Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 15:52:22

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.09 15:30:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.12.09 14:46:23
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Mályi
Sziasztok!

Nekem van egy Rc-Onroad autóm de nem tudom beállítani a motorját akárhogy próbálom.
Olyan segítséget szeretnék kérni hogyha esetleg lenne valaki aki Miskolc környéki akkor esetleg beállítaná a motorom.
Remélem érthető amit leírtam.
Itt az msn-címem hogyha valaki tud ebben segíteni akkor ezen gyorsabban meg lehet beszélni :ggergo92@freemail.hu
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel:Ogre92 ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Olaj?
HozzászólásElküldve: 2008.12.16 20:31:40 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.29 17:09:19
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest,Ecser
Sziasztok!
Van egy Savage 25-öm,kb fél éve vettem,de a kezdetek óta gondom van vele....Beindítás után,a motor jár rendesen,veszi a fordulatot,de amikor gázt húzok,vánszorogva indul el,szinte nem is gyorsul,nem vált el...Kezdő révén,vettem bele komplett kuplungot,új spúrt,piniont,a váltóba új röpsúlyt...Egy pillanatra úgy tűnt jó lett,de aztán mégsem...Bekattantam és felé sem néztem hónapokig...Most újra belelkesedtem,szétkaptam és észre vettem,hogy a kipu tömitőgyűrű el van szakadva...Lehetséges,hogy a kipufogóból kifröccsenő olaj(?) miatt csúszik a kuplung és ezért nem gyorsul,illetve nem vált el a vas? Választ,illetve segítséget előre is köszi!
Üdv:
Tdizsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.17 19:08:51 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.29 17:09:19
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest,Ecser
mézi írta:
Hello!

Szerintem ha bekantansz azért mert valami baj van az autóval, vagyis
nincs hozzá türelmed akkor ne is modellez.

Drága Mézi!
Nem a türelem volt a fő gondom,hanem az,hogy vettem egy modellt 80000Ft-ért utána rájöttem,hogy átvertek vele,azután ráköltöttem még 50000Ft-ot és utána sem lett jó...Csupán ennyi a történet.
Köszi,hogy segítettél...(zárójelben megsúgom,hogy közel 4 éve Rc-zem,csak eddig elektromossal mentem,úgyhogy tudom mi az a türelem)
Gyuri!
Köszi a válaszod,elvileg a hvégén megyek az alkatrészért,csere után remélem megoldódik a probléma.Ha mégsem akkor gondolkodunk tovább...:)
Mégegyszer köszi!
Üdv:
Tdizsolt

_________________
Savage 25!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Olaj?
HozzászólásElküldve: 2008.12.17 20:08:14 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.13 18:44:16
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Csongrád megye Hódmezővásárhely
TDiZsolt. Szia.


Próbáld meg bekarburálnia a motort az alábbi link szerint. :arrow:
http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

A váltás fordulatfüggő, ha motor nem képes kipörögni nem fog, váltani.
Ha készen vagy a motor belövésével, akkor felbakolt állapotban próbáld meg, hogy vált-e az autó. És még lehet finomítani a váltóba lévő állító csavarral is.
Remélem, tudtam segíteni
Üdv: Csaba

_________________
Savage X STS-D28M Off road :bemutathehe esedezem
Savage X FORCE 28 On road hurra

http://www.langlovagok.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Olaj...
HozzászólásElküldve: 2008.12.17 21:25:51 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.29 17:09:19
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest,Ecser
Szia Csaba!
Köszi a linket és a segédletet.Végig járom ezt a lehetőséget is. Bízom benne,hogy nem kopott még a motor...
Üdv:
Tdizsolt

_________________
Savage 25!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Feszültség
HozzászólásElküldve: 2008.12.30 22:30:26 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24 18:31:52
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
kkk írta:
köszi!
akkor megyek is venni tölthető elemet :lol:

Hello, arra vigyázz hogyha olyan kis műanyag kereted van az elemeknek/aksiknak akkor a 4-4 elem/aksi esetében a feszültség nem fog egyezni. Amíg a négy elem feszültsége 6 volt addig a 4 aksié 4,8 volt, ez azért van mert az egyes cellák 1,2 voltosak az egyes elemek pedig 1,5. Szóval vigyázz ezzel mert a szervód nem ugyanazt teljesítményt fogja nyújtani az aksikkal mint az elemekkel. Ha teheted inkább vegyél egy 5 cellás vevő packot és egy töltőt ha nincs.

Üdv: Memphis

_________________
I love flying in the air with the Balck Pearl!

Savage SS 4.6
Acoms Technisport Hayabusa 2.4 GHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.23 16:43:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.24 18:58:30
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Kistelek
sziasztok
be akartam indítani az autómat és láttam hogy nem akarja pumpálni az üzit a motor.ha befogom a kipufogóját akkor kap üzit de ha nem fogom be akkor valamiért nem pumpálja. :(
előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.23 17:00:44 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Szia!

a motor sohasem fogja pumpálni az üzemanyagot neked ugyanis semmilyen üzemanyag-szivattyú vagy pumpa nincs benne. Az üzemanyagot a kipufogó vagy rezonátor csövön lévő túlnyomás cső segítségével jutatjuk el a motorhoz. Mégpedig úgy hogy a tankba vezetett túlnyomás valamint a karburátornál keletkező szívóhatás lévén jut üzemanyag a motorba. Ha ezek valamelyike nem megfelelően tömített akkor a túlnyomás elvész és nem áramlik rendesen az üzemanyag. Tehát a hiba azon a tájékon keresendő.
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.23 17:02:22 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
nem is fogja.
ha befogod akkor megvan a túlnyomás a kipufogóba hogy felnyomja az üzemanyagot a tankból a karbiba, viszont ha nem fogod be akkor csak a berántózástól, vagy egyéb indítási módszertől nem lesz meg a nyomás.
a "felkapatáshoz" mindig be kell fogni a kipufogót.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.30 13:33:49 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.26 10:39:52
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Nagyatád
Figyu Nimi!

Az előttem szólóknak teljesen igaza van de, hogy ne szenvedj vel van egy egyszerű megoldás. Indítás előtt a rezóról húzd le a túlnyomás csövet és fúj bele egy kicsit. Ha minden tömít akkor a nafta pillanatok alatt bejut a porlasztóba és a motor elindul. Onnantól kezdve túlnyomás fog keletkezni a tankban és nem lesz vele gond. Ja indítás előtt a túlnyomás csövet azért tedd vissza a rezóra! :)

_________________
Mugen MBX 5T BL with Mamba Monster
LRP S8BXe
LRP Shark
MONO I,II,III
FSR-e-eco
F1v-3,5 powerd by Novarossi
F1e-1kg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.06 16:53:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.23 17:17:27
Hozzászólások: 4
Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy vettem egy új rezót, ezt követően az autó viszont nem úgy ment, mint addig. Gondoltam állítani kellene a karbin. Lehet, hogy nem kellett volna..... Az autó először nehezen indult, majd mindig lefulladt. Mikor végre elindult, egy idő után felpörgött a motor, majd úgy maradt. Miután újraindítottam, már nem hajtotta a kerekeket. Gondolom, a hajtás ment el, vagy valami. Kérlek titeket, segítsetek, hogy ilyenkor mi a teendő (mit kell cserélnem).
Ja, egy Savage 4.6 RTR-ről van szó.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Üdv: Robi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.06 19:58:36 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Szia.
nem igazán értem, hogy egy sima kipufogó cserétől miért változik meg bármi is. Bár azt nem írtad, hogy sima egyszerű dobról vagy esetleg valami módosított "tuning" dologról van e szó.
Azt pedig hogy ha beindítod, adod a gázt a motor csak pörög és a kocsi nem megy lépésről lépésre kellene átnézni a hajtásláncot, hogy hol nem viszi át a nyomatékot.Ez így látatlanba nem fog menni. Mert nem részleteztél tulképpen semmit. A kuplungharangon keresztül a spurkereket forgatja? ha igen akkor a váltóból kijövő kardán forog? nem forog? stb.... lépésről lépésre nézd át türelmesen.
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.09 13:47:47 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.23 17:17:27
Hozzászólások: 4
tg11 írta:
Szia.
nem igazán értem, hogy egy sima kipufogó cserétől miért változik meg bármi is. Bár azt nem írtad, hogy sima egyszerű dobról vagy esetleg valami módosított "tuning" dologról van e szó.
Azt pedig hogy ha beindítod, adod a gázt a motor csak pörög és a kocsi nem megy lépésről lépésre kellene átnézni a hajtásláncot, hogy hol nem viszi át a nyomatékot.Ez így látatlanba nem fog menni. Mert nem részleteztél tulképpen semmit. A kuplungharangon keresztül a spurkereket forgatja? ha igen akkor a váltóból kijövő kardán forog? nem forog? stb.... lépésről lépésre nézd át türelmesen.
üdv


Köszönöm a gyors választ.
Sajnos teljesen hülye vagyok hozzá. Azóta nem olt igazán időm átnézni.
Amint átvizsgáltam az általad említett pontok alapján, jelentkezek.
Köszi mégegyzer!!!
Üdv: Robi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: FS-12SW
HozzászólásElküldve: 2009.02.14 20:51:03 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.04 20:29:17
Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy robbanómotoros rc-m. Nagyon kezdő vagyok és nem tudom beállítani a motort megfelelően. Vagy nagyon felpörög vagy nem indul el. Tud nekem valaki segíteni, hogy kell beállítani ezt a típust? Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.14 21:57:00 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Chriszy!
Először: milyen gép milyen motorral? Hány fokban állítgattad és milyen gyertya volt benne? Ezt azért fontos tudni, hogy legalább legyen egy kiindulási alap, hogy egyáltalán miről is van szó. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 07:13:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.04 20:29:17
Hozzászólások: 16
Dodge írta:
Szia Chriszy!
Először: milyen gép milyen motorral? Hány fokban állítgattad és milyen gyertya volt benne? Ezt azért fontos tudni, hogy legalább legyen egy kiindulási alap, hogy egyáltalán miről is van szó. :)



Hello! Egy tamiya 1:10 onroad autóról van szó fs-12sw motor van benne 2.1ccm. gyertya nem tudom milyen. Kb 0 fok lehetett tegnap. Az autó pécsett van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 10:54:15 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Értem.
Ilyen kicsi mocihoz és ilyen alacsony kinti hőmérsékletre a 3-as gyertya ajánlott. ;) Gondolom azért pörgött fel mert elég szegény volt a keverék.
Pontos karbizási értékeket nem tudok mondani sajnos. De ha SLY jár ebben a topikban, remélem Ő tud mondani valami konkrétumot. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FS-12SW
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 20:03:37 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
Chriszy írta:
Vagy nagyon felpörög vagy nem indul el. Tud nekem valaki segíteni, hogy kell beállítani ezt a típust? Előre is köszönöm!

Szia!

Első körben nyiss (balra) az alapjárati tűn legalább egy fordulatot.
Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:
http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.16 17:16:21 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Tegnap a pécsi klubban megoldottuk a problémát.
Itt az élő példa, hogy a távsegítség sokszor nem sokat ér még oly tapasztalt kollegáktól sem mint Syl. Egy "bagatel" csavar fellazulás okzta a problémát.

Ez egy forgókarbis motor volt, annyira ki volt teker(ed)ve az alapjárati csavar, hogy már csúszúkarbisként is üzemelt. A járó motor rezgésétől gyakorlatilag önálló életet élt a karburátor. Az alapjárat beállítása után teljesen jól működött sőt alapon eléggé sokallt a motor. Mivel az autóhoz csak kb. 2dl 16%-os üzemenyaga volt, Chriszy sporttársat elláttuk alap (metil+olaj) üzemanyaggal. Minmális karburálás után vígan pöfögött avval is a kis Tamiya.

A hóesés és a vizes pécsi pálya nem könnyítette meg a tesztelést, de összehoztuk.
Jó szórakozást dániában Chriszy.

Sala
PÉMK

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: hali
HozzászólásElküldve: 2009.02.17 17:32:08 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.27 17:06:13
Hozzászólások: 16
hali mindenkinek nemrég jutottam hozzá egy dazzler her igazi kis szörnyeteg ha épp sikerül beindítani totál mértékben kezdő vagyok a nitrosok világában eddig csak elektromosom volt a problémám hogy hidegen beindul még de már melegen elég nehezen amikor megy akkor szépen jár jol huz azt jön az isten nyila megáll és mint egy öszvér se előre se hátra azt sok köszörülés után ujjra beindul és szépen megy azt megint megáll szóval merre induljak el mert nincs elképzelésem ...

aki esetleg segit ugy próbálja meg leírni hogy zöldfülűvel beszél

Köszi ..

Laci...

ja igen ami a karbit illeti a dusíto azt tudom melyik de szerintem nincs rajta alacsonfordulati csavar mert nem találtam (forumon olvatam már dolgokat) szerintem nincs lehetséges ez ????????

eddig csak hidegben próbáltam illetve szoba hőmérsékleten dfe ugyi azt sokáig nem birja az ember esetleg ez ia probléma lehet hogy hideg van most de et csak gondolom ...
szóval segitsetek ötletekkel egy kis kiindulással hogy legalább egy ki sikerélmény legyen persze az auto használtan került hozzám elöélete nem ismert ..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség