Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 14:02:00

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hpi E10 Drift
HozzászólásElküldve: 2015.04.10 06:59:23 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.02.03 18:24:38
Hozzászólások: 120
Sziasztok modellezők :)

Szeretném a tanácsotokat kérni....a kedvesemtől kaptam egy elektromos gépet:
http://www.hpiracing.com/en/kit/111664

Ez életem legelső elektromos autója. Előtte csak robbanós volt...
Tudnátok nekem tanácsot adni,hogy milyen aksit és töltőt javasoltok ahoz,hogy el ehessen játszogatni egész délután mert úgy tudom,hogy amit gyárilag adnak az kb 10 perces játékra elég és ami benne van töltő az 12 óráig tölt. És hát lássuk be ez így nem lenne nagy élmény.
Az aksin és töltőn kívül mire lehet még szükségem ehez a géphez. Mit ellenőrizzek le üzemeltetés előtt? Illetve milyen alkatrészekből jó ha bevásárolok tartalékba? Köszönöm a válaszokat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hpi E10 Drift
HozzászólásElküldve: 2015.04.15 20:08:39 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Szia!

Ebbe az autóba tudtommal csak a lekerekített keresztmetszetű aksik férnek bele faragás nélkül, olyanból érdemes a legnagyobb kapacitásút megvenni (ha igazán komolyan gondolod, akkor két aksit célszerű; amíg az egyikkel játszol, addig töltheted a másikat.) Nem ismerem a konkrét típust, de általában az aksitartó egyszerű faragása elég ahhoz, hogy normál tégla lipók is belemenjenek, ezek határozottan nagyobb kapacitásúak (azaz hosszabb menetidőt tudnak) és olcsóbbak is.
A csatlakozókra oda kell figyelni, hogy össze tudd dugni az aksit a szabályzóval. Érdemes a szabályzón levő tamiya/molex csatikat lecserélni olyanra, ami az aksin van, mert ezek a létező leggagyibb csatlakozók. Ebben nem árt, ha segít valaki.
Töltőnek elsőre olyat érdemes venni, ami 220-ról és aksiról egyaránt működik, és tudja tölteni a lipo és nikkeles aksikat is (hogy a hozá adott kicsike se maradjon ki a jóból), lehetőleg legalább 5 amperrel és 50Wattal tudjon tölteni. (Ahogy a kínálatot nézem, ma már kb ugyanabban az árban 80W és 6A az általános.)

Sok mókát a géppel, még ha nem is igazán offroad! :

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség