Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.23 02:36:57

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: E-maxx vagy E-savage?
HozzászólásElküldve: 2007.09.01 09:57:10 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Sziasztok!Vásárolnék E-maxxot vagy E-savaget.A kettő egyárban van,de az e-maxx 1/8,az E-savage 1/10.De kint 20€-val drágább az E-savage,amiből van E-zilla is.Az E-maxx 50 km/h-val megy ami biztos,de az E-savageról nem tudjuk hogy mennyi a végsebessége.Szóval ide várnék tanácsokat,tapasztalatokat hogy eldönthessem hogy melyik a jobb.Az egyik fő kérdésem az hogy az E-savage végseb.je mennyi?Tnx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.02 17:46:55 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.05 17:13:55
Hozzászólások: 151
CSŐŐ!!

Hát most így hogy mennyi a vég sebessége, hát a franc tudja!
Kb 12653758 videót néztem meg róluk és talán valamivel az E-MAXX erősebbnek, brutálisabbnak gyorsabbnak tünt!
Dehát egy offroad autónak nem ez a lényage!
Ménem veszel akkó egy on-road autót!
Ja és az E-MAXX 1:10 es! :-D
Ja és lehet hogy a kettő egy árban van de az E-MAXX hoz nincsenek aksik és töltő sincs! :(

_________________
TAMIYA TA05
Hpi Savage X4.6
HSP XSTR buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 14:59:49 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Az emaxx valüjában 1:8as csak amerikai méretezés szerint 1:10
ugyanakkora mint bármeik monster.
Teljesítménye lenyügöző,az autó maga elég masszív.
Lehet h az emaxxhoz nincsenek aksik sem töltők,de amit az Esavagehez kapsz az ló***** .
Traxxasék azért nem adnak hozzá töltát meg aksit h ne rontsák az teljesítményt, és a játékkedvet.
Ha rám hallgatsz emaxxot veszel, az autó gyárilag ugy jó ahogy van. kell hozzá 1 gyorstöltő és 2 de inkább 4 vmire való aksi. onnantól kezdve jó.De ha sok dellád van 2gyorstöltő és 6 aksi.

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 15:08:25 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Akksim és töltőm az van itthon dögivel,és van egy gyrs pályautóm is.
Nekem az e-savage jobban tetszik.De az e-maxx váltójára lennék kíváncsi hogy az minek van?Sztem fölösleges.És én a gyorsabb kocsit venném meg.E-maxx 50el megy és az e-savage?Ki tudja,hogy mértnem írják le a sebességét.De nekem a Hpi-vel nincs jó tapasztalatom olyan silány szar,de lehet ez nem olyan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 15:58:45 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.11.05 17:13:55
Hozzászólások: 151
Tucsok írta:
Az emaxx valüjában 1:8as csak amerikai méretezés szerint 1:10
ugyanakkora mint bármeik monster.
Teljesítménye lenyügöző,az autó maga elég masszív.
Lehet h az emaxxhoz nincsenek aksik sem töltők,de amit az Esavagehez kapsz az ló***** .
Traxxasék azért nem adnak hozzá töltát meg aksit h ne rontsák az teljesítményt, és a játékkedvet.
Ha rám hallgatsz emaxxot veszel, az autó gyárilag ugy jó ahogy van. kell hozzá 1 gyorstöltő és 2 de inkább 4 vmire való aksi. onnantól kezdve jó.De ha sok dellád van 2gyorstöltő és 6 aksi.



Én egész végig azt hittem hogy 1:10 es mert a leg többen az mondták!
És én szerintem is jobb választás az E-MAXX!
És az E-MAXX 2 sebességes!

_________________
TAMIYA TA05
Hpi Savage X4.6
HSP XSTR buggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 18:47:31 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Írta:TA-05----Én egész végig azt hittem hogy 1:10 es mert a leg többen az mondták!
És én szerintem is jobb választás az E-MAXX!
És az E-MAXX 2 sebességes![/quote]


Azt tudom hogy 2 sebességes,de azt kéne tudni hogy mért jó benne a váltó.Én eddig csak rosszakat hallottam a váltójáról,van aki kiszedte és anélkül használja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 18:51:15 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tucsok írta:
Az emaxx valüjában 1:8as csak amerikai méretezés szerint 1:10

Tücsi szerintem a méretarány nem változhat attól mert más mértékegységben számolnak.
Pl.: A 4:3-as képernyő arány a világon mindenhol 4:3, függetlenül attól, hogy mivel és milyen mértékegységben méred.
Lehet, hogy odaát más méret arányúnak hírdetik, de annak más oka lehet mint a méretezés.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 19:59:52 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.11 18:47:22
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Ferencváros (FTC 4 EVER)
Én az e savaget tudom ajánlani nekem az van és valami eszméletlenül jóóó.

a töltö amit hozzá kapsz az ne ló+++ hanem egy HB gyorstöltö ami tud 1A 2A 4A tölteni egy szerre 2 akut!!!!!!!!!

a teljesítménye nagyon jo minden terepen megálja a helyét én ezt tudom ajánlani.

_________________
Totenkopf!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: E Zilla vs E-Maxx
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 20:23:40 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.12.16 15:20:16
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Budapest IV. ker.
Szia!

Nekem a Traxxas-szel van tapasztalatom, és csak dícsérni tudom. Nagyon masszív, nagyon jó anyagokat használnak. Kb másfél éve használok egyett Novak szénkefe nélküli motorral nagyon nagy teljesítménnyel, és nagyon jól állja a sarat. A váltó (legalábbis nálam) hibátlanul működik semmi baja. Én inkább (a tapasztalataim alapján) az E-maxx-ot javasolnám.
Mivel az E-zilláról nincs tapasztalatom, ajánlom figyelmedbe ezt a topicot:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php? ... sc&start=0

Sok sikert. :integet

üdv

Banditos

_________________
Shark 1/18 Mamba szett


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.04 14:59:41 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.12.16 21:54:10
Hozzászólások: 102
alu fogaskerekek Emaxxhoz
http://rc4wdstore.com/product_info.php?products_id=384

_________________
HPI Hellfire Lrp Z28R
Kyosho Madforce Brushless
Kyosho Inferno GT
Ofna Titan Deluxe Lrp ZR30
Tamiya TB-02
Hirobo XRB Lama


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.04 15:33:30 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Én inkább a játék élvezete felé hajok.Vagyis az e-maxx 10 percet megy 2 akksival,de az e-savage az fél óráig is.
Még mindig nem adtatok választ arra hogy a váltó minek van benne és milyen vele menni :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.09.04 18:01:22 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Itt írja a sebességét az E-savagenak:
http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zco ... 1&cookie_n[1]=b2c_insert&cookie_v[1]=U0&cookie_d[1]=&cookie_p[1]=%2f&cookie_e[1]=Sat%2c+06-Oct-2007+16%3a56%3a36+GMT&cookie_n[2]=b2c_hk_cookie&cookie_v[2]=WW1&cookie_d[2]=&cookie_p[2]=%2f&cookie_e[2]=Sat%2c+06-Oct-2007+16%3a56%3a36+GMT&scrwidth=1280
Ez csak 40-el megy és hpi

E-maxxot fogok venni és mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
A topic zárható!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.17 21:29:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.02.01 17:09:03
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: hüvösvölgy
Ugyan a topic elvben lezárodott.. :)

De egy indok mág eszembe jutott. Az uj EMaxx vizáló cucai, azért nagyonsokat dobnak a fun élményen. pl hóban autókázás, sárban döngetés...

Ugyan az uj csak december elején jön ki és 339eu ért láttam, de ilyen zárt alkatrészeket máson nem láttam. zárt rotor, engine, stb... érdekes, meglesném életben milyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.12.27 13:57:31 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Na már túl vagyok az e-maxx megvételén és eladásán is.
Igazából örűltem hogy e-axxxot vettem mert az strapabíróbb és jobb anyagot használ mint a hpi.Én 2db 4500as 6 cellás Nimh akksikkal használtam,jól is ment.Egyszer full gázon nekimentem egy fának és csak az első lökhárító tört el de csak az egyik oldalán,így simán megragasztottam.Mentem vele esőben,sárban é nem lett semmi baja.
Bár egyszer egy Fet kiesett a szabályzóból,de ez gyári hiba mindnél.
Bár brushless motorrral nem használtam, sztem azzal lenne az igazi.

És örülök hogy nem e-savaget vettem.A hozzá adott akksik és töltő kuka.
És ahogy néztem a kinti forumokat mindenki ezt fikázta.

Amint látom nincs lezárva a topic,úgyhogy még írhattok bele.Pl az e-savageről mert ez segítség annak aki e két monster köztt gondolkodik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.05 15:37:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.06.01 21:39:24
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Hello!

Én is nemrég vettem e-maxxot és mindenkinek csak ajánlani tudom az lehet a baj a savagevel hogy az robbanós és sok vele a baj én most csak 3300-as aksival használom de ezzel is kiváló nemsoká vennék bele 4500-asat... :lol:

_________________
Eladó HPI savage x4.6


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.19 00:45:06 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.08.02 14:22:05
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Törökbálint / Bp. XVII.
ádirace írta:
És örülök hogy nem e-savaget vettem.A hozzá adott akksik és töltő kuka.


Eszem ágában sincs vitatkozni, de itt álljunk meg egy hozzászólás erejéig. Egyik mondatban leírod, hogy nem azt vettél, nincs tapasztalatod róla. Rögtön utána meg már minősíted is, mint látjuk tapasztalatok nélkül.

Már ne haragudj, de ez rendkívül sértő rám is nézve, mert én savy-t használok és megvagyok elégedve a töltővel és akksikkal is. Tény, hogy vannak professzionális töltők és nagyobb akksik a piacon... de ha nekem ez is megfelel (és miért ne felelne meg)?

Nekem nagyon bejött az elektromos savage, elötte robbanós 4.6-osat használtam. Magam is meglepődtem, hogy van olyan szórakozató, mint a 'nagytestvér'. :)

Röviden, Traxxas tuningolhatóbb, Savage-dzsel kevesebb a gond. Kinek a pap, kinek a paplan. ;)




arkyboy írta:
...az lehet a baj a savagevel hogy az robbanós és sok vele a baj...

Félreértettél valamit. Savage-ből van robbanós(21, 25, X, stb...) 1:8-as méretarányban és van az elektromos kivitel(E-Savage v. E-Zilla) 1:10-es méretarányban. De nézz utána: http://www.hpiracing.com/

_________________
Üdv. ˛h@PCy`

HPI E-Savage - ELADÓ
[repülő: Sky Lady]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.19 12:42:39 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.04.22 20:18:35
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: München
http://www.rckapos.hu/product_info.php?products_id=361 itt lehet venni ujjat 102ért


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.22 13:43:40 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.09.01 09:02:53
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budaörs
szia én mindennképpen az e-maxxot tudom tanácsolni, mert iszonyú gyors, jó az egész felépítése, és mert az egyik haveromnak olyanja van, (az ujabb fajta).
de ennek a kocsinak rengeteg hátránya van, akármennyire is vigyázol, rá vannak olyan alkatrészek amiket hetente cserélni kell , mert egyszerüen eltörnek. az e-savage-röl nem sokat hallottam, de azt tudom hogy a hpi-hez roszabb az alkatrész bezserzés, és nem olyan erös mint a traxxasauto.

_________________
Traxxas Bandit
TRAXXAS RUSTLER XL <5
az e-mail cimem: sailorking9553@citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.22 13:51:12 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.06 13:04:52
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: Budapest 23.ker
ádám 9501 írta:
szia én mindennképpen az e-maxxot tudom tanácsolni, mert iszonyú gyors, jó az egész felépítése, és mert az egyik haveromnak olyanja van, (az ujabb fajta).
de ennek a kocsinak rengeteg hátránya van, akármennyire is vigyázol, rá vannak olyan alkatrészek amiket hetente cserélni kell , mert egyszerüen eltörnek. az e-savage-röl nem sokat hallottam, de azt tudom hogy a hpi-hez roszabb az alkatrész bezserzés, és nem olyan erös mint a traxxasauto.


Pontosabban?

_________________
premium


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.22 14:14:14 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
ádám 9501 írta:
szia én mindennképpen az e-maxxot tudom tanácsolni, mert iszonyú gyors, jó az egész felépítése, és mert az egyik haveromnak olyanja van, (az ujabb fajta).
de ennek a kocsinak rengeteg hátránya van, akármennyire is vigyázol, rá vannak olyan alkatrészek amiket hetente cserélni kell , mert egyszerüen eltörnek. az e-savage-röl nem sokat hallottam, de azt tudom hogy a hpi-hez roszabb az alkatrész bezserzés, és nem olyan erös mint a traxxasauto.


Ha leírtok valamit, hogy például "hallottam", akkor azért érdemes lenne utánanézni.
Mondj nekem légy szíves 3 kereskedőt, akik traxxas alkatrészekkel foglalkoznak, és mondj 3-at Savage-hez. Fent, a fórum tetején lévő 3 kereskedő baromi sok savage alkatrészt tart/hoz/forgalmaz, ellenben - ha jól tudom - a Traxxas-hoz az rctuning-osok tartanak, de nekik is inkább a robbanóshoz.

Egyébként mik azok, amiket hetente cserélni kell egy modellautón...Üzemanyag? Vagy vevőakksi?
Gyerekek, ha nem tudunk valamit, NE írjuk le, mert félrevezetünk másokat. Respektálom, ha próbáltok segíteni, de ne visszafele süljön el.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség