Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.08 17:27:36

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Savage
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 11:45:51 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.11.11 12:23:17
Hozzászólások: 63
Idézet:
Még egy dolgot észre vettem, ami inkább praktikus dolog az "E" Savage-on :D kigyorsításkor a váltó ha nem akkor vált el, amikor kellene, vagy hezitál a váltásnál, akkor merül az akku, és cserélni kell, ez egy elég biztos jele a merült akkunak. 6 cellával valószínüleg lejjebb fogok menni fogszámban, most 17-es van rajta, akkor felteszem a 14-es fogast a motorra. Kérdések?


Szia!

Dobsz fel pár képet a gépről?
Engem is érdekel az átalakítás! Volt egy X-em de mire eljutottam
volna az átalakításáig addigra anyagi okok miatt el kellett adnom. :(
De még nem tettem le egy " E Savage " építésről.

Üdv:<csubee>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 12:57:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Üdv!
Ha lentebb lapoznál, akkor láthatnád a képeimet :roll: 8) Most tartok kb 30-e. ft-nál, nem számolva az akkukat, a tisztán átalakításra(és nem az autó rendbetételére) költött pénzt.

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 13:02:10 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.09.14 13:31:21
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Vecsés
Mikey, mennyit mész el 4 cellával nyélgázon?
Nekem a FLUX HP 20,max 25 percet, igaz azt végig nyélen, 5,2 turnigy 4S 30-40C-vel. Ez normális, ugye??? Kíváncsi lennék testközelből egy ilyen átalakított savage-re. Anno,kb 8 éve, amikor savage 21-gyel toltam, meguntam a nitromotor állítgatását, bekattantam, szétszedtem, hogy átalakítom kefés electro-ra. Természetesen semmi nem lett belőle, akkor szinte "elérhetetlenek" voltak ezek a dolgok. Látom manapság már nem gond egy ilyen átalakítás, hiszen fejlődött a technológia nem keveset.

üdv.:Attila

_________________
Mugen MBX-6 ECO Trackstar 150A 2560KV
Traxxas Slash 4X4 VXL Ultimate Edition


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 13:31:01 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
ÜDv AVE! Nem szoktam mérni, de kb 20 perc a reális, általában megállok korábban.a flux-ot miért nem 6 cellával hajtod? hosszabb lenne a menetidő is, meg a nyomaték is nőne:D Egy találkozót összehozhatnánk valamikor, hogy megnézzük az elektrós savage-okat :-D nekem is ebből lett elegem, hogy állandóan állítgatni kellett a rohadt motort, dugult üzautat takarítani, őrizgetni a motort, takarítani a nyálat róla, nomeg a magas üza ár is utálni való :)
Van egy bl 1/8 buggym is, én befejeztem az alkoholgőzt szívni! No igen, a savage 21 óta rengeteg utat bejárt a technika.(azóta van 14 lipo cellás savage is, elmebeteg konfig) az az igazság, hogy jobban is tettszik ez a meghajtás, mint az alkoholos. z elektronika 'impregnálását(LOL)" még meg kell oldani.

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 13:37:20 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
A legutóbbi képeim óta történt változás(otthoni fél építőkészlet rulez :D) ha lesz időm, majd valamikor teszek fel képeket(konkrétan egy szabályzó tartót kreáltam)majd ha lesz valaki velem, akkor csinálunk videót is valahogy amit majd jól fel lehet tölteni:)

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 15:03:30 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.09.14 13:31:21
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Vecsés
Hali!

Köszi a választ! Az az igazság. hogy feleslegesnek tartom a 6 cellát. Néggyel hajtom, még ez is elmebeteg módon sok, szó szerint irányíthatatlan. 30-40-es tempónál odahúzok, emeli az orrát és hanyatt bukik. Ennél több nekem nem kell. Most cseréltem ki az összes "bullet proof" fogaskereket megaatombunkerhardcore erősítettre, jah meg elcsavarta a JH féltengelyt is,az erősítettet. Azt is vettem újat, talán így jobban bírja majd. Hát meglátjuk... Szal én ámultam bámultam,amikor először beizzítottam a vasat, hogy egy ilyen nehéz,zömök dögben milyen erő lakozik, hogy mozgatja ezt a neméppen buggy méretű kasztnit.

_________________
Mugen MBX-6 ECO Trackstar 150A 2560KV
Traxxas Slash 4X4 VXL Ultimate Edition


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 15:49:23 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Hm, kíváncsi lennék rá :D mondjuk az erő nem ér semmit, ha nem tudjuk uralni, de én megnézem majd 6 cellával az enyémet(kb. akkor lesz olyan teljesítménye, mint a tiédnek most)ha a bulletprof diffi megdöglött, akkor milyen annál is erősebbet tudsz még bele tenni?

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.13 16:07:28 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.09.14 13:31:21
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Vecsés
Úgy, ahogy mondod, egyfolytában takarítgatni, állítgatni, vigyázni rá, nehogy por jusson az üza-ba, utáltam a szagát, azt hogy mindent megmar, büdös volt az autómban, drága volt a nyál. Egy kanna üza-ból inkább veszek egy lipo-t, és jelenleg 6db lipo-val jó sokat el tudok játszani és közben töltöm a lemerülteket. Nincs szaga, nem lesz retkes tőle minden és nem ugat senki a zaj miatt, amikor rám jön a játszhatnék bárhol bármikor. Csendes, erős, nyomatékos, ez a lényeg. Ennyi akksival meg 1,5-2 órát eljátszom vele.
A difivel nincs baj, teljesen gyári, jó a foghézag (még sosem lett hozzá nyúlva) ezekszerint ezen javítottak, mert régen ez érzékeny pontja volt az autónak. Én a kihajtásnál cseréltem ki ey dupla fogaskereket, az gyárilag valami gyengébb anyag lehetett, meg a rossz foghézag miatt a gyári 20-as pinion kajálódott le. Elvileg most bash-proof lett :lol:
Jaja,jó lenne összefutni, kíváncsi vagyok az átalakított gépekre és menettulajdonságaikra.
Szerintetek melyik gumit érdemes rátenni az autóra, mert a gyári nagyon gáz. Dirt Bonz mai viszonylatban jó minőség? Régen az volt a legjobb. Nem onroad-ozok vele, ez nem oda való, ott nem veszik el semmi ebből rettenet nyomatékból. Kell, hogy kipörögjön a kerék, kell, hogy valahol levezesse az erő-fölösleget, ez a gép homokba, földre, kavicsra való. Ha ott használod, nem eszik spúrt,piniont, difit.

_________________
Mugen MBX-6 ECO Trackstar 150A 2560KV
Traxxas Slash 4X4 VXL Ultimate Edition


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.14 19:09:13 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Üdv AVE!
Szerintem a Dirt Bonz jó választás lehet, kérdés, hogy mire kell, versenyre is elmegy, de arra inkább ProLine alacsony peremű gumit érdemes szerintem venni. A gyári kerék gondolom olyan, mint az X-é, egy rakás nulla, oldaltartása az alu sörös doboznak is nagyobb kanyarban, mint ennek. Én is töprengek a lecserélésén. Egy találkozót szervezhetünk majd amikor érdemes kimenni, most odafagyunk a távhoz.

Más:
Ma volt egy kis szabadidőm, tehát fúrtam-faragtam. Az eredmény az lett, hogy felkerült a motorra a 19-es pinion, és a motor magasra került, mert így tudtam megoldani a rögzítést. Elmentem kipróbálni, ilyenkor este, és nem láttam rendesen már, mert nem volt kivilágítva a park, ahol voltam. Ráesett egy nem látott sziklára, és azt hiszem, hogy most kaptam egy másik savage-et, mert ha nincs a flux akkutartója, akkor az akku hazavágja az egész autót.... Szerencsém volt, és levontam a következtetéseket is. Az akku kábele megsérült,mind kettő egy helyen, azt hiszem a gondviselés tehet arról, hogy nem volt zárlat. A motor eléggé felmelegedett, nem kizárt, hogy vissza kell tenni rá a 17-es piniont :(

Így füvön fullgázos elindulásnál két kerékre áll, és eldobja magát hátra menthetetlenül. Tetszik, bár a motorfelfogatást még meg kell valahogy oldani, mert nem tökéletes.

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.23 22:42:27 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.09.14 13:31:21
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Vecsés
Halihó!

Kinek hogy áll a Savage project???

_________________
Mugen MBX-6 ECO Trackstar 150A 2560KV
Traxxas Slash 4X4 VXL Ultimate Edition


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.23 23:14:29 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.01.26 17:34:46
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Székesfehérvár (Nyíregyháza)
Üdv!
Az én savage projektem most parkolópályán, az ESC-mel egy kis gond van, amint lesz keret rá, kap egy újat, azon felül 6 cella lesz, 4 helyett, de most egyenlőre pihen a kicsike.

Többiek?

Nyáron rendezhetnénk egy elektro-savage találkozót, tippek, ötletek megosztására, meg egy jó csapatásra.

_________________
tel: 0630 207 32 82


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.23 23:34:53 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.09.14 13:31:21
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Vecsés
Hali!

Mi történt vele? Csak nem elfüstölt??? Jó lenne összehozni egy jó csapatást!
Ez történt ma: http://www.youtube.com/watch?v=DC2yySkKfdQ

Attila

_________________
Mugen MBX-6 ECO Trackstar 150A 2560KV
Traxxas Slash 4X4 VXL Ultimate Edition


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.24 07:38:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.02.06 18:43:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Kismaros
Most nálam is jönnek a gondok és a számlák. Elkezdtek széthullani a csapágyak. Sajna a hátsó difinél nem figyeltem és teljesen széthullot.
Most én is parkolópályán...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.24 08:47:09 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2004.09.14 13:31:21
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: Vecsés
Szarul volt kihézagolva? Milyen gépet alakítottál electro-ra? X-et? Annak elvileg bírnia kell.
Nem tud valaki eladó Savage XL kerékgarnitúrát?

_________________
Mugen MBX-6 ECO Trackstar 150A 2560KV
Traxxas Slash 4X4 VXL Ultimate Edition


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.01.24 17:41:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.02.06 18:43:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Kismaros
X 4.6 volt előző életében. Legalábbis tudtommal. Korábban már néztem a difit, hogy a gyári aluházas. Ráadásul a Savage X fórumon írták is, szokása kicsit lötyögni, így nem foglalkoztam vele. Idáig...
No nem baj Kínából lassan már ideér a komplett csapágyszett, aztán szerintem szétkapom darabjaira és ami nem jó cserélem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.24 19:41:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.02.06 18:43:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Kismaros
Sziasztok!
Nálam volt némi gond, ami kicsit parkolópályára kényszerítette a tesztelést, de ma végre sikerült ismét működővé tenni. Kicseréltem a csapágyakat, a traxxas motort, új motorfelfogatást kapott és 18-as pinniont, és Kukacmarcinak hála 4 jó kis Mad Force kereket is.
Nagyon állat. Lehet nem megy 100-t, de épp elég ez is. Az udvarban ki sem tom próbálni. Teli akukkal, állóhelyzetből úgy kiáll, hogy csak a wheely kerék ér le. :lol: Remélem hétvégén sikerül most már összehozni egy kis videót róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség