Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.22 11:47:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 14:14:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Szia!

Ha nem akarsz lényegeset változtatni az áttételen a motor kb. 30000-t kell forogjon. ezzel a motorral ez 6V körüli feszültséget jelent. A motor teljesítménye sem elég egy ekkora gép virgonc mozgatásához, nem jó.
A három cella Li-Po már használható, ennél kisebb feszültségben ne gondolkozz, ugyanis kezelhetetlen áramok adódnak és a melegedést nagyon nehéz lesz kezelni. Még jobb a 4-5 cella, ezzel már kompromisszum nélküli menetteljesítményt lehet elérni. Végre megjelent egy 6 Li-Po celláig használható autós szabályzó, ami elbírja az 1/8-as gépeket, igaz nem olcsó mulatság.
A fogaskerék modulja kereken 1, ajánlom a gyáriakat, precízebbek, tartósabbak és nem is drágább, mint egy kuplungharang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.30 08:52:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Akit érdekel kész autó, eladom az enyémet:
viewtopic.php?t=13498

Majd beszámolok az utódról is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.30 09:22:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.17 13:45:04
Hozzászólások: 36
Hajrá, igazából én törvényileg köteleznék minden modellezőt, hogy tartson egy ilyet! :lol:

Tényleg jó móka, főleg most, hogy az én régi autómat megvették és látom, hogy mire képes igazán. Ezt úgy kell érteni, hogy a mostani gazdája tudja vezetni, velem ellentétben.

Megtévesztő, hogy nincsen hangja mint a nitrósnak, múltkor egy 4.6-os motorral bíró buggy volt az "ellenfél" és mikor meghallottam a hangját, teljesen beijedtem, hogy hú ez nagyon gyors... Addig amíg el nem indultunk egymás mellől. Egy 14-es fogaskerék volt fent, ezzel a két autó végsebessége szinte teljesen ugyanolyan volt, csak a gyorsulásuk nem.

De nálam is készül a második generációs gép ami szintúgy 1:8-as buggy. Most még üres, de hasonló lesz a felépítése mint az előzőnek volt, maradok a 6 cella A123-nál és az 1800-as Kv értékű motornál.

Szegény Zolit mennyit zaklattam már...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.30 12:13:24 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Idézet:
Hajrá, igazából én törvényileg köteleznék minden modellezőt, hogy tartson egy ilyet! Laughing
[/quote]

Ugyanakkor pszihológiai alkalmassági vizsgálat is szükséges lenne. Pénteken mentünk vele egy-két kört. Ritkán látni ennyi megfélemlített embert. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Carson Specter
HozzászólásElküldve: 2008.12.27 10:31:19 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Szevastok!


Én is a nyomaitokba lépek, nekiálltam áttalakítani a buggymat elektromossá csak ott akadtam el vele hogy milyen pinont is rakjak rá! Az vele a probléma hogy 5 milis a csapáttmérője a mocinak, és nem találok hozzá piniont ha 3.1-es ezt még esztergán megoldom, de olyan fogaskereket kellene találnom aminek a fogazata is megegyezik a robbanós 1/8 buggykkal! HA jól sikerült eddig kivennem akkor a 32 pitch-es fogazás kell nekem

http://cgi.ebay.com/RC-car-truck-Traxxa ... .m20.l1116


Keresgéltem elég sokat a probléma megoldására és észrevettem hogy a Robinson árul E-Revo-ra egy erősebb pinont a gyárinál ami ráadásul 5 milis szóval ezen a nyomon haladva az E-revo gyári pinonja is passzolna az 1/8 buggy spurjához! Max nem 5 milis dehát Azt még ki lehet küszöbölni!
Ez lenne a Robinson pinonja E-revohoz
http://cgi.ebay.com/Robinson-8720-5mm-B ... .m20.l1116

A dolog ott folytatódik hogy nézegetttem külföldi fórumokat és az derült ki hogy az E-savage És ez E-revo fogkiosztása azonos szóval akkor a buggy-é is jó lenne hozzá!

Modell&Hobby álltal árusított pinion:
http://shop.modell.hu/product_info.php? ... s_id=52669

Novak cég álltalá árusított:
http://cgi.ebay.com/5mm-Mod-1-Pitch-Pin ... otohosting


Lehet hogy egy kicsit belebonyolódtam dehát ez van ilyen ez a hobby :D

Akinek lenne jobb ötlete kérem ossza meg velem (



Motor: ALIGN 600XL BRUSHLESS 1650KV 1600W/2000W(60sec)
Szabályzó: Himodel GX 125 A
Akku: 2450mah 6S1P Li-Po ill. 6S2P

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.27 12:52:32 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Az 1/8-as gépekhez az 5 mm tengelyre való, 1-es modulú fogaskerék jó, az E-revo, E-savage kerekei nem passzolnak. A robinson viszont gyárt megfelelőt is, itt találod:
http://www.robinsonracing.com/catalog/b ... ml#one-mod


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: 1/8 motor
HozzászólásElküldve: 2009.01.10 06:39:01 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;

Csatlakozott: 2005.10.08 15:02:57
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: budapest 2. ker
lenne vmelyik guru felé 1 olyan kérdésem, h mivel a buggy már megvan, de a motor még kérdéses.
4600 os celláim vannak és a 30-35000 es fordulatszám tartományt célóznám meg jobban járnék-e ha KV5900 ast hajtanék 5 cellával vagy KV3900 ast 8 cellával, illetve melyik esetben lenne hosszabb a játékidőm?!
köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.10 08:44:02 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Szia Marci88!

Ne haragudj, hogy kiábrándítalak, de egyik rendszer sem fog komoly teljesítményt adni, ha már ezeket az akkukat használod tegyél be egy 1/10-es szettet, azzal is el tudsz majd játszani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.10 11:51:37 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.09.24 19:21:38
Hozzászólások: 500
Sziasztok.
Az RCPanda elkezdett forgalmazni 1/8-as kocsiba való brushless szettet és hozzá valaó piniont.
Szerintem nézzetek majd rá.

_________________
Carson Specter Race Factor SH Engines
AM.40.735


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.11 03:49:55 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Szevasztok!


Csatlakozom a fanatikusok klubbjához ! Én is áttalakítottam a buggymat elektromossá! Már közeledek a cél felé, próba már volt csak az elektronikák felfogatásán nem jutok túl, egyszerűen nem találok jó megoldást! A motor felfogatása már készvan! 3 milis ALU lapból hajlítottam majd erre fogattam fel 4 csavarral a motort! A Himodel GX 125A szabályzóra raktam egy kis 4 centis ventilátort (PC boltban 500Ft)! A motoron a Pinion 17T-s számításaim szerint 22.2V-al hajtok egy 1650Kv-s motort így a fordulat megegyezik a nitrós motorokéval szóval gyorsabb nemsokkal lessz!
Mivel nitrós autót alakítunk átt így célszerű meghagyni a fékrendszert! Én is majd kisilabizálom hogy mi hól lessz de mindenképp visszaépítem bele! Legalább egy nagy lassításnál nem fog széttégni a szabi!
Az akkukat becsomagoltam szigetelő anyagba de előtte leteszteltem hogy nem-e melegednek az akkuk illetve nem-e terhelem túl őket!



Az első csapatás alkalmával 2 felni törött el egy full gázon való kanyarodáskor :D A 2. próbán pedig 1 gumi fordult le a felniről! Érdemes jól áttnézni az autót ha valaki épít egy ilyen szörnyeteget, hogy minden rendben van-e indulás előtt!
A komolyabb tesztek holnap lesznek, akkor több infót tudok elmondani!

képek:
http://kepek.rcoffroad.hu/public/DSC00741.JPG
http://kepek.rcoffroad.hu/public/DSC00739.JPG
http://kepek.rcoffroad.hu/public/DSC00739.JPG


Konfig:
Akku: 6 cella EC power 2450Mah 30C 6S1P 22.2V
Szabályozó: Himodel GX 125A ventis hűtéssel
Motor: Align 600Xl 1650Kv 2000W 17T pinion
Szervó: Multiplex Profi Digi

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.11 11:39:36 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Szia Kistrojak!

Először is gratulálok a munkádhoz. Engedj meg néhány észrevételt! Ami a sebességet illeti, az elméleti számításokkal ellentétben, az autód sokkal gyorsabb lesz a robbanósoknál, de a gumikból ítélve aszfaltra szántad, miért ne? Javaslom a szabályzó védelmét a kosz ellen (nekem nagyon jól bevált a hővezető gyantával történő teljes kiöntés). Az akkuk rögzítését is érdemes komolyan venni, borulások, ütközés után láttam mekkora erő kell a helyben tartásukhoz. További jó munkát a tökéletesítéshez és jó idegeket a vezetéshez!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.11 12:07:56 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Szevasz!


Köszi szépen! Az autót aszfaltra is és terepre is szántam csak mivel 2 felnim eltörött ezért muszály volt felemás kerekekkel tesztelnem! Az akku felfogatását nemnagyon tudom hogyan fogom csinálni semmi ötletem sincs hozzá, pedig ezek lennének a legfontosabb dolgok amit le kell fogatni! A szabályzót te hővezető pasztával töltötted ki amit a PC-k processzorához használnak? Mert ha azzal akkor szerencsém van mert olyanom van :D
A teljesítményt volt alkalmam látni, eszméletlen mit tud nem nagyon tudtam irányítani mert folyamatosan csúszkállt, ugynézki csak diffiért meg gumiért fogok modellboltba járkálni mostanság :D!

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.11 14:22:37 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Az akku rögzítését neked kell kitalálni, esetleg találhatsz megfelelő méretű műanyag műszerdobozt, elektronikai alkatrészboltban. Ez, megfelelően az alvázra csavarozva, gyors cserét tesz lehetővé és biztonságos is.
Sajnos nincs ekkora szerencséd, nem a pasztáról van szó, amit én használok az egy poliuretán alapú, két komponensű műgyanta. Használatkor egészen híg, bele lehet mártani az áramkört. Fél óra alatt keményre köt. Hátránya, hogy a javítást, gyakorlatilag lehetetlenné teszi, viszont 100%-os védelmet ad porral, vízzel szemben, akár a csap alatt lemoshatod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.17 22:47:48 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Az akku rögzítést megoldottam sztem elég jó lett! Sajna a mai nap 1 cella megadta magát, felfújodott gyorsan leváktam a packról csípőfogóval majd kb: 5 perc után a jeges kidurrant és méteres lángcsóvával elhalálozott!
Íg most 5 cellával hajtom a gépet felesleges vennem mégegy cellát így is brutális mire képes
VAn itt a közelben egy fedett salakos teniszpálya ott próbáltam ma ki a gépet! Szórakáztam szórakáztam majd a szabiról levettem a lassú indítást és ugy próbálkoztam mire képes a gép, hát azt ajánlom mindenki kapcsolja BE ezt a funkciót mert csak széttépi az autót mint ahogy nekem is!
A pályán szórakáztam még ugy 2 percet de már kezdtek becsippanni az akku őrök így mondom még pár gáz és megyek haza! Az utolsó gáznál fullot nyomtam és a gumi egyik darabja ugy 6 méterre lőtte ki magát! :D

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.29 11:20:23 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ki miért kezdte el átalakítani a gépét!? És hogy nem lenne e jobb akkora teljesítmény előállítani mint egy 2,3LE-s 3,5ccm-es moci, és inkább más előnyeit élvezni a villanynak.
Néztem pár videot és ezek az elektromos mocik dobálták a gépet szószerint. Sokszor felborult és itt is olvastam, hogy a gép hajtásláncát és egyéb a hajtással kapcsolatos elemeit igénybe veszi.
Engem érdekelne az átalakítás, ha megoldható kevesebb meghibásodással mint a kuplungos robbanomotoroknál.
Egyenlőre én az üzemanyag elhagyását látom előnynek, meg a hideg kopás és karbulálási gondok megszünését. Az se mellékes hogy nem vadásznak a szomszédok rám a hang miatt.
Menyi ideig lehet egy feltöltéssel kijelölt offroad pályán menni egy ilyen rendes átalakítással (megfelelő lipo és motor, motorszabályzó).
Ha ütközik valamivel a gép van e törés a hajtás láncba, mivel itt semi sem oldja le a motor teljesítményét (kuplung) ha ütközésnél még 0.x másodpercig rajt marad a gáz. A zárlat esélye mekkora és mit okoz? Kigyulad? Mekkora a kár ilyenkor?
Minden képpen érdekel az átalakítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: 1:8 elektro
HozzászólásElküldve: 2009.02.23 21:15:32 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;

Csatlakozott: 2005.10.08 15:02:57
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: budapest 2. ker
aki esetleg most kezd az átalakításba van hozzájuk nagyon jó motorom és szabályzóm is!
szevasztok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 1:8 elektro
HozzászólásElküldve: 2009.02.24 13:55:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.02.07 17:58:03
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Százhalombatta
marci88 írta:
aki esetleg most kezd az átalakításba van hozzájuk nagyon jó motorom és szabályzóm is!
szevasztok

szia! engem lehet hogy érdekelne,hamarossan időt szánok az átalakításra!először én is nézelődök mindenhol hogy milyen lehetőségek vannak.nekem 4ccm motor volt benne 3litert ment el és beált mint a szög pedig jó volt a beállítás sejtésem sincs hogy mitöl ment tönkre,kosz sem lehet nem értem.engem is állandoan megszóltak a hangja miatt,de az üzi is drága hozzá!Még erre gyanakszom hogy gyárilag kevés lett volna az olaj az üzibe. úgyhogy inkább elektromos lessz .3.44 kg az autó 1/8 guggy,olyan valami kellene amivel minimum olyan jó lessz mint a robbanos motorral. nekem 70km/h fölött ment ezt most sem szeretném lejebb adni,és a gumi füstöt is szeretem.Ha tudsz valamit ami számításba jöhet érdekelne!köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.30 20:17:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.03.18 12:56:25
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hello,
Nanda Swift2-t szeretnék átalakitani elektromosra,esetleg valaki tudna nekem segiteni ,hogy hol lehet venni Feigao 7XL BL mocit Magyarországon,vagy ajánlani valami más fajta motort ami jó lenne egy 1/8 Buggy-ba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.03 19:28:54 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;

Csatlakozott: 2009.01.26 10:39:52
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Nagyatád
Szevasztok!

Végre nekem is elkészült a vas ( specter ugyanaz mint a swift ), ma megvolt az első teszt futás is! Elsőként 7 cella Nicd aksival própálkoztam hát nem volt valami nagy durranás. Másodszorra 3 cella lipo!!! Na ez már jó volt de még mindig nem az igazi! A héten próbálkozok még egy 5 és egy 6 cellás lipo szettel!

http://kepfeltoltes.hu/090503/200904232 ... es.hu_.jpg

Ahogy lesz rá lehetőségem még teszek fel több képet is. És a futásokról is beszámolok!

_________________
Mugen MBX 5T BL with Mamba Monster
LRP S8BXe
LRP Shark
MONO I,II,III
FSR-e-eco
F1v-3,5 powerd by Novarossi
F1e-1kg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.22 10:21:48 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2005.09.15 21:57:19
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: másodpercenként mindig máshol.....
Sziasztok......

Nos....lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy üres buggym szeretném átalakítani elektromosra..
A kérdés,az E-Savage elektronikája megtenné moci-szabi,csak hobbi szintre kellene de azért ne 20al döcögjön.....

Esetleg milyen mocit-szabit ajánlotok bele?
/elektromosba nem vagyok otthon:(/

köszi

üdv

_________________
Baja SS kit
HB Lightning 2 PRO2 Sport Novarossi RX-21
Spektrum Dx3S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség