Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.16 01:24:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.17 13:59:31 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.05.29 14:34:00
Hozzászólások: 57
Gergely írta:
Gábor megkérdezhetem milyen brushless szettet fogsz bele rakni?

Nos hát az én választásom a következő:FEIGAO 7XL 2380kv 1500w os moci,Mamba monster szabi,és 2 db 8000mah trurc akksi 14.8v.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.10 21:28:36 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.05.29 14:34:00
Hozzászólások: 57
Végre megvan az E REVO,mult hétfőn kaptam meg,átszereltem a meglévő alkatrészeket,kivéve a szabi az még sajna nincs meg.
Itt van néhány kép:
[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080810/2007_03150075_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
.. http://.

[/img]Kép
.. http://.

[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/080810/2007_03150078_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
.. http://.[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.21 23:50:21 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.20 14:29:40
Hozzászólások: 451
Szasztok!

Úgy néz ki nem tétlenkedik az a bizonyos Traxxas...

Megjelent a valaha létezett Legerősebb, Leggyorsabb Monster! eljen:

Kefe nélküli változatban is kiadják az E-Revot 2.4 GHz-es távval. hurra

Kép

Itt lehet utánanézni:

http://www.traxxas.com/products/electric/erevo5608/trx_erevo5608.htm

Sajnos mivel a Castle-féle Neu motort kapja meg így kétséges a szállítás ideje, ugyanis folyamatosan kijjebb és kijjebb tolja a Castle a géppel készített Neu-licensz motorjának a megjelenését, de én már nagyon várom! eljen:

Gábor neked hogy szuperál az E-Revo?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: e revo
HozzászólásElküldve: 2008.10.22 22:59:10 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.05.29 14:34:00
Hozzászólások: 57
Nekem nagyon teccik igaz az enyémben csak egy feigao 7xl moci van de nagyon meggyőző sokszor még végsebesség közelében is kétkerékre áll, a mamba monster szabi sajana betojt pedig már v2-es volt most várom a v3-at de addig is a bevált recept mamba max ventillátorral és egy bec-el,végsebbesség valamivel 50kmh felett ,játékidő pedig a true rc akksiknak köszönhetően min 30 perc,amúgy van is két plussz darabom eladó.Tehát összeségében nagyon teccik még sajan nem volt időm megunni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.24 09:51:54 
Offline
RCOR Alelnök

Csatlakozott: 2004.07.23 01:08:25
Hozzászólások: 428
Tartózkodási hely: Budapest IX.ker.
Apajon volt szerencsém kipróbálni egy modellező társunk E-REVO-ját.
Abban NOVAK brushless szett és 2db 8000-es MaxxAmps akksi van.
Kevés robbanós volt végben gyorsabb :!: . 30 perc után azért hagyta az autózást abba mert már unta ;)

_________________
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: e revo
HozzászólásElküldve: 2008.10.24 12:01:48 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.20 14:29:40
Hozzászólások: 451
Tüske Gábor írta:
Nekem nagyon teccik igaz az enyémben csak egy feigao 7xl moci van de nagyon meggyőző sokszor még végsebesség közelében is kétkerékre áll, a mamba monster szabi sajana betojt pedig már v2-es volt most várom a v3-at de addig is a bevált recept mamba max ventillátorral és egy bec-el,végsebbesség valamivel 50kmh felett ,játékidő pedig a true rc akksiknak köszönhetően min 30 perc,amúgy van is két plussz darabom eladó.Tehát összeségében nagyon teccik még sajan nem volt időm megunni.


Szia!

Nem próbáltad esetleg a traxxas fórumon lévő trükkel újraéleszteni a szabit?

Vagy ha visszaküldted gondolom már nem tudod kipróbálni... Amúgy külföldön is működik a Castle garancia?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.24 19:38:48 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.05.29 14:34:00
Hozzászólások: 57
De igen próbáltam működött is két percig(ez abból állt hogy kioperáltuk a belső bec-et és egy külsővel helyettesítettük) aztán a kis aranyos külső bec betojt és teljes feszt adott mindennek,a vevő,szervók megúszták de a szabit ez végképp kinyírta,garancia pedig vlaszeg így már ugrott.Egyébként működik a garancia innen is csak a postát kell állnunk,ami azért nem kevés amcsiba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 20:04:36 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
--Sziasztok!!!!
--Lenne egy csomó kérdésem hozzátok,mert elterveztem,hogy veszek egy elektromos autót,ami nem lehet más,mint egy E-Revo---Na,persze még egy hónap,mire meg lesz rá a kes,úgyhogy addig infót szeretnék!!!---csak ahogy itt a fórumot olvasgatom,ez az elekromos hobby sokkal bonyolultabb,mint gondoltam.!!!
---Szóval,miért cserélitek le a gyári mocit,meg az elektronikát(addig ok.,hogy tuning és jobb lesz tőle,de...milyenre???
--honnan tudjátok,hogy milyent-milyennel???
--minek mi a neve???
---Megtudok egyáltalán egy helyről (honlapról) mindent???
---Ha,tudtok ilyent az jól jönne.!!!
---DE,addigis az első kérdésem a sok közül:--A gyári 2 db.titán 550-es moci helyett egy nagyot raktok bele(???),amihez van egy elektronika(--az a szabályzó???)--Ja,és ehhez a moci+szabi szetthez kell lipo akksi???--Ebből elég egy???--Milyen kell hozzá???
----Tudom,ez így tömény,de ha valaki tud válaszolni,azaz van rá idelye,hogy írjon le minden érdekes dolgot az elejétől,vagy küldjön egy vagy több olyan linket amiből sokat tudhatok meg,annak megköszönöm.!!!

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 20:26:39 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
---Ezt a Lipo 8000-es akksit most nézem,de ebből csak 7.4v-os van????
---Szóval ebből 2db.kell,hogy 14.8v-os legyen??? (((2 db 8000mah trurc akksi 14.8v.)))---Szóval ha kettő kell bele,akkor az már biztos jó lehet???!!!!

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 20:28:23 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.20 14:29:40
Hozzászólások: 451
Szia!

Én megpróbálok egy-két kérdésedre válaszolni, bár igazából ha megnézed a http://monster.traxxas.com oldalt, ami a Traxxas autók hivatalos fóruma minden kérdésedre megkapod a választ.

A motor-szabi csere általában a teljesítmény növelése érdekében történik.
Brushless mocival sokkal gyorsabb az autó, és mivel a brushless szabályzók magas feszültségen működnek megfelelő hatásfokkal(minél nagyobb a fesz, annál többet pörög a moci), így a brushless szetthez a LiPo is dukál. Hiszen a Nimh akkuk 7.2 vagy 8.4V-osak, míg egy Lipo a cellák számától függően (2-3-4) 7.4, 11.1 és 14.8V-os.
Nem akarok minden apró részletre kitérni, így jobb ha vmi brushless témában körülnézel, ott mindent megtudhatsz a technikáról.
Ami pedig a kefés mocikat illeti, azokból is lehet kapni "tuningot" pl a Kershaw gyárt ilyeneket, amikhez nem kell szabályzót cserélni, és tűrhetően is mennek. Csak azokat előbb-utóbb cserélni kell...

Ha teheted vedd meg a revod 2 db 7 cellás nixx akkuval, és az bőven elég lesz, addig meg olvasgasd a Traxxas fórumot, ott eldöntheted milyen irányba indulj tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 20:31:34 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
---Ja,és kerestem az itt leírt motorok(feigao 7xl moci )-(1db brushless moci,) közül valami leírást,de csak angol linkeket adott.Tudtok magyar linket küldeni motorokról-szabályzókról???

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 20:36:12 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
Gergely írta:
Szia!

Én megpróbálok egy-két kérdésedre válaszolni, bár igazából ha megnézed a http://monster.traxxas.com oldalt, ami a Traxxas autók hivatalos fóruma minden kérdésedre megkapod a választ.

A motor-szabi csere általában a teljesítmény növelése érdekében történik.
Brushless mocival sokkal gyorsabb az autó, és mivel a brushless szabályzók magas feszültségen működnek megfelelő hatásfokkal(minél nagyobb a fesz, annál többet pörög a moci), így a brushless szetthez a LiPo is dukál. Hiszen a Nimh akkuk 7.2 vagy 8.4V-osak, míg egy Lipo a cellák számától függően (2-3-4) 7.4, 11.1 és 14.8V-os.
Nem akarok minden apró részletre kitérni, így jobb ha vmi brushless témában körülnézel, ott mindent megtudhatsz a technikáról.
Ami pedig a kefés mocikat illeti, azokból is lehet kapni "tuningot" pl a Kershaw gyárt ilyeneket, amikhez nem kell szabályzót cserélni, és tűrhetően is mennek. Csak azokat előbb-utóbb cserélni kell...

Ha teheted vedd meg a revod 2 db 7 cellás nixx akkuval, és az bőven elég lesz, addig meg olvasgasd a Traxxas fórumot, ott eldöntheted milyen irányba indulj tovább.


---Köszönöm a válaszod!!!

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 20:42:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
Gergely írta:
Szia!

Én megpróbálok egy-két kérdésedre válaszolni, bár igazából ha megnézed a http://monster.traxxas.com oldalt, ami a Traxxas autók hivatalos fóruma minden kérdésedre megkapod a választ.

A motor-szabi csere általában a teljesítmény növelése érdekében történik.
Brushless mocival sokkal gyorsabb az autó, és mivel a brushless szabályzók magas feszültségen működnek megfelelő hatásfokkal(minél nagyobb a fesz, annál többet pörög a moci), így a brushless szetthez a LiPo is dukál. Hiszen a Nimh akkuk 7.2 vagy 8.4V-osak, míg egy Lipo a cellák számától függően (2-3-4) 7.4, 11.1 és 14.8V-os.
Nem akarok minden apró részletre kitérni, így jobb ha vmi brushless témában körülnézel, ott mindent megtudhatsz a technikáról.
Ami pedig a kefés mocikat illeti, azokból is lehet kapni "tuningot" pl a Kershaw gyárt ilyeneket, amikhez nem kell szabályzót cserélni, és tűrhetően is mennek. Csak azokat előbb-utóbb cserélni kell...

Ha teheted vedd meg a revod 2 db 7 cellás nixx akkuval, és az bőven elég lesz, addig meg olvasgasd a Traxxas fórumot, ott eldöntheted milyen irányba indulj tovább.


----Apropó,a linkből szerintem kukkot sem fogok megérteni,ha csak nem tanulok meg angolul.!!!---De köszi!!!! Viszont,amit írtál már attól tisztábban látok egy-két dolgot.

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: e revo
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 21:41:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.05.29 14:34:00
Hozzászólások: 57
Hi, sztem először is el kell döntened hogy mekkora sebességet,és milyen hosszú játékidőt szeretnél no meg mennyit szeretnél rááldozni mert ugye rengeteg variáció létezik,ha van pontos elképzelésed írj és próbálunk segíteni az összetevők kiválasztásában.Egyébként van 1 garnitúra(2db) fölös truerc akksim.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 22:46:06 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
---Sziasztok!!!
---Szóval az első konkrét kérdésem az lenne,hogy hol találok leírást azokról a mocikról,amelyek belepasszolnak,vagyis beválltak az E-Revóba???
---Ja,és a motorokhoz konkrétan adják a hozzávaló szabályzót,vagy azt külön én dönthetem el,hogy milyent veszek hozzá???--Milyen adatokat,milyen arányban kell figyelembe venni egy jó motorhoz vló szabi vásárlásánál???
---Amúgy megfogom rendelni biztos(100%)az E-Revót,aztán tuningolni majd ráérek,ha lesz elég tapasztalatom hozzá!!!(--Na,meg ahogy elnéztem egy jó lipo akksi árát,papírt is kell hozzá előkészítenem!!!)---Addígis próbálok minél több hasznos infót ellesni tőletek,úgyhogy ha valami ezzel kapcsolatos eszetekbe jut azt elküldhetitek nekem PÜ-ben is,hogy ne velem azaz a kérdéseimmel telljen a topik.!!!

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.11 23:08:39 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
---Még annyit,hogy találtam egy itt megnevezett tipusú motort,és ezzel kapcsolatban csak az adatainak a jelentőségére vagyok nagyon kíváncsi,azaz,hogy mit jelentenek-mit határoznak meg.---Ha,ezt megírjátok részletesen akkor már valószínű,hogy elfogom tudni dönteni,hogy bizonyos teljesítményű motorhoz milyen szabályzó való,azaz mekkora akksi kell hozzá???
:http://bolthely.hu/sylkamodellsport/id/01808_Carson_Brushless-Szett_Dragster_Sport__3160_kV_1_10_12T_szenzor_nelkuli

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Traxxas E-Revo
HozzászólásElküldve: 2009.01.25 23:47:11 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Udv ujra mindenkinek !

Ugy nezem atnyergelek en is erre a Traxxas E-Revo-ra ;)
nagyon meg gyozo a teljessitmenye.
A meglevo tulajok legyenek szivessek velemenyeket irni rolla...
alap felszereltsegel milyen ?
Csak azert kerdezem mert elso izben lesz elektromosom.
Ez elott 3 evig Savage 25-m volt.
Thx,elore is !

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.26 20:44:59 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.02.16 18:07:23
Hozzászólások: 125
Annyit azért tudni kell az E-revo -ban lévő brushless -ről ,hogy a gyári táv és vevő nem lesz igazán jó.mert nem lehet beállítani a teljesítménynövekedés okozta károkat, Értem ezalatt a BL által kiadott feszültségeket ,ami bezavarja a vevőt.Ugyan is a baráti körben és nálam is az történt ,hogy zavarok voltak. Ez abban nyílvánult meg ,hogy berángatott a motor teljes gázokat amint 5-10 méternél távolabb ment a kocsi. Ezt csak úgy tudtuk orvosolni sajnos,hogy 2.4 Ghz szettet raktunk bele és így nincs zavar, Ha esetleg valaki tudna rá mondani valami érdemleges elfogadható magyarázatot azt nagyon megköszönném.

_________________
Traxxas Revo 2009
Traxxas 4Tech 3.3
Hot Bodies D4
Hot Bodies Cyclon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.26 21:42:40 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.20 14:29:40
Hozzászólások: 451
Én is olvasgattam erről a problémáról külföldi fórumokon, ott "glitching"-nek hívták és egyetlen orvosságként a 2.4 GHz-es távokat említették, vagyis kinn sem okosabbak az emberek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.26 22:11:54 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Gergely írta:
Én is olvasgattam erről a problémáról külföldi fórumokon, ott "glitching"-nek hívták és egyetlen orvosságként a 2.4 GHz-es távokat említették, vagyis kinn sem okosabbak az emberek. :)

Sajnálattal olvasok erről a problémáról... Én E-maxx tulajként épp NOVAK BL szett beszerzését tervezem.. De lehet hogy ez eltántorít tőle, mivel egy 2.4G adó+vevőre nem lenne most lóvém.... Semmi más megoldás nincs? Gááz!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség