Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 11:49:01

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: HPI SEVAGE
HozzászólásElküldve: 2009.07.13 00:56:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.07.13 00:45:13
Hozzászólások: 3
Sziasztok!! Nemrég vettem egy HPI Sevage K 5.9 es kocsit.Tudnátok nekem abban segiteni h hogy hegyezzem ki ugy a motort h mennyen is jol meg hohy ne zabálja annyira a motort?? :DEzzel az autoval kapcsolatban minden hasznos,és jo tanácsot szivesen várok .Elöre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HPI SEVAGE
HozzászólásElküldve: 2009.07.13 06:57:52 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
zsoldost írta:
Sziasztok!! Nemrég vettem egy HPI Sevage K 5.9 es kocsit.Tudnátok nekem abban segiteni h hogy hegyezzem ki ugy a motort h mennyen is jol meg hohy ne zabálja annyira a motort?? :DEzzel az autoval kapcsolatban minden hasznos,és jo tanácsot szivesen várok .Elöre is köszönöm.



A fórumunknak legalább az 50%-a arról szól, amit tudni szeretnél.

Olvassál, tanuljál és utána kérdezzél, de konkrétabban, pontosabban.

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.13 10:34:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.07.13 00:45:13
Hozzászólások: 3
Hali . Lenne egy olyan kérdésem hogy ugye van egy sevage k 5.9 esem.Nah most nézegettem ilyen rc oldalakat és árulnak hozzá mindenféle stabilizátort,különféle rugokat. Azt szeretném kérdezni ha megveszem ezeket akkor az lehetséges h segiti az auto uttartását,irányitását??



Üdv :zsoldost


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.13 14:36:37 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
Igen! A stabilizátor kifejezetten az úttartást, irányítást szolgálja! A rugónak már más szerepe is van (milyen kemény-puha) ... De ezt több mint valószínű, hogy ahol találtad oda is le van írva! Mielőtt kérdezel, nézz utána!
Üdv: Ádám

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kezdő off-roados segítséget kér..:)
HozzászólásElküldve: 2009.10.03 09:18:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.05.10 18:24:35
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Veresegyház
Sziasztok!

Néhány hónapja már voltam itt fenn az oldalon, akkor az után érdeklődtem, hogy milyen autót ajánlotok nekem, kezdőnek.
Azóta annyit változott a helyzet, hogy egy anyagi gubanc miatt csak mostanában gondolkodhattam el egy autó beszerzésén. Azonban felmerült bennem néhány kérdés:

1. Ti télen hogyan oldjátok meg az autózást? Az esetleges mínuszok mennyire károsítják az autót? Érdemes lenne most vennem egyet, vagy vegyek egy távirányítót és gyakoroljak egy Virtual RC-vel (ami igaz nem offroad, de legalább RC:)) és addig is gyűjtsek egy esetlegesen jobb autóra?

2. Vannak itt a fórumon Veresegyház környékiek (Szada, Erdőkertes, Gödöllő, Csomád, Fót) esetleg, vagy valakik akik ismernek innen valakit aki RC-zik? Őszintén szólva kicsit félek a kezdetektől, és jó lenne ha valaki esetleg személyesen is segítene és ha valami probléma felmerülne akkor személyesen is meg tudná nézni az autót.

Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv; Gábor:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.03 09:39:42 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Gábor!
1, Van aki autózik de a legtöbben ilyenkor nem megyünk. Szépen letakarítja az ember a gépet a mocit is először patikára letisztítja majd hátlap le és féktisztítóval kifúj utána a csapágyakat be kell afterozni. Majd bebugyolálod a mocit, hogy ne kapjon nedvességet és mehet is pihizni.
Szerintem nincs értelme sz. gépen gyakorolni. Hamar belejön az ember és élőben sokkal jobb. :-D

2, Én szinte minden nap járok ki Gödöllőre vmikor 7végén is kint vagyok. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan hívj a 0630-517-22-89 -en. ;)

Üdv. Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.03 10:01:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.05.10 18:24:35
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Veresegyház
Szia Dodge!

Köszi szépen a segítséget!
Van valami extra dolog a téli autózásnál amit be kell iktatni? (a plusz szigetelésen kívül) Vagy csak simán hideg van és azért nem?:D
Szeretnék minél hamarabb egy autót, de ha most tavaszig kell várnom akkor megőrülök.:( Karácsonyra meg pont össze tudnék annyit spórolni, hogy mondjuk megvehessek egy DF-03-mat.

A számodat meg lementettem. Esetleg ha gondolod MSN-en is beszélhetünk, feltéve ha van címed (szgabor1991@hotmail.com az enyém) - más is felvehet ha gondolja, csak szóljon, hogy innen ismer.:)
Köszi még egyszer!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.03 10:15:27 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hali,
Nincs mit. ;)
Nincs semmi extra a dologban. ;) Jópár csapattunk hidegbe de nem volt valami jó: lefagyott az ujjunk, fáztunk. De ami a legfontosabb nem tesz jót a gépnek. 15°C alatt már nagyon rideg a műanyag és könnyen törik. Amikor már olyan 20°C van akkor már lehet menni autózni nyugodtan.


Üdv.

(UI: felvettelek msn-re)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.13 18:32:50 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.10.06 17:14:03
Hozzászólások: 9
Dodge írta:
Hali,
Nincs mit. ;)
Nincs semmi extra a dologban. ;) Jópár csapattunk hidegbe de nem volt valami jó: lefagyott az ujjunk, fáztunk. De ami a legfontosabb nem tesz jót a gépnek. 15°C alatt már nagyon rideg a műanyag és könnyen törik. Amikor már olyan 20°C van akkor már lehet menni autózni nyugodtan.


Üdv.

(UI: felvettelek msn-re)


Szia!
a motornak sem tesz jót a hideg???
köszi a válaszokat!!!
üdv.Norbi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.13 19:05:34 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Norbi!
Nem nagyon. Nem fog széttörni a moci :lol: de nem tesz neki jót. Meg ki szeret a hidegbe ácsorogni lefagyott ujjakkal? :-D Ha egy mód van rá, várjuk meg a jóidőt. ;)
Ajánlott a mocit száraz helyen tárolni nedvességtől elzárva. Ez nem kötelező de ha párás helyen van akkor elkezd rozsdásodni a csapágy (pl. hátsó főtengelycsapágy szokott ilyet csinálni).
Én most úgy raktam el a Mega mocimat, hogy patika tisztára letisztítottam kívülről a mocit. Hátlap le és féktisztítóval kifújtam majd after runnal a csapágyat alaposan beolajoztam, pársosz átforgattam és törlőkendőbe becsomagoltam és utána 2 zacsiba, hogy biztos ne kapjon nedvességet. ;)

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.11.12 20:59:22 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.23 15:48:15
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Bécs, Győr, Csícsó , Komárom-Komárno
Helló!

A következő járművek tulajaitó, vagy ismerőjétől kérném a segítséget:
Traxxas: Slash, Stampede, Rustler, Bandit, Revó és -max
Ofna: Jammin X1-CRT
Kyosho: MP-777, ST-R
Losi: 8ight-T

A kerékhatszögük belső átmérőjére lennék kíváncsi /?mm/, ahová a tengely megy.

Remélem van aki segít a tulajok közül.
A válaszokat pü-ben várom és köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: tanácstalanság
HozzászólásElküldve: 2009.11.30 10:45:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.11.28 18:19:14
Hozzászólások: 5
Üdv mindenkine!

Az a helyzet , hogy vettem egy használt carson thort , amibe egy carson force motor található.
A problémám és persze amiben a segítségeteket kérném az ,hogy a motornak kb 5 perces használat után csökken a teljesítménye.
Ezt mi okozhatja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: tanácstalanság
HozzászólásElküldve: 2009.11.30 10:46:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.11.28 18:19:14
Hozzászólások: 5
Üdv mindenkinek!

Az a helyzet , hogy vettem egy használt carson thort , amibe egy carson force motor található.
A problémám és persze amiben a segítségeteket kérném az ,hogy a motornak kb 5 perces használat után csökken a teljesítménye.
Ezt mi okozhatja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.11 18:26:22 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.12.09 14:46:23
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Mályi
Sziasztok!

Olyan-ba kellene nekem segítség hogy van egy on-road kocsim, de nem tudom beállítani a motorját :(
Olyat keresnék Miskolc és környékén aki esetleg be tudná nekem állítani.
Előre is köszönöm annak aki segít ;)

Üdv:Ogre92


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.16 17:14:24 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.02 18:53:06
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: én sem tudom
Hali keresd Gindust a fórumon ő Debreceni,de régi motoros a szakmában hátha van ismerőse a környéken.

_________________
LRP Shark 1/18
Hpi Baja 5b SS 1/5
Hpi E10
Tamya TT-01
06/20 923 18 38


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Maverick Strada MT eltört
HozzászólásElküldve: 2009.12.30 11:44:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.29 16:38:37
Hozzászólások: 2
Az lenne a problémám hogy a kocsimnak az elő lengőkara eltörött és nem tudom hogy kéne kiszedni a rugókat és így igazándiból nem tudok vele semmit se kezdeni. Ez az első modellautóm, ezért gondoltam, hogy ide írok hátha tudtok valamit segíteni. Esetleg külön csavar kell hozzá amit a boltban meg tudok venni? Kérlek segítsetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.30 12:11:09 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.23 15:48:15
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Bécs, Győr, Csícsó , Komárom-Komárno
Helló!
Dobj fel egy képet és lehet könnyebben tudunk segíteni, de ha semmiylen inbusz, csillag, vagy sima csavarhúzót nem tudsz használni hozzá akkor lehet hogy csak egy megfelelő nagyságú kulcs kell hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.30 16:29:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.29 16:38:37
Hozzászólások: 2
Rendben majd felteszek. Csak először kéne képet csinálni. Lehet, hogy még ma felteszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Segitsetek ha lehet...
HozzászólásElküldve: 2010.01.01 20:39:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.08.08 13:53:42
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Szeretné segitséget kérni, ha volna valaki esetleg Bp III. ker vagy akár hol pesten aki megfejtené nekem a SAVAGE 4.6 Beállítási , (illetve inkább üzem anyag ellátási problémnám ) megoldásait. Elvinném és ingyen sem kérem csak már én feladtm.
Küldjetek tel számot.
Köszönettel
:shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.01 21:30:07 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.25 21:43:46
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hello!

Énis Bp 3. kerületi vagyok, de nemigazán értek hozzá, szóval nem emiatt írtam, hanem, ha már megoldódott a problem, akkor merre szoktál menni játszani?:D Én 3 helyet ismerek, de szívesen megnéznék itt a környéken erre-arra másik plácc-okat:D Ismerem az Euro-center melletti BMX pályát, a Bécsi úton, Margit kórháznál a meredek út tetejénél van egy kis beton ösvény erdőben és ott meleltte van egy elég hangulatos hely, szerintem aztis bmx-esek avgy rc-sek használják, valamint a Pusztakúti útnál, (délről jövet, a "síneken átmenve" (de hülyén mondomO.o) az esztergomi vonat ahol jár, azon a synen átmész és van a lakópark előtt jobb kéz fele egy szerintem elég házi készítésű szntén bmx pálya, másvalahol jó hely?:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség