Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 16:38:47

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.14 13:24:41 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Vyndree írta:
Kedden rendeltem meg a Conrad-tól, ráadásul Vaterán, ahol ugyanannyiba kerül, a Rangert és pénteken jött az SMS hogy mehetek érte. Lehet házhoz szállítást is kérni 1050Ft-ért akinek esetleg messze van az Oktogon.

Tettem bele egy 5000mAh-s LiPO-t (3eFt-osat), és valóban kb 75km/ó a vége. Aszfalton eszi a kerekeket, de 2890Ft a gyári négy új felnivel. Játékidő kb 70-80 perc ezekkel az akkukkal.


ehhez lenne 2 kerdesem :)
1., mivel merted meg az auto sebesseget, hogy azt mndod, hogy "valoban..."
2., ha nem titok hol vasarolsz 3 EFt-ert 5000-es lipot? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.14 13:27:34 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Lacko hyper 7 írta:
Szia!
Eléggé bíztatóak a képek!
Kíváncsi vagyok nagyon!


Magam is elcsodalkoztam, valamiert ez igy elsore kellemes csalodas volt :)
A doboz eleinte erdekes volt: egy sima kartondoboz volt az egesz....
- Na mondom....szepek...aztan pedig benne szepen a rendes doboza, ami a foton is lathato az autonak, jol kibeleve habszivacsokkal...hmm...adnak a cuccukra
Eddig hibatlan..... 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.14 13:33:09 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
uppsz Vyndree: bocsi, meg 1 :)

milyen elektronikaval hasznalod, hogy 70 perc jatekidot tud?
szamoljunk piciket
az 5000 mAh = ugye 5Ah, azaz, ha folyamatosan eszunk belole 5A-t akkor 60 percet muxik az akksi igy
Nos, azaz 5A-es fogyasztas, az 7,4V-on 37W - haaaat..ez elegge szerenyke egy autonal....a Tamiya fenyes alapmotorja is fogyaszt 70W-ot...azaz a duplajat....persze nem mindig, csak atlagban
Nos, tehat ha atlagban nezzuk, akkor elmeletben ehet 37W egy elektronika....fokepp ha 5-10 percet allunk vele :)
Nem kekeckedni akarok, csak erdeklodom...hatha valami folott elsiklottam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.14 14:00:13 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.09 19:22:34
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Siófok
hi én is megneztem a videot a géprol ami kb 40 et megy.
Nos nekem a gyari firestormra irták 40km/h 15 körös szénkefés mocival.
hat megmertuk.kocsival mellé aztan padlogáz.Hat az a 40 15 lett :)

Elég kis cuki dolgok ezek.
hany kv-s a brushless moci ami most benne van hogy 75 öt megy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.08 08:11:09 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Sziasztok,

Nos ugy dontottunk, hogy nem lesz video az auto osszeszereleserol, annyira egyszeru kis szerkezet...
Kibontva az elozo hsz-ben latjatok, az egesz auto epitese innentol kb 3 ora alatt meg is volt
Egyetlen nagy hibat tapasztaltam a szerelese soran, a franya utmutato...igazan egy nagy semmi...A5-os meretu fuzetecske, fenyes lapokon fekete-feher KEPEK, pici abrak...azt sem tudni, hogy melyik az auto eleje vagy a vege :)
Segaz, elo a DF03 robbantott rajzat es konnyeden a helyukre kerulnek az alkatreszek...
Neha talatam azert olyanokat, hogy a 2 rajz valahogy nem egyezett meg, igy ketseges volt pl a lengokarok elhelyezkedesenek a mivoltja ... De mivel a teljes osszekep is mutatott valamit, igy mar egyertelmuve valt a dolog - az eredeti rajzok nehol hibasak!!!
Ennyi....
Amit a tobblet a DF03-hoz kepest: full golyos csapagyazas! es egy 17T motor, szerelheto, cserelheto szenkefekkel...(tegyuk hozza ebbol a legolcsobb is 4000 Ft-os arral rendelkezik, igy az auto ara maris erdekesen alakulhat...ugye 18.000 Ft a keszlet ara, mig a Tamiya DF03 a legolcsobb magyar boltban is 36.000 Ft
Osszunk szorozzunk...gondoltam ez kelloen a minoseg rovasara megy majd.
Nagyot nem tevedtem :)
Bar mindenhol azt irtak, hogy a muanyagok mind composit anyagbol vannak - en azt lattam, hogy pl a tornyok a legpuhabbak...El lehet donteni, hogy ez jo vagy rossz...Egyreszrol jo, mert nem fog eltorni, de egy ido utan azert deformalodik - ez kb olyan muanyagbol van mint a 30 evvel ezelotti magyarorszagon kaphato 1 ft-os katona 8)
(csak azert tudom, mert van nehany ereklye a birokomban :P)
Puhasagi tenyezokent sorban a tepsi vaz jon, valamivel kemenyebb muanyagbol van, majd jon az osszes tobbi alkatresz...aranylag jonak tunt szereles kozben
Az osszerakas maga kb 8 eves kortol ajanlott :)
Egyszeru mint az faek!
Egyedul - ahogy fentebb irtam - a lengokarok elhelyezese volt szamomra az, ami nem egyertelmu, a tobbi OK.
Passzentos alkatreszek, nem volt gond veluk, szinte sorjazni sem kellett oket
Csavarokkal kisse csinjan bantak es a meretezesuk sem volt mindig egyertelmu - DF03 rajz ezen is segitett..
Motor beepites: no ebben is volt kicsi erdekesseg, a motortarto alu lemezt - ALU! - kicsit faragni kellett reszelovel, hogy a lengokart ne az reszelje, ugyanis nem igazan fert el tole..
1 mm es hopp, mar jo is - ez megoldva
A gyari piniont mar dobhatjuk is el - mint minden ma kaphato occo kategorias autonal nem ertem mi okbol, de annyira hosszu attetellel szamolnak, hogy az az elso akksinal egeszen biztos a moci vagy szabi halalahoz vezet...
A 26-ost minden esetben csereljuk le meg kefes rendszernel is min. 23-ra, BL rendszernel min. 21-tol induljunk!
A tobbi alu alkatresszel is csak kicsi gond volt, a kardanhoz tartozo 2 db kihajtast igencsak erdekes volt ratenni az elso es a hatso diffi vegere...A rogzitesert felelos kis hernyocsavart egyszeruen nem lehetett becsavarni, mert szvsz a kihjtason levo lyuk helye nem egyett meg a kardanveg lyukakkal...am azt is lehet 2 oldalrol furtak meg :o
Csak egy sokkal kisebb valamit sikerul mindharom lyukon atdugni ....no ezen is lehet segiteni, nem nagy cucc, csak vigyazni kell, hogy a kardanveg menetes reszet ne tegyuk tonnkre
Csavarrogzito ide es ez is kesz...
Kardan bele, elso diffi rogzitese es tukepp kesz is az auto...
Telok gyarilag feltoltve olajjal - itt is kicsi tobblet, hogy menetesen allithato a rugo elofeszitese - nagyon jo!!!
Erdemes azert ujratolteni oket ...en nem tettem, gondoltam mindent gyari allapotaban probalok ki majd.
Az auto keszen, 35A BL szett 11,5T moci bele..
Amin mindig bajlodok egy mai autoval, hogy a kinai akksik nem fernek bele :)
Evvan....az alul akksi jo dolog, jol lent van az auto sulypontja, de ennek is megvan a hatranya..
Occo autoba draga akksi, vagy Nixx....ennyi- ez is megoldva
GP 3900 bele, eloszor szobai teszt - szepen zorog, kattog, a diffik hol mukodnek, hol nem....
Mjad kb 2 perc jaratas utan, minden kezd csendesulni, jol mukodnek, pici kattogas maradt azert benne....
Ja hogy golyos diffik....erdemes a hatson huzni egy kicist, tul laza lett a 2 perc padon jaratas utan...
Kivisz a szabadba, termesztesen mint minden buggy a fuvet ez sem szereti, bar hatarozottan magas felepitesu autoka....Kinezetre meg tetszetos is..
A gumik erdekes modon JOK!!! Puha, jol tapado, valoszinu hamar is fog kopni, dehat valamit valamiert, vagy olcso husnak hig a leve - ki mit szeret, valasszon :)

Osszegzes:
Ar/ertek kategoria csillagos otos! - ennyi penzert egy ilyen jatek auto, boosegesen megeri
Kinezet: mint egy DF03 - akinek az tetszik, ez is fog, bar a kaszni festett gyari mintazata egy kalap sz@r - szerintem :)
Anyagminoseg: ha 1-5-ig osztalyzunk, akkor 3-at siman veri - ha a Tamiya DF03-at osztalyoznam, akkor az is 4-es ala lenne
Tartossag: 1 akksi utan az auto egyelore jobb lett :) a tobbit talan kesobb...

Mindenkinek ajanlom, aki szeretne belepni a buggyzasba, az 1/10-es kisautok egyik legjobb hobby autojat mondhatja magaenak ezzel a joszaggal...
Ami meg jo, hogy az eredeti DF03 alkatreszei tokeltesen passzolnak, igy helyettesitheto az osszes alkatresze ezekkel az autoeval.

Jo mokat mindenkinek!

Udv: Necro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.11 15:29:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Nos ma egy kicsit tesztelgetve lett az auto palyan
Mit ne mondjak, teljesen jo...nagyon remekul vezetheto, teljesen kezesbarany joszag
Gondoltam, hogy nem eri meg az edzes veget, de teljesen jol helytallt a kis autoka, nemi futomu allitgatas azert meg rafer, de legalabb az allitgatas nem teljesen hatastalan, mint nemely mas modellen....
Egyszoval meg vagyok elegedve, semmi sem torott


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.07.11 12:54:27 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.02.14 20:11:21
Hozzászólások: 264
Akkor mondhatni felér egy Tamiya DF-03-al?
Mert hát ha ennyire jól birta a tesztet talán rá lehet mondani,hogy igen :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.07.11 12:59:36 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Kép

az eredmenyen is meglatszik...sikerult vele 14 kort megtenni mindket futamban
nem mondom, hogy a bugggyk csucsa, de ennyi penzert igenis mukodokepes jargany
az majd elvalik, hogy tartossaga mennyi..
en azt mondom, hogy ez az auto eddig a klonok kozott a legjobb


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség