Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 15:00:00

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.08 15:37:03 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.12.04 13:18:52
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Nekem egy olyan jellegű kérdésem lenne, hogy szerintetek egy 6,5 éves gyerek elboldogulna mondjuk egy BONZER-rel, vagy mondjuk egy BRONTOSAURUS-szal? Néztem ezeket a hipermarketes járgányokat (pl.: ILYEN), de nem merem őket megvenni 13-18 ezerért, mert szerintem nincs benne fém alkatrész (maximum a csavarok), egy hét alatt tönkremenne, a javításáról pedig ne is álmodjunk...
Ami szimpatikus lenne még, az a TYCO REBOUND, de itthon még használtat sem találok. Ez elég strapabírónak tűnik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.08 17:33:41 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Én úgy gondolom, hogy az ár tükrözi a minőséget. Egy ilyen TESCO-s kisautóval is el fog tudni bohóckodni egy 6-7 éves gyerek, de szerintem érdemesebb hosszabb távon gondolkodni (ha a pénztárca is engedi). Inkább a komolyabbat venném, ami biztos, hogy jobban bírja majd a strapát. Tudsz hozzá venni kopó/törő alkatrészeket is, ellentétben a hipermarketessel, amit dobhatnál ki a kukába, ha valami tönkremegy benne. Ráadásul ezeknél a komolyabb gépeknél már nem nagyon van felső korhatár, örülhet majd a gyerek, ha néha odaadod neki! :-D

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.08 17:43:54 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.12.04 13:18:52
Hozzászólások: 2
Én is így gondolom.
És a Bonser vagy a Brontosaurus a javíthatóbb/strapabíróbb (esetleg fejleszthetőbb)? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.12.08 18:04:09 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Ilyen részleteket nem tudok, mivel csak látásból ismerem a két autót, de biztos segít majd itt valaki, akinek van személyes tapasztalata is.
Addig viszont érdemes a hazai forgalmazóktól (modellfutár, modell hungária, Sylkamodell) is informálódni, hogy adott modellhez milyen az alkatrészellátottság, illetve nézelődni még, mivel rengeteg márka és típus van hasonló árkategóriában.

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Juhuuuuuuuuuuuuu
HozzászólásElküldve: 2012.02.16 17:03:18 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.02.12 12:21:02
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: 1039 Budapest
sziazstok megvan a Traxxas Summit 1/8 am nagyon meleg
:P :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: segítség
HozzászólásElküldve: 2012.02.17 15:26:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.02.14 15:20:40
Hozzászólások: 1
Sziasztok segítséget szeretnékkérni. Az mitől lehet hogy az autóm nem reagál a kanyarodásra csak a gázra és a tolatásra. Pedig a szervóm az még jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Elektromos autó
HozzászólásElküldve: 2012.07.09 15:05:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.10.26 19:07:13
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Hello midnenkinek!
Nem tudom hogy jó helyre írom de...
Nah szóval az lenne a kérdés hogy: megéri elektromosra válatni és ha igen miért és persze a negativumokat is írhatok az is sokat segítenei köszi.
Üdv:
rubiks


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.09 18:34:14 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.23 15:48:15
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Bécs, Győr, Csícsó , Komárom-Komárno
Helló!!!

Én is robbanóssal /nitró/ kezdtem a modelles életem. Mikor vettem egy robbanós truggy-t használtan akkor majdnem 2 autót kaptam. Akkor gondoltam arra hogy áttalakítomn az egyiket elektromosra. Azóta a nitrós kannámból nem is nagyon fogyott, csak néha nosztalgia képpen. Az elektromos nagyon nagy előnya a játék élvezete és nem a modellezés része. A robbanósokat a /itt főként a nitrósra gondolok/ sokat kell karburálni az időjárási feltételekhez képest. Mára már sikerült 11 autót begyüjtenem ebből 6 elektromos, 4 robbanós és 1 üresen áll egyenlőre és ha minden igaz akkor a is elektro lesz. Ja és ha minden igaz akkor holnap jön a 12-ik ami egyben a 7-ik elektromosom is lesz. Én csak ajánlani tudom az elektromost, egy teljesen új játékélményt nyújt!
Üdv!

_________________
Carson CV10
Caster Fusion F18T
Durango DEX410v3
Losi LST2+BL
LRP SHARK18
Robitronic Mantis+BL
Tamiya: NitrageBL, TNX5.2, TT01
TRX: E-max, Summit, Mini E-revo
Merlin-F
Griffin 450


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.11 14:39:44 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Sziasztok,


Mivel rettento sok a szabadidom, megprobalok nehany autot osszeirni ide a teljesseg igenye nelkul, hatha az valakinek megkonnyiti a valasztast
A leiras csak es kizarolag 1;10-es elektomos buggykrol szol, mert ezekben vannak elmeleti es gyakorlati tapasztalataim...
Az alcime akar lehetne ez is: Nemcsak a Tamiya van a vilagon - de ugye megsem irhatom ezt :)
Csak az olvassa akit erdekel es kello szabadidovel rendelkezik :P

Belepo szintu (kezdoknek) buggyk
Mindenki jol ismeri a Tamiya DF02 autotjat es mivel mas nagyon is ebben a csoportban igy nezzuk azt
Jelenleg RTR valtozatban nem kapthato, ahogy nezem az oldalt
Igy - erdekes modon - kezdoknek csak az epitokeszlet erheto el
Nezzuk sorban
- Maga az auto itt: http://modellzona.com/rc/tamiya/plasma- ... to_p000064
Mindjart kapunk is a keszletben egy TEU101Bk alapszabit es a szokasos alapmocit hozza
Ehhez, hogy menni tudjunk szukseges meg egy tav+vevo+szervo, persze itt a forumon ezek beszerezhetoek gond nelkul
- Viszont kell hozza meg festek: http://modellzona.com/rc/tamiya/ps-4-ke ... ay_p005036
Ha mindez megvan es sikerult is osszeepiteni az autot megfeleloen, akkor mar csak akksi kell autohoz, ugyesen beszerezheto szinte barmi...a Lipoval vigyazni, mert nem fer bele az autoba alapbol, csak faragassal...
Mindez nekunk kerult cca 35 000 Ft-ba + tav+vevo+szervo+akksi az autohoz + akksi a tavba
ha hasznaltban is gondolkozom, legjobb esellyel ez 45 ezer forintra rug....
es meg nem annyira nem latjuk az alagut veget, hogy az csak nah...De van egy alap Tamiya buggynk, ami megy

Ide sorolhatoak meg a HSP/Amax/Himoto/Maverick tipusok is
Ezek mind ugyanazok, csupan nehany apro kulonbseg van felszereltseg szempontjabol, amik szinte elhanyagolhatoak az ossz arak miatt
Ezen tipusok legismertebb beszerzesi helye a: http://managertoys.hu/termek/516/
Itt nem talaltam mar kefes verziot ebbol
Itt viszont meg fellelheto: http://www.modellhungaria.hu/automodell ... 16444.html

Jol latszanak az arak, hiszen ezek RTR verzio, nemelyikhez akksi is van...
Tukepp ezek is, hogy elinduljanak semmivel sem kerulnek kevesebbe, mint a fentebb emlitett Tamiya, tehat nagyjabol itt is 45 ezer az indulo osszeg de NEM kell hozza vadaszni hasznalt taviranyitot, vevot es szervot!!! nem beszelve arrol, hogy ugyan kreativitasunkat nem elhetjuk ki a festesen, de el sem ronthatjuk es meg sem kell venni...nem sok penz, de a jatekhoz nem feltetlen az kell egy belepo szintu autonal, hogy nekialljunk es talan 5-re sikerul megfessunk egy kasznit :) (tisztelet a kivetelnek, de az nem vasarol belepo szintu autot)

Az Ansmann beszuntette az alap kategorias 4WD buggyjat, igy az mar kiesik a kosarbol, pedig szivesen irtam volna arrol is....evvan


Lepjunk egy kategoriabal feljebb, kozepkategorias buggy fele
Ebbol eszrevetoen tobb van a boltokban
A felsorolas a teljesseg igenye nelkul, ABC sorrendben
- Ansmann Blizzard
- FTX Vantage
- HPI Cyber10
- Hobbytech Revolt, Survolt
- LRP Blast S10
- Tamiya DF-03

Van meg, de a tobbivel nem szeretnek mar foglalkozni

Tehat Ansmann
Lehet KIT-ben (epitokeszlet) is kapni http://rcrulez.hu/termek.php?product=an ... lizzardkit
es RTR keszletben is kapni http://rcrulez.hu/termek.php?product=an ... lizzardrtr

A KIT elonye ugyanaz, mint a Tamiyanal, lehet vele tanulni, ambar itt mar nem kezdo modellezokrol beszelunk, hanem akiknek mar volt valamilyen taviranyito a kezukben
Ettol fuggetlen kezdok is foglalkozhatnak ezekkel az autokkal
Viszont festett kasznit kapunk hozza, igy tukepp ezzel mar nem is kell foglalkozni
Ha vegigbongesszuk az oldalt, lathatjuk, hogy arban kb ugyanott leszunk mindket verzioval, ill. az RTR verzio kicsit kevesebbe fog fajni a legvegen - nem szamottevo
Tehat erre koltottunk cca 60 ezer forintot

Megyunk tovabb az FTX Vantage kefes verziojahoz
Ha atnezzunk autot lathatjuk, hogy a jelenleg kaphato szett eleg jol fel van szerelve: http://www.sylkamodell.hu/FTX-Vantage-1 ... Buggy.html
Nem kell sok okossag hozza, hogy csupan elem vagy akksi kell a tavba es lehet vele hasitani...
Ahhoz sem kell sok okossag, hogy osszeadjuk mit is koltottunk ra, cca 48 000 Ft-ot
Ez az auto ugy, ahogy van jo, nagyon nem kell hozzanyulni, a felszereltsege sztem magasan kiemelkedik az osszes felsorolt tipus kozul....
Letezik brushless RTR verzio az autobol: http://www.sylkamodell.hu/FTX-Vantage-1 ... -akku.html

Nezzuk tovabb, HPI Cyber10: http://shop.modell.hu/hpi-100703-cyber- ... lauto.html
Halvany lila gozom se nincs miert kerul ez az epitokeszlet ennyibe, okes, hogy HPI de akkor is...
ez mire elindul siman veri a 80 ezret...szvsz barmennyire is a HB D4 modozat, messze nem eri meg az arat, de persze nemcsak ez az auto van igy...szinten kesobb visszterhetunk erre...
Ezt itt is most jomagam le is irtam...ennyi

Hobbytech Revolt - a kefes verzio: http://rctuning.eu/index.php?page=shop. ... Itemid=111
Szinten mukodokepes, mentkesz auto, de semmivel sem kevesebb, mint altalaban az epitokeszletek....Ugye tudjuk nagyon jol, hogy az RTR autok azert olcsobbak effektive, mert azok valahogyan a lightos verziok az epitokeszlethez kepest...na ez nem ervesenyes sem az FTX-nel, sem a Hobbytechnel...
Ebbol is letezik brushless RTR verzio a Survolt: http://rctuning.eu/index.php?page=shop. ... Itemid=111

Lepjunk tovabb, az LRP fele
Egy nem RTR verzio, de osszeszerelt allapotban kapjuk: http://shop.modell.hu/lrp-120400-s10-bl ... -auto.html
es az RTR verzio: http://shop.modell.hu/lrp-120301-s10-bl ... -auto.html
Lathatjuk itt is, hogy ugyan az auto felszereltsegeben kevesebbet at mint az FTX kefes verzio, de a 2,4-es tav miatt dragabb is...lehet gondolkozni, hogy mi az ami megeri...egy jobb auto, vagy egy 2,4-es tav :)

Es vegul s Tamiya DF-03
http://modellzona.com/rc/tamiya/dark-im ... 03_p000044
Szinten csak epitokeszletben kaphato es ugye targyaltuk mar a Tamiynal az a szokas, hogy ez tenyleg epitokeszlet, azaz tessek szepen festeni, kreativkodni es penzt kolteni...
Ehhez csupan azt tennem hozza, hogy mire ezt az autot felfejlesztjuk odaig, hogy az fentebb felsorolt autotat elerje felszereltseg szintjen, hat igencsak zsebbe kell nyulni
pl egy csuszokuplung - oszinten szolva barmennyire szep az uj oldal, keptelen vagyok megtalalni, de uccso emlekem szerint 10 ezres nagysagrendu tetel...azt azert ne feledjuk hozzaszamolni az alaparhoz....
Kell ez egyatan? Igen, nagyon is kell, hogy vedjuk a hajtaslacunkat...
Hozzatennem meg ehhez az akksit is, merthogy nem fer bele csak es kizarolag a lekerekitott akkuk, amit ha lipot nezunk rettento draga...14k es ami folotte van

Osszegzes:

Lathatjuk az arakat, lathatjuk a felszereltsegeket, mit kapunk mihez...
Egy alap kategorias auto a legdragabb nekunk, mert, hogy nincs semmink hozza
Ebben csak a HSP/Amax/Himoto/Maverick lat ugyfest fantaziat, mert megprobal segiteni a felszereltseggel es az olcso arakkal....a Tamiya messze nem ezt koveti, hiszen egy alap auto araert egy kozepkategorias autot es vehetunk RTR keszletben, nem ertem, hogy egyatalan miert vesznek az emberek Tamiyat :)
Persze, mert a nev kotelez, ezt valahol meg is ertem, mert az emberek markahuek meg akkor is, ha ezert a zsebbe kell nyulni....

En most igy a vegere nem is ernek tobbet, mindenki eldonteheti, hogy mit szeretne, remelem ez azert kis segitseget adott azonak, akik buggyt szeretnenek vasarolni....

Am lehet kerdezni!
Udv: Necro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 05:37:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.09.20 04:43:20
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Teljesen kezdo RC-s vagyok. Most jutottam el fejben oda, hogy ezt a csodalatos hobby-t jobban megismerjem. (Repulomodelleket es kul. maketteket epitettem az elmult 25 evben.)
Sok olvasgatas utan talaltam ra azokra az 1/10-es, elethu, elektromos modellekre, amik rabul ejtettek. (pl. rc4wd Trailfinder 2) En szeretnem osszerakni, sziklamaszasra, kul. tereptargyak lekuzdesere hasznalnam 1-5 km/h-ig, nem versenycelokra, csak a magam szorakoztatasara, max. barati osszejovetelekre.
Olyan gepet szeretnek, amit a kesobbiekben - ahogy en is fejlodok - profibba tudnek tenni, de az alap kit nagyon megbizhato, magas minoseg.
Az ar nem lesz akadaly. (asszony talan nem olvassa ezt a forumot)
Segitsetek lecci, h merre induljak el! Mit javasoltok?
Koszi szepen, elore is.

tak


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 08:21:22 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Szia Tak!

Ezen a fórumon kicsit leült a triál témakör, leginkább itt tudsz friss infókhoz jutni. Az rc4wd holmik igen jó hírnévnek örvendenek.

udv,
dtr

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.24 12:58:39 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2012.09.20 04:43:20
Hozzászólások: 2
Koszi szepen dtr!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.24 18:13:05 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
tak írta:
Koszi szepen dtr!


Èn egy Venom ceepert vettem nem oly rég, s hozzá egy venom kefés motort, s szabályzót. Előtte egy Axial-t néztem, de igazábol mire abból játszható jármű lesz, addig megy a lé lelkesen. A Venom difizárral van szerelve, s csak egy távot + vevőt dobsz hozzá, s kész az eszköz.
Difizár, bedlock kerék, spec gumi, memória habos kerék töltés.....
Én ebay-en vettem, mert ott magas volt a szàllítás költsége, s alacsony a termék ár, íg kevés áfát fizettem

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.24 18:32:58 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Van ehhez itthon alkatrész Szega?

Milyen szervó kell bele?

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.24 19:41:38 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
reechee írta:
Van ehhez itthon alkatrész Szega?

Milyen szervó kell bele?


Nincs, de mihez van maradéktalanul. Sajna ebben kicsit negatív vagyok, hisz maradéktalanul nem kapni meg semmihez az alkatrészt, s mindenképp kell valamit rendelni. Így ma már csak azt figyelem, hogy rendelheő-e könnyedén. Amúgy ezek az eszközök az alacsony fordulat, sebesség, illetve az általában szemből nagysebességgel érkezők hiánya miatt nem nagyon eszik az alkatrészt. Ha tuningot akarsz, az usa-ból rendelve egy-két hét alatt itt van.

Szervóból egy leharcolt 15 kilós analóg van, ami egy kicsit hibás, de megy. Azt még cserélem.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.26 15:56:47 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.07.25 09:21:01
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Teljesen 0-ról indulóként kérnék tanácsot tőletek első autó vásárlása céljából. Sok topic-ot elolvastam, és sok videót megnéztem már offroad kategóriában, de így is elég nehéz a döntés...

Amit tudok, hogy a buggy-k nagyon tetszenek, abban a kategóriában keresek alternatívát.

Használt gépek is szóba jöhetnek, a lényeg, hogy ár/érték arányban megfelelő legyen egy kezdő de biztosan lelkes "versenyzőnek" :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.07.29 08:59:41 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.07.25 09:21:01
Hozzászólások: 2
vagy egy jó Short Course... 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.14 14:43:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.08.14 14:31:09
Hozzászólások: 2
Sziasztok,a fiamnak szeretnék venni egy RC autót,ezt néztem ki http://modellfutar.hu/catalog/product/v ... ategory/6/ ez lenne az első autó amit megvennénk,csak nem tudom megéri e megvenni egy 12 évesnek,nagyon kezdő vagyok ebben a témában,(de ilyen tesco-s autók nem kellenek mert azt mondják nem éri megvenni őket),kb 25ezret szántunk rá. Szerintetek kezdésnek jó ez az autó ? Válaszotokat köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.14 15:44:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.08.04 10:20:27
Hozzászólások: 28
Egy 12evesnek jo valasztas foleg ennyiert, de en inkabb 1/16-os meretben gondolkodnek! Azzal meg a szabadban is jobb a jatekelmeny!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.14 17:26:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.08.14 14:31:09
Hozzászólások: 2
levente722 köszi szépen a választ :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség