Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 07:38:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fék beállítás
HozzászólásElküldve: 2005.01.13 22:52:01 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.22 16:40:09
Hozzászólások: 748
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary, Earth
Sziasztok!
Már vagy 100x beállítottam a féket de mindig rossz, akárhova csusztatom azt a kiét kis gyürüt! Az a probléma pontosan, hogy tök jól megfogja a kerekeket néha, de aztán menet közben meg csak finoman lelassít és aztán meg nagy ritkán megfogja megint. Már tényleg nem tudok vele mit kezdeni, segitsetek! konyorgok

_________________
...american way of drive...
...american way of life...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fék beállítás
HozzászólásElküldve: 2005.01.13 23:32:09 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2004.10.23 22:50:14
Hozzászólások: 116
Hali!

Én vettem bele egy gyorsabb kormányszervót, (0.10s/8kg) és a gyárit meg beraktam fék/gáz szervónak, igy már igen jó! :) De megpróbálhatsz egy kb. fél centi vastag gumicsövet berakni gyűrű elé, az nekem segitett.. Ja és ne "egyből" erőt kelljen kifejtenie a szervónak ha féket húzol az alapjárati állapothoz képest, hagyj egy kis "üresjátékot" (kb 4-5mm) De az igazi megoldás az erősebb fékszervó a gyári helyett.. 8)

Kalap
gergew írta:
Sziasztok!
Már vagy 100x beállítottam a féket de mindig rossz, akárhova csusztatom azt a kiét kis gyürüt! Az a probléma pontosan, hogy tök jól megfogja a kerekeket néha, de aztán menet közben meg csak finoman lelassít és aztán meg nagy ritkán megfogja megint. Már tényleg nem tudok vele mit kezdeni, segitsetek! konyorgok

_________________
Home-Road R/C Team


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fék beállítás
HozzászólásElküldve: 2005.01.14 08:50:11 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
altalaban igaz, minimalisan 5kg-os szervo, de inkabb ennel picivel meg nagyobb is, mert ahogy Robi kartars fogalmazott, 5 kilo alatti szervoval csak ijesztgetni lehet a feket, fekezni nem annyira. A masik tipp is jo, sot, elsokent ezt probald meg, mielott cserelned a szervot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.08.19 16:44:57 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Heló!

Van egy kis gondom, én felraktam a dupla féket Savagera, és beállítottam rendesen meg minden, és kicsit túl jóra sikerült a beállítás, és sajnos a váltóban széttört valamit, szerintem a difit, mert az első difik működnek de az autó nem tud gurulni :(

Most majd szétbombázom a váltót, és vagy cserélek fogaskereket, vagy nemtom, de kérlek segítsetek a legközelebbi fékbeállításhoz!

Kérlek ne hagyjátok válasz nélkül ezt a topikot :roll: !!

Köszönöm

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: féééék
HozzászólásElküldve: 2005.09.12 21:17:43 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.06.08 15:05:13
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Vác
Hali
Valaki segítsen nekem legyen szíves van a fék kar a savage-n amit a szervó húz ugye és nekem az egyszerűen nem derákszögű hanem teljesen egyenes tehát olyan mintha folyamatosan húzva lenne a fék de semmit nem fog csak gurol amikor húzom a féket. Mi lehet az oka?
Előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: féééék
HozzászólásElküldve: 2005.09.12 21:47:43 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.07.16 09:31:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest XIV
szokegergo írta:
Hali
Valaki segítsen nekem legyen szíves van a fék kar a savage-n amit a szervó húz ugye és nekem az egyszerűen nem derákszögű hanem teljesen egyenes tehát olyan mintha folyamatosan húzva lenne a fék de semmit nem fog csak gurol amikor húzom a féket. Mi lehet az oka?
Előre is köszönöm


Szia!

Szóval én múltkor megvettem a dual féket a masinára..Savage szétbont,fogaskerékház ki,gyári fék le,új fék fel,Savage össze,és és?? Ugyan azt tapasztaltam mint Te,dühöngés felsőfokon,körbenéz, jé egy pici alkatrész kimaradt..Újra szétbont..Félre a tréfa..

Szóval a fékkar illeszkedik arra a rúdra ami bemegy a fogaskerékházba..Próbáld meg hogy a rúd könnyedén mozog-e,esetleg a húzod kifelé szinte kijön..Ha ez a probléma akkor vedd ki a házat szedd le a féket és nézd meg hogy kb 1cmes kis réz színű henger benne van e abban a kis hézagban ahová a fékkart tartó rúd bemegy a házba (a tárcsához közeli rész) elvileg egy kör alakú nyílás van amit kitölt a henger (vagy nem)..Nekem ez volt a prob.kihagytam azt pici hengert így semmi nem fogta a gázkart tartó rudat a házban,így fék húzásra nem reagált a gép..Ha a henger benne van akkor vedd ki és nézd meg hogy nincs e elfordulva a kar,ugynis a házon belül úgy van kialakítva hogy belkapjon a hengerbe..Remélem érthető és nem hülyeség amit összezagyváltam.. :lol: Én kezdő vagyok de a múltkor örültem hogy ezt megoldottam..Gondoltam megosztom veled hátha segít..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.09.12 21:50:33 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.07.16 09:31:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Ja amikor hengerről beszélek akkor arról a pici réz színű hengerről van szó..Látod nem figyelek az apróságokra.. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.09.12 21:58:47 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.02 23:14:15
Hozzászólások: 452
Tartózkodási hely: Paks
"pogácsa" a neve annak a kis fém hengernek! ;)

http://shop.modell.hu/php/reszletek.php?termekid=10420

_________________
Xray T2
Xray M18

Sanwa M8 - 40.975, 40.665, 40.695


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.09.13 21:20:59 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.07.16 09:31:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Budapest XIV
hyperspale írta:
"pogácsa" a neve annak a kis fém hengernek! ;)

http://shop.modell.hu/php/reszletek.php?termekid=10420


Thnks! :oops: :oops: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.09.13 22:10:27 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.06.08 15:05:13
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Vác
thx Krisztián holnap megpróbálom. próba szerencse. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.15 13:39:13 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.15 13:34:05
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Nekem az a problémám a fékkel, hogy amikor húzok egy full féket, akkor a gázkar beakad és ahogy a fék visszamegy alapállásba akkor kb. 3/4 gázt húz neki és úgymarad.
Tudja valaki hogy ezt hol szúrom el?
A vas egy SAVAGE X.
Köszi Chris


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.15 14:50:37 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.09.15 21:57:19
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: másodpercenként mindig máshol.....
chris írta:
Sziasztok!
Nekem az a problémám a fékkel, hogy amikor húzok egy full féket, akkor a gázkar beakad és ahogy a fék visszamegy alapállásba akkor kb. 3/4 gázt húz neki és úgymarad.
Tudja valaki hogy ezt hol szúrom el?
A vas egy SAVAGE X.
Köszi Chris


Hali!!

Szerintem próbáld meg kicsit meglazítani a szervóba "belemenő" csavart,ha túl szoros ez a probléma...........

üdv

_________________
Baja SS kit
HB Lightning 2 PRO2 Sport Novarossi RX-21
Spektrum Dx3S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.26 19:31:28 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.25 22:19:47
Hozzászólások: 77
Jaaj, ez volt nekem is! Biztos túl vagy már rajta, de azért leírom, hátha...
Szóval szervócsere után, rossz rögzítőcsavart tettem a forgórészébe, ahol rögzíteni lehet a szervóhoz kapcsolt dolgokat. Nem volt a csavar alatt alátét, ezért a rugó felemelkedve el tudott fordulni, így aztán fékezés után, mikor elengedtem a ravaszt, padlózott egyet. Volt ám meglepi...:-)







chris írta:
Sziasztok!
Nekem az a problémám a fékkel, hogy amikor húzok egy full féket, akkor a gázkar beakad és ahogy a fék visszamegy alapállásba akkor kb. 3/4 gázt húz neki és úgymarad.
Tudja valaki hogy ezt hol szúrom el?
A vas egy SAVAGE X.
Köszi Chris


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Fék
HozzászólásElküldve: 2007.03.13 09:03:22 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.13 08:53:24
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Tavaj vásároltam a fiamnak egy Savage Kawasaki-t :)

Az lenne a problémám, ha fékezek egy erőteljeset, leáll a motor.
Próbáltam beállítani (alapjárat), de nem az én "műfajom" .

Van valaki, aki válal karbantartást, beállítást? (üzletekben próbálkoztam, de nem jött össze)
Ill, roto starthoz lehet venni alkatrészt külön (fogaskerék) ?

Köszi: Ex :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.13 09:06:26 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Szia!

Próbáld meg első körben a modellboltban, ott biztosan adnak szívesen segítséget. Fogaskereket pedig szintén ua. kapsz.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Fék
HozzászólásElküldve: 2007.03.13 10:49:25 
Offline
RCR Team Driver
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.08 13:42:33
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Bp.
Expedient írta:
Sziasztok!

Tavaj vásároltam a fiamnak egy Savage Kawasaki-t :)

Az lenne a problémám, ha fékezek egy erőteljeset, leáll a motor.
Próbáltam beállítani (alapjárat), de nem az én "műfajom" .

Van valaki, aki válal karbantartást, beállítást? (üzletekben próbálkoztam, de nem jött össze)
Ill, roto starthoz lehet venni alkatrészt külön (fogaskerék) ?

Köszi: Ex :oops:


A Lehel úti boltban biztosan segít az Anti, de ha mégsem akkor szívesen megnézzük, most a hétvégén biztosan kint leszünk a pályán, megbeszéljük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.16 18:29:30 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.03.09 18:24:50
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bp.
Sziasztok!!!Most járattam be egy Savage X-et és a fékek nagyon rosszak ez szervó hiba vagy fékbeállitástól függ???Vagy esetleg Dual disc... fékrenszert kéne venni???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.16 23:53:51 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.12 22:05:39
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: London
TOMI-x írta:
Sziasztok!!!Most járattam be egy Savage X-et és a fékek nagyon rosszak ez szervó hiba vagy fékbeállitástól függ???Vagy esetleg Dual disc... fékrenszert kéne venni???
Szia SF1-es szervod van? Mert nekem is ez volt a baj!!! Tul gyenge minimum 6kg kell a feknek! En a kormany szervomat csereltem egy 9kg-os futabara mert sajna az is ha gyari gyenge kormanyozni! De az mehet a fek hejere az 6kg SF2-es!! Igy eleg jo lett a fekem! :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.17 00:00:11 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.03.09 18:24:50
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bp.
Zorci írta:
TOMI-x írta:
Sziasztok!!!Most járattam be egy Savage X-et és a fékek nagyon rosszak ez szervó hiba vagy fékbeállitástól függ???Vagy esetleg Dual disc... fékrenszert kéne venni???
Szia SF1-es szervod van? Mert nekem is ez volt a baj!!! Tul gyenge minimum 6kg kell a feknek! En a kormany szervomat csereltem egy 9kg-os futabara mert sajna az is ha gyari gyenge kormanyozni! De az mehet a fek hejere az 6kg SF2-es!! Igy eleg jo lett a fekem! :-D
Igen SF1-es van benne...minden gyári,akkor ezek szerinte egy erősebb szervó kell bele!Ok kössz...gondoltam :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.17 18:36:53 
Offline
RCR Team Driver
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.08 13:42:33
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Bp.
TOMI-x írta:
Zorci írta:
TOMI-x írta:
Sziasztok!!!Most járattam be egy Savage X-et és a fékek nagyon rosszak ez szervó hiba vagy fékbeállitástól függ???Vagy esetleg Dual disc... fékrenszert kéne venni???
Szia SF1-es szervod van? Mert nekem is ez volt a baj!!! Tul gyenge minimum 6kg kell a feknek! En a kormany szervomat csereltem egy 9kg-os futabara mert sajna az is ha gyari gyenge kormanyozni! De az mehet a fek hejere az 6kg SF2-es!! Igy eleg jo lett a fekem! :-D
Igen SF1-es van benne...minden gyári,akkor ezek szerinte egy erősebb szervó kell bele!Ok kössz...gondoltam :roll:


De ha elégedett vagy a kormányzással, akkor a dual fék is jó megoldás, és még költségtakarékos is!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség