Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 13:40:27

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008.04.10 19:57:59 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.07 18:15:54
Hozzászólások: 40
sziasztok,

egy kis segitsegre lenne szuksegem, egy hpi nitro mt2 g3.0-val kapcsolatbabn. azert ide irok, mert lehet hogy nem konkretan mt2 para, hanem altalanos, csak meg nem tudok rola :)

szoval, mar masodszorra tapasztalom a kovetkezoket:

fel ora - 1 ora jatek utan (enyhen poros helyen) elkezd a hangja kicsit morgosabb lenni (mint amikor szegenyebbre van tekerve) aztan egyre kevesbe huz, aztan lefullad, es nagyon nehez, vagy lehetetlen ujra beinditani.

a karbin a tuk a gyari beallitastol egy kicsit kijjebb, tehat inkabb dus.

amiken mar atestem es tuti nem problema:

1. nafta van benne:)
2. moci megbofiztetve, hatha tulszivta magat
3. homerseklet teljesen ok, 90-100 fok kozott
4. kompresszio van
5. a gyertya mukodik

nincs mas otletem egyszeruen.... szerintetek? meg miert kezd el furcsa hangot adni?


koszonom!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.11 16:53:53 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Légszűrőcsere ???
Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere (de legalább az elkoszolódás mértékének ellenőrzése) ajánlott. A motor nem kap elég levegőt az eltömődött szivacs miatt és nem utolsósorban elkezdi a port is beszívni a retkes szivacsból. Erre figyelj mert így nem sokáig lesz használható motorod.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.11 22:06:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.07 18:15:54
Hozzászólások: 40
sala írta:
Légszűrőcsere ???
Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere (de legalább az elkoszolódás mértékének ellenőrzése) ajánlott. A motor nem kap elég levegőt az eltömődött szivacs miatt és nem utolsósorban elkezdi a port is beszívni a retkes szivacsból. Erre figyelj mert így nem sokáig lesz használható motorod.


ejha, erre nem is gondoltam volna.
akkor ez azt jelenti, hogy orankent 3 legszuro, tehat egy nap alatt mondjuk 25 csere? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.12 09:03:43 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
keo írta:
sala írta:
Légszűrőcsere ???
Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere (de legalább az elkoszolódás mértékének ellenőrzése) ajánlott. A motor nem kap elég levegőt az eltömődött szivacs miatt és nem utolsósorban elkezdi a port is beszívni a retkes szivacsból. Erre figyelj mert így nem sokáig lesz használható motorod.


ejha, erre nem is gondoltam volna.
akkor ez azt jelenti, hogy orankent 3 legszuro, tehat egy nap alatt mondjuk 25 csere? :)


Hello

Ha ennyire poros helyen használod akkor igen de ez nem tesz jót se a motornak se az autónak.
MIvel 2db szivacsod van ezért szerintem az a legegyszerübb hogy ügyebár a belsőt beolajozod a külsőt pedig idnőnként kitakaritod,tehát viszel ki magaddal egy féliter vizet meg egy kis mosogatószert és 2 perc alatt átöblited a szivacsot.
Bár ilyent még senkinél sem láttam..... :)
csaó.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.12 20:25:46 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
"Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere (de legalább az elkoszolódás mértékének ellenőrzése) ajánlott."
Azt írtam hogy poros helyen és azt is írtam, hogy akkor ha elkoszolódott.
Egyébként nem tudom ki autózik több mint 8 órán keresztül? (25 szivacs cserére utalva ugye) Én nem, de ennek ellenére amikor autózom MINDÍG van nálam 10 szivacs és egy komplett légszűrőház is tartalékban. Ez nem egy egetverő összeg és jóval olcsóbb mint az idő előtt tönkrement motor.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.13 19:15:21 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
sala írta:
"Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere


ez hülyeség.....tényleg kell tisztítani de nem ien sűrűn én versenyen tisztítom naponta 1 első nap, 1 második nap, esetleg döntőre adok egy újat...ha bejutok....de ott is csak azért mert döntő XD és az vérre megy XD

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.13 20:10:19 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Tücsök látom te is figyelmesen elovasod a beírásokat, de nem fogom többször beileszteni amit írtam. De tudod mit igazad van, hülyézzük le a másik beírást, kopjon a motor, egyszer élünk!
Megszívlelendő tanácsként pedig az XD-k helyett inkább tanulj meg érthetően Magyarul írni. A Mézga családban Köbüki újmagyarja gyenge kezdő volt volt hozzátok képest. :(

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.13 23:12:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.07 18:15:54
Hozzászólások: 40
sala írta:
"Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere (de legalább az elkoszolódás mértékének ellenőrzése) ajánlott."
Azt írtam hogy poros helyen és azt is írtam, hogy akkor ha elkoszolódott.
Egyébként nem tudom ki autózik több mint 8 órán keresztül? (25 szivacs cserére utalva ugye) Én nem, de ennek ellenére amikor autózom MINDÍG van nálam 10 szivacs és egy komplett légszűrőház is tartalékban. Ez nem egy egetverő összeg és jóval olcsóbb mint az idő előtt tönkrement motor.


ok vettem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 06:17:19 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
sala írta:
Tücsök látom te is figyelmesen elovasod a beírásokat, de nem fogom többször beileszteni amit írtam. De tudod mit igazad van, hülyézzük le a másik beírást, kopjon a motor, egyszer élünk!
Megszívlelendő tanácsként pedig az XD-k helyett inkább tanulj meg érthetően Magyarul írni. A Mézga családban Köbüki újmagyarja gyenge kezdő volt volt hozzátok képest. :(


Azért mert egyes gyártók azt ajánlják h csere és nem tisztitás, azért nem kell az összeset cseréni, a modellezőnek kell tudnia, h ahol vette ott mit mondanak rá tisztítás v takarítás.....

Ne váltsd már meg a világot pls

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 07:49:40 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tucsok írta:
sala írta:
"Ha poros helyen használod 15-20 percenként légszűrő szivacs csere


ez hülyeség.....tényleg kell tisztítani de nem ien sűrűn én versenyen tisztítom naponta 1 első nap, 1 második nap, esetleg döntőre adok egy újat...ha bejutok....de ott is csak azért mert döntő XD és az vérre megy XD



Tücsök szerintem tiszteld salat mert ellenben veled jó tanácsot osztott.

Te viszont félreérhető és egymásnak merőben ellentétes dolgokat írsz.

első nap = két időmérő = 26 perc

második nap = egy időmérő esetleg elődöntő = 36 perc

döntő = 33 perc



Leírod, hogy csinálod versenyen, fentebb percekben kiszámoltam, lehülyézed sala-t és aki ugyanezt írja, és befejezed azzal, hogy elég egy napra egy szűrő.

Kicsit több tiszteletet kérek annak, aki tényleg, szakmailag tartalmas hozzászólásokat helyez el itt a fórumon (sala).
A saját energiáidat meg inkább arra fordítsd elsősorban, hogy használható és olvasható illetve bárki számára érthető hozzászólásokat írj.
Ha nem megy, és mégis ide szeretnél írni, javaslom gyakorolj egy kicsit, úgy tudom jók az iskoláid.

Csak így tovább sala, jó amiket írsz.

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 10:01:25 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
a szabadedzést kifelejtetetted...+ az esetleges 1/8,1/4 döntők....

Nekem az RB légszürőkre mondták h az 1 és kuka, a Q-world-re azt h az tisztítható, de tisztítások után figyelni kell h még mindig jó-e....Mind2t úgy használom ahogy a boltban ajánlották....a q-worldössel még nem volt gondom....az RBvel sem, bár nem is igazán lehet....ha ugyis kidobja az ember....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 10:08:11 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tucsok írta:
a szabadedzést kifelejtetetted...+ az esetleges 1/8,1/4 döntők....

Nekem az RB légszürőkre mondták h az 1 és kuka, a Q-world-re azt h az tisztítható, de tisztítások után figyelni kell h még mindig jó-e....Mind2t úgy használom ahogy a boltban ajánlották....a q-worldössel még nem volt gondom....az RBvel sem, bár nem is igazán lehet....ha ugyis kidobja az ember....


Tücsök!

Tudod mit, igazad van!

Nem fogok veled vitatkozni. Példaértékű ahogy a modelljeidet és a motorjaidat ápolod, kezeled.



Biztos mindenki hülye aki másképp gondolja.

Én maradok a tudatlanok között és poros körülmények közt 20-30 percenként cserélgetem, nekem még nem halt meg motorom. Ellenben már saját szememmel is tapasztaltam mikor 200 fok feletti motorral szakítottal a Monster pályán.



üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 13:25:09 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Köszönöm Tücsöknek a kioktatást és azt , hogy brilliáns retorikai stílusában rávilágított mondanivalóm hiányosságaira.

Elnézést kérek abszolút nem voltam egyértelmű:
A légszűrőszivacs csere számomra azt jelenti, hogy a koszosat tiszára cserélem. Nem azt írtam, hogy dobjuk el az első használat után. A szivacs legalább 8-10 alkalommal tisztítható és gond nélkül visszarakható újraolajozás után.

Tücsöknek:
Ilyen formában világot soha nem akartam megváltani, de az emberek véleményét tisztelem annyira, hogy észérvekkel beszélek ellenük és nem nyegle, ki ha én nem stílusban. A "pls" nem tudom mit jelent, de valószínű ismét legalább egy (lehetőleg angol) szót helyettesítő zseniális rövidítés. Mondanivalód dekódolása után, ha azon aggályodat akartad leírni, hogy a légszűrőszivacsot nem dobjuk el az első használat után, teljesen igazad van én sem ezt írtam.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 15:01:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.07 18:15:54
Hozzászólások: 40
sala írta:

Elnézést kérek abszolút nem voltam egyértelmű:
A légszűrőszivacs csere számomra azt jelenti, hogy a koszosat tiszára cserélem. Nem azt írtam, hogy dobjuk el az első használat után. A szivacs legalább 8-10 alkalommal tisztítható és gond nélkül visszarakható újraolajozás után.



én is erre gondoltam természetesen... nem is tudtam hogy van eldobható légszűrő :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 16:32:23 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
keo írta:
nem is tudtam hogy van eldobható légszűrő :)


Minden légszűrő egyszer eldobásra itéltetik. :lol:

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.14 16:39:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.07 18:15:54
Hozzászólások: 40
F_Gyuri írta:
keo írta:
nem is tudtam hogy van eldobható légszűrő :)


Minden légszűrő egyszer eldobásra itéltetik. :lol:


akkor ugy mondom, hogy nem is tudtam, hogy letezik tisztasagi betet. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Carson Attack
HozzászólásElküldve: 2008.09.23 19:15:54 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.09.23 15:30:10
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Solymár
hi all! új vagyok. van egy attackom, az a bajom hogy ugy indult be a kocsi, hogy 5 10 másodpercig ha ráadtam a gázt nem akart húzni hanem lefolytott hangot adott. ez nem tudom hogy össze függ-e a valódi bajommal: lefullatt :evil: nos mi lehet a baj?? vagy inkább, hogy tudom leelenörizni hogy melyik az az ok ami miatt ez történt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Carson Attack
HozzászólásElküldve: 2008.09.23 19:41:31 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
lortnok írta:
hi all! új vagyok. van egy attackom, az a bajom hogy ugy indult be a kocsi, hogy 5 10 másodpercig ha ráadtam a gázt nem akart húzni hanem lefolytott hangot adott. ez nem tudom hogy össze függ-e a valódi bajommal: lefullatt :evil: nos mi lehet a baj?? vagy inkább, hogy tudom leelenörizni hogy melyik az az ok ami miatt ez történt

hello, hidegen csőgázon húzni? ez butaság, beindul az autó, és még hagyd rajta az izzitót 10-20 mp-ig majd utána menj egy lassú karikát, had melegedjen át a motor, utána már húzhatod neki.
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Carson Attack
HozzászólásElküldve: 2008.09.23 20:17:58 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.09.23 15:30:10
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Solymár
Z' írta:
lortnok írta:
hi all! új vagyok. van egy attackom, az a bajom hogy ugy indult be a kocsi, hogy 5 10 másodpercig ha ráadtam a gázt nem akart húzni hanem lefolytott hangot adott. ez nem tudom hogy össze függ-e a valódi bajommal: lefullatt :evil: nos mi lehet a baj?? vagy inkább, hogy tudom leelenörizni hogy melyik az az ok ami miatt ez történt

hello, hidegen csőgázon húzni? ez butaság, beindul az autó, és még hagyd rajta az izzitót 10-20 mp-ig majd utána menj egy lassú karikát, had melegedjen át a motor, utána már húzhatod neki.
üdv: Z'


köszi a tanácsot :D és a másik bajomra nem tudnál írt? mert az lenne a jó :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.23 20:40:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Szia
a másik gondodra itt találod a megoldást:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php
ajánlom, olvasd át ezt és többi cikket is, nagyon hasznos egy kezdőnek és rengeteg még fel sem merült kérdésedre azonnal válasz is kapsz.
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség