Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 05:13:35

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Elektromos offroad RTR auto
HozzászólásElküldve: 2012.06.25 21:14:58 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.06.02 19:52:55
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

1:8 elektromos offroad RTR auto vasarlason gondolkozok.
Kb. jatekra, de lehet egyszer-ketszer elmennek versenyre is, komolyabb celok nelkul. (Mult heten megneztem a Balatonfuzfoi versenyt). Regebben volt egy Mugen Super Athlete, robbanomotoros, de sokat szivtam vele ugyhogy most mindenkeppen elektromosat akarok.

Jelenleg ezeket nezem:
- HPI Savage
- HPI Vorza
- Kyosho Inferno
- Traxxas E-Revo

Fo szempont a minimalis karbantartas, ha baj van akkor alkatreszek legyenek a boltban a polcon.

A HPI-nak a nagy elonye, h itt lakok az Allee-tol 2 percre, es van itt egy Modell & Hobbi bolt. A Kyosho-nal nem talalok forgalmazo boltot; akik regen forgalmaztak (Kyosho World, voltak Mammutban is) mintha eltuntek volna, pedig gyerekkoromban mindig Infernot akartam... Traxxas-szal szinten nem talalom hol lehet szemelyesen beszerezni es adott esetben verni az asztalt.

Szoval jelenleg a HPI-k a befutok, pedig a webshopos arak szerint az Inferno kb. 100e-rel olcsobb mint a Vorza. A Traxxas meg nagyon erdekesen nez ki a kepek szerint, teljesen mas a kialakitasa mint a tobbinek, kicsit sajnalom hogy ugy nez ki elerhetoseg miatt kizarom.

Barmilyen gondolatot/korrekciot szivesen fogadok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektromos offroad RTR auto
HozzászólásElküldve: 2012.06.25 21:22:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.06.02 19:52:55
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
A Savage-ben az nem tetszik Youtube videok alapjan, hogy a magas TKP miatt egy sima motorral is bukfencezik ha gazt ad a pilota. Lehet h tevedek, de a videok alapjan elegge iranyithatatlannak tunik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.26 17:30:14 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
A HPI-vel kapcsolatban szerintem ne számíts arra hogy minden lesz polcon, ez tapasztalat. Másik szintén HPI betegség hogy az RTR autókra még igen sokat lehet / kell költeni hogy az üzembiztos legyen.

Az asztalt verni sehol sem tudod, mert a modellezés témakörében a garancia nehezen érvényesíthető, szokszor szubjektív, illetve ha elektromos cucc garis is, azt úgysem cserélik azonnal újra, esetleg visszaküldik a gyártónak.

Traxxas autót több cég is forgalmaz, de úgy tudom egyiknek sincs boltja.
Kyosho World a Dunakeszi Auchanban van.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.26 20:11:11 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
A Modellzóna árul Traxxas holmikat is, de nem tudom, hogy alkatrésszel hogy állnak. Az biztos, hogy közel van az Alléhoz, épp csak a vasúti töltés túloldalán.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.26 20:15:13 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
A konkrét autók közül a Vorza az, ami leginkább való versenyzésre, de hogy jobb-e, mint amit összeraknál hasonló pénzért, az már nem biztos. Alkatrész szempontjából a Hot Bodies D8 alkatrészek jók hozzá, de a raktárkészletről nem tudok sokat; más autók kapcsán a HPI európai központjáról viszont elég rossz a véleményem.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.26 22:36:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.06.02 19:52:55
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Koszi a valaszokat. Ti mi javasoltok egyebkent, minek a legjobb az "ökoszisztémája" itthon szerviz, alkatreszek szempontjabol?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.27 18:39:15 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a legjobban akkor jársz ha magad nézel utána hogy hol mi van raktáron, próbálj meg egy-két kopó alkatrészt venni valamelyikhez.

Daninak abban igaza van hogy ennyi pénzért már közel profi versenyautót építhetsz.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.27 21:20:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.04.12 22:33:11
Hozzászólások: 12
Szia!

Estleg ezt is megnézhetetdhttp://rcrulez.hu/termek.php?product=ansmann_126000006_deucebrushless ehhez talán még stabil is az alkatrészellátás.

Üdv Petya


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.30 20:07:21 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
Megpróbálhatod a GS autókat is annyi bibi, hogy nincs gyári elektromos átalakítás hozzájuk, mégis sokan alakították át talán nem véletlenül, csak te tudod átépíteni őket, a forgalmazó árul az átalakításhoz szükséges alkatrészeket de valamiért csak a truggy-hoz. Az alkatrész ellátás és a támogatás talán a legjobb hozzájuk Magyarországon.

Itt is találhatsz a fórumon eladó GS truggyt az adok veszekben.

UI.: A truggy előnye, hogy átmenet a buggy és a monster között, mindkettő jó tulajdonságaival

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.03 11:49:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.06.02 19:52:55
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
A GS-rol meg nem hallottam, de a honlapjuk alapjan nem tul profi ceg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.03 17:14:41 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.09.23 14:07:00
Hozzászólások: 171
Attól még hogy te nem hallottál róla az egy dolog.
egyébként Sylka http://www.sylkamodell.hu/ forgalmaz Gs autókat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.11.03 19:43:43 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Sikerült választanod? Én egy GS XUT-ot alakítottam át elektromosnak, s nem bántam meg!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.08 23:46:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.01.08 22:29:59
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Nem szerettem volna új témát nyitni, hiszen hasonló kérdésem lenne mint a témában megjelölt. Most kezdeném el az RC autózást mint hobbyt és a segítségeteket kérném. Budapesten lakom így ha esetleg személyesen tudnék konzultálni valakivel azt megköszönném, de a fórumon érkezett válaszoknak is nagyon fogok örülni.

Először is, én egy off-road autóra gondoltam, mert ezeket jobban ki lehet használni véleményem szerint, hiszen bármilyen terepen elmennek. Ezen belül pedig már a ti véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mit ajánlanátok: buggy vs truggy vs sc? Én truggyra gondoltam mert elég strapabíró koncepció és olyat olvastam hogy a kezelése is könnyebb mint a buggynak. Ugyanakkor eddigi kutatásaim szerint több buggy rendezvény van mint truggy, hiszen buggy-t még szoktak onroad versenyeken is használni. Az SC koncepció nekem nem jön be, de ész érvekkel erre is rábeszélhető vagyok.

A modellezést nem szeretném egyedül elkezdeni, úgy gondolom, hogy az egyedül "autókázás" nem okoz annyi örömöt, mintha ketten vagy többen csinálnánk a dolgot. Ezért megpróbálnám egyik barátomat is rábeszélni a dologra. Illetőleg reménykedem, hogy találok szintén budapestieket, akikkel találkozhatunk és egymással-egymás ellen játszhatunk.

Az anyagi lehetőségeim: max 65 jó magyar ezres. Ebből kellene kihozni a legjobb RTR szettet. Amire én gondoltam hogy jó lenne: 2.4 GHz távirányító, Lipo akksi, brushless motor. Tudom hogy kezdőnek erős lehet a brushless, de ha jól tudom lehet állítani a szabályozón vagy a távirányítón hogy lassabban menjen (lehet rosszul tudom). Jártam már az RC arénában a lajta utcában a hétvégén egy Tamiya versenyen (nagyon szuper volt). Szétnéztem még a modellzona.com és a sylkamodell boltokban is, ott is kérdezősködtem, de mivel nagyon kezdő vagyok ezért kicsit félek, bár a jó szándék látszott rajtuk, hogy ők is segítenének.
Tehát a feladat hogy 40-60 ezer forintból össze kellene hozni egy ütős kis járgányt, illetve kettőt (darabonként ennyiért full RTR szettben gondolkodva), hogy haveromnak is legyen. A használt cuccoktól sem riadnánk vissza. Az eddigi javaslatok szerint érdemes elektromos autókkal kezdeni, éppen ezért is írnék ide (szívesen megtanulnám a nitrósok használatát is).

Érdemes e a versenyek miatt népszerű modelleket választani mint pl a tamiya tt-01 az onroadok között? Vagy lehet nyugodtan más gyártók kevésbé ismert termékeit is választani.

Amiket én kinéztem azok a DF modell termékei:

Egy olcsóbb truggy kefés motorral:

http://modellzona.com/rc/df-models/dese ... hz_p024916

Egy olcsóbb buggy kefés motorral:

http://modellzona.com/rc/df-models/dese ... hz_p024915

Egy brushless buggy:

http://modellzona.com/rc/df-models/figh ... ss_p025035


Előre is köszönöm segítségeteket! Amennyiben tudtok konkrét használt jó vételeket vagy újakat, nyugodtan linkeljétek vagy küldhettek elérhetőségeket is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.08 23:50:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.01.08 22:29:59
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Kifelejtettem, hogy szívesen megnézném az itt lévők autóját, illetve várnék lehetséges Budapest környéki pályákat is. (Már megnéztem milyen frankó kis pályát építettetek Apajnál!, hasonlókat szívesen megnéznék még, illetve ha csak pl valamelyik parkban találkoztok azt is). Tudom hogy leesett a hó ezért nem fogtok mostanában találkozni, de ki tudja ha mégis...

Amit még kihagytam, hogy olyan modellek érdekelnének amelyekhez van alkatrész utánpótlás (elvileg a boltban azt mondták hogy ezekhet a DF-ekhez van már nekik)

KÖSZÖNÖM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.09 20:17:22 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Szia,

Először is el kellene döntened a méretet. Ha pályára akarsz menni, akkor mindenképp az 1/8-ast javallanám. Én egy 1/10-es truggy-val kezdtem, majd kimentem pályára, ahol csak útban voltam mindenkinek. Utána vettem egy 1/8-as truggy-t.
Kinti pályára kell az a méret.

Buggy, truggy.
Én truggy-s vagyok, de nagyon tetszenek a buggy-k is. Szerintem nem kezelhetőek nehezebben. Jobban mennek, viszont érzékenyebbek a pályára. Előnyei olcsóbbak a kerekek, többet találsz gyári elektromosban, illetve megint jobban terjednek....

Truggy brutálisabb, nehezebb, nem annyira érzékeny, viszont kb 2x annyi a gumi ára, s erősebb motor kell hozzá.

Alkatrész
Sajnos a magyar fizetőképes piac nem akkora, hogy tömegével tartsanak alkatrészeket olcsón. Van néhány márka, ahol ez elérhető. Ezek miatt Én biztonság kedvéért az olyan gépek felé húztam, amikhez neten tudok végszükség esetén rendelni. De ne feledd, hogy ár+szállítás+25€ felett Áfa (ha nem EU vagy kedv. ország)+ idő

Szerintem a Losi-khoz, a Durangókhoz, a Mugen-hez még a GS-hez is (bár van amit nem) stb. kapsz alkatrészt. A GS egy nagyon jó gép, nem versenyképes, de mindent kibírsz.

1/8-at viszont nehéz 65e Ft-ért újonnan beszerezni. Nézz körbe itt is: http://www.sylkamodell.hu/Elektromos-autok/
De a használt is jó, ha nem RTR, össze tudod rakni.

De ne hagyd ki a SCT-t sem, mert pályán is jól lehet vele menni, illetve teremben is jól használható. A Truggy-nak nagy hely kell.

Csak ott vegyél, ahol azt érzed, segítenek, miután kifizetted a pénzt.....

Pálya
Ajánlom figyelmedbe a www.godrcklub.hu-t, hisz ez egy nagyon jó pálya, sokat dolgoztunk rajta, s ez évben is több verseny kerül rajta megrendezésre. Jó a társaság, vannak köztünk sokak, akik értenek hozzá, s jó pár éves tapasztalatot gyűjtöttek már össze, illetve vannak olyan műkedvelők mint mi, akik egy-két éve nyomják az ipart. A pálya közel van pesthez.

S a végére csak egy dolog: Csak akkor vágj bele, ha elhivatott vagy, hogy csinálod. Jó közösség, hasznos hobby, mely fejleszti az embert. De közel sem olcsó!!! Mert veszel egy autót, kell akku még, kell majd egy jobb, egy töltő.... S ehhez kell a jó társaság, hogy segítsenek.[/b]

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.09 20:18:38 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Még egy:
Ha addig nem döntesz, gyere ki tavasszal Göd-re. Megnézhetsz pár típust, osztályt...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.10 20:15:59 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.01.08 22:29:59
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Szega1 írta:
Még egy:
Ha addig nem döntesz, gyere ki tavasszal Göd-re. Megnézhetsz pár típust, osztályt...


Köszönöm a segítségedet!

Nehéz várni, amikor az ember már legszívesebben megvenné az első szembejövő autót annyira izgatott :D. Mindenképpen megpróbálok majd kilátogatni Gödre, megnézni és esetleg kipróbálni a pályát. Nagyon igényes a honlapjuk is, gratulálok hozzá, meg ahhoz hogy ilyen szép pályát tudtak építeni Budapesthez közel.

1:10 méretarányban gondolkodok egyébként. De az 1:8 gondolata is csábít, de mint írtad 65 ezer nem nagy pénz ebben a világban, jól be kell osztani. Ha most veszek pár hónapig nem marad miből piszkálgatni, ezért szeretnék olyat amit lehet használni tavasz közepéig bármi egyéb rááldozás nélkül.

A sylkamodell-ben is jártam már, csak sajnos épp egy verseny előtt sikerült beesnem és nagyon sokan voltak, de azért igazán segítőkészek voltak még így is. Ott már láttam hogy berhelik a nitrós motorokat :)

Konkrét ajánlatokat szívesen vennék még mindig, bár tudom hogy körülményes utána nézni, én is keresgélek, és használom a keresőket, de direkt linkeknek nagyon örülnék.

KÖSZÖNÖM a segítséget! Remélem a jövőben találkozunk az itt lévőkkel személyesen is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.10 20:58:38 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Szívesen!
Az 1/10 nem való igazából kinti offroad pályára, kicsi, s lassú hozzá, feltéve ha az nem SCT.
Nézd meg ezt:
http://www.sylkamodell.hu/Himoto-SC-Tru ... odell.html
vagy
http://www.sylkamodell.hu/VRX-FTX-Spiri ... Buggy.html

menj be egy nyugalmasabb időszakban, s Syl segít.

Vagy itt van egy másik:
http://rctuning.eu/index.php?option=com ... Itemid=111
csípőből találtam sok jó gépet.Pl:
http://rctuning.eu/index.php?page=shop. ... Itemid=111

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.11 11:45:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.01.08 22:29:59
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Szega1 írta:
Szívesen!
Az 1/10 nem való igazából kinti offroad pályára, kicsi, s lassú hozzá, feltéve ha az nem SCT.
Nézd meg ezt:
http://www.sylkamodell.hu/Himoto-SC-Tru ... odell.html
vagy
http://www.sylkamodell.hu/VRX-FTX-Spiri ... Buggy.html

menj be egy nyugalmasabb időszakban, s Syl segít.

Vagy itt van egy másik:
http://rctuning.eu/index.php?option=com ... Itemid=111
csípőből találtam sok jó gépet.Pl:
http://rctuning.eu/index.php?page=shop. ... Itemid=111


Köszi! A szombathelyi bolt egy kicsit messze van :) De szeretnék még valamikor hétköznap is elmenni a Sylka boltba hogy tágítsák még infóval a fejemet. Amiket én linkeltem DF termékek, azokról tudsz véleményt alkotni? Csak mert elég jó árban lennének, gyanúsan jó ár :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.11 20:13:57 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Nem ismerem ezeket a gépeket, de tényleg olcsóak. De a kérdés: Nem találtam olyan menüpontot, hogy DF alkatrészek.....
Mindenképp brushless-t vegyél, mert annak elég teljesítménye van, hogy menjen. De nincs kép a rendszerről, a szabályzóról...
Sok helyen meg lehet takarítani költséget. Az anyag választáson, a használt műanyagokon. Ezek játszani biztosan jók, de ha olyan terveid vannak, hogy akár versenyezz egy kicsit is, ezek ne zavarjanak.

Amúgy szerintem hívd fel a szombathelyi csapatot is.

Vagy nézd meg a www.unico.hu-t is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség