Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 19:33:30

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.06.05 23:00:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.06.03 17:38:45
Hozzászólások: 6
Sziasztok,
Röviden az én fellángolásom Balatonalmádiban kezdődött, mikor „nyilt napot” tartottak a Balatonfűzfői csapattagok, (pár hete), és nem csak nézni hanem ki is lehetett próbálni a gépeket. Nagyon pozitív volt az emberek hozzáállása a nézőkhöz illetve érdeklődőkhöz. Köszönet érte! Így lehetett hogy az 5 éves fiam a második kör után már egyedül vezette ezeket a nem éppen olcsó gépeket…ott mondták hogy a fiúnak van tehetsége…, de az apja is nagyon szereti az RC autókat :)
Én a következő szempontok alapján szeretném a segítségeteket kérni:
1. Masszív gépezet bírja a strapát lehessen vele ugratni figurázni, bírja a terepet..
2. Alkatrészek könnyen beszerezhetőek legyenek esetleges törés esetén
3. RTR legyen mert még nem érzem a modellezés részleteit, de lehet majd elkap később a vágy :-D és majd a fiammal együtt fogjuk szerelni az autókat…
4. Játék öröme, nem verseny, inkább hosszabb élettartam, mint a sebesség, de azért legyen erő
5. Inkább veszek + aksit + töltőt hozzá, hogy tovább lehessen vele játszani (később majd erősebb motort, még lehet versenyre is elmennénk de ez még messze van…)
Nagyon sok helyen néztem mire végre a típusban 2-re le tudtam szűkíteni Truggy vagy Short Crouse?
Légy szíves segítsetek, esetleg tudtok boltokat ahol jobban megéri rendelni, az is nagy segítség lenne.
Ha a lenti típusokat nézitek akkor ti melyiket ajánlanátok, vagy ha van más javaslat annak is örülnék?
Minél többet keresgélek annál jobban elbizonytalanodok :-D ….40 és 50 ezer FT körül nézegettem (140 – 150 Euro )
Truggy-kat ezeket találtam:
115 Euro ért
http://www.modelsport.co.uk/ftx-carnage ... ucts/40396
140 Euro
http://www.modelsport.co.uk/lrp-s10-twi ... cts/370459
Short Crouse:
134 Euro
http://www.modelsport.co.uk/maverick-st ... ucts/38127

Előre is köszönöm a hozzászólásokat és a segítségeket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.06 18:44:06 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Szia!

A kinézettek közül alkatrészellátás talán a Sylkamodellben a legjobb, a ftx/vrx autókhoz.
(A vrx sword gyakorlatilag ugyanaz, mint a ftx carnage.) Beszélj velük, a tényleges készletről, a webshop tartalma sajnos nem mindig pontos.
A truggy stabilabb, a short course szerintem jobban néz ki és kicsit élethűbben mozog. Játékélmény szempontjából mindenképp a 4wd a nyerő, a 2wd irányítása jóval küzdelmesebb.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.07 15:33:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.06.03 17:38:45
Hozzászólások: 6
Szia!

Köszi szépen, ezen az oldalon még nem voltam:). Az lehetséges hogy ugyanaz a modell márka másképpen van építve más országokban vagy csak egyszerűen valahol jobban leírják?

Jelen pillanatban a Truggy vezet 2:1-re :) de még nézegetem..

Van már magyar linkem is:)
Még mindig nem tudom sorba tenni, esetleg ha tudtok + illetve - -kat mondani?
Ti milyen sorrendet adnátok a lenit autókra?

http://shop.modell.hu/lrp-120500-s10-bl ... -auto.html
http://shop.modell.hu/maverick-strada-x ... cauto.html
http://shop.modell.hu/maverick-strada-s ... cauto.html

Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.10 08:26:19 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Szia!

Én voltam aki segített nektek az első lépések megtételére itt Balatonalmádiban.

Én javasolnám az SCT-t, mert az első hátsó ütközők védelmet adnak a lengőkaroknak legalábbis kisebb sebességnél. Általában a truggykat buggyra méretezett futómű elemekkel szerelik, egyedül a lengőkar hossza és a tengelytáv hosszabb. De éppen ebből adódóan a hosszabb lengőkar nagyobb erőkar és ez nagyobb erőt eredményez esésnél a lengőkar bekötési pontoknál.

A másik a méret. Az SCT kaszni hatalmas az 1/10-es méret arányban. Könnyebb messziről szemmel követni az autó mozgását.

Harmadik, hogy az SCT kategória egy népes verseny mezőnnyel büszkélkedhet. Így egyből van fejlődési versenyzési lehetőség, míg az 1/10 Truggy jelenleg kevés embert mozgat.

Persze azt kell venni amelyik tetszik, hiszen ez csak a kezdet.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.10 19:15:07 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem volt 1/10 LRP Truggy-m, épített pályán eléggé vicces, míg egy 1/10 SCT (ami most van) teljesen más dimenzió. Sokkal nagyobb, jól követhető, s rendes pályán is zseniálisan használható. Arra vigyázz, hogy ezek a típusok RTR motorjai nem igazából erősek... (s nekem a távval is meggyűlt a bajom....)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.10 19:25:56 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
S még egy, sokkal drágább, már rövid távon is egy normális autó, megfelelő motorral. egy LRP TX-nél gyorsan rájössz, hogy kicsi a motor. Az élvezeti értéket fogod rontani, s egy hónap, s nem lesz kihívás a gép.
Én durván két hónap után vettem meg az 1/8-as gépemet, s féláron adtam el az 1/10-es gépemet.
Írod, hogy még nem érzed a modellezést, s nem vállalod fel a nem RTR gépeket, hisz nem értesz hozzá, mit, mivel rakhatsz össze. Szerintem nyugodtan támaszkodhatsz azokra, kik a bemutatót tartották. Pont ez az egyik nagy varázsa, jelentősége a helyi egyesületeknek, ahol jelentős tapasztalatokkal ellátott, profi modellezők tudnak segíteni, így nem a saját károdon kell megtanulnod dolgokat. Jobban jársz, s rögtön egy élvezhető, jól játszható géped lesz! S akkor biztosan nem szeretsz ki a modellezésből!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.12 06:44:03 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.06.03 17:38:45
Hozzászólások: 6
Sziasztok,

Köszönöm szépen a segítséget. Úgy érzem a Shorte Cruse átvette a vezetést :), igazából kinézetre nekem is jobban tetszik, és ha jobban is bírja az első megpróbáltatásokat akkor hajrá. Annyit olvastam még, hogy a Truggy jobban megy a terepeken. Nálunk a kertben fűves a terep, de ha azt mondjátok hogy a SC-nek sem okoz problémát a fű akkor már meg is nyugodtam :) .

Esetleg ha még tudtok segíteni konkért Shorte Cruse-t hogy milyet érdemes venni az jó lenne tudom minden csak pénz kérdése én max 50-60 ezer Ft tudnék rá szánni így is mindig feljebb megyek de sajnos valahol határt kell szabani?

LRP + motor még nem néztem de lehet rá nézek erre a lehetőségre is?

Még egyszer köszi a válaszokat, illetva ha további tanácsok vannak azt szívesen olvasnálm :)

eljen: eljen: eljen:

Minden jót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.16 13:06:40 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.06.03 17:38:45
Hozzászólások: 6
Sziasztok,

Azt hiszem lassan meg kell vegyem az autót különben a végén már túl megyek minden kereten amit erre szántam :)...

De azért érdekelne hogy értő szemek szerinte melyik jobb ár-érték arányban?

Himoto - 4WD 1/10-es 2,4 GHz Brushless Short Course Truck - 63 ezer Ft?
http://managertoys.hu/termek/1453/

Maverick -4WD 1/10-es 2,4 GHz - 52 ezer Ft?
http://shop.modell.hu/maverick-strada-s ... cauto.html

Ha tudtok jobb beszerzési helyet azt megköszönném :) :), vagy jobb autót hasonló kategóriában?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.16 17:25:56 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Szia,

A Brushless miatt inkább a himoto, de szerintem a modell hungáriában kérdezd meg, lesz e nekik....
A Maverick is teljesen jónak tűnik, de síma szénkefés.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.20 05:52:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.06.03 17:38:45
Hozzászólások: 6
Hello,
Köszi szépen!
Megnéztem a modell hungáriánál es ezt a Himoto-t találtam: 41 ezer Ft ért, amire sokan azt mondják hogy ugyanaz mint a Maverick SC? (ami 10 ezerrel drágább, tényleg nincs különbség?)

http://www.modellhungaria.hu/automodell ... 16449.html

Most az okozza a fejfájást, hogy megéri-e, a 63 ezer Ft-os Himoto Brushless motorral, vagy inkább kezdjek a 41 ezer Ft-os autóval, és majd ha belejövök (meg a kisfiam is), majd fejlesszük egy jobb motorra?

Nekünk ez lesz az első komolyabb RC autó, és azért azt sem szeretném ha rögtön darabokra törnénk az új autót:), de azért jó lenne ha lehetne vele ugratni meg azért bírja a terepet...főként füves pályán használnánk (a kertünkben:))

Ha van vélemény és tapasztalat légy szíves segítsetek? Köszi szépen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.20 20:41:29 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Itt is nézd meg:

http://www.sylkamodell.hu/Himoto-SC-Tru ... odell.html

Beszélges Syl-el, elmondja a véleményét, s azt azért érdemes átgondolni.

Kezdeni jó lehet, s utána meg te választod a motort.....

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.06.24 19:58:47 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.06.03 17:38:45
Hozzászólások: 6
Szia!

Köszi szépen a tanácsokat és a linket, mindenképpen megfontolom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség