Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 23:12:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.25 14:55:17 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
:lol: :lol: Neem nem megy el benzinnel!
Nitrometánal megy! Nem tudom menyire vagy tisztába vele hogy működik
egy benzin motor. A benzin motor elektromos szikrára "robbantja" be az
üzemanyagot mig a modell motor nyomásra és hőre ezért kell bele az izzító gyertya!
Lényegében a dízel is íg működik mint a modell motor de akkorse tankolj bele dízelt :lol: :lol: :lol:
Üdv:Ádám

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.25 16:27:47 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Köszönöma válaszokat, és próbálok minnél több dolgot megtudni a nitrós gépekről, na meg inkább csak nitrót fogok használni, és nem próbálgatok mást! (egyenlőre)

:-D

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.28 20:28:35 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.01.05 18:06:19
Hozzászólások: 207
hello!

Na végre látni hogy megértetted: alkoholos motorokba nem jó a 98-as benzin :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.31 12:09:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.23 22:34:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Crawley - England
Ahogy Ádám is mondta, ez a motor nitromethan-nal megy, ennek annyira alacsony a gyulladási(robbanási) hője, hogy a motorban kelettkezett sűrítés és a gyertya által leadott hő miatt robban be. Amikor izzítasz, beíndítod és leveszed az izzítót, a gyertya ugyanúgy izzásban marad a robbanás hőjétől. Szóval ha te keveréket teszel bele azzal tuti hogy nem fog menni. Kicsit hűvösebb időben a csikket elnyomhatod a benzinben, mert nincs kellő illókénysága. Hú ezt majdnem nem tudtam leírni. Lényeg a nitro!!!!

_________________
Az élet mint egy turbó, mikor bepörög akkor élvezed igazán!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.31 14:04:04 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.03.24 10:16:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker. Gerecsehida utca
Hammer22 írta:
Ahogy Ádám is mondta, ez a motor nitromethan-nal megy, ennek annyira alacsony a gyulladási(robbanási) hője, hogy a motorban kelettkezett sűrítés és a gyertya által leadott hő miatt robban be. Amikor izzítasz, beíndítod és leveszed az izzítót, a gyertya ugyanúgy izzásban marad a robbanás hőjétől. Szóval ha te keveréket teszel bele azzal tuti hogy nem fog menni. Kicsit hűvösebb időben a csikket elnyomhatod a benzinben, mert nincs kellő illókénysága. Hú ezt majdnem nem tudtam leírni. Lényeg a nitro!!!!


Hali!
A motor nem nitromethannal megy, hanem alkohol és nitro keverékével amihez a kétütem sajátosságai miatt oljat is keversz!
A motor elmegy csak alkohollal olaj keverékkel is, de nem lesz olyan ereje, vagy még is! Kérdezd meg SYL, hogy hogyan megy a kis hommade buggyja. Szerintem vadabbúl mint egy-két nitróban fütdő gép!
A benzin meg azért nem gyullad meg ha belenyomod a cigidet mert a benzingőz kiszorítja az oxigént. A modell üzivel én még nem robbantan fel pedig felette szoktam dohányozni amikor tankolok. Akkor most hogy is van ez... Szerintem ha elkezdenéd a benzint permetezni akkor már a cigitől is berobbanna. Az biztos hogy porlasztott üzemanyag közelébe a büdös életben nem mennék cigivel a számban, de egy tál benzinben simán elnyomom a cigimet! Részemről ennyi.
Középiskolás kémia!

_________________
Savage X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.31 17:05:08 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
mr_d írta:


Hali!
A motor nem nitromethannal megy, hanem alkohol és nitro keverékével amihez a kétütem sajátosságai miatt oljat is keversz!
A motor elmegy csak alkohollal olaj keverékkel is, de nem lesz olyan ereje, vagy még is! Kérdezd meg SYL, hogy hogyan megy a kis hommade buggyja. Szerintem vadabbúl mint egy-két nitróban fütdő gép!
A benzin meg azért nem gyullad meg ha belenyomod a cigidet mert a benzingőz kiszorítja az oxigént. A modell üzivel én még nem robbantan fel pedig felette szoktam dohányozni amikor tankolok. Akkor most hogy is van ez... Szerintem ha elkezdenéd a benzint permetezni akkor már a cigitől is berobbanna. Az biztos hogy porlasztott üzemanyag közelébe a büdös életben nem mennék cigivel a számban, de egy tál benzinben simán elnyomom a cigimet! Részemről ennyi.
Középiskolás kémia!


Ez így van! benzinben el lehet nyomni mert belefullad!
de azért a nitrometánba ne nyomd bele mert az be fog tőle gyulladni hisz az izzítógyertya is berobbantja!
Üdv:Ádám

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.31 18:06:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.23 22:34:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Crawley - England
Ádám46 írta:
mr_d írta:


Hali!
A motor nem nitromethannal megy, hanem alkohol és nitro keverékével amihez a kétütem sajátosságai miatt oljat is keversz!
A motor elmegy csak alkohollal olaj keverékkel is, de nem lesz olyan ereje, vagy még is! Kérdezd meg SYL, hogy hogyan megy a kis hommade buggyja. Szerintem vadabbúl mint egy-két nitróban fütdő gép!
A benzin meg azért nem gyullad meg ha belenyomod a cigidet mert a benzingőz kiszorítja az oxigént. A modell üzivel én még nem robbantan fel pedig felette szoktam dohányozni amikor tankolok. Akkor most hogy is van ez... Szerintem ha elkezdenéd a benzint permetezni akkor már a cigitől is berobbanna. Az biztos hogy porlasztott üzemanyag közelébe a büdös életben nem mennék cigivel a számban, de egy tál benzinben simán elnyomom a cigimet! Részemről ennyi.
Középiskolás kémia!


Ez így van! benzinben el lehet nyomni mert belefullad!
de azért a nitrometánba ne nyomd bele mert az be fog tőle gyulladni hisz az izzítógyertya is berobbantja!
Üdv:Ádám


Szóval mr_d! Ki ragadt le a középiskola elött? Sokat járok ki itt autókázni. Én is csinálom ezt már pár éve. Tudom mit beszélek! Egyébként a permet minden anyagnál robbanásveszélyes, pl. bányák, pl. vágj egy marék lisztet a tűzrakásba, csak ne légy a közelébe! A másik hogy nem porlaszt a karburátor hanem a párát használ fel. Csak nem mindegy hogy milyen arányban.

_________________
Az élet mint egy turbó, mikor bepörög akkor élvezed igazán!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.31 18:17:05 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hammer22 írta:
A másik hogy nem porlaszt a karburátor..



:oops: Ezt kifejtenéd bővebben? :oops: Biztos én értettem félre...de tanulmányaimból nekem az rémlik, hogy porlasztó=karburátor. :oops: Ha a porlasztó nem porlaszt akkor mit csinál? :lol:

mr_d! Nálad a nitro mit takar? Mert modellezős berkekben az a nitrometánt jelenti mégvéleltenül sem a nevetőgázt. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.01 00:01:00 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.03.24 10:16:43
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker. Gerecsehida utca
Hi!

A ntroért kapott pirítás jogos! Nállam a nitro=nitromethan és nem a nevetőgáz! :lol:
Ami a karburátor szerepét illeti. Hát izé... Valaki elmagyarázhatná nekem, hogy hogyan is működik mert akkor ezek szerint nem vagyok vele tisztában.
Én sehol nem találtam benne fűtőszálat vagy melegítőt hogy párát állítson elő, szerintem csak egyszerűen porlaszt, ami nálam csak annyit jelent, hogy levegőt kever valamilyen éghető anyaggal. :roll:


(Bocsánat a kirohanásért de néha elvesztem a fejemet, ha ehhez hasonlókat olvasok...)

_________________
Savage X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.01 00:04:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.23 22:34:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Crawley - England
A karburátor is porlaszt, de hivatalosan nem úgy nevezik... Az injektor... az porlaszt, de a karburátorban ahogy a levegő áramlik be a motortérbe, magával húzza az oldalsó benzin lukacskából az üzemanyagot, de szinte pára állapotában, amit nevezhetünk porlasztásnak is, de nem az. Mind1, legyen úgy. Csak gondoltam ezt le kell írnom... Köszönöm!

_________________
Az élet mint egy turbó, mikor bepörög akkor élvezed igazán!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.01 00:12:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.23 22:34:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Crawley - England
Ami a karburátor szerepét illeti. Hát izé... Valaki elmagyarázhatná nekem, hogy hogyan is működik mert akkor ezek szerint nem vagyok vele tisztában.
Én sehol nem találtam benne fűtőszálat vagy melegítőt hogy párát állítson elő

Az hova van leírva hogy a nitronak vagy akár a benzinnek fűtő vagy melegítőszál kell a páráképzéshez? Az egyik legillékonyabb anyagok közé tartozik... Fejezzük be, mert sosem lesz vége. (Autószerelő vagyok, országos második voltam gyorsulási versenyen tavaly otthon) valamit konyítok a motorok működéséhez és az üzemanyagokhoz is. Ehhez a témához nem szeretnék már hozzászolni, mert véres lesz a homlokom és a billentyűzet is... :-D

_________________
Az élet mint egy turbó, mikor bepörög akkor élvezed igazán!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: karbi
HozzászólásElküldve: 2008.09.01 08:28:30 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.13 18:44:16
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Csongrád megye Hódmezővásárhely
http://hu.wikipedia.org/wiki/Karbur%C3%A1tor
Üdv:Csaba
:arrow:
mr_d írta:
Hi!
Ami a karburátor szerepét illeti. Hát izé... Valaki elmagyarázhatná nekem, hogy hogyan is működik

_________________
Savage X STS-D28M Off road :bemutathehe esedezem
Savage X FORCE 28 On road hurra

http://www.langlovagok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.03 17:37:14 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Hammer22!
Félre ne érts nem piszkálódni akarok, de mivel a szakmám (és a szívem) szorosan kötődik a mocikhoz (vezérlőelektronika, komplett moci tervezés..stb.) így minden infó érdekel. Főleg ha olyat olvasok amiről eddig nem tudtam (porlasztó nem egyenlő karburátor(???)). Ami egy kicsit furcsa, mert az összes szakkönyv így említi és nem tesz külömbséget. A karburátor működése résznél használja a porlasztó ill. a karburátor szót is tehát a két fogalom egy és ugyan az. Most az injektorba ne menjünk bele. Az is egy fantasztikus dolog de az más. Ott már nincs karbi.:lol:
Országos 2-ik? Gratula! Milyen kategóriában? Mert ha A2 akkor van egy selytésem. :twisted:

Ui: Tényleg ne vedd piszkálódásnak mert Neked milliószor több tapasztalatod van mint nekem (szakmából és versenyzésből). Pusztán csak érdeklődöm és ezért kérdezek vissza (nem tiszteletlenségből).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.05 18:06:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.23 22:34:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Crawley - England
Dodge írta:
Szia Hammer22!
Félre ne érts nem piszkálódni akarok, de mivel a szakmám (és a szívem) szorosan kötődik a mocikhoz (vezérlőelektronika, komplett moci tervezés..stb.) így minden infó érdekel. Főleg ha olyat olvasok amiről eddig nem tudtam (porlasztó nem egyenlő karburátor(???)). Ami egy kicsit furcsa, mert az összes szakkönyv így említi és nem tesz külömbséget. A karburátor működése résznél használja a porlasztó ill. a karburátor szót is tehát a két fogalom egy és ugyan az. Most az injektorba ne menjünk bele. Az is egy fantasztikus dolog de az más. Ott már nincs karbi.:lol:
Országos 2-ik? Gratula! Milyen kategóriában? Mert ha A2 akkor van egy selytésem. :twisted:

Ui: Tényleg ne vedd piszkálódásnak mert Neked milliószor több tapasztalatod van mint nekem (szakmából és versenyzésből). Pusztán csak érdeklődöm és ezért kérdezek vissza (nem tiszteletlenségből).

Tiszteletem!
Vogelsinger Sanyi úrral voltam döntőben, az 1.6+ kategóriában. +=turbo vagy nitro. Nekem egy fekete turbós crx-em volt. Nem tudjuk mennyi lóval mert elkapart dyno-n az utcai gumival még ötödikben, slick-ért meg lusta voltam elmenni... :D Itt kint angliában meg nem fogok autót venni... szar ez a hely erre...

_________________
Az élet mint egy turbó, mikor bepörög akkor élvezed igazán!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.05 19:14:26 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Hammer22!
Szerintem még élőben is láttalak. :roll: Azon a tököli futamon nem voltál kinnt ahol Sanyi gépe 9000-nél befulladt és ledobta a hűtővíz csövet (a rajtnál)? Egy suzuki ellen ment...hülyeségből fogadtam haverral, hogya suzuki fog győzni (ami persze normál körülmények között esélytelen)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.09.05 21:34:55 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.23 22:34:43
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Crawley - England
Dodge írta:
Szia Hammer22!
Szerintem még élőben is láttalak. :roll: Azon a tököli futamon nem voltál kinnt ahol Sanyi gépe 9000-nél befulladt és ledobta a hűtővíz csövet (a rajtnál)? Egy suzuki ellen ment...hülyeségből fogadtam haverral, hogya suzuki fog győzni (ami persze normál körülmények között esélytelen)...

Sajnálom, de ez nem rémlik... :( Amivel én találkoztam az egy gyertyaleesés volt a Sanyi részéről. Ezen a vizes mókán szerintem nem voltam vagy nem indultam, vagy éppen az autómmal voltam elfoglalva, vagy ... NEM TUDOM!!! :D Sanyi ellen nekem sem volt esélyem, de a többiekkel nem volt gondom... :D :oops:

_________________
Az élet mint egy turbó, mikor bepörög akkor élvezed igazán!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2009.08.27 08:52:51 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.06.02 22:16:29
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Magyarország Hajdu Bihar Megye Báránd
Hali sracok ! Lenne eg ykis problemam !
Valtottam nitrot 10 rol 16 % os ra es azota a kocsim mocija nem kepes alapjartaon maradni ha meg van alapjarat ako meg egy kis gaz huzasra lefullad !
Tidnatok ebben segiteni??
Valaszaitokat elorre is koszonom !!

_________________
Hali ez az e-mail cimem ide tudtok nekem írni:deligeri@freemail.hu,ez meg a szamom 06305710782


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: 2009.08.27 09:14:29 
Offline
RCR Team Driver
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.08 13:42:33
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Bp.
geriwill írta:
Hali sracok ! Lenne eg ykis problemam !
Valtottam nitrot 10 rol 16 % os ra es azota a kocsim mocija nem kepes alapjartaon maradni ha meg van alapjarat ako meg egy kis gaz huzasra lefullad !
Tidnatok ebben segiteni??
Valaszaitokat elorre is koszonom !!


Szia, minden üzemanyag váltásnál újra kell karburálni a motort, és ezt nem csak a nitro tartalom megváltozása miatt kell elvégezni! Ezt értsd úgy, hogy elég ha csak más gyártónak az üzemanyagára váltasz, és máris újra kell állítanod a motoron, mert valószínüleg más fajtájú, és mennyiségű adalékok vannak az üzemanyagokban, amik befolyásolják az égést, a kenést, és a hűtést is!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: 2009.08.27 10:03:52 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.06.02 22:16:29
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Magyarország Hajdu Bihar Megye Báránd
Lac írta:
geriwill írta:
Hali sracok ! Lenne eg ykis problemam !
Valtottam nitrot 10 rol 16 % os ra es azota a kocsim mocija nem kepes alapjartaon maradni ha meg van alapjarat ako meg egy kis gaz huzasra lefullad !
Tidnatok ebben segiteni??
Valaszaitokat elorre is koszonom !!


Szia, minden üzemanyag váltásnál újra kell karburálni a motort, és ezt nem csak a nitro tartalom megváltozása miatt kell elvégezni! Ezt értsd úgy, hogy elég ha csak más gyártónak az üzemanyagára váltasz, és máris újra kell állítanod a motoron, mert valószínüleg más fajtájú, és mennyiségű adalékok vannak az üzemanyagokban, amik befolyásolják az égést, a kenést, és a hűtést is!

Hali éertem a dolgot !
Nitro gyartot azt nem valtottam maradtam a jets uzinel az sztem eleg joo sztem .
De ki akaszto a dolog h mig a 10 % os uziuvel mentem es nem addig jo is voilt csak miko valtottam 16 ra ako a moci nak csak anyi baja volt h nagyon kohogott en meg huje allitottam a karbin es azota nem joo pedig a regi be allitas ami a 10 % os hoz volt az joo volt a 16os hoz is csak dadogott eg ykicsit de attool ment most meg nullllla

_________________
Hali ez az e-mail cimem ide tudtok nekem írni:deligeri@freemail.hu,ez meg a szamom 06305710782


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.27 11:53:29 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Miért kell az előző hozászolást folyamatosan beidézni? Légyszíves az új üzenet gombot használjátok.
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség