Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.10 01:12:21

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Himoto EMXT-1 Beázás?:o
HozzászólásElküldve: 2009.12.26 00:34:40 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.25 21:43:46
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Helló!

Első hozzászólásom a fórumon, mivel nem találtam hasonlót, és megoldásra vár a probléma.
Karácsonyra kaptam én és tesóm egy Himoto EMXT-1-et. A 24-ei nap akkutöltéssel ment el, és még este mentünk vele pár kört a szobában. Ma, hm már elmúlt éjfél akkor tegnap voltunk. Beletettük elősször a gyári akkuját, amit az éjszaka folyamán töltöttünk fel a szabvány 8? órán keresztül. És van 1-1 7,2 V 4200 mAh-s jobb minőségű akkumlátor is, amiket gyorstöltővel töltöttünk.
Maga az autó:
Kép
Az akkuk:
Kép
A gyorstöltő:
Kép
Szóval a tesco mélygarázsba mentünk, ahol elég nagy volt a víz, tócsákban állt mindenfele és az út is vizes volt, mivel előtte direkt rákérdeztem ismerősöktől, hogy mennyire bírja egy elektromos RC a vizet, gondoltam, hogy ez nem sok(amiket kaptam tanácsok: a vizes út sáros út önmagában nem baj, csak mélyebb vízbe, 1-2 cm-nél nagyobba ne menjek bele gyorsan, ezeket be is tartottam, ekkora víz nem volt).
Kb. 1 perc autózás után mind a 2 autó megadta magát! Egyszercsak elkezdtek lassulni majd szépen nekigurultak a falnak...
Hazajöttünk, kiszárítottam hajszárítóval az elektromos részeket, de továbbra se jó. Az autó bekapcsolás után, a tipikus máriós hangot adja, és villog az "agy?" amiból a legtöbb drót jön ki:D (Himoto 3 Way Electronic Speed Controller, gondolom a sebesség irányító? vagy vmi hasonló). Ezentúl más nem történik, távirányító jeleire semmilyen mértékben nem reagál. (Apropó mikor a megállás után kasztnit levettem, szervók nem mozogtak, nem engedték a kerekeket, ez estére megjavult, gondolom kiszáradt). A távban lévő 8 aksi fel van töltve, mikor is merült volna le.. És az akkuk közül ami nem volt használva, azzal se megy. Ha valakinek lenne épkézláb ötlete, légyszi ossza meg velem:D
Két kép a kocsiról most, hátha vmi kihúzódottO.o és ti meglátjátok a tutit:D , bár én nem látok semmit:
Kép
Kép

Ha valami még kéne info akkor írom, ma(26-a) estig, Mert holnap visszavisszük valószínűleg ahol vette apukám és megkérdezzük tőlük, hátha mondanak valami okosat, kivéve ha nem vagytok gyorsabbak :)
Remélem mindent leírtam:D

U.I.(1):
A videót fel tudom rakni, arról az 1 körről, amit ment, (on-board) ha segíthet valamit
U.I.(2): A videón, ha felrakom hallatszódni fog, hogy az első 2 kerék ISZONYATOSAN beleér a kasztniba, A kis szögeken, vagy nem tudom igazából, hogy nevezzem:D (amire rátesszük a kasztnit) 2 lyuk va a sasszegnek, de a felsőben is beleér, ha alászedem, vagy ha kicsit lejebb ereszkedik a kasztni(erre is kéne 1-2 ötlet, szerintem ez nagyon amatőr dolog, de hát énis amatőr vagyok :))

Üdv.: Rolibolee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.26 00:42:19 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.07 11:23:34
Hozzászólások: 322
Tartózkodási hely: Veszprém Megye ->Csetény TEl: 06-30-605-16-30
Próbáld meg desztillállt vizzel kimosni a szabályzót és a vevőt, majd száritsd ki!

Telefonok esetében ez 99%-ban helyrehozza a szerkezetet!

_________________
Sanwa MX3FHSS
Robitronic Mantis Axial .32
Carson E-Specter Brushless 2000W with A123 6/7S
--->>>Ebay, Towerhobbies, Rcmart<<<---


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.26 11:21:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.25 21:43:46
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Na most meglepődtem :O Bejövök a szobába reggel, reggel... délben, de ilyenkor kelek általában x) és csodák csodája minden működik. Kicsit a sártól még nem 100%-os de mivel megy, most nekiesek megtisztítgatom, csak tudjam összerakni szétszedés után..:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.14 10:36:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.01.13 12:30:07
Hozzászólások: 8
Helló!
Én megoldottam a vízállóságot kép:

http://kepfeltoltes.hu/110114/DSCF3991_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110114/DSCF3994_ ... es.hu_.jpg

Akár mekkora vízbe megyek nem lesz baja,és nem is melegszik!:lol:

Üdv:Dávid_96


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség