Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 23:59:58

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 22:58:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Uhh thx a sok infot, tenyleg nagyon sokat segitettek nekem, es az lesz hogy ezeket megnezem szepen, es beallitom az osszest.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 23:35:31 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Ha a rádiód tud végállást (EPA - End Point Adjustment), akkor azzal korrekten be lehet állítani. Persze azért illit középállásba feltenni a servo savert, valamint a kormányösszekötőket egyforma hosszúra állítani (ahogy korábban Csacsi is írta).

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.27 23:50:23 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Ramses írta:
Ha a rádiód tud végállást (EPA - End Point Adjustment), akkor azzal korrekten be lehet állítani. Persze azért illit középállásba feltenni a servo savert, valamint a kormányösszekötőket egyforma hosszúra állítani (ahogy korábban Csacsi is írta).

:Ramses Ramses :Ramses

Szerintem ne használd a szakkifejezőseket mert kezdő és megkeveredik.
A Durának sima pultos Futaba vezérlője van nem tud semmit.
Üdv
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 01:12:17 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Thomas írta:
Ramses írta:
Ha a rádiód tud végállást (EPA - End Point Adjustment), akkor azzal korrekten be lehet állítani. Persze azért illit középállásba feltenni a servo savert, valamint a kormányösszekötőket egyforma hosszúra állítani (ahogy korábban Csacsi is írta).

:Ramses Ramses :Ramses

Szerintem ne használd a szakkifejezőseket mert kezdő és megkeveredik.
A Durának sima pultos Futaba vezérlője van nem tud semmit.
Üdv
Thomas


Miért ne használjam, és miért lenne kezdő Dodge? Szerintem ha nem is hosszú évek tapasztalatával rendelkezik, nem mondanám, hogy kezdő. Aztán meg el is magyaráztam, hogy mi az, illetve le is írtam a "szakkifejezés"-t.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 02:18:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.28 00:01:28
Hozzászólások: 1
sziasztok
Én most vettem egy Durát és nagyon makacs dög.
Szintén eltekergettem a karbit.
De hálla nektek talán vissza tudom állitani és akkor végre beröfen és szépen bejáratom a masinát. Reggel a gyári ízzitot berugom a sarokba és megyek veszek egy jót! Este jövök és leirom ,hogy mit sikerült csinálnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 07:08:56 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Miért ne használjam, és miért lenne kezdő Dodge? Szerintem ha nem is hosszú évek tapasztalatával rendelkezik, nem mondanám, hogy kezdő. Aztán meg el is magyaráztam, hogy mi az, illetve le is írtam a "szakkifejezés"-t.

:Ramses Ramses :Ramses[/quote]
OK te tudod.
Nem kötekedni akartam megjegyeztem. Ezen nem kell megsértődni.
Üdv
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 07:20:29 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Thomas írta:
OK te tudod.
Nem kötekedni akartam megjegyeztem. Ezen nem kell megsértődni.
Üdv
Thomas


Ugyan, dehogy sértődtem meg. Egye fene, meghívhatsz egy tank nitro-ra legközelebb :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 07:25:53 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Ramses írta:
Thomas írta:
OK te tudod.
Nem kötekedni akartam megjegyeztem. Ezen nem kell megsértődni.
Üdv
Thomas


Ugyan, dehogy sértődtem meg. Egye fene, meghívhatsz egy tank nitro-ra legközelebb :)

:Ramses Ramses :Ramses

OK ennyi megér :integet

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 07:29:02 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Thomas írta:
OK ennyi megér :integet


...és aztán jönne az, hogy: "Ok, most én jövök". És a végére az autóink teljesen "lerészegednek" :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 07:37:01 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Ramses írta:
Thomas írta:
OK ennyi megér :integet


...és aztán jönne az, hogy: "Ok, most én jövök". És a végére az autóink teljesen "lerészegednek" :)

:Ramses Ramses :Ramses

Nem most én tartozok. Az autók lerészegedése pedig szükségszerü. Bár az egy tanktól talán spicces lessz. Ha legközelebb lessz ilyen és te fogsz tartozni akkor és 2 tankot fogok kérni.

Best regards
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 13:46:48 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Ramses írta:
Thomas írta:
Ramses írta:
Ha a rádiód tud végállást (EPA - End Point Adjustment), akkor azzal korrekten be lehet állítani. Persze azért illit középállásba feltenni a servo savert, valamint a kormányösszekötőket egyforma hosszúra állítani (ahogy korábban Csacsi is írta).

:Ramses Ramses :Ramses

Szerintem ne használd a szakkifejezőseket mert kezdő és megkeveredik.
A Durának sima pultos Futaba vezérlője van nem tud semmit.
Üdv
Thomas


Miért ne használjam, és miért lenne kezdő Dodge? Szerintem ha nem is hosszú évek tapasztalatával rendelkezik, nem mondanám, hogy kezdő. Aztán meg el is magyaráztam, hogy mi az, illetve le is írtam a "szakkifejezés"-t.

:Ramses Ramses :Ramses


Sziasztok!
Bocs, hogy értetlen vagyok de hogyan kerülök én itt képbe. Miért vagyok kezdő? Mitítram ami szakkifejezés? Az én nevem nem is van belinkelve az itt leírt válaszadókban.. Akkor, hogy jövök én a képbe???? Valaki elmagyarátná? Mert elolvastam a hozzászólásomat és abban nem nagyon írtam "bonyolult" szót! Valaki elondaná?! Ja és ki mondta, hogy kezdő vagyok? Nem harakszom csak kérdezem. :P Mielőtt elkezdtem volna autózni egy egész fél évet áldoztam információ gyüjtésre...persze ez a fél év nem nagy idő...na. :mrgreen: :mrgreen:

Üdv: Dodge :integet :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 20:14:11 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Hi megint, nha muxik minden kiralyul, a servo gyengesege nem birta a kereket forgatni az egyik iranyba a masikba mukodott kiralyul, beszereztem egy erosebbet igy mar popec.

ma vittem eloszor igazi terepre, meg is lett a baja :) egy kis csapszeg szeru kiesett a bal hatso kerek meghajtasabol es teljesen elszallta a meghajtas. de problemat megoldottam mert sikerult egy 2mm es kis vaspalcat talalni mar csak be kell dugni meg atragaszgatni a csavarokat hogy ne legyen meg1x ilyen problema. de nagyon szepeket repult a kicsike :) fogyasztasa kicsit soknak tunik, de meg hagyom par tankot tobb kajaval hagy jarjon attol baja nem lesz, es utanna majd kicsit veszek meg vissza belole, mert ugy jobban megy :)

szoval meg1x szeretnem megkoszonni a segitsegeteket, nagyon hasznos tanacsokat adtatok. foleg ez a gazszervo beallitas volt nagyon jo mert mindig szivtam 2kezzel huzni a berantot masikkal meg a szervot tolni elore :roll:

szal thx mindent es majd meg irom a tapasztalatimat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 20:20:07 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Szivesen!

De nekem gyanus, hogy a szervo "gyengesege" csak az egyik iranyba mutassa meg magat...valaminek kell meg ott lennie.

Irod, hogy ugratasok..Mar lehet, hogy keson szolok, de be kell jaratni az egesz autot, nem csak a motort. Fekeket, diffiket stb. ugyanugy.

Egy uj autonal nem csak a motort kell kimelni, hanem mindent, hogy azok szepen egymashoz kophassanak, bejarodjanak.

Erre is figyelj.

Altalaban ami fembe megy, keves csavarrogzitovel, ami meg muanyagba, azt keves pill.ragival huzd vissza!

DE Ésszel, mert aztan lehet kifurni meg kimelegiteni a csavarokat a fembol....az meg nem olyan nagy elvezet.

Udv,
Cs.,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 20:35:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Hat igazabol csak a hatso meghajtas reszt akarom berogziteni, mert ott azert eleg nagy ero megy a kerekekre, meg nagy rezges es nem egyszeru dolog a csavarokat ellenorizgetni minden tankolasnal. a feken mit jarassak be? es a szervo cserejevel megoldodott a problema es mostmar mind2 iranyba fordul szepen a kocsi. ezt en csinaltam ugy ahogy irtatok beallitgattam a dolgokat az elejeben de akkor sem akart fordulni normalisan, levettem a szervorol a kis tekeroket visszaraktam ugy ahogy mondtatok es ugyse fordult, ezutan kertem egy masik szervot kolcson es megjavult a problema es ezert vettem egy erosebbet, igy mostmar fordul popecul meg gyorsabban. mar kb 10 tank felett jarok lazan. kb negyede elment mar a 2.5 literes uzemanyagnak. fekezik rendesen azt is beallitottam hogy fogjon jol, hatso kerekosszetartast is leellenoriztem, meg atneztem a kocsit mielott kivittem terepre, de ott szepen muzsikalt mig ki nem szalt az a kis vasdarab a helyerol es megalt az egyik kerek hajtasa. de azt holnap osszerakom es mehet megint 1000el a terepre :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 20:46:52 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Na amit leirtal az ugy rendben is van, akkor jo autokazast. !!

:integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.28 21:37:44 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Thx, amugy kezdem erezni az autot, nagyon jol mukodik, nagyon jok a lengescsillapitoi, szepen elnyelik az egyenletlensegeket, es godorbol kijovet se kell korrigalni az iranyt, ez nagyon tetszik benne, anno a palyagepemmet akar egy kavics is ugy megdobta hogy keresztbeallt az egesz pilla alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.29 17:59:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.05.26 09:18:29
Hozzászólások: 13
Nha reggel megjavitottam a gepet, be rogzitettem a csavarokat ahogy kell, ki terepre, erre a kis vaspalcika megint kijott elszallt, es szetnyirta a kerek fellfuggesztest, ugy hogy az aluminiumot is szetnyirta!! meg nem tort el, majd kedden rendelek masikat, csak kicsit gaz hogy terepet nem birja es minden szetrazkodik benne. mas gepek is igy hullanak szet vagy csak ez ilyen kiveteles darab hogy csak aszfalton mukodik jol? :)

ha ez igy halad szerzek valami komolyabbat, csak elso ranezesre eleg strapabironak tunt, csak szvsz kicsit alulvan meretezve a meghajtas a teljesitmenyhez kepest :(

velemenyeket varok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.05.29 22:05:07 
Offline
Fotóriporter
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:29
Hozzászólások: 936
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Szia!
Ha a csapot a helyére tetted ne sajnáld a ragasztót és ne felejtsd el meghúzni a csapot rögzítő csavart sem!
Ja és ha véletlenül ráhuzol egy kis szilikon csövet akkor az csodákra képes...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.28 12:53:55 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Head írta:
Hmm thx, ezzel hatha fogok mar tudni menni valamire, de mar csak holnap probalkozok(nagyon faj a kezem teljesen lement a bor a sok rancigalastol) egy olyan kerdesem lenne hogy nincs e mod esetleg 220v rol izzitani valahogy amig be nem tudom loni a mocit popecre, mert az aksik allandoan lemerulnek egy ido utan, es ugy legalabb kilehetne zarni az izzito gyengesegenek hibajat. meg esetleg starterpadrol valaki tud meg mondani valamit? kompatibilis ezzel a fajta gepjarmuvel? :)

Starterpadról nem tudok, de ha a berántó helyére raksz egy Rotostart nevő dolgot kb annyi hogy a tengelyen egy olyan cucc van amibe belemegy a dogbone és egy nagyobb aksiról (amni a TL01be kell lehet villanymotorral megforgatni a főtengelyt.
És ha nagyon trükkös vagy talán még egy TNX-féle önindítót is rá lehetne aplikáni bár ebbe nem vagyok biztos, de majd megnézem az én Durámon és leírom hogy mire jutottam ok?

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.29 21:51:43 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Jobban jársz egy Start Box-al. Mert a dura motor mindig összeolajozza az egyirányu csapágyat és a berántó és meg a rotó is szalajtani fog.
A start box alendkeréken keresztűl indít így ez a gond nem áll fenn.

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség