Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.05 00:55:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.05 20:05:08 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Ja....elfelejtettem rákérdezni a szervóra! Mini, vagy micro?
Milyen erős és gyors legyen minimálisan?
Mert a 0,6kg-ostól a 2,5kg-osig a 0,3s-0,08s-osig, a digitális szervóig mindent
találtam csak micro szervóból.
A mostani szervót nem lehet beazonosítani mert egyben van a vevővel és
a szabályzóval, de a szervóvédőt rápróbáltam egy olcsó SG-90-es szervóra, tökéletesen passzolt rá.

Gyurici

_________________
Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.05 20:57:06 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi!

Gumi: GRP gumikat (szivacs) használunk, előre kemény ("D"), hátra puha ("B") gumi jött be.

BL motor: 3800-tól érdemes próbálkozni. Mi 5400-assal megyünk kb, áttételben pedig pályafüggő, általában 19/36-ot használunk pl. Egerbe.

Servo: micro, bár van, aki nagyon használ. Szerintem fölösleges, kicsiben is vannak jó és ide megfelelő szervók. Az enyém egy BlueBird kb 3-4 kg-os, és olyan 0.1 sec körül van. Nem kell erős, inkább gyors. Bár eleinte a pályát fogod keresni úgyis a BL motorral. Természetesen bele lehet jönni, és akkor k...va nagy élvezet...

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.06 19:34:49 
Offline
RCOR Alelnök

Csatlakozott: 2004.07.23 01:08:25
Hozzászólások: 428
Tartózkodási hely: Budapest IX.ker.
Szervónak csak ezt!
http://www.hitecrcd.com/servos/show?name=HS-82MG

_________________
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.07 09:57:18 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Hm....azért ez elég húzós árban van....bár tényleg jónak néz ki.
Én max 3000-3500-at szántam szervóra.

Ramses, hol szerzitek be a GRP kerekeket?

_________________
Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.07 10:28:35 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
gyurici írta:
Hm....azért ez elég húzós árban van....bár tényleg jónak néz ki.
Én max 3000-3500-at szántam szervóra.

Ramses, hol szerzitek be a GRP kerekeket?


Hi!

RCMart, vagy Csekő Gergely. Kb ua. árban van mindkettő.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.08 08:37:56 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Ramses, nem azért, de nem XRay kerekekkel megyünk? Nekem teljesen az rémlik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.08 09:04:03 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Godzilla írta:
Ramses, nem azért, de nem XRay kerekekkel megyünk? Nekem teljesen az rémlik...


Ellegi-vel, legalábbis én, mivel nekem adapteres van:
Kép

Ti, a Pro-val ilyenekkel mentek (ez valóban XRay):
Kép

A Nanda is - ha jól tudom - adapteres, vagyis olyan, mint a felső kép.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.08 18:57:51 
Offline
RCOR Alelnök

Csatlakozott: 2004.07.23 01:08:25
Hozzászólások: 428
Tartózkodási hely: Budapest IX.ker.
Ramses írta:

Hi!

RCMart, vagy Csekő Gergely. Kb ua. árban van mindkettő.

:Ramses Ramses :Ramses


:szetrohogomazagyam:

_________________
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.08 20:10:21 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Rockco írta:
Ramses írta:

Hi!

RCMart, vagy Csekő Gergely. Kb ua. árban van mindkettő.

:Ramses Ramses :Ramses


:szetrohogomazagyam:


Unico: 1.200.-
Rcmart: 5$ => 5*185=925+posta, így bőven 1.000 fölött van.
Ez szerintem kb. egy ár, nem?

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 19:33:43 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
ecozoli írta:
Szia Gyurici!

A szőnyegen, mint a többi autó is, összeszedte a csapágyakba a szálakat. A többiektől tudom, hogy ezeket minden versenyen többször is kéne cserélni.


Sziasztok!

Tervezek 1:18-as autót venni, mit jelent a fenti mondat pontosan?
Mondjuk egy délutánnyi játék után kerékcsapágyakat cserélni kell?

Nem értem teljesen...

R.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 19:46:17 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Szia!
Ez nagyon egyszerű. Elsősorban a szőnyegtől függ, hogy az mennyire szöszöl, és milyen szöszöket tud összeszedni az autó.
A mi szőnyegünk békéscsabán csak finom por jellegű szöszöket "enged ki magából", míg a BAK szőnyegén egy futam után, a Pro12-es autóm kasznija alatt egy szép kék szöszcsomó jelent meg. Tavaj az intenzív használat miatt már egyre kevésbé volt ez jellemző, mert bekopik lassan a szőnyeg is.
Namost ezek a szálas szöszök bejutnak a féltengelyekhez, a kerékfelfogatásokhoz, és ha megakad akkor a forgó tengely ezt szépen fel is tekeri magára. A csapágyba csak akkor tud bemenni ha már annyi szösz gyült össze hogy nem tud hová tekeredni, az újjabb szöszök nyomják bele a többit a csapágyakba azon a picike kis résen ami a csapágy kulső vagy belső pereme és a porvédő között van.

Mindezt megelőzendő, futamok után kerék le, és szöszök leszed, a féltengelyekről csipesz segítségével is lejön.
Tehát ne aggódj, nem vészes probléma, csapágyakat sem kell azonnal cserélni, csak ugyanúgy mint bármely más autóban, tehát amikor már végképp menthetetlen.

Gyurici

_________________
Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 21:43:32 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.21 10:42:11
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest 8ker, Kaposvár, Siófok
Tisztelet az uraknak!

Jómagam is gondolkodom egy ilyen zsebrakéta beszerzésében (vagyis 1/28-asom már van, de az megint más...)
Elektronikát nagyrészt megoldom a jelenlegi cuccaimból, tehát csakis a nonrtr verziókat nézem.

NANDA NRX 18: Az alapára jó, csak hát nem árt bele golyósdiffi(2db.), alu mocitartó, kerékadapter(ez mondjuk nem vág földhöz :) ), esetleg erősebb kihajtások, áttételek, stb, és máris 25 ropi környékén járunk...
Egyébként kissé Xray koppintás szaga van, de nem különösebben érdekel...(sőt nem nagy baj :) )

Xray M18: "Mezítlábverzsön" olyan 24 rugó körül van, szintén nem golyósdifis, tehát kell bele venni, ha kefétlennel hajtjuk, ráadásul talán még tuning alvázat is?(ne olvadjon el, ha egyáltalán létezik ez a jelenség)

HPI micro rs4: Jópofa, hogy szíjas, meg most ezt is be lehet szerezni tízenezerért , de teljesen más felépítés, mint az elöbbi kettő.(ráadásul nem tudom, mennyit kell rákölteni, hogy versenyképes lehessen)


LRP S18 TC: Vadiúj típus, még egy darabot sem láttam élőben. Ez is összkerekes, fém kardános, olajos fémgátlós(!)
Igazából erről a típusról érdeklődnék leginkább, de nem hiszem hogy bárkinek is lenne. Sajna nagyon úgy néz ki, hgy a kocsi nem más, mint egy LRP truggy-buggy alvázon nyugvó onroad verda, de ettől még lehet jó. Az autó már kapható egy szemhunyásnyival 30 ezer Ft alatt, szintén nem golyós difivel...


A modelleket igyekeztem az itthoni elérhetőségek alapján összegyűjteni, magyarul ezen típusok mindegyike kapható nálunk(pontosabban csak ezek az 1/18-asok kaphatók) és az alkatrészellátás is többé-kevésbé megoldott.

A leírtakhoz igazodva kérném a hozzáértő sporttársakat, hogy tegyenek rendet a fejemben :lol: Köszönettel: Sefi

_________________
Sefi
HB lightning stadium 10
HB MINIZILLA 7800kv brushless
Iwaver 02M (Mini Cooper S)
LRP Shark Truggy FT
TAMIYA FF01
TAMIYA TT01R
TAMIYA M03R
MUGEN MBX6(dobozban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 09:33:46 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
reechee írta:
ecozoli írta:
Szia Gyurici!

A szőnyegen, mint a többi autó is, összeszedte a csapágyakba a szálakat. A többiektől tudom, hogy ezeket minden versenyen többször is kéne cserélni.


Sziasztok!

Tervezek 1:18-as autót venni, mit jelent a fenti mondat pontosan?
Mondjuk egy délutánnyi játék után kerékcsapágyakat cserélni kell?

Nem értem teljesen...

R.


Hi!

Szerintem "tisztítást" akart írni Gyurici, nem "cserét". Fontos, és nem mindegy. A tavalyi évben nekem (pedig kb 10 versenyt mentem a 18-asommal) max 2 csapágyat kellett cserélnem. Az viszont kétségtelen, hogy minden verseny után le kell szedni a kereket, és a szöszöket kipucolni. Ez kb kerekenként 1 perc, tehát nem nagy meló. De hát a szőnyeg már csak ilyen.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 09:56:09 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi!

A Nanda autóját nem ismerem, egyszer láttam menni csak tavaly Dunakeszin, de valahogy vagy nem volt jól beállítva, vagy egyszerűen nem alkalmas nagy teljesítményű brushless motorokra.

Xray: tengernyi tuning, nem is sorolom. De tuning helyett én inkább a Pro verziót javaslom ~40.000 az ára, ellenben ha veszel egy simát (műanyag, ~24.000), akkor mire versenyképes állapotba hozod, máris ott vagy, mint a Pro, vagy talán inkább még messze tőle. Ebből találsz amúgy a neten eladót, jó állapotút. Ebbe "csak" egy brushless set kell, és egy 2 cellás lipo (nem is igen kell több, elég 1 db lipo versenyre).
Hátránya, hogy a telóknak nincs csillapítása, esetleg kölönböző zsírokkal lehet "imitálni" a csillapítást, továbbá a kormányzás lineális. Előnye kétségtelenül (Pro verzió) a váza (karbon), valamint hogy egy nagyon finom kis műszer...szerintem.

LRP S18: kétségtelen, hogy az olajos telók előnyt jelenthetnek, a difik zártak, ahogy egy buggy-ban, bár az alváz műanyag. Sosem láttam még komoly brushless technikát benne, de szerintem nem jelentene gondot neki. Ha tuningolni akarod, arra is van lehetőség:
http://www.lrp.cc/en/products/rc-cars/1 ... tr/tuning/
Olcsóbb talán, de puritánabb ez annak ellenére, hogy az Xray is csinálhatna ilyen telót. Ja, és az LRP-nek van ackermann-ja, továbbá az első és a hátsó futóműve is állítható, amit az XRay-ről nem lehet elmondani.

Amúgy az xray fórumain suttognak valami új M18-asról, én már nagyon várom, mivel ha nem csinálnak valamit, ténytelen leszek az S18 mellett letenni a voksom idén.

Összességében az LRP S18 több FONTOS beállítási lehetőséggel bír, a lin. kormányzású Xray M18-at nagyon nehéz elvezetni, bár megtanulható, de a kanyarodásnál nagyon észnél kell lenni, mert egészen máshogy kanyarodik alacsony sebességnél és nagy sebességnél.
Gumikról annyit, hogy foggalmam sincs, hogy kompatibilisek-e (szivacs, természetesen), de gondolom nem :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 11:09:08 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Üdv!

Nincs sok tapasztalatom az 1:18-as pályaautókkal, de leírom azt amit tudok.
Az Xray-ek voltak a kezemben, egyszer Ramses jóvoltából próbálhattam is egerben egyet, marha nagy élmény volt, de nem tudok róla többet elmondani, de Ramses leírt minden fontosat.

A HPI Micro-t a szijjas hajtás miatt nem ajánlanám, mert a szíj és a bordáskerék közzé beszedi a szöszt és megszorulhat az egész hajtás mert a szíj alagútban olyan kicsi a hely a bordáskerék körül hogy nem fog tudni elforogni.

A Nanda-rol kicsit többet tudok, egy teljes napot töltött a kezeim között. Ára üresen 10-15eFt körül alakul. Ha brushless-t akarsz beletenni akkor kell a golyós diffi, ebből 2db max 8000. kell egy alu motortartó 3000-ért.
Legvégső esetben ha a melegedési problémák miatt a műanyag alváz olvadozna a karbon váz 6000. És azt hiszem itt meg is állhatunk, mert nem kell hozzá más. Talán még a fém féltengelyek, de ez is csak végszükség esetén ha az eredeti nem bírná a kiképzést. 2000/2db
Lengéscsillapítása ugyanúgy mint az Xray-é, nem olajos, de én nem is éreztem nagy szükségét azon az 1 napon.
Kerékadapter ehhez a típushoz nem kellett, mert eleve rajta volt, csak a gumikereket le kellett húzni és rátolni a szivacsot. Egy bontatlan RTR csomagot kaptam a kezembe, tehát biztos nem volt cserélve. Viszont ezen tele felnik voltak, nem küllősek. Lehetséges hogy csomagolják, így is, úgy is. Alkatrész árai röhejesek, tehát olcsón fenntartható lesz, de ez minden 18-asról majdnem elmondható.

LRP 18-ast csak képekről láttam. Valóban a buggy, truggy autók alváza rövidebb lengőkarokkal. Ígéretes lehet a Ramses által elsorolt dolgok miatt. Viszont a kerékadaptert hiányolom, nem tudom hogyan lehet szivacskereket feltenni rá, de az is lehet hogy az LRP kiadja majd a saját kerekeit hozzá. A féltengelyek lehetnék még problémásak, ha jól tudom azok hullottak szét a buggy-truggy autókban még alap motorral is, és emlékeim szerint a gyári fém, alu alkatrészei horor árban voltak, de valószínüleg lesz hozzá "utángyártott" motyó is hamarosan, ahogy az Xray-hez is lehet találni bőségesen a neten böngészve!

Nem tudom mennyire sürgős neked a dolog, de pár hónapon belül az NRX-18-asról lesz bőven tapasztalatunk, több darab fog futni belőlük itt a közelemben, úgyhogy azokról be tudok majd számolni.

Gyurici

_________________
Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 15:25:43 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.21 10:42:11
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest 8ker, Kaposvár, Siófok
Szervusztok!
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek(gyurici, Ramses), hogy fáradtságot nem kímélve ilyen részletes információkkal szolgáltatok.
Az ügy nem olyan sürgős, tehát várom a tapasztalatokat a NANDÁVAL kapcsolatban, jelenleg az idő úgymond nekem dolgozik. :)
Nem tudtam, hogy az alap Xray- nek nem állítható a futóműve. A NANDÁNAK tudtommal valamelyest igen.
Kétségtelen, hogy az alkatrészárak a NANDA felé billentenék a mérleg nyelvét, hiszen az LRP gyári tuning alkatrész árai (csak a buggyét láttam) gyurici szavaival élve horrorisztikusak :( , és pl. a műanyag kihajtása nem feltétlenül jobb minőségű, mint a NANDÁÉ(de valszeg a fém sem).
Jelenleg a legjobban az S18-as tetszik, de ez csak egy dolog...

A lineáris kormányzás pontosan mit jelent?

_________________
Sefi
HB lightning stadium 10
HB MINIZILLA 7800kv brushless
Iwaver 02M (Mini Cooper S)
LRP Shark Truggy FT
TAMIYA FF01
TAMIYA TT01R
TAMIYA M03R
MUGEN MBX6(dobozban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 15:35:09 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.21 10:42:11
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest 8ker, Kaposvár, Siófok
http://www.youtube.com/watch?v=AGGMfuboTKI

Ezt a kis videót Ramses figyelmébe ajánlom elsősorban (piszokjó) :lol:

_________________
Sefi
HB lightning stadium 10
HB MINIZILLA 7800kv brushless
Iwaver 02M (Mini Cooper S)
LRP Shark Truggy FT
TAMIYA FF01
TAMIYA TT01R
TAMIYA M03R
MUGEN MBX6(dobozban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 16:48:23 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Ölég ordenáré amit megy :o

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 21:04:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Mondjuk 4 cellás LiPoval, meg marha nagy KV-s motorral mehet is.

Gyurici

_________________
Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.15 21:14:37 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.02.21 10:42:11
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest 8ker, Kaposvár, Siófok
Engen nem is a 4 cella, meg nagy KV-érték fogott meg az egészben.
(Megfelelő mennyiségű lóvé esetén bárki beletehet ménkű nagy motort egy modellautóba, nem ez a kunszt)
Számomra az az érdekes, hogy aszfalton egy ilyen kicsi méretű, rövid tengelytávú autó ennyire brutális sebességnél is VEZETHETŐ maradt!
Néhány perec van benne, de azért egész jól lehetett terelgetni!

_________________
Sefi
HB lightning stadium 10
HB MINIZILLA 7800kv brushless
Iwaver 02M (Mini Cooper S)
LRP Shark Truggy FT
TAMIYA FF01
TAMIYA TT01R
TAMIYA M03R
MUGEN MBX6(dobozban)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség