Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 10:35:12

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 342 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Project Mammuth
HozzászólásElküldve: 2009.08.04 13:29:10 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Sziasztok!
Egy autót szeretnék nektek bemutatni, ami nem nagy gyárak tervezőinél születik hanem pár lelkes ember elméjében.
- Egy dolgot szeretnék kérni ezzel kapcsolatban, az úgysem sikerül meg minek, felesleges, az egész úgy rossz ahogy van hozzászólásokat szeretném ha kerülnétek (akkor inkább ne írjatok), építő jellegű hozzászólásokat szeretnék kapni -

Nos egy közel 1/4-es Trophy Truck stílusú R/C jármű tervezésébe fogtunk bele egyik kedves gépész barátommal. A tervezés / építés minden lépését közzétesszük egy blogon, ahol lelkesítő és tanácsadó kommenteket szívesen várunk.

A blog címe: http://www.csicso.com/index.php/mammuth

Az autó alapja egy egyedileg hegesztett váz lesz, a lengéscsillapítókat készen szerezzük be, a rugókat és a csillapítót pedig fellazítjuk hogy a kocsi súlyához megfelelő rugózást érjünk el. Motorja, kerekei, féke egy pocket quadból származnak. Karosszériája várhatóan üvegszálas lesz.

Mint írtam még csak a tervezési folyamat zajlik, de gondoltam a lelkes közösség elé tárom tervünket. Befejezési ideje egyelőre bizonytalan, szabadidő és az anyagiak függvénye... (na meg a feleségek se tudom mit szólnak hozzá :))

Bárki kérdésére szívesen válaszolok az autóval kapcsolatban!
További kellemes R/C-zést!

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Project Mammuth
HozzászólásElküldve: 2009.08.04 14:48:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.18 19:50:15
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Szia Csicso

Ahhoz képest hogy az év elején még igencsak ismerkedtél a Thunder Tiger Tomahawkal, elégé belejöttél az RC-be. Anno végig olvastam a bogodat, megnéztem az összes videódat a kicsivel való ismerkedéseidről. Most meg egyszer csak egy ilyen Mammuth projectel rukkolsz elő. Hát igen csak rácuppantál a témára, el kell hogy ismerjem.

Sok sikert kívánok a projecthez, remélem meg tudod valósítani 1 éven belül. Én minden esetre figyelmemmel fogom kísérni a projectedet.
Méretileg kb mekkora lesz a kész model ?? Milyen szervó fogja kormányozni ezt a szörnyeteget?? Mekkora súllyal számoltok a kész modellre ???

Paler


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.04 15:11:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Kíváncsian várjuk a fejleményeket, a topicot meg áthelyezem az megfelelő helyre. ide:http://forum.rcoffroad.hu/viewforum.php?f=39

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Project Mammuth
HozzászólásElküldve: 2009.08.04 15:19:53 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Szia!

Megmondom őszintén, az építés jobban érdekel mint a kész dolgok vásárlása és a játék vele. Tudom furcsának tűnhet, hogy mindjárt ekkorával kezdek, de anyagilag jobban ki lehet hozni és méretéből adódóan jobban átlatható, hozzáférhető az autó.
Habár imádom Tomahawk-ot, igyekszek hetente menni vele a porba, sárba, de nagyon kicsi és könnyű, így elpattog, a felfüggesztés munkája nem annyira látványos. Imádom a Dakaron és a Baja versenyeken induló kocsikat, dune buggy-kat innen jött hogy legyen egy trophy truck.
Ha nem lenne a gyereknek névadója és lenne 1,5 hónap szabadságunk meg tudnánk csinálni elektronika nélkül szinte készre :) De az élet lassabb tempóra fogott most (lehet nem is baj), így az 1 év reális, sőt, szeretném már a karácsonyfa alatt látni, jövőre pedig elkezdeni tesztelni, állítgatni.

Hossz: kb. 1070mm Szélesség: kb. 720mm Magasság: 380mm
Súly: sokmindentől függ még, akksival együtt meglesz a 20kg

Szervón sokat agyaltam, még nincs kiválasztva a megfelelő, amiknek utánanéztem hasonló projekteknek ott láttam már ablaktörlő motorból készítettet illetve Tonegawa szervót is. Amit én találtam és teszt céllal biztos beszereljük az ez:
TowerPro 9805BB

Ebből 2 végezné a kormányzást, 1 a gázt és 1 a féket. Árából adódóan ($15 / db) belefér egy kis teszt vele.

Paler írta:
Szia Csicso

Ahhoz képest hogy az év elején még igencsak ismerkedtél a Thunder Tiger Tomahawkal, elégé belejöttél az RC-be. Anno végig olvastam a bogodat, megnéztem az összes videódat a kicsivel való ismerkedéseidről. Most meg egyszer csak egy ilyen Mammuth projectel rukkolsz elő. Hát igen csak rácuppantál a témára, el kell hogy ismerjem.

Sok sikert kívánok a projecthez, remélem meg tudod valósítani 1 éven belül. Én minden esetre figyelmemmel fogom kísérni a projectedet.
Méretileg kb mekkora lesz a kész model ?? Milyen szervó fogja kormányozni ezt a szörnyeteget?? Mekkora súllyal számoltok a kész modellre ???

Paler


Paler írta:
Szia Csicso

Ahhoz képest hogy az év elején még igencsak ismerkedtél a Thunder Tiger Tomahawkal, elégé belejöttél az RC-be. Anno végig olvastam a bogodat, megnéztem az összes videódat a kicsivel való ismerkedéseidről. Most meg egyszer csak egy ilyen Mammuth projectel rukkolsz elő. Hát igen csak rácuppantál a témára, el kell hogy ismerjem.

Sok sikert kívánok a projecthez, remélem meg tudod valósítani 1 éven belül. Én minden esetre figyelmemmel fogom kísérni a projectedet.
Méretileg kb mekkora lesz a kész model ?? Milyen szervó fogja kormányozni ezt a szörnyeteget?? Mekkora súllyal számoltok a kész modellre ???

Paler

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.04 15:21:03 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Ok, köszi...

Z01 írta:
Kíváncsian várjuk a fejleményeket, a topicot meg áthelyezem az megfelelő helyre. ide:http://forum.rcoffroad.hu/viewforum.php?f=39

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Project Mammuth
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 12:38:43 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Nem tudom kit mennyire érdekel a dolog (ki mennyire követi a blogon a dolgokat), de az autó tervezése elég jól halad, a szervókat a teszthez megrendeltem, az első futóműve lassan összeáll és a hátsó sem várat magára sokat és ha az esztergályos ráér az első két mintapéldány is megérkezik a lengéscsillapítókból, rugókból.

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 12:52:21 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hali!
Gratula! Elolvastam a blogot és minden elismerésem! ;) Csak a TowerProkkal óvatosan! ;) Nekem egy 995-ös van (13 kg) de egy idõ után a háza megrepedt így most engedi a zsírt ami gyárilag benne van. Érdemes idõnként megnézni õket mert nem szerencsés ha egy gázszervóként müködõ szervó bemondja az unalmast, fõleg nem egy ekkora 1/4-es gépnél.

Sok sikert és további jó munkát!

Üdv: Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 13:15:26 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Ez az MG995-ös vagy melyik? Olvastam róla egy angol cikket, eléggé lehúzták szerencsétlent... Remélem ezek a nagyobbak valamivel komolyabbak. Majd kiderül, az biztos hogy be kell őket betonozni rendesen, 20kg az nem vicc.
Első körben csak az alapvető elektronikai dolgokat pakoljuk az autóba (vevő+szervók). Későbbiekben szeretnénk egy telemetriai rendszert hozzáépíteni (motor-hőfok, fordulatszám, akksi tartalék, szervó-figyelő), amit egy laptopon lehetne követni, de ez a jövő, ennyire nem akarok előreszaladni, örülök ha idén szerkezetileg meglesz a gép és tologathatom a fiamnak brümmögve :)

Dodge írta:
Hali!
Gratula! Elolvastam a blogot és minden elismerésem! ;) Csak a TowerProkkal óvatosan! ;) Nekem egy 995-ös van (13 kg) de egy idõ után a háza megrepedt így most engedi a zsírt ami gyárilag benne van. Érdemes idõnként megnézni õket mert nem szerencsés ha egy gázszervóként müködõ szervó bemondja az unalmast, fõleg nem egy ekkora 1/4-es gépnél.

Sok sikert és további jó munkát!

Üdv: Dodge

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 13:25:55 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Igen, igen ez az. ;) Sajnos olcsó húsnak...és ez igaz a modelles cuccokra is de szurkolok, hogy gond nélkül müködjenek. ;)
A távról lehet valamit tudni? Gondolom 2.4 GHz-ben gondolkoztok (hogy nehogy elszabadulhasson). Ha raktok bele telemetriát azt hogy szeretnétek megoldani? Mert pl. a Spektrum DX3S-hez adnak egy telemetriás vevõt de a fordszámot csak .12-tõl .28-as mocikig tudja "kezelni" (gondolom a lendkerék átmérõ végett). Vagy Ti már más dimenziókban filóztok (én leragadtam az 1/10 és 1/5 méretarány között)? :mrgreen:

Üdv: Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 13:42:33 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Majd igen 2.4-et szeretnénk, ez az anyagi dolgoktól nagyban függ, bár már 30-40 körül láttam távot+vevőt, majd meglátjuk ha odaértünk, de ha minden kötél szakad, akkor a Tomahawkom rádióját kapja meg failsafe-estől átmenetileg.
A telemetria teljesen egyedi dolog lenne, a főtengelyre helyezett tárcsa+érzékelő lesz a fordulatszám-mérő, hőmérő és többi cucc adatai is egy kis dobozkába futnak majd be, ahonnan vezeték nélkül küldi majd az adatokat egy laptopra vagy pc-re. Ez a dolog egyelőre itt áll, nincs még semmi kidolgozva, többet nem tudok mondani róla, ha lesz előrelépés azt közzéteszem a blogon majd, nagyon távoli jövőben jó lenne egy egyedi vevő cucc, ami egybefoglalná a telemetriát illetve a szervó vezérlést, önellenőrzést, de lehet hogy azt majd csak a következő autóba építjük be :D

Dodge írta:
Igen, igen ez az. ;) Sajnos olcsó húsnak...és ez igaz a modelles cuccokra is de szurkolok, hogy gond nélkül müködjenek. ;)
A távról lehet valamit tudni? Gondolom 2.4 GHz-ben gondolkoztok (hogy nehogy elszabadulhasson). Ha raktok bele telemetriát azt hogy szeretnétek megoldani? Mert pl. a Spektrum DX3S-hez adnak egy telemetriás vevõt de a fordszámot csak .12-tõl .28-as mocikig tudja "kezelni" (gondolom a lendkerék átmérõ végett). Vagy Ti már más dimenziókban filóztok (én leragadtam az 1/10 és 1/5 méretarány között)? :mrgreen:

Üdv: Dodge

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 13:44:34 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Értem. :-D Hát nagyon érdekesnek tünika dolog. ;) Sok sikert hozzá! ;)

Üdv: Dodge


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.09.28 13:58:46 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Köszi szépen!

Dodge írta:
Értem. :-D Hát nagyon érdekesnek tünika dolog. ;) Sok sikert hozzá! ;)

Üdv: Dodge

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lengéscsillapító
HozzászólásElküldve: 2009.10.06 18:40:05 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Megérkeztek az első darabok, az első két lengéscsillapító már naálm van, még van vele munka, de ahhoz már nem kell esztergályos, azokat mi is meg tudjuk csinálni. Részletek a blogon.

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: START
HozzászólásElküldve: 2009.10.25 09:53:22 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Novemberben hozzákezdünk a váz és a felfüggesztés összerakásának, ha minden jól megy teljesül a vágyam és a szerkezetkész kocsi ott fog állni a fa alatt :)

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Állapot
HozzászólásElküldve: 2010.01.10 18:48:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
A mostani állapotról egy kép:

Kép

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Frissítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.17 22:06:37 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Végre elkészült a kocsi hátsó része is, egyelőre rugók nélkül de lábon áll a gép...
A mai nap blog postja: http://www.csicso.com/index.php/mammuth/egy-sikeres-nap

Kép

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Motor
HozzászólásElküldve: 2010.02.07 23:45:20 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Bekerült a motor, felkerült a lánc és átalakítottuk a kipufogót, kapott első lökhárítót meg egy hátsó féket rossz helyre :)
Link: http://www.csicso.com/index.php/mammuth/lassan-de-biztosan

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=jtyrL-QwudA

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.11 22:12:01 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.10.08 09:25:29
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Miskolc, Vásárosnamény
szia

Nagyon díjazom a projektet! Király!! :-D Bárcsak nekem is lenne időm ilyenekre. :(
De az a kicsi lánckerék nem túl kicsi? Nem akarok beleugatni, de szerintem forgás közben a lánc "tágulni" fog és hajlamos lesz arra, hogy leugrik arról a kicsi lánckerékről! Tegyél be egy közbenső láncfeszítőt vagy ékszíj?(vélemény) :lol:

Üdv: gabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.02.11 22:27:03 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Szia!

Igazából mi is csak vasárnap délutánonként tudjuk csinálni mikor a gyerek nagymamánál van :) Amit eddig látsz az 5 x 3-4 óra eredménye, persze a tervezést nem vettem bele.
Lesz feszítő, illetve a motortartó bakon is állítható a motor előre-hátra. Nem félek attól hogy leesik, kellemesen feszes illetve a ha quadról nem ugrott le mikor ráültem a 110 kilómmal és mentem vele akkor itt se fog :)

gabi305 írta:
szia

Nagyon díjazom a projektet! Király!! :-D Bárcsak nekem is lenne időm ilyenekre. :(
De az a kicsi lánckerék nem túl kicsi? Nem akarok beleugatni, de szerintem forgás közben a lánc "tágulni" fog és hajlamos lesz arra, hogy leugrik arról a kicsi lánckerékről! Tegyél be egy közbenső láncfeszítőt vagy ékszíj?(vélemény) :lol:

Üdv: gabi

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Rugók
HozzászólásElküldve: 2010.02.14 21:44:39 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Bekerültek a rugók, sajnos többre nem vagyon volt idő ma. Szépen tartják a kocsit, bár a lengéscsillapítókat át kell alakítani, olajjal még nem működnek túl jól :)

A végén a motort is beröffentettük, de a karbiból folyik a benzin, valami gond van, majd megnézzük legközelebb...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=clbu-N6OLkc

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 342 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség