Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 10:18:30

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.24 16:40:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Neo írta:
Hali emberek!

A másik király cucc meg ez:

http://www.tsais.com/products/TBonz/index.html#SAVAGE

Mondjuk most is erősitett dogok vannak benne de ez elég komolynak tűnik.




Bocsi, hogy nem éppen kapcsolatos a témával amit írok, de erre reagálva szeretném elmondani, hogy sok külföldi fórumon olvastam, hogy ezek a dog bone-ok szépek, meg menő a portávoltartó gumiharang is, de könnyen eltörnek, nem is hajlanak, hanem törnek egyből. Több embernek ez a tapasztalata. Jobban jársz, ha veszel sima feketéket, és azokat használod heavy duty difi kihajtásokkal, mert könnyebb cserélni, ha elhajlik, eltörik, mint a kihajtást, és akkor valószínű hogy az fog engedni. Ezt is a http://www.savage-central.com -ról szedem, hogy sokak szerint jobb a sima fekete dog bone mint a fényes heavy duty, mert nem annyira merev és nem törik el olyan könnyen. Biztos másoknak más tapasztalata van, de ott elég sokan mondják ezt, és talán logikus is.

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.24 21:03:51 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.17 10:57:02
Hozzászólások: 23
LAC

Amit én vettem az MT-re az egy sima alu "cső" gondolom akkor nem rezó,de amint említettem SOKAT JAVÍTOTT a motoron mind indulásnál,mind nyomatékban.

Amit én olvastam rúluk,hogy méretezett TUNING kipufogó,tehát gondolom nem gyengíteni hivatottak a gépet.

A téma nevében rejlő problémára pedig ez adja meg a legkézenfekvőbb megoldást és ez a cél.
NEM????


SAVY

ILYEN dog bone-ok meg a HPI-nél is vannak és amit ott tuningként hoznak azok általában MŰKÖDNEK is.
Én csak ezért akarom KIPRÓBÁLNI!!!!
De,nem tudok róla többet majd kiderül!!!!!
Ha szar lesz azt teszem amit mondtál vagy marad a heavy duty dog.
Majd figyelek rá!

EZ AZ ÉN TAPASZTALATOM és a tapaszatlat BÁRKIÉ is legyen többet ér
a szóbeszédnél.
Szerintem ez a fórum lényege:TAPASZTALAT CSERE nem dumálás arról,hogy mit halottam meg,mondták a TÉNYEK A TÉNYEK.


ÉN KIPRÓBÁLOM (feláldozom magam(pénzem))és ha vkit érdekel majd leírom.

Ennyi

_________________
SAVAGE SS 4.6 with TSAIS & GPM&HPI&INTEGY
TUNING + 3 SPEED+REVERSE (miskolc)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.25 10:06:26 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Neo írta:

SAVY

ILYEN dog bone-ok meg a HPI-nél is vannak és amit ott tuningként hoznak azok általában MŰKÖDNEK is.
Én csak ezért akarom KIPRÓBÁLNI!!!!
De,nem tudok róla többet majd kiderül!!!!!
Ha szar lesz azt teszem amit mondtál vagy marad a heavy duty dog.
Majd figyelek rá!

EZ AZ ÉN TAPASZTALATOM és a tapaszatlat BÁRKIÉ is legyen többet ér
a szóbeszédnél.
Szerintem ez a fórum lényege:TAPASZTALAT CSERE nem dumálás arról,hogy mit halottam meg,mondták a TÉNYEK A TÉNYEK.


ÉN KIPRÓBÁLOM (feláldozom magam(pénzem))és ha vkit érdekel majd leírom.

Ennyi


Szia!

Lehet, hogy a HPI is gyárt hasonló felépítésű dogbone-okat, de nemcsak az számít, hanem az anyag is, amiből van, gyártási technika stb... Az pedig különbözik, nagy valószínűséggel.

Ha belegondolsz Neo, előtted többen is feláldozták magukat, és kipróbálták. Majd, ugyanúgy ahogy te is előrevetíted, az általad szóbeszédnek titulált tapasztalataikat leírták. Elnézésedet kérem, hogy megosztottam veled a ”szóbeszédeket” amiket nagyon tapasztalt, tehetős (sok alkatrészt engedhet meg magának) szerte a világban élő modellezők írtak. Ezzel pusztán meg szerettelek volna kímélni egy felesleges beruházástól.

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.25 10:32:54 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.17 10:57:02
Hozzászólások: 23
Igazad van NAGYON fontos az hogy miből készült és ez általában gyártóktól függ.Ezért érdemes kipróbálni különböző gyártókat.

OK,ez a "feláldozom magam" dolog kicsit erős volt,hiszen aki nem akar nem vesz cuccot.
De,én azért merem ajánlani a céget első kézből,mert én jót tapasztaltam velük kapcsolatban és kipróbálom más terméküket.
Ez nem jelent semmi elkötelezettséget,csak jóhiszeműséget,de ha szar lesz még vissza is küldöm(ugyebár amcsiban ez megszokott,én csináltam ilyet :lol: ) és többet nem foglak titeket zaklatni velük.Majd próbálok mást és ha bevállt akkor írok.

Nem mondtam,hogy bárki is vegyen ilyet csak annyit,hogy nekem ilyen va és szívesen ajánlom másoknak is problémájuk megoldásaként.

Még annyit,hogy szerintem csak jobb,a csövet húzok a kipufogóra dolognál...

_________________
SAVAGE SS 4.6 with TSAIS & GPM&HPI&INTEGY
TUNING + 3 SPEED+REVERSE (miskolc)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.25 10:50:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.17 10:57:02
Hozzászólások: 23
SAVY nem neked írtam.A szóbeszédről...

Csak bekevertem itt ezzel a doggal :vigyor4

Nem akartam senkit megbántani,stb a tapaszatalat dumával,csak aki szeretne ilyen kiput tegyük fel MT-re annak tudom ajánlani,mert én használom és biztosan jó.
Más cégnél még nem láttam MT-re.

Sztem többet nem tudok a témáról,majd írok,ha összeraktam a savage-t.

Addig is :integet

_________________
SAVAGE SS 4.6 with TSAIS & GPM&HPI&INTEGY
TUNING + 3 SPEED+REVERSE (miskolc)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.08 21:52:20 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.26 22:50:57
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
cosmo írta:
nem vétek
hidd el nekem
Kép

ment ez a motor úgy is hiba nélkül, hogy nem volt a kipufogón az a szilikon cső ami a tank tetejéből megy a kipufogóra , a nyomás miatt


Üdv cosmo!

Ennek a kipufnak szép hangja van nem? Egy 3cc-is motorra is lehet ilyet tákolni? Úgy értem nem lesz semmivel több baja mint a tiednek nem?

Köszi előre is!
Üdv:
B.E.N.C.E.

_________________
Carson Dazzler
3,0ccm toki engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.08 22:05:53 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.26 22:50:57
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
Sziasztok!

Általánosságban is lenne egy kérdésem. Én azt szeretném elérni, hogy minél szebb, duruzsoló hangja legyen, mint egy sport autónak. Szép mély hangra gondolok. Például ha egy csővel hátravezetem akkor a cső végére mit tegyek vagy mit tákoljak, hogy ilyen hangot érjek el?

Üdv:
B.E.N.C.E.

_________________
Carson Dazzler
3,0ccm toki engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.08 22:15:53 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia Bence!
Az utóbbi kérdésre próbálnék meg válaszolni. Sajna kétüteműnél és ilyen pici mocinál nem nagyon lehet mély sportos hangzást elérni (arra való az 1:1-es autó meg a sportdob:)). Egy időbe én is próbálkoztam. Aztán egy jó hosszú (kb. 50cm) szilikoncsövet tettem a kipukönyökre és úgy vezettem hátra mindenzt egy .16-os mocin. Rezó nem volt rajta. Nagyon szép hangja volt de nem csattogott mivel ügye folytotta az a fél méteres cső (már amennyire tudta). Mocinak nemtudom, hogy volt-e baja mert ezt egy DuraTrax-nál csináltam és a moci alapból szar volt (régi szép idők :) ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.08 22:51:57 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.26 22:50:57
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
Hát igen 1:1-es sport autó... Ahoz még várnom kell két évet. :-D Addíg is az rc-mből hoznék ki valami szép hangot. Az én rezómnak lecsavarozható a vége. Ha lecsavarozom az olyan mint ha keresztbe levágnám a végét és így kapok egy szép vastag kipuf csövet. A szilikon cső pont nem erre a levehető végre van csatlakoztatva. Milyen hangja lesz így az autónak? Dúrvább mint ezelőtt. Nem? Most nem próbálnám ki így éjfélkor panelban. :P

És még valami. A motort biztosan semmilyen mértékben nem rongálja? És ha van egy kályhacsövem a megszokott rezó helyett akkor hogyan álítom le az autót? A tenyeremmel folytom le?

Üdv:
B.E.N.C.E.

_________________
Carson Dazzler
3,0ccm toki engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.08 23:00:45 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.26 22:50:57
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
Még valami...
Ugye titeket az zavart alapból, hogy a kasztni gedvás lesz. Miért nem fordítjátok lefele a rezót? Nem lehet csak úgy forgatni a legtöbb modellnél? Én simán meg tudom fogni és fordítok rajta annyit, hogy a cső a földre nézzen és már nem a kasztni lesz gedvás és stock a kipufogóm.

Üdv:
B.E.N.C.E.

_________________
Carson Dazzler
3,0ccm toki engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.08 23:27:08 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Nemhiszem, hogy tönkretenné a mocit de pazarolni fogja az üzit rendesen. Teljesítmény csökken. Úgy állítod le, hogy elszorítod az üzicsövet. Hallottam olyan hülyeséget, hogyha elszorítod az üzicsövet akkor kiég a gyertya mert az hűti. Ez marha nagy baromság. Ettől nem kell félni. Ha a rezót fogod be akkor megszívhatja magát. Esetleg még a lendkereket is lefoghatod (persze nem szabad kézzel).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.15 14:09:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.26 22:50:57
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
Sziasztok!

Nos elkészítettem a sport kipufogóm. Nagyon egyszerű a szerkezet, de amilyen egyszerű olyan szép a hangja és olyan jó is. A képeken látni fogjátok, hogy hogy néz ki és hogy hogyan működik, a videón pedig hallani fogjátok a hangját is.

Akkor elsősorban itt a videó:http://www.youtube.com/watch?v=UqzxPDHnDWU

Végül a képek:
Kép
Kép
Kép

_________________
Carson Dazzler
3,0ccm toki engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tnx
HozzászólásElküldve: 2008.06.17 18:36:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.21 12:57:01
Hozzászólások: 49
Sziasztok!Nekem van egy Tamiya Tnx-em és már én is próbálkoztam hátravinni a kipuffogó füstöt.De,mi lessz azzal az olajjal amit kicsit kinyom a rezón ha pl:Így felfelé vezeted el a füstöt ahogy Benya csinálta?És a másik kérdésem,hogy így nem lessz baja a mocinak mert így nagyobb a fojtás nem?Üdv:István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tnx
HozzászólásElküldve: 2008.06.17 19:46:22 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.26 22:50:57
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest (III.ker.)
modell83 írta:
Sziasztok!Nekem van egy Tamiya Tnx-em és már én is próbálkoztam hátravinni a kipuffogó füstöt.De,mi lessz azzal az olajjal amit kicsit kinyom a rezón ha pl:Így felfelé vezeted el a füstöt ahogy Benya csinálta?És a másik kérdésem,hogy így nem lessz baja a mocinak mert így nagyobb a fojtás nem?Üdv:István


Szia!

Én úgy oldom meg a dolgot, hogy jópár menet után lelazítom a rezómnak a sapkáját és hagyom, hogy ott kifollyon aminek ki kell. Nem sok szokott, de azért jobb biztosra menni. Játék közben ez is köp ki azért olajat, nem tudom hogy hogy jut el oda hátra, de eljut, szóval valószínűleg nem is lenne szükség erre a procedúrára, de azért megteszem.

Eddígi tapasztalataim szerint a motornak nem lesz semmi baja és nálam a teljesítmény sem csökkent, viszont a hangja nagyon dúrva lett!

Üdv:
B.E.N.C.E.

_________________
Carson Dazzler
3,0ccm toki engine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.20 16:37:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.10 15:27:15
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok !
Úgy találtam ezt a képet gondoltam berakom, hátha jó valakinek ez a megoldás vagy valami: ( a kocsi sem az enyém)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.09 22:46:47 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.08.09 08:22:03
Hozzászólások: 204
speeDave írta:
Sziasztok !
Úgy találtam ezt a képet gondoltam berakom, hátha jó valakinek ez a megoldás vagy valami: ( a kocsi sem az enyém)
Kép
hellosztok
jó megoldásnak tünik én is unom már az olaj+por keveréket mindig le vakarni a kocsi oldalárol ,de lehet hogy a könyök tul meredek mert majdnem 90fok-os szög van benne ,lehet hogy ott már az olaj elakad meg ahol a fekete cső csatlakozik a könyökhöz azt egy nagyob cső -vel a könyökön kivülre kellene teni hogy csökenteni tudjuk az ellenálásokat ,hogy a gáz szabadon áramolhason ki nekem ez a véleményem de a "teszt"-ek többet mondanak ,ahol a képet találtad nem volt -ak komentek hogy müködik ez a dolog????mert elégé jol is néz ki meg beválhat a dolog


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.11 11:11:10 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.10 15:27:15
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Győr
bad boy 2 írta:
speeDave írta:
Sziasztok !
Úgy találtam ezt a képet gondoltam berakom, hátha jó valakinek ez a megoldás vagy valami: ( a kocsi sem az enyém)
Kép
hellosztok
jó megoldásnak tünik én is unom már az olaj+por keveréket mindig le vakarni a kocsi oldalárol ,de lehet hogy a könyök tul meredek mert majdnem 90fok-os szög van benne ,lehet hogy ott már az olaj elakad meg ahol a fekete cső csatlakozik a könyökhöz azt egy nagyob cső -vel a könyökön kivülre kellene teni hogy csökenteni tudjuk az ellenálásokat ,hogy a gáz szabadon áramolhason ki nekem ez a véleményem de a "teszt"-ek többet mondanak ,ahol a képet találtad nem volt -ak komentek hogy müködik ez a dolog????mert elégé jol is néz ki meg beválhat a dolog


Nem volt semmi komment csak ez a kép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kipuf
HozzászólásElküldve: 2008.07.11 11:17:35 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.08.09 08:22:03
Hozzászólások: 204
értem én akkor ki probálom majd közlömveletek a tapasztaltakat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kipuf
HozzászólásElküldve: 2008.07.25 14:08:11 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Tudatlanságomért,meg ha már leírtátok, akkor bocsánatot kérek, de még kezdő vok a nitrós téren, és az lenne a kérdésem, hogy...

...milyen anyagból van az a cső, ami a kipufogó végére van szerelve, mert igy szemmel guminak, vagy műanyagnak néz ki, és akkor meg nem olvad el? :roll:

Mielöbbi és potos válaszotokat előre is köszönöm!

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kipuf
HozzászólásElküldve: 2008.07.25 14:26:25 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
ebencz írta:
Tudatlanságomért,meg ha már leírtátok, akkor bocsánatot kérek, de még kezdő vok a nitrós téren, és az lenne a kérdésem, hogy...

...milyen anyagból van az a cső, ami a kipufogó végére van szerelve, mert igy szemmel guminak, vagy műanyagnak néz ki, és akkor meg nem olvad el? :roll:

Mielöbbi és potos válaszotokat előre is köszönöm!

ebencz


Szilikon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség