Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 07:31:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Savage 25 valto
HozzászólásElküldve: 2006.01.07 21:03:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.12.23 00:47:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ireland
Szevasztok eloszor is koszi az eddigi segitseget,de most valami furi van a valtommal.Nem tudom mi lehet vele de nem akar felvaltani pedig jo csavart csavarok jo iranyba.Szoval a valtonak a masodik kis csavarjat kifele tekerem de mar neki er a forgo resznek es meg mindig nem valt fel MIERT????Ja es mi az az elso csavar a valton??Mind a ket csavar imbuszkulcs hogyha nem irtam volna le erthetoen boccsi. :shock: Ja egyepkent kezdo vagyok epp csak a motor bejaratasan vagyok tul,de az hala nektek szerintem jol sikerult mar neha emeli az elejet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Savaga 25 valto
HozzászólásElküldve: 2006.01.07 21:31:49 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Bigcar írta:
Szevasztok eloszor is koszi az eddigi segitseget,de most valami furi van a valtommal.Nem tudom mi lehet vele de nem akar felvaltani pedig jo csavart csavarok jo iranyba.Szoval a valtonak a masodik kis csavarjat kifele tekerem de mar neki er a forgo resznek es meg mindig nem valt fel MIERT????Ja es mi az az elso csavar a valton??Mind a ket csavar imbuszkulcs hogyha nem irtam volna le erthetoen boccsi. :shock: Ja egyepkent kezdo vagyok epp csak a motor bejaratasan vagyok tul,de az hala nektek szerintem jol sikerult mar neha emeli az elejet!




A másik csavar,azt a kilincsszerkezetet rögziti a tengelyre.
Azt ne bántsd.A válto állitása elött,állitsd be a motort hogy kipörögjön rendesen.Ezután tekergesd csak a váltot.Ha szükséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Savaga 25 valto
HozzászólásElküldve: 2006.01.07 21:55:49 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.12.23 00:47:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ireland
:) Koszke a valaszt!De szerintem a kiporgetesevel nem lehet gond mert nagyon megy,frankon tok gyors. Nincs valami mas otleted?Koszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.07 22:12:49 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
De.
Lehet hogy alapbol 2ik ba indul.Azaz,tulságosan kivan tekerve.
Nem olyan bonyolult dolog.Tekerd be teljesen,majd onnan kifelé.
Kézben megemelve huzz gázt,és halgasd hogy elvált e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.08 19:43:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.12.23 00:47:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ireland
Kiprobaltam betekertem full de igysem valt el!Valami mas otleted van?ja egyepkent koszi a segitseget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.08 20:51:01 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Bigcar írta:
Kiprobaltam betekertem full de igysem valt el!Valami mas otleted van?ja egyepkent koszi a segitseget.



Félreértettél.
Miután teljesen betekerted,kezd kifelé hajtani.
Mondjuk fél fordulatonként probáld ki.Ha nem vált,akkor folytasd a kitekerést,addig amig nem vált.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.08 21:05:11 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.12.23 00:47:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ireland
:-D Oke majd kiprobalom,kosz a segitseget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.08 21:42:40 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.03.11 10:51:27
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: XXII
Bigcar írta:
:-D Oke majd kiprobalom,kosz a segitseget.

Szia!
Ha a váltó állítás nem jön be, nézd meg a spúr kuplungját. Többnyire az szokott csúszni, így az előtét tengely nem éri el a váltáshoz szükséges fordulatszámot.
Üdv: Scan

_________________
XRAY XB8 Ninja Mr21/ Serpent 960 Mega ZX21 DSII / Serpent F180 Mega FT28 /T-rex450SEV2 /Sanwa M11 DSM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.08 23:17:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.12.23 00:47:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ireland
:-D Koszi a tippet,csak az a baj hogy meg csak kezdo vagyok ugyhogy nem tudom hol van a spur kuplungja meghogy hogy kell allitanirajta.Esetleg eltudnad eszt magyarazni vagy egy oldalcimet kuldeni amin lathatnam mirol beszelunk mert ugy lehet hogy megtudom csinalni.Mert egyepkent csak szetba...m meg a vegen az egeszet.Aszt meg nem szeretnem.Koszonom szepen elore is a segitseget!! :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: s25 váltó
HozzászólásElküldve: 2006.01.09 07:57:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.03.11 10:51:27
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: XXII
Szia!
A spúr egy nagy fekete műanyag fogaskerék a váltó bemeneti tengelyén. Ezt hajtja a motor főtengelyén lévő kisebb acél fogaskerék.A spúr belső felületére van ragasztva a betét, melynek tapadását a bemeneti tengelyen lévő rugó előfeszítésével tudod szabályozni. Elvileg ezt úgy kell beállítani, hogy teljes gáznál se csússzon meg, viszont hirtelen erőhatáskor,pl. ugratás után csőgázzal földet éréskor elnyelje a keletkezett dinamikus erőhatásokat. Saját tapasztalat hogy ha nem majdnem teljesen betekert anyával megyek, megcsúszik a kuplung, és ha ezt későn veszem észre, meg is ég annyira hogy többé már nem fog rendesen tapadni. Ha újként vetted vasat, kaptál hozzá egy füzetet, annak a 32. oldalán láthatsz egy ábrát a spúrról, és a kuplungról. De ha úgy érzed hogy nem értesz hozzá, érdemes egy tapasztaltabb modellező kollégától személyesen segítséget kérni,ezzel a távgyógyítással nagyon mellé lehet nyúlni!
Üdv és ne add fel!, menni fog a vas!
Scan

_________________
XRAY XB8 Ninja Mr21/ Serpent 960 Mega ZX21 DSII / Serpent F180 Mega FT28 /T-rex450SEV2 /Sanwa M11 DSM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: s25 váltó
HozzászólásElküldve: 2006.01.09 19:54:59 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.12.23 00:47:06
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ireland
Koszonom szepen a segitseget!Hiaba meg csak most tanulom a modellezest azert van allandoan ennyi kerdesem.De nagyon orulok neki hogy van ez a forum,mert ti mindig segitetek.Kosz meg 1x es "menni fog a vas" :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.16 07:47:18 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Hi all :!:

Gondolkozom azon hogy valtot cserelek,de nem tudom melyik eri meg jobban :roll: :!: :?:
Vagyis tudom,de kivancsi lennek a velemenyetekre....
Kerdesem a kov. lenne :arrow:
Vegyek egy 3 seb. valtot vagy csak csereljem ki a belsejet egy 3-as szetre :!: :?:

HPI 3-Speed Transmission Savage ; http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXJJJ1&P=7 ez igy $ 75 lenne.
HPI 3-Speed Savage Transmission Upgrade Kit ; http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXKAD7&P=7 ez igy $ 50 lenne.
Es e melle vennek egy uj HPI Center Gearbox Savage ; http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXDLC3&P=7 ami plusz $ 12 lenne.
Sajna az uj box minden keppen kell,mert a regiben mar teljessen elkoptak a menetek :(
Vagy van az a lehetoseg is hogy,marad a 2 seb valto,csak kicserelem erosebre a szetett belul
egy ilyere HPI Heavy Duty Transmission Gear 39T Savage 2-Speed ; http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXKHH2&P=7 ami $ 17 kerul.... :roll:

Szoval erre a kerdesre varom az OKOS valaszokat ;)
Es elore is koszonom :!:

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.16 18:06:59 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Ha váltasz 3 sebességesre, akkor 13 dollárt megspórolsz, ha te rakod össze a cuccot, ha készen veszed, akkor meg neked kell összerakni nyilván. Az összerakós verzióhoz adnak egy teljes tubus grease-t. Az összerakottban pedig már tartalmazza (jelentősen kevesebbet).
Szerintem -ha bízol magadban, márpedig miért ne?- akkor vegyél összerakósat.

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.16 19:20:49 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Es amugy jo a 3 seb valto ?

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.16 21:43:38 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Savy írta:
Ha váltasz 3 sebességesre, akkor 13 dollárt megspórolsz, ha te rakod össze a cuccot, ha készen veszed, akkor meg neked kell összerakni nyilván. Az összerakós verzióhoz adnak egy teljes tubus grease-t. Az összerakottban pedig már tartalmazza (jelentősen kevesebbet).
Szerintem -ha bízol magadban, márpedig miért ne?- akkor vegyél összerakósat.



A váltohoz nem adnak grease t.Ezek a váltok nem igényelnek kenést.
1 tubus csavarrögzitöt adnak hozzá.Ha a váltoházad nem sérült belülröl,illetve a menetek használhatoak benne,akkor elég a szett.Ha ezek gázosak,akkor vegyél komplett váltot.
A 3 sebességes válto,megéri az árát.Nagyon jo.
És nem megy tönkre állandoan mint a 2 sebességes ;)
Én ajánlom mindenképpen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.17 06:31:38 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Kosz a valaszt ;)

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.01.17 15:14:15 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
A meneteket meglehet menteni ha pill. ragasztót nyomsz bele amikor a csavarokat rakod bele én a loclite ragasztót próbáltam abból is a gel-t,szerintem az jó mert teljesen kitölti a furatot és rendesen megfoglya a csavart.

Roli

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.16 18:07:05 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.03.09 18:24:50
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bp.
Sziasztok!!Nem rég vásároltam egy Savage X-et,már bejárattam,minden ok...elkezdtem beállitani a váltót az alsó lyukba tettem bele a 2 milis imbuszt de semerre se lehet el mozditani azt a csavart még nagy erőfeszitéssel sem igy hát nem akartam tovább erőltetni nehogy megsérüljön...szóval nem tudom....Tud valaki egy tippet,hogy mi lehet ez???Előre is thx.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.17 18:40:51 
Offline
RCR Team Driver
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.08 13:42:33
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Bp.
TOMI-x írta:
Sziasztok!!Nem rég vásároltam egy Savage X-et,már bejárattam,minden ok...elkezdtem beállitani a váltót az alsó lyukba tettem bele a 2 milis imbuszt de semerre se lehet el mozditani azt a csavart még nagy erőfeszitéssel sem igy hát nem akartam tovább erőltetni nehogy megsérüljön...szóval nem tudom....Tud valaki egy tippet,hogy mi lehet ez???Előre is thx.


Nehéz tekerni, csavarrögzítőzve van, különbem mindig elállítódna!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.17 19:59:29 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.03.09 18:24:50
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bp.
Lac írta:
TOMI-x írta:
Sziasztok!!Nem rég vásároltam egy Savage X-et,már bejárattam,minden ok...elkezdtem beállitani a váltót az alsó lyukba tettem bele a 2 milis imbuszt de semerre se lehet el mozditani azt a csavart még nagy erőfeszitéssel sem igy hát nem akartam tovább erőltetni nehogy megsérüljön...szóval nem tudom....Tud valaki egy tippet,hogy mi lehet ez???Előre is thx.


Nehéz tekerni, csavarrögzítőzve van, különbem mindig elállítódna!
Oké...Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség