Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.05 22:59:48

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ... port job.
HozzászólásElküldve: 2004.02.11 15:31:47 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.09 17:21:37
Hozzászólások: 30
Hi!

Erdekelne, h valaki kozuletek csinalt-e mar ilyet:

http://www.nads-rc.com/port/port_01.htm

Mar nagyon regota nezegetem es tegnap ugy dontottem, h en is megcsinalom. De meg mielott megcsinalnam kivancsi lennek a velemenyetekre! Koszi
Truckzilla55


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ... port job.
HozzászólásElküldve: 2004.02.11 16:24:57 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Truckzilla55 írta:
Hi!

Erdekelne, h valaki kozuletek csinalt-e mar ilyet:

http://www.nads-rc.com/port/port_01.htm

Mar nagyon regota nezegetem es tegnap ugy dontottem, h en is megcsinalom. De meg mielott megcsinalnam kivancsi lennek a velemenyetekre! Koszi
Truckzilla55


És mit köll ezen nézni? Mert én látom, hogy csiszolgat, de nem vágom a lényegét.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 00:23:46 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.09 17:21:37
Hozzászólások: 30
Ezen azt kell nezni, h ha peldaul nem all kerekre a "kicsike", akkor ha ezt precizen megcsinalod, akkor annyi teljesitmeny novelest erhetsz el, h ezek utan a savage-et ket kerekre tudod majd rakni. Latogass el a www.savage-central.com -ra es ott a forumban elolvashatod azt, h mit irnak errol. En is onnan tudom, de hat Te is szoktal arra jarni, mert lattam a videotokat ezen az oldalon. Itt azt irjak, h mar tobben is megcsinaltak sikeresen. Persze nem kell nagy kulonbsegre szamitani, de szerintem megerte megemliteni, hisz a Tippek es Trukkok topikjaban vagyunk. http://www.nads-rc.com/port/port_01.htm
hurra eljen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 01:10:52 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.09 17:21:37
Hozzászólások: 30
Itt egy video a port job utan. A piros savage-et fegyeljetek.
http://yordemise.nads-rc.com/rcvid/cabash6.wmv eljen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 01:23:22 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Truckzilla55 írta:
Ezen azt kell nezni, h ha peldaul nem all kerekre a "kicsike", akkor ha ezt precizen megcsinalod, akkor annyi teljesitmeny novelest erhetsz el, h ezek utan a savage-et ket kerekre tudod majd rakni. Latogass el a www.savage-central.com -ra es ott a forumban elolvashatod azt, h mit irnak errol. En is onnan tudom, de hat Te is szoktal arra jarni, mert lattam a videotokat ezen az oldalon. Itt azt irjak, h mar tobben is megcsinaltak sikeresen. Persze nem kell nagy kulonbsegre szamitani, de szerintem megerte megemliteni, hisz a Tippek es Trukkok topikjaban vagyunk. http://www.nads-rc.com/port/port_01.htm
hurra eljen

A savage-central-on többezer topic van. Valahogy nincs kedvem megkeresni, ha egyszer (állítólag) te tudod mi ez. Magyarázd el kérlek, mert én a képekből nem látom mit is akar csinálni (csak annyi, hogy kitágítja a felömlőket? mert akkor gratuálok az 5lethez :) )

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 01:38:54 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.09 17:21:37
Hozzászólások: 30
Ramses írta:
Truckzilla55 írta:
Ezen azt kell nezni, h ha peldaul nem all kerekre a "kicsike", akkor ha ezt precizen megcsinalod, akkor annyi teljesitmeny novelest erhetsz el, h ezek utan a savage-et ket kerekre tudod majd rakni. Latogass el a www.savage-central.com -ra es ott a forumban elolvashatod azt, h mit irnak errol. En is onnan tudom, de hat Te is szoktal arra jarni, mert lattam a videotokat ezen az oldalon. Itt azt irjak, h mar tobben is megcsinaltak sikeresen. Persze nem kell nagy kulonbsegre szamitani, de szerintem megerte megemliteni, hisz a Tippek es Trukkok topikjaban vagyunk. http://www.nads-rc.com/port/port_01.htm
hurra eljen

A savage-central-on többezer topic van. Valahogy nincs kedvem megkeresni, ha egyszer (állítólag) te tudod mi ez. Magyarázd el kérlek, mert én a képekből nem látom mit is akar csinálni (csak annyi, hogy kitágítja a felömlőket? mert akkor gratuálok az 5lethez :) )

:Ramses Ramses :Ramses


Oke holnap kikeresem neked, sot a Car Action magazint lefenykepezem neked, elkuldom es leforditom, mert tortenetesen abban is benne van. Csak egy Tippnek szantam, nem ertem, miert ez a negativ hozzalas. Azok akik nem tehetik meg, h vegyenek WASP .26 engine vagy truckzillat, en azoknak szantam. Mert szerintem ez egy jo kis tuning ennyi. Semmi rossz indulat nem volt bennem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 01:55:51 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Truckzilla55 írta:
Semmi rossz indulat nem volt bennem.


Hol volt a rosszindulat? Mert én nem látom. Miről beszélsz?
Ilyeneket írtam:
Ramses írta:
És mit köll ezen nézni? Mert én látom, hogy csiszolgat, de nem vágom a lényegét.

meg ilyet:
Ramses írta:
Magyarázd el kérlek, mert én a képekből nem látom mit is akar csinálni

De ha már itt tartunk:
Truckzilla55 írta:
Azok akik nem tehetik meg, h vegyenek WASP .26 engine

Ne személyeskedjünk...Inkább magyarázd el mit kell nézni a képen.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 02:31:18 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.09 17:21:37
Hozzászólások: 30
Nem szemelyeskedtem! Az veletlenul lett WASP .26 ENGINE, de a truckzilla is ott van, ha jol emlekszem, de mindegy mar, mert en itt es most lezartam a veszekedes kezdetet! A lenyeg, ahogy kezdtem is ezt az egeszet, h mi a velemenyetek ezekrol a fenykepekrol, mert szeretnem en is megcsinalni, hatha jo kis okossag ez is, soha nem lehet tudni. Amit en lattam es olvastam errol az egeszrol az az, h: ha az eleket lecsiszoljuk ( kivetel a kiomlo nyilas ), akkor a motor teljesitmenyen, olyan 5-15%-ot ( Car Action magazin szerint ) lehet novelni ha jol csinaljuk. Es akkor most a ti velemenyetekre lennek kivancsi, h egyaltalan megeri-e a megcsinalni. Csak ennyi.
Koszonom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 08:43:06 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.01.23 08:13:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Buda
Truckzilla55 írta:
Nem szemelyeskedtem! Az veletlenul lett WASP .26 ENGINE, de a truckzilla is ott van, ha jol emlekszem, de mindegy mar, mert en itt es most lezartam a veszekedes kezdetet! A lenyeg, ahogy kezdtem is ezt az egeszet, h mi a velemenyetek ezekrol a fenykepekrol, mert szeretnem en is megcsinalni, hatha jo kis okossag ez is, soha nem lehet tudni. Amit en lattam es olvastam errol az egeszrol az az, h: ha az eleket lecsiszoljuk ( kivetel a kiomlo nyilas ), akkor a motor teljesitmenyen, olyan 5-15%-ot ( Car Action magazin szerint ) lehet novelni ha jol csinaljuk. Es akkor most a ti velemenyetekre lennek kivancsi, h egyaltalan megeri-e a megcsinalni. Csak ennyi.
Koszonom.


Én például nem nyúlnék hozzá, mert ezek a motorok amúgy is csúcsra vannak járatva, ezért elég rövid ideig bírják a terhelést. Mint a Forma-1- ben. :)

Ha nagyon ügyes is vagy, a csiszolással nyilván azt éred el, hogy az anyagvastagság csökken, ami további élettartam csökkenéssel jár, tehát kicsit növelsz a teljesítményen > előbb tönkremegy a motor > mehetsz új motort venni, akár wasp-ot akár mást > ugyanott vagy, mintha ezt a motort így használnád egy darabig, aztán úgyis kellene venned egy másikat.

Talán én vezetem a Savage-t ügyetlenül, de a .25-ös motorral elég nehéz már így is irányítani a gépet. Ez persze csak akkor lesz fontos szempont, ha nem az aszfalton vagy ugratóknál nyomjuk csak, hanem offroad versenyen is.

:-D

_________________
Mugenseiki MBX-5


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 09:07:18 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
kérdéses de szerintem ez úgy működik mint az 1:1 motoroknál a portoltatás.a teljesítményt azzal nyered hogy szabadabban áramlanak a gázok.nem vagyok biztos hogy sokat számítana a motor élettartamában.

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 09:08:55 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Én is osztom Péter véleményét... talán annyival nem nő meg a teljesítménye, mint amekkorával nő a kockázat a lecsökkent élettartamra. Illetve nem szívesen kütyüznék a hengerfej közelében. De ez csak a szubjektív véleményem, HAJRÁ VÁLLALKOZÓK! :P

Plusz már sokszor beszéltünk arról is, hogy itt jóval nagyobb a kockázat a borulásra, kisodródásra, mint az onroadban, tehát egy verseny alkalmával sokkal kevésbé számít a motor ereje, mint a technika. Egyszer borulsz egy ugratón és már rád is vernek egy kört, mire újra indulsz. Régóta modellező onroados társaink pont tegnap beszéltek arról, hogy ha jól veszed az íveket, és technikásan vezetsz, akkor egy sokkal erősebb autóval sem tunak megelőzni, ha te vagy elől.

Zárszóként, szerintem csak akkor érdemes ez megcsinálni, ha "gyorsulási versenyre" készíted fel az autódat és a sok kis tuning mellett ez is számít összességében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 09:24:35 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
ebben 1000%-ig 1et értek: Zárszóként, szerintem csak akkor érdemes ez megcsinálni, ha "gyorsulási versenyre" készíted fel az autódat és a sok kis tuning mellett ez is számít összességében.(Godzilla)

ennek az egésznek csak csak akkor van értelme hogyha tényleg csúcsra hajtod a járgányt és már nincs mit tuningolni

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 10:18:22 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Truckzilla55 írta:
Nem szemelyeskedtem! Az veletlenul lett WASP .26 ENGINE, de a truckzilla is ott van, ha jol emlekszem, de mindegy mar, mert en itt es most lezartam a veszekedes kezdetet! A lenyeg, ahogy kezdtem is ezt az egeszet, h mi a velemenyetek ezekrol a fenykepekrol, mert szeretnem en is megcsinalni, hatha jo kis okossag ez is, soha nem lehet tudni. Amit en lattam es olvastam errol az egeszrol az az, h: ha az eleket lecsiszoljuk ( kivetel a kiomlo nyilas ), akkor a motor teljesitmenyen, olyan 5-15%-ot ( Car Action magazin szerint ) lehet novelni ha jol csinaljuk. Es akkor most a ti velemenyetekre lennek kivancsi, h egyaltalan megeri-e a megcsinalni. Csak ennyi.
Koszonom.


Testvér. Erre vártam már 3 hozzászólás óta, hogy leírd mi a rossebet csinálnak a képen. A fene akart veszekedni veled (szerintem ezt csak te képzelted). De a véleményem:
Azzal, hogy lecsiszolod/köszörülöd esetleg megnő ugyan a teljesítménye, de csökken az élettartama. Van egy motorállandó, ami élettartam * teljesítmény. Ha a szorzat egyik tenyezőjét változtatotd, a másik csökkenni fog (ezt a "motorállandó"-t amúgy most csak azért "találtam" ki, hogy szemléltessem a dolgot). Ha a motorom már kevesebb nyomatékkal működne, és a végefele járna, akkor valszeg egy kicsit megpiszkálnám, mindegy-alapon. Új motorral én semmiképp nem tenném.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 10:40:52 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.01.23 08:13:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Buda
Testvér. Erre vártam már 3 hozzászólás óta, hogy leírd mi a rossebet csinálnak a képen. A fene akart veszekedni veled (szerintem ezt csak te képzelted). De a véleményem:
Azzal, hogy lecsiszolod/köszörülöd esetleg megnő ugyan a teljesítménye, de csökken az élettartama. Van egy motorállandó, ami élettartam * teljesítmény. Ha a szorzat egyik tenyezőjét változtatotd, a másik csökkenni fog (ezt a "motorállandó"-t amúgy most csak azért "találtam" ki, hogy szemléltessem a dolgot). Ha a motorom már kevesebb nyomatékkal működne, és a végefele járna, akkor valszeg egy kicsit megpiszkálnám, mindegy-alapon. Új motorral én semmiképp nem tenném.

:Ramses Ramses :Ramses[/quote]

Számóód mán ki a Savage-em motorállandójját! :-D

_________________
Mugenseiki MBX-5


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 10:46:03 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

Én is a már halálán lévő motornál tenném csak meg ezt a beavatkozást, dugótágítással együtt :-)

uj vagy jo moci eseten semmifelekeppen nem nyulnek hozza, az eletartam illetve a "felesleges" tuning miatt, fontosabb, hogy ja kezed legyen jo, mint a minimlasi tobblet. PErsze, ha nem minimalis a tobblet, akkor erdekes, de szeritnem inkabb akkor erossebb moci.

egyszeruen nem is mernem megcsinalni egy uj motoron, az is tuti!

:?

cs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 12:23:53 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.01.21 15:59:37
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bp. XVIII.
szerintem a tuning alapja a kétütemnél pont ez, hogy felömlő polír meg ilyesmi...
szerintem ezzel semmit nem gyengítessz el, ettől nem kell félni
viszont, mint írták, valóban eléggé csúcson mennek ezek a motorok, így szerintem egy kezdőnek (mint pl én), nem ilyennel kéne kezdeni

ez egy széria motornál is kényes ügy, könnyen lehet belőle ellentuningot készíteni :lol:

én a nemre voksolnék

_________________
http://www.croatia-sailing.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 12:33:28 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
ha mindenképpen szeretnéd kipróbálni és úgy gondolod van elég türelmed az ilyen finom melóhoz akkor megpróbálhatod.szerintem nem érezhető mértékben csökkenhet a moci élettartama,de ha ez az össz tuning akkor bizony nagy eséllyel csalódni fogsz

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 14:08:19 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Sziasztok!

Kicsit még új vagyok itt de ebbe beleokoskodnék! Ramses fog nagyon meglepődni! :-) Lévén hogy elektromos onroad versenyző lennék!
Amiről itt szó van az a kétütemű motor tuningja. Egy alap RTR
autóba nem tesznek méregdrága tuning motort, tehát még éppen
bőven lehet rajta reszelni hogy igazán erős legyen.
De nagyon nem mindegy hogy mit reszelsz, milyen irányba, és mennyit!!!
A másik fontos dolog! 2T-nek a lényege a gázlengéseken alapul.
A gázlengéseket fogjuk munkára a motor jobb gázcseréje érdekében.
Ennek pedig a lelke egy jó kipufogó.

Bővebben máskor, mert most sajnos mennem kell melózni!
Sziasztok!

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Megis csak...
HozzászólásElküldve: 2004.02.13 22:49:35 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.09 17:21:37
Hozzászólások: 30
Eloszor is koszonom mindenkinek aki hozzaszolt a kerdesemhez! eljen
De azt hiszem meg is csak megcsinalom, mikor lesz egy kis idom, mert ugy velem, h a motor elettartama nem fog csokkeni azzal, h lecsiszolom az eleket hisz csak "megkonnyitem" a levego es az uzemanyag aramlasat.
De persze ez az en velemenyem. :mrgreen:


__________________
Truckzilla55
Savage.25 :Truckzilla Con.Kit x2, 49T Titanum Spur Gear, Titanium OUTBOARD Dog Bone(4), Titanium Center Dog Bone Rear, Titanium Savage Drive Gear 18t/23t, Titanium Savage Idler Gear 29t, Titanium Hinge Pin Set (12), HiTec 5945MG Hi-Torque Servo S/JR/Z, Alloy Center Skid Plate, Super Duty Skid Plate, Wheelie Bar With Real Rubber Tires, Alloy Brake Disk Adapter, Alloy Fuel Tank Protector, OFNA MP Servo Saver w/ Ball Bearings, Steel Turnbuckle Tie Rod Set (4), Alloy Differential Lock (Spool), Aramid Pad Dual Disk Brake Kit, HPI Heavy Duty Cup Joint(4), Reverse Module, HPI High Performance Air Filter, Ofna Micro Fail Safe, Chevrolet El Camino SS Body, Pro-Line Humm-Vee Urban Body, Hot Bodies UFO Wheel/Mayhem Tire(4), Pro-Line Maxx Paddle Front/Rear Truck Tires (2)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.14 00:07:27 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.01.26 16:04:13
Hozzászólások: 478
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Mivel már "1-2" kétütemű motort 1/1 -est tuningoltam és elhasználtam-szóval:a motorod kb 10%-kal fog erősödni a fordulat 8%-kal a motor élettartama csökkenni fog,Egyréészt azért mert jobban ki fog pörögni +jobban fog melegedni+kisebb fordulaton is mert:a tökéletesebb áramlás miatt több üzemanyag keverék jut be a hengerbe tehát oxigén is ezért nagyobb lesz a robbanás és ez mident jobban megterhel.Viszont a konstrukciótol függően lehet,hogy észre se lehet majd venni a gyorsabb elhasználódást.(motorkerékpárokat tuningoltam,versenyt is).Olcsó tuning a kompresszió növelés is csak ehhez az üzemanyagot be kell lőni:0-30%-teljesitmény plussz konstrukciótol függően-jóval tökéletesebb égés. +gyorsított elhasználódás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség