Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.10 19:06:29

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 342 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.26 14:11:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.10.12 14:32:14
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Miskolc
Remélem nem vetted sertésnek a "szarozni" kifejezést!!!!
Én úgy gondolom 40ezret lehetne másra költeni. Példáúl vasanyagra egy 1:1-es hez vagy valami igenjó felnigumi garnitúrára. Lehet bugris vagyok, de 40 ezret egy szervóra istenkáromlás kidobni amikor 6V-os ablaktörlőmocit ingyen is turkálhatsz akár és sokkal jobban illik egy SAJÁT KÉSZÍTÉSŰ 1:5-4-3 géphez. Biztos, hogy megbízhatóbb és nem kényes. Azonkívűl izgalmasabb az installja. No meg ha elromlik nincs nagy pénzveszteség. Szerintem Terrorbának se negyvenezres szervó dolgozik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: szervó
HozzászólásElküldve: 2010.05.26 20:47:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.12.04 20:41:17
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Balmazújváros
Szia csicso.
Szerintem az ablaktörlő moci az jó ötlet.
Az én gépembe is az lessz beépítve.
Leírom én hogyan akarom elkészíteni.
A csigakerék tengelyébe bele ültetek egy tengelycsonkot, ami a hajtóműház hátoldalán ki nyúlik kb.10-12 mm-t, a tengelycsonk átmérője 6 mm lessz, amit le lapolok az egyik oldalán.
Ide kerül majd egy trimmerpoti aminek az ellenálás értéke ugyan annyi lessz mint a bontott, törött fogaskerekű szervómé.
A poti egy ny.á.k. panelon kap helyet, ami rögzítve lessz a hajtómű ház hátoldalához.
A szervó panelen lévő végfok FET tranzisztorok helyett nagy áramot bíró FET lessz szerelve persze kis csinos hütőbordára mert az ide már kelleni fog, de ezek nem férnek el a szrevó kicsinyke dobozában, ezért egy nagyobb dobozban kapnak helyet.
Szerintem müködni fog tuti, neked mi a véleményed a megoldásról ?

ui. van pár fotóm a készülő gépem első futóművéről, csak azt nem tudom hogy kell felrakni a forumomba segíts kérlek.
köszi hali.

_________________
Én mindent megjavítok, de a villanykörtével sehogy sem boldogulok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.05.27 13:47:55 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.06.19 18:32:16
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Kecskemét
Nálam több verziót élt meg a kormányzás...legelőször egy szétberheltem egy akkus csavarhúzót, arra eszkábáltam egy fogaskereket ami egy fogazott lécet mozgatott....erősnek erős volt, csak épp lassú, és nem "proporcionális"
A következő verzióban már "igazi" szervó dolgozott, egy TowerPro 805BB, huszonegynéhány kilót tud 6 volton, ez már jobban muzsikált.
Ja és az ára....asszem 6-7 ezer körül volt...

_________________
Savage X K4.6
Hot Bodies Lightning SH28-P8
HongNor X2 Truggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.03 11:15:06 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Bocs, hogy csak most írok, nem kaptam értesítést :(

TowerPro nekem is van, ott pihennek a dobozban :) Egyszer kényszerből építettem be gáz/fék-nek mert megfőztem az egyik Hitec-et, hát nem akarom leírni mekkora egy "fos". Legalábbis nekem csak bajom volt vele...
Szép dolog az egyedi ablaktörlő szervó, de annyi minden mással szívhat az ember, legalább ez két kis része legyen meg biztosra én úgy vagyok vele :)
Sikerült kivinni a gépet még május végén egy tesztre, olajjal töltött hátsó telókkal, erősített kuplung-rugókkal meg pár csapágy cserével...
Itt a videó: http://www.youtube.com/watch?v=ApbkSinInf8
A kuplungom szerintem csúszik mint állat, mert nem akarja az igazságot, majd ha pénzemnél leszek veszek bele egy újat, új kuplungharanggal, addig is bohóckodni jó ez is :)

Terror írta:
Nálam több verziót élt meg a kormányzás...legelőször egy szétberheltem egy akkus csavarhúzót, arra eszkábáltam egy fogaskereket ami egy fogazott lécet mozgatott....erősnek erős volt, csak épp lassú, és nem "proporcionális"
A következő verzióban már "igazi" szervó dolgozott, egy TowerPro 805BB, huszonegynéhány kilót tud 6 volton, ez már jobban muzsikált.
Ja és az ára....asszem 6-7 ezer körül volt...

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.03 16:02:19 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.24 20:40:00
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Abony
Nem semmi. Nem semmi. Ha jól láttam közel 1 év alatt hoztátok ezt össze, de nagyon jó lett. És még mindig azt mondom, hogy egy ilyen sokkal inkább vonzó, mint venni egyet a boltban. Grat!

_________________
Az élet 250 felett kezdődik és egy elrontott kanyarig tart!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 06:57:17 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.06.19 18:32:16
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Kecskemét
Minden elismerés a gépért...

_________________
Savage X K4.6
Hot Bodies Lightning SH28-P8
HongNor X2 Truggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 07:17:11 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hát azért párszor már elátkoztam ezt az egészet, de aztán csak erőt vettem magamon és megcsinálgattuk a javításokat... Olyannyira, hogy agyban már készülget a második :)

NYLON írta:
Nem semmi. Nem semmi. Ha jól láttam közel 1 év alatt hoztátok ezt össze, de nagyon jó lett. És még mindig azt mondom, hogy egy ilyen sokkal inkább vonzó, mint venni egyet a boltban. Grat!

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 13:04:01 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
NYLON eltűnt a hozzászólásod! :(
Ha jól láttam a másodikról kérdeztél, telefonon kacsintottam rá, nem emlékszem pontosan...

Nos a második egyelőre fejben alakul, pár dolgot leskicceltem magamnak... Nos valószínűleg marad egy ilyen motor vagy nagyon húz a szívem egy 110-es 4 ütemű felé, meglátjuk az anyagiakat :) Szeretném ha összkerekes lenne, de ha nagyon nyűgös akkor marad a hátsó hajtás, merev tengely, de difivel. Felépítése szintén Trophy Truck jelleg, méreteiben is ekkora mint a mostani, csak magasabb.
Elöl kettős lengőkaros megoldás, a mostani lengéscsillapítókkal és rugókkal, hátul meg merev tengely. Több mart és esztergált alkatrész, minél kevesebb kézi hegesztés...
A felépítése teljesen más lesz mint a mostaninak, mint ahogy az elkészülési ideje is, 2-3+ évben gondolkozom jelenleg, aminek fele csak a tervezés lesz (a SolidWorks-öt még meg is kell tanulnom :))
Fékből hátul lenne egy tárcsa, elöl két tárcsa, ha sok pénzem lesz olajos ha kevés akkor bowdenes megoldással, 1-1 szervóval, hogy állítható legyen a fékerő elosztás.
Elektronikában meg akarom valósítani a saját kommunikációs X-Bee Pro antennás vezérlést, amin már itt is agyaltunk, egy kis PC lenne a kocsiban USB-s szervó vezérlővel, illetve egy laptopról lehetne állítani a különböző dolgokat (EPA, fékerő, gáz mennyiség stb.)
Persze lehet hogy nagy része örök álom marad és az is lehet, hogy az egészből nem lesz semmi, de azon vagyok, hogy megépüljön a Mammuth 2 :)

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.04 21:05:46 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Sziasztok!

Sokminden történt az elmúlt időszakban, kapott új kuplungot a kocsi illetve most hétvégén meggyógyította magát, ledobta a kipufogó legutolsó részét és láss csodát, nagyobb teljesítmény, jobb hang :) Le volt fojtva szerencsétlen eddig...

Illetve megvolt az első publikus bemutatója az autónak, egy mindszenti rendezésű oldtimer autó és motor találkozón. A vásárhelyi R/C-sek kaptak meghívást bemutatózni és volt olyan kedves a boltvezető, hogy szólt, mi meg mentünk természetesen.
Bár aznap 6-kor kellett kelnem, hogy kész legyen a kocsi, mert az előző hétvégi saras csapatás után darabokban volt, de sikerült...

Képek hamarosan a blogon, videó a saras és az oldtimer menetről itt:
http://www.youtube.com/watch?v=8kNgUZyeSMs

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.04 21:54:46 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Képek:

Saras:
http://www.projectmammuth.com/gallery/index.php?album=mud-event

Veterán találkozó:
http://www.projectmammuth.com/gallery/index.php?album=oldtimer-car-show

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 15:49:00 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
Jól öszeraktad a gépet de egy erősebb montor kellene bele mert szerintem ez igy nem élvezhető... De amugy nagyon ötletes! Grat hozzá!

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 18:12:44 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.02.13 21:38:34
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Sárvár
Ádámmal nem értek egyet . Ennek a projektnek nem a megabrutál motorteljesítmény a lényege. Az egész az építés szépségéről szól. A buktatókról, a hibák kijavításáról. És arról, hogy nem a polcról válogatunk, hogy a piros hülyén mutat a csomagtartóban.... Hanem a megépítés örömérő. És ezt meg lehet mutatni bárkinek, hogy ez nem a szorgos kiskínai harmincmilliomodik darabja. Hanem saját készítés. És ez a modellezés.
Amugy menne azzal a motorral jobban is. Ha figyelmesen nézted volna a videót, észreveszed, hogy annak a motornak csak pöccögetve van a gáz.

_________________
Serpent Vector, 960
MTA-4
TRX Jato, Slash
Kyosho Rally 1/9


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 18:52:40 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.20 20:25:06
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Budapest IX. Haller 40.
NAGYON jó lett a gép! Grat. hozzá! Látom, neked is bejön a Monster design. ;)

_________________
-HPI SAVAGE XL SH28 motorral
-GS Vision drifter
-TowerPro MG996R szervók
-Futaba 2PL AM 40mHz
Tel: 0670 604 3736


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 19:26:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
koszi bobek, leirtad a lenyeget :) ha tudnatok hanyszor elatkoztam az autot, mert mindig volt valami gebasz vele, volt amikor 1 percet se ment osszesen, de miutan kimergelodtem magam, nekilattunk es megjavitottuk, jobba tettuk. Borzaszto sok dolgot kellett kitalalni es szenzacios elmeny a tulajanak lenni meg ha az epitesben hatalmas segitseget is kaptam. Az auto most abban a fazisban van, hogy mar a tovabbfejlesztesre nem nagyon akarok sulyos osszegeket bevonni, inkabb az itt felgyult tapasztalatokkal felvertezve tervezem a masodikat es rakom el a penzt ra. Jelenleg az auto megy, kanyarodik, rugozik, nagy es szines, 1.0-nak tokeletesen megfelel :)
A mindszenti rendezveny volt egyebkent a 6. alkalom, egyaltalan ment az auto.
A sebessegrol meg csak annyit akarok, hogy igen lehetne haraposabb sokkal, de igy is ugral a beszaras-jelzo egy-egy kozeli akcional... Itt nem 2-3kg-rol beszelunk, hanem 30-40-rol, ami 20-30 km/h oranal is komoly bajokat tud okozni :)
Tovabbra is koszonok barminemu hozzaszolast az autohoz! :)


bobek írta:
Ádámmal nem értek egyet . Ennek a projektnek nem a megabrutál motorteljesítmény a lényege. Az egész az építés szépségéről szól. A buktatókról, a hibák kijavításáról. És arról, hogy nem a polcról válogatunk, hogy a piros hülyén mutat a csomagtartóban.... Hanem a megépítés örömérő. És ezt meg lehet mutatni bárkinek, hogy ez nem a szorgos kiskínai harmincmilliomodik darabja. Hanem saját készítés. És ez a modellezés.
Amugy menne azzal a motorral jobban is. Ha figyelmesen nézted volna a videót, észreveszed, hogy annak a motornak csak pöccögetve van a gáz.

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 19:29:38 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
lenhardt07 írta:
NAGYON jó lett a gép! Grat. hozzá! Látom, neked is bejön a Monster design. ;)


Baromira tetszik a zold-fekete parositas :)

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 19:30:03 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
Igen bobek teljesen egyetértek veled! Ebben ez a szép! Én is szívesen nekiálnék egy ilyennek csak nincs meg a megfelelő techinikai tudás rá... Az elektronikával elég hadilábon állok... Majd talán egyszer...:)
Sok szerencsét hozzá és várom a vidiket róla!
Üdv

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.07.05 20:05:43 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Ezen tevékenységek előremozdítására hamarosan indul a www.rcbuild.hu, ahol beszámolok a Mammuth 2 minden mozzanatáról, babel fogja vezetni a szöcskéje építését és visszamenőleg is igyekszik pótolni a dolgokat, Terror-al beszéltem még ő főként a felújításait, egyedi megoldásait fogja bemutatni, de bárkinek lehetőséget biztosítok majd, hogy feltegye épülő autóját / hajóját / repülőjét, bármilyét.
Reményeim szerint leszenk oktatóanyagok a tervező programokról, építésről, szerelésről, elektronikáról, stb.
Szeretnék néha külföldi építőkkel kis e-mail interjút készíteni, óriási dolgok mennek kis hazánkon kívül is :)

Ádám46 írta:
Igen bobek teljesen egyetértek veled! Ebben ez a szép! Én is szívesen nekiálnék egy ilyennek csak nincs meg a megfelelő techinikai tudás rá... Az elektronikával elég hadilábon állok... Majd talán egyszer...:)
Sok szerencsét hozzá és várom a vidiket róla!
Üdv

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Interjú
HozzászólásElküldve: 2010.07.29 12:40:07 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
A helyi újságunk a Délvilág most csinált velem interjút a kocsiról, ha meglesz a cikk közlöm azt is, addig is 3 kép :)

Kép

Kép

Kép

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Cikk
HozzászólásElküldve: 2010.08.03 08:30:59 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Megjelent a cikk végre :)

http://www.delmagyar.hu/hodmezovasarhely_hirek/mamut_vasarhelyrol/2171613

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Mammuth 2
HozzászólásElküldve: 2010.08.04 22:23:10 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.17 21:00:55
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Már egy ideje zajlik a Mammuth 2 tervezése, aminek jómagam most egyedül vágtam neki, mivel az rcbuild.hu is lassan kezd összeállni, el is kezdtem vezetni a blogját a másodiknak. Érdeklődök az alábbi címen követhetik a fejleményeket:
http://csicso.rcbuild.hu

_________________
---------------------------------
Kiss Attila


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 342 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség