Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.30 16:10:17

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Traxxas Rustler VXL & Stampede VXL
HozzászólásElküldve: 2011.09.27 17:05:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.24 13:54:24
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Már régóta nézegetem az rc autókat, hosszas keresgélés után arra jutottam hogy Rustler VLX 2WD vagy Stampede VLX 2WD autót vásárolok.
-Akinek valamelyik autója van, vagy volt, vagy tud róluk hasznos információkat, legyen szíves megosztani velünk.
-Arra jutottam, hogy egy minőséges márkát választok, jól gondolom hogy a Traxxas minőséges? Azon belül ez a két autóról mi a véleményetek, minőségileg, karbantartásilag, szerelésileg.
-Tudom nehéz, erre válaszolni, de ha normálisan használom, megvigyázom, folyamatosan karbantartom és ellenőrzöm, mennyi műszaki gondom lesz? Elmegy pár évet pl motor, szabályzó, szervó, difi csere nélkül? (pl heti 3x használattal)
-Akku és töltő van hozzá 8,4 V os, de hány MAH-s? Átlagosan a gyári akkuval mennyit lehet játszani(csak kb)? Szükség lesz +8db AA-s elemre a távirányítóba? Mennyi lesz az akku töltési ideje kb?
-Vannak e típushibák, mire kell fokozottan figyelni?
Előre is köszönöm a válaszokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.09.27 19:41:36 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Szia!

Mivel senki sem fogja újra meg újra leírni az alapokat, belinkelem neked az érintett topicokat. Olvasd őket végig, sok mindenre választ kapsz. Elöljáróban annyit, hogy az NiMh akksit felejtsd el... Hogy miért? Válaszok a lipo topicban! :)
http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=7900&highlight=rustler

http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=12566

http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=20433

http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=5369

Legközelebb ne nyiss azonnal topicot (főleg mivel Ruster és Stampede topic is van már), használd a keresőt.... És olvasd a fórumot!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.09.27 20:29:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.24 13:54:24
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kösz a választ. Használtam a keresőt, átolvastam már az akkumlátoros topicocat, "tudom" kb miért jobb a lipo. De szeretném tudni milyen az amit gyárilag kapok majd vele, ugyanis azért egy 2-3 hónapig nem szeretnék költeni rá, főleg nem 30-40 ezret egy normális balanceres töltőre és hozzá egy kicsit normálisabb lipo akksira. De ha van olcsóbbért normális packban akkor írjátok, lehet tudtok olyat amire én még nem bukkantam rá, sőt biztos :) Kivan vesézve rendesen az akkus rész, de viszont nem találok semmit a rustler v stampede típusra vonatkozó kérdéseimre, ezért is tettem fel őket, remélem kapok rá választ. Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.09.27 20:35:56 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Egyik autóm sem volt, viszont Traxxas több is (Slash 4x4, Revó, E-Revó, mini Revó). A műanyagjai messzi földön híresek. Ha nem vízben, sárban mocsokban használod nem lesz baja. Főleg ha nem mész neki 50-nel téglának, padnak stb. Az RC-k nem a számukra kiépített terepen jobban fogynak... Ahogy megtanulod vezetni úgy egyre kevésbé töröd meg.

Olyan meg nincs, hogy nem költesz rá, a modellezés nem olcsó dolog. :) Karbantartani kell, tisztítani, a kopó alkatrészeket cserélni.

Ha nincs jó töltőd és csak 1 akksid, akkor 4-5 órát vársz 10 perc játékra. Hidd el, gyorsan egy modellboltban találod magad akksiért és töltőért... Amit azért sokkal olcsóbban is lehet kapni mint 30-40. Ajánlom a felső bannersor kereskedőit!

u.i.: 2wd autót nem ajánlok kezdésnek, nagyon nehéz vezetni, de ha folyamatosan farolgatni akarsz a nulla tapadást adó gyári design kerekek miatt, jó lesz! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Traxxas Rustler VXL & Stampede VXL
HozzászólásElküldve: 2011.10.08 08:29:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.24 13:54:24
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Tegnap megjött a Rustler VXL :) Akkor magamnak megválaszolom a kérdéseket, hátha valakinek tudok információt adni. 8,4V 3000MAH akku, 8órát kell tölteni a gyári töltővel. 27 percig bírta, még ismerkedtem az autóval, de azért oda-oda húztam neki, igaz nem is lehet állóból kigyorsítani full gázzal, tehát ésszel vezettem. 4db AA elem kell a távba és ennyi. 2wd nekem tetszik, semmi bosszantó nincs vele, annyi h laza talajon nagyon nehéz full gázzal kigyorsítani, vagy inkább lehetetlen, de hát szépen lehet adagolni a gázt, ellehet vele szórakozni. Betonon meg nem gond a 2wd. (Mondom én ezt így hogy még soha nem vezettem 4wd)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Traxxas Rustler VXL & Stampede VXL
HozzászólásElküldve: 2011.11.03 18:37:22 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.24 13:54:24
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
http://www.youtube.com/watch?v=xSJG6WbPYXY


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség