21:38
Hozzászólások: 500
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy milyen piniont használtok???
Mert úgy láttam hogy, az E-Savage-é talán jó lenne hozzá.

_________________
Carson Specter Race Factor SH Engines
AM.40.735


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 13:35:44 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia

A gyári robbanós pinionból csináltattam egy esztergályos segitségével egy elektromocira rakható fogaskereket.Igy nincs gond a fogazással.
Lehet külföldről is rendelni de az nekem több idő lett volna.
A E-savage fogaskereke ugyan olyan mint az E-maxx-é és az E-maxx-é biztos hogy nem jó robbanós fogazáshoz.(próbáltam)Az E-maxx fogaskereke 32 pitch-es,a robanósoké pedig ettől nagyobb "durvább" fogazású de azoknak sajnos nem tudom a foghézag méretét.

Üdv.

Roland

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 13:41:12 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Mocit?Szabit?
Sokfélét lehet használni,már korábban irtunk róluk,de azért leirom.
Én például egy Mamba max szabit (100amper) és egy feigao 6XL (2800kv,kb egy 700-as kefés moci méretü)mocit használok 3 cella lipoval.
Nagyon durván megy de igazából csak hüvösebb időben van szivem kinozni(használni).Ez igy melegszik egy picit.
Szóval valamit majd cserélnem kell(ene),de most ilyen 10fok os időben semmi baja nincs.
Jobb gyorsulása van mint egy átlagos robanósnak,végsebesség meg kb 70,de ugye ez sok mindentől függ.

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 14:01:23 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.09.24 19:21:38
Hozzászólások: 500
Szia.
köszi a válaszodat hát akkor úgy néz ki hogy a piniont meg kell valahogy oldanom.
Ja és szerinted az LRP Vector X11-es 540-es mocija ami Kv-onként 6000-7000-et forog az jó lenne bele???

_________________
Carson Specter Race Factor SH Engines
AM.40.735


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség