Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.05 04:29:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007.03.30 09:26:14 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Indító üzenet a következő cikkel kapcsolatosan: http://www.rcoffroad.hu/cikkek/kompozit.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.30 10:22:56 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Lol :)
Ez már nagyon hiányzott, bár szerintem a modellezők nagy része természetesen nem fog nekiállni ennek, de legalább tisztába vannak téve a dolgok.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.30 20:32:52 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kiváló munka eljen: , köszönet és gratuláció neked Gábor! esedezem

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.03.30 22:04:08 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
köszi

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.11 07:13:43 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
tipp a karbon felhasználására:

Kép
Kép

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.10 12:21:46 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.11 15:18:45
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Debrecen
Sziasztok! Keresnék olyas valakit, aki karbonból készítene nekem alvázat HPI EVO-hoz! Mintát adok! 3 vagy 2,5 mm-es kellene! Aki vállalkozna rá az írjon privit! Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.10 16:48:55 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.14 15:05:23
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Budapest
A Kacorral már mentem. Nagyon megy. A Pauger Carbon keze munkája, ami a világ legprofibb vitorlázójának csinál 30-40 hajót, egyenként 100 millió forint az előállítási költségük ergo a világon ők bánnak a legjobban a karbonnal. Az üzem a Dunántúlon van, nem tom pontosan, hogy hol.

_________________
Mite gondolsz kite vagy? Aszthiszed, hogy mitakarsz? Szerintem mitakarsz, de énse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.07.26 17:20:21 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.07.19 12:09:49
Hozzászólások: 9
--------------------------------------------------------------------------------
hello!
Én most csináltattam 500mmx500mmx3mm carbon lapot abból akarom én is kivágni a sprint 2 alváz, felváz, tornyok, motortartok. Szereztem kölcsönbe egy asztali lombfűrészt, olyan mint egy varrógép. Csak nekem sprint2 sportom van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.11.26 15:32:19 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.10.08 09:25:29
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Miskolc, Vásárosnamény
Sziasztok

Érdekelne, hogy alvázon és teleszkóptornyokon kívül lehet-e mást is szénszálból készíteni, pl.: lengőkar (csak azért mert az dinamikusabb erőhatásoknak van kitéve mint egy alváz), valamint menetet lehet belevágni, megállna benne egy csavar?
Még egy, egy 3mm-es carbon lapot mennyi rétegből lehet kihozni?

Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.11.28 11:42:18 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Üdv.
Szinte mindent meg lehet csinálni kompozit anyagokból megfelelő sablonnal.
Azért írok kompozitokról mert a karbon mellett üvegszál, kevlár és fémek különböző keverékei használtak általában.

A kompozitok olyan összetett anyagok, amelyek két vagy több különböző szerkezetű anyagkombinációkból épülnek fel a hasznos tulajdonságok kiemelése és a káros tulajdonságok csökkentése céljából. Ezek általában valamilyen szövet, paplan, szál és kötőanyag megfelelő keverékei.

Az a kérdés, hogy megéri-e, megfelelően ellátja-e a feladatát, de legfőképp elő lehet-e állítani „házi” körülmények között.
Egy 3mm-es vastagságú laminátumhoz kb. 12 laminált réteg kell (a szövettől és préselés mértékétől függően változhat). Kisebb alkatrészekhez finom szövésű 160-120g-os szövet ajánlott.
Üvegszálba és karbonba már vágtam menetet, de szerintem alkalmatlan bármilyen tartósan fellépő dinamikus igénybevétel elviselésére. Nem véletlenül nem alkalmaznak kompozit laminátumba vágott menetes kötéseket az rc cuccokban.

3-4 éve már csináltunk (ekkor még az összes offroad autóban kizárólag alu-t használtak) karbon tornyokat buggy-hoz egy évet el is mentek az MB-n gond nélkül. Egy esetleges törés miatti kiesést viszont nem biztos, hogy bevállalja a legtöbb versenyző.

A lengőkarnál a laminátum vastagsága jelenti a gondot. Offroad autóknál 8-10-mm is lehet, amit azért nem könnyű elkészíteni és az ára sem lesz olcsó. Egy közepes minőségű karbon szövet 5-6eFt/m2, a finomabb és trükkös szövésű szövetek ára 15eFt/m2 is lehet. Egy A4 méretű lengőkar laminátum elkészítéséhez 35-40 réteg kell, ez kb 3-3,5m2 szövetet 400-450g gyantát jelent.
Ilyen mennyiségnél a laminálás nem egyszerű. A gyantát nem lehet egyszerre ilyen mennyiségben összekeverni, a gyanta „fazékideje” (bekeverés után meddig használható fel) sem elhanyagolható. A szövetek sokféle anyagminőségben és szövéssel kaphatók mindegyik más és más felhasználásra megfelelő.
A laminátum szerintem nem igazán alkamas lengőkarnak. A laminátumot minden a szövetben létrejött szálfolytonosság szakadás gyengíti.
A lengőkarokon kialakított sok kötési pont (furatok, tengelyek csuklópontjai) és kivágások miatt feszültség alakul ki az anyagban, ami a rendszeres hajlító nyíró igénybevételek (a nagy esésekről nem is beszélve) miatt töréshez vezet. Az offroadban jelen lévő folyamatos koptató közeggel (kövek, por) való érintkezés miatt pedig a kompozit alkatrészek elhasználódása gyorsabb a fémeknél.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség