Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 08:52:02

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Duratrax ST pro beallitas HELP!!
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 18:29:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Szisztok,

Meg uj vagyok, tegnap vettem egy Duratrax Maximum ST pro nevu gepet, es nem nagyon birom a motorjat normalisan uzembe helyezni, kb 3 tank ment mar el benne de nem jar stabilan, hirtelenebb gazra lefullad, fekre lefullad, alapjarat nagyon ingadozik, szoval a kezdeti beallitasban tudna e nekem segiteni valaki aki kicsit jobban ismeri ezt a gepet? 10%os tornado nevu uzemanyagot hasznalok.

Mostmar odaig jutottam el hogy szinte be se indul :roll:
szoval ehhez kene nekem kezdeti segitseg igy tavmegoldasban :), mert mar midnen letezo csavart (3db) eltekergettem de valahogy nem jol, mert mar be se indul :). Masik dolog hogy izzitashoz nincs e valami normalisabb megoldas mint ez az ellemes kutyu, mert 1500 mAh akksik eleg hamar lemerulnek :(. meg ez a rancigalos megoldastol mar lekopott a kezemrol a bor :). Valami starterpad kompatibilis e ezzel a modellel? mert ennek a nagy fogaskerek nem log ki az alvazbol, vagy a startere log bele?

kb ennyi ha valami nem tiszta kerdezzetek. thx elore es sry hogy uj topicot nyitottam, de sehol nem talaltam hasonlot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 18:50:23 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.27 22:02:19
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Vác
Hali!
Ezt nézd meg: http://www.rcoffroad.hu/cikkek/cikk08.php
Vagy esetleg az rcdragon.hu oldalon a cikkek között is van egy jó karbi beállító leírás.
Üdv Zs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 19:41:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Hmm thx, ezzel hatha fogok mar tudni menni valamire, de mar csak holnap probalkozok(nagyon faj a kezem teljesen lement a bor a sok rancigalastol) egy olyan kerdesem lenne hogy nincs e mod esetleg 220v rol izzitani valahogy amig be nem tudom loni a mocit popecre, mert az aksik allandoan lemerulnek egy ido utan, es ugy legalabb kilehetne zarni az izzito gyengesegenek hibajat. meg esetleg starterpadrol valaki tud meg mondani valamit? kompatibilis ezzel a fajta gepjarmuvel? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 20:48:16 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Head írta:
Hmm thx, ezzel hatha fogok mar tudni menni valamire, de mar csak holnap probalkozok(nagyon faj a kezem teljesen lement a bor a sok rancigalastol) egy olyan kerdesem lenne hogy nincs e mod esetleg 220v rol izzitani valahogy amig be nem tudom loni a mocit popecre, mert az aksik allandoan lemerulnek egy ido utan, es ugy legalabb kilehetne zarni az izzito gyengesegenek hibajat. meg esetleg starterpadrol valaki tud meg mondani valamit? kompatibilis ezzel a fajta gepjarmuvel? :)


Szia!
Üdv nálunk! :P
Az izzítóról mondanék valamit. Mégpedig, hogy amit használsz (elemes kütyü) azt nyugodtan ki lehet dobni. Venni kell helyette egy jobbat és "erősebbet". Ha bemész a Modell&Hobby-ba ott majd segítenek a fiúk izzító ügyben.
>Nekem egy 2800mAh izzítóm van. Azzal simán beidult elsőre!!
>De ha nagyon nem akar indulni akkor szerintem hozd ki valamelyik talira és ott belőjük pöpecre.

Üdv: Dodge :integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 21:16:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
hmm tenyleg thx a gyors segitseget. latom neked is ilyen jarganyod van, a rancigalos modszerrel nem megy le a kezedrol a bor? :) meg esetleg ezek a starterpadok vagy hogy hivjak kompatibilis e vele, mert tenyleg utalom rancigalni. a masik hogy vettem egy hpi gyertyat ami elvileg konnyebben izzit, es megneztem tenyleg jobban vilagit a gyaritol, szoval holnap belelokom majd azt es meglatjuk hogy milyen lesz. azon gondolkoztam hogy esetleg egy motorkerekpar aksi vagy egy kissebb auto aksi nem e lenne egyszerubb ezekhelyett az aksik helyett izzitashoz? megoldhato?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 21:19:27 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.24 19:34:12
Hozzászólások: 468
Tartózkodási hely: Siófok
Nem nagyon akarok beleszólni, csak óva intelek a 12 volttól, vagyis inkább az izzítógyertyádat!:)
Ne köss rá 1,2 voltnál nagyobb feszültséget, mert elfüstöl a gyertya!
Remélem időben szóltam:)))

_________________
Akinek még a fűnyírója is elektromos...:)

"Van aki füvezik, van aki fázik, van aki barom mégis pofázik... " :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 22:28:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
meg igen, de nem birom elhinni hogy nincs valami egyszerubb modja ennek az izzitasnak, mert egyszeruen annyi aramoz zabal hogy valami eszmeletlen. 1500mAh aksi kb 15 20 inditast bir ki :( de ha nem indul ugye az is veszi az aramot, szal ezert nem haladok, meg ha mar merul nehezebben is izzit es ezaltal megint csak nem az igazi. vagy lehet en csinalok valamit rosszul :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 22:34:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Nha mara ennyi, remelem a holnapi nap sikeresebb lesz mociallitasban uj gyertyaval, csak a kezem ne fajna ennyire :) 0.5cm2 en lejott a bor rolla teljesen a sok huzgalastol :D nem ettol: :matyizas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.26 22:54:58 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
annak idején amikor megvettem az én robbanos autómat, nekem azért nem volt ilyen durva bajom, max csak izomláz a jobb alkaromba :? párszor kesztyut is vettem fel ha ugy ereztem kezd kopni a borom

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 00:04:32 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Head írta:
meg igen, de nem birom elhinni hogy nincs valami egyszerubb modja ennek az izzitasnak, mert egyszeruen annyi aramoz zabal hogy valami eszmeletlen. 1500mAh aksi kb 15 20 inditast bir ki :( de ha nem indul ugye az is veszi az aramot, szal ezert nem haladok, meg ha mar merul nehezebben is izzit es ezaltal megint csak nem az igazi. vagy lehet en csinalok valamit rosszul :)


Jo az az aksi? Jol feltoltotted elso alkalommal? Csak azert kerdezem, mert anno, amikor nekem uj volt csak az izzito hianyzott ahhoz, hogy induljon. Rohanas boltba, aztan haza. Egy ora toltes es rangatas. Qrvara nem indult aztan lemerult az akksi, 10 perc toltes ujra proba. Es mivel jo sokat benaztam amugy is a karbival, meg tulszivattam, etc. az igy ment orakon at. Szegeny akksi azota nincs a topon.

Legjobb megoldas talan, hogy valami cserelheto akksis izzitot veszel, ahhoz ket akksit (M&H 2100es kb. 1500HUF). Igy nagy meglepetes nem erhet kint terepen sem. Nekem egy akksi altalaban kibir egy napot, meg akkor is ha jo sok rangatas es kuszodes van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 00:05:59 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Kizart, hogy rajtahagytad 16 orat a tolton azt az izzitot....

Ugye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 05:42:28 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
szia!üdv!
nekem is van egy,de a ROTOstartról lebeszélnélek...kellenek hozzá a látétek,nem is forgatja meg mindig,maradj a barántónál....

Head írta:
hmm tenyleg thx a gyors segitseget. latom neked is ilyen jarganyod van, a rancigalos modszerrel nem megy le a kezedrol a bor? :) meg esetleg ezek a starterpadok vagy hogy hivjak kompatibilis e vele, mert tenyleg utalom rancigalni. a masik hogy vettem egy hpi gyertyat ami elvileg konnyebben izzit, es megneztem tenyleg jobban vilagit a gyaritol, szoval holnap belelokom majd azt es meglatjuk hogy milyen lesz. azon gondolkoztam hogy esetleg egy motorkerekpar aksi vagy egy kissebb auto aksi nem e lenne egyszerubb ezekhelyett az aksik helyett izzitashoz? megoldhato?

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 07:38:14 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves HEAD
A Dura motor mindegyike igen szoros ujjonan. Durván 20 tank utánn fog meglazulni úgy, hogy könnyen indúl. Ha eltekertél mindent akkor aztán rumlid van rendesen mert ez tetőzi a dolgokat. A karburátor csavarjain 1/8 fordulatok igen nagy változást okoznak.
Na akkor GO az elejére.
:arrow: A főfuvóka csavarját /ez az a csavar az amelyiket felülről látod és az aljára az üzemanyag cső csatlakozik/ tekerd be teljesen. Finoman ne húzd meg érezni fogod hol a vége. Ebből a pozicióból kifelé csavard 4 teljes fordulatot /ez a főfuvóka tűszelep/. Ez a gyári alap beáll. a bejáratáshoz
:arrow: A karburátor tank felöli oldalon ahová a gázkar csatlakozik va szintén egy tűszelep csavar sűlyesztve a forgó tengelybe. Ezt szintén csavard be teljesen /nem meghúzni/ majd onnan vissz egy 1/2 fordulatot.
Így a két tűszelep olyan állásba kerűl ami megközelíti az optimumot.
OK.
Kapcsold be a távvezérlőt és az autó rádió vevőjét.
Húzd le a gáz trímet a távvezérlőn. Ilyenkor a gázszervó visszatólja a gázrudazatot a motor felé.
A szervó olgalán van a gáz rudazaton egy beállító szem imbusz csavarral van rögzítve. Lazítsd ki az imbusz csavart és tóld a rudazaton a motor felé. Ca. 1-2mm-re legyen attól a ponttól ahonnan a szervó húzni kezdené. Rögzítsd.
Evvel a manőverrel elérted azt, indításkor ha felhúzod a trímet akkor a servó gázt ad a motornak.
INDÍTÁS.
Húz fel a trímet /Gázkar melett az a kis csúszó poti/ Ca. félig.
Pumpáld fel az üzemanyagot nézd a nipi csövet. Felér a karbihoz az üzemanyag és még nyomj egyet.
Izzító rá
Berántás
Berántás
Beidul, izzító még marad 5 sec és leveszed.
A motor a trim állásának megfelelően valamilyen fordulaton forog ha magas húzd a trimet lefelé, ha alacsony emeld a fordulatot a trimmel.
Hagyd járni. Legyen üzemmeleg.
Állítsd be a trímen a jó alapjárati fordulatot.
Ha minden jó akkor a karburátoron a légszűrő alatt van egy fekete szinü csavar ami alatt egy rugót is látsz. Ez a mechanikus alapjárati csavar. Csavard be finoman addig amid meg nem szorul.
Hüzd le a távvezérlőn a trímet. A motor fordulat ott fog maradni.

Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 09:07:55 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Ahh cool ezt kiprobalom akkor. nem sok az a 4 teljes fordulat a nagy csavaron? a kezikonyv 2.5 et ir ra. a kicsre ahova a gazkar csatlakozik oda nem ir semmit de ez a 1.5 mar egy jo kiindulo pont, mert azt is elcsavartam :). szoval thx a segitseget ha muxik szolok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 15:55:09 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Head írta:
Ahh cool ezt kiprobalom akkor. nem sok az a 4 teljes fordulat a nagy csavaron? a kezikonyv 2.5 et ir ra. a kicsre ahova a gazkar csatlakozik oda nem ir semmit de ez a 1.5 mar egy jo kiindulo pont, mert azt is elcsavartam :). szoval thx a segitseget ha muxik szolok.

Ha ez egy Torq16 motor akkor a főfufóka 4 fordulat a bejáratás Ez a gyári ajánlás/ aztán valahol 3 1/4 körül lessz a jó.
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 16:06:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Ok akkor en olvastam valamit rosszul, de most megyek haza es probalok alkotni valamit. ma tettem szert egy 12v os motorkerekpar aksira, egy izzito panelre ami 12v rol muxik meg egy uj izzito pipara, igy mar elvileg az izzitasi problema megoldva, mostmar csak egy uber kesztyu kene hogy a kezemen maradjon bor mig beallitom ezt a kis monstat :D nha pa majd irom a dolgokat hogy sikerult.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 18:20:00 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hmmmm. Érdekes. Nekem nem voltak ilyen problémáim (szerencsére) az első indításnál. Az volt a jó, hogy foggalmam sem volt, hogy hogyan kell bejáratni. Na jó azért egy kicsi volt. Szóval nekem nem szorult. Hamar beindult. Az első tanknál még ugrált egy kicsit a fordulatszám de aztán helyreált szépen ahogyan azt kell. Nem kellet tekergetni a csavarokat.
De lehet, hogy ez az én őrült nagy mákom? :lol:

Üdv: Dodge :integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 21:37:25 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Jo hirem van, beindult es aranylag kezdek rajonni hogy mitol mit csinal hala a jo leirasoknak. ma sikerult meg azt is elernem hogy ha fekezek ne alljon le a motor. 1 dolog van meg ami kicsit nem tetszik hogy az egyik iranyba sokkal jobban kanyarodik mint a masik iranyba, es nem tunik olyan erosnek a szervo mint felemelt allapotban igy eleg nagy ivben tud megfordulni, bar lehet hogy csak kikene cserlelni a gyari gagyi elemeket es megjavul, bar a fordulasi elterest nem hiszem hogy ez befolyasolja.

szoval kovetkezo kerdes: hogy lehet beallitani hogy mindket iranyba kb ugyanugy forduljon?

nagyon thx a segitseget nektek, marha sokat segitettetek, es mar kezd jol mukodni az egesz, bar az alapjarat eleg magasnak tunik, de a kocsi nem mozog, szal lehet hogy jo, de majd meg tesztelem. :integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 22:34:50 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Head írta:
eleg nagy ivben tud megfordulni, bar lehet hogy csak kikene cserlelni a gyari gagyi elemeket es megjavul, bar a fordulasi elterest nem hiszem hogy ez befolyasolja.

szoval kovetkezo kerdes: hogy lehet beallitani hogy mindket iranyba kb ugyanugy forduljon?
:integet

Head
Én nem tudom miért nem nézed meg az összeszerelési utasítást.
A kormány szervóra felszerelt menetes tolórúd aminek a két végén a műanyag csatlakózó van az jobb és bal menetes. Fogj egy tolómérőt /subler/ és állítsd be úgy, hogy a két oldalon a csatlakozó műanyagok kezdetéig a meneteknél 20mm legyen a távolság. Ha egyik irányba tekered a rudat csökken a távolság, ha a másik irányba akkor nő.
Kapcsold be az rádió adót és a vevőt. Húzd a kormánytrímet a vezérlőputon középre.
Nézd meg hogy egyenessen állnak-e akerekek. Ha nem akkor a szervó tengelyéról vedd le az irányító kart. /csavar ki, és leemeled/ Ricnis a tengely fordítsd abba az állapotba, hogy egyenessen áljanak a kerekek és úgy rakd vissza az irányítókart a szervóra. Csavar be, nem megszakítani a menetet. Aztán jó lessz
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 22:37:24 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Hahó!

Kanyarodaskor ... Vedd el a gázt, az segit a gyenge szervon. Az egyik iranyba....A szervora nem kozepallasban kerult fel a szervo-kar, es ettol az egyik iranyba kisebbet tud elfordulni pl. Vagy el van allitva a taviranyitod, vagy nem egyforma hosszura allitottad a karokat.

Sok minden lehet, de nezd csak meg precizen ezeket, es meglatod, valahol ezek kozott volt a hiba.

Igen! Elemeket csereljel, az is segithet, de nem hiszem, hogy msot ez a baj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség