Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.23 07:35:55

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 209 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 09:18:16 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.11.14 13:49:12
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Tolna, Dombóvár
Ja, konkrétan ez a töltő az, amiről beszélek:
http://bolthely.hu/sylkamodellsport/id/ ... s_autokhoz

_________________
Nanda NRB-3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 10:29:37 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.10.26 15:17:40
Hozzászólások: 200
Szia kissand!

Idézet:
Még egy kérdés: ez a vevőakksit 4,8V-tal tölti, viszont annak a névleges kapacitása 6V, akkor ez feltöltés után, hogy lesz 6V? Rolling Eyes
Ugyan ez az adó akksijával!! Remélem erre válaszol valaki, mert ezt tényleg nem értem!!


Ami a három különböző akkutípust illeti (adó, vevő, izzító), a töltőnek három különböző kimenete van: 4,8-6 V, 80 mA
9,6-12 V, 80 mA
1,2 V , 180 mA

Ezek az áramok az akkut a normál töltésnek megfelelő 1/10C-nél kisebbek, ezért nem kell automatika, ilyen árammal az akku korlátlan ideig túltölthető, károsodás nélkül.
Ami a feszültséget illeti: az akkunak a névleges FESZÜLTSÉGE a 4,8 ill. 6V, a kapacitás a tárolható energiamennyiséget adja meg.
Az akku tényleges feszültsége, töltés során, ennél nagyobb maximumot ér el, pl. egy 6V-os névleges feszültségű (5 cellás) akkupakk teljes feltöltéséhez szükség van kb. 7,7 Voltra (1,54 V/cella). A töltő maximális feszültsége ennél nagyobb, viszont van benne egy áramgenerátornak nevezett áramkör, ami a töltés alatt, a feszültséget úgy igazítja az akku állapotához, hogy az áram mindig a megadott (jelen esetben 80 mA) legyen. A töltő képes arra, hogy a feszültséget, 0-tól a maximumig, úgy állítsa be, hogy az áram mindig 80 mA legyen, ezért használhatsz 4 illetve 5 cellás pakkot is a vevő kimeneten.

"Csak azt nem értem, ha egy töltő ilyen jól bevált (lásd carson), akkor miért felejtsem el, ha vigyázni akarok az akksiaimra?"

Ezt én sem értem, gondolkodtam azon, hogy akár szándékosan mit árthatnék egy vevő vagy adó akkunak egy normál töltővel, nem találtam választ, az egyetlen amire tippelni tudok, hogy a viszonylag kis áramú töltésnél az akku belső ellenállása valamivel nagyobb lesz, mint egy frissen gyorstöltött akkué, ennek viszont csak meghajtó akkunál van jelentősége, ott is csak éles versenyhelyzetben. Az akku élettartama viszont a normál töltésekkel lesz jóval hosszabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: nosram
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 13:20:01 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
Valaki tudna segíteni? Nosram Sirius töltőnek sehol nem találok normális leírását, még a gyártó oldalán sem... Azt írja, mindent tölt, beleértve NiMH-t... Ez azt jelenti, hogy LiPo-t is tölt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 13:32:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Helló all!Ez a töltő http://www.modellfutar.hu/termekek/carson2aenergy/1179 ezzel az akksival http://kyoshoworld.com/shop_artdet.php? ... k=ori10902 jó választás ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 13:43:49 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
Ha mindenképp ilyen alaptltőt akarsz, jó, bár van ugyanilyen, 4 A-es a modellfutárnál. S az fele annyi idő alatt feltölti az akksid, és nem is kerül 2szer annyiba. Míg a 2A-es durván 1 és 3/4 óra alatt tölt fel maxra ilyen akkut, a 4 A-es nem egészen 1 óra alatt. Ha 2 akksi kerül ennyibe, az viszont egész jó... :)
pal írta:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 14:22:48 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Nincs többre pénzem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 14:28:03 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
Hm, ezt teljesen megértem, én is így voltam vele 2 hónapja... Én a 4 A-st akartam venni, de lebeszéltek róla, hogy inkább gyűjtögessek univerzálisra. :) Szóval én is most az rc oldalakat bújom, meg a fórumon hsznált töltőket nézegetek. Remélem nem bántottalak meg az előző kommentel!!

pal írta:
Nincs többre pénzem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 15:10:07 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Mivel bántottál volna meg?Mert nem volt ez sértő. am ige na 2 aksi kerül ennyibe mivel dual pack de leeht h a 4 amperes lesz de még nemtom,így is pk val együtt 20990 rejön ki


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 15:16:29 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
Hát, ha még lejjebb akarod tornászni, vegyél 1 nagyobb kapacitásút. 4600mAh-s akksit kb 8e-ért kapsz. S nézz körül fórumokon is adok-veszekben szerintem, csomóan adnak el töltőt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 15:41:19 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
de ha most vennék 8000 ért egy vadi újat amit találtam is de ez msot nem fontos,lénygeg,h az 4600 mah és 8e és a 2x3300mah az meg 11,830e szte maz jobban megéri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 16:06:26 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
1. Én nem vennék olyan töltőd amit egy oan cég gyárt aminek nem az elektronika a profilja, hanem pl autok.... (ezalól kivétel a Duratrax Ice - > meglepően jó )

2. Érdemes okos töltöben gondolkozni, és inkább várni, gyüjtögetni mert az oan töltőt elég egyszer megvenni, míg az olcsobbak fix sebességgel gagyibb technologiával rendelkeznek

Én ha töltőt veszek (amit egy darabig nem fogok mert most van egy Ice-om meg egy Robbe Ultimate-m) akkor mindenfélképpen unit. Mivel én sok fajta rcvel toltam sok féle aksit használtam olyat vettem amivel mindent tudok tölteni. Pl az Ice 1-25celláig tölt mindent csak Pb-t nem, az Ice-t a LiPok miatt vettem, Pbre meg ott a Robbe.

Hanem akarsz lipot tölteni csak vevőt/adót/elektromosba aksit elég egy olyan töltő ami 1-10 tölt Nimh-t NiCd-ot. Ezek általában 4-5amperrig állíthatóak, deltapeaket belehet állítani, és tud kisütni is.

Kisütni minnél többször kell, válogatott sornál mindig + egyenlíteni és azokat csak nagy amperszámmal szabad tölteni....min 3 Amper, de inkább több (még a megformázásnál is)
Elméletileg a NiMh aksikat nem kell kisütni, gyakorlatilag igen, ha nem süti ki az ember rendszeresen 1 pár hónap használat után nem tudsz annyi mAh-ot visszatölteni

A sima "utcai" 6cellás aksikat kocsiba megkell formázni 2-3szor lassú töltéssel kell feltölteni, használat után kisütni, megfelelő V/cella beálítással ( aksitól függ, gyári érték ideális)
Azokat is lehet nagy erősséggel tölteni (4-5 A) de azok se szeretik annyira (bárki bármit mond)
Egy minőségi aksit ha veszel annak iz ideális töltési sebessége a mah száma (pl egy 2.4 A-es aksit 2.4 Amperrel érdemes tölteni) HA az időtartam a cél, ha a teljesítmény akkor nagy amper számmal érdemes, ami aksitól függően lehet 4-5-6-7 A is.
Mah szám szempontjából tekintve ugyannyi megy bele ( a töltő szerint)
de igazából a nagy A számmal töltött aksi nagyob feszültéged ad le, ami a motor teljesítményében látható.
A amper számú töltés hátránya hogy hosszútávon csökken az aksi élettartama (pl. EB-n a szponzoráltak egy aksit megküldenek 20Amperrel és az csak egyszer használható - 1 töltés, használat, utána kuka....)

Ez csak SUB-C NiMh/NiCd aksikra érvényes

Ceruza aksikat max a mAh számával megegyező Amper számmál érdemes tölteni, de minél lassabban töltöd annál jobban használod ki az aksi használati időtartamát. Ezeket is érdemes kisütni különben ezeknél is a használati időtartam csökken. De itt elég ritkábban
Ezeket is ugyanugy megkell formázni (ideális formázási sebesség 100-200mAh) használat után 100mah -al kisütni


Összefoglalva érdemes olyan töltöt venni (akár használtan is) ami tud kisütni és min 3 amperrel tölteni, lehetőleg digit kijelzővel h lásd a töltés közben h hol tart és amikor befejzte h mekkora volt a feszültség a töltés végén, az aksi memória csak kényelmi extra, jó ha van, de az se baj ha nincs.
Ezek a töltök többnyire 12voltról mennek, ezért ha van egy kocka imserősöd aki egy számítógép tápegységet át tud alakítani akkor az egy 5öst megér (nekem is ien van) v vehetsz modellező tápegységet (asszem azok ien 12 e + tól vannak) én még tudok egy tépegységet ami 5Ampert tud leadni 5eHUFért ( ez nem kifejezetten modellező cég, de a célnak megfelel)

Egy kis plussz info

LiPo aksik arról híresek h nem kell kisütni őket, ez TÉVEDÉS, rájöttek a gyártók is ezért az uj LiPo töltőknél van kisütési funkció. Ezért lehetnek oan töltök régebbiek amik tudnak LiPot tölteni, de kisütni nem.
Viszont ezek nagyon érzékenyek a kisütésre, ha túl alacsony feszültségre süti ki a töltő (beállítás kérdése) akkor azzal meglehet ölni az aksit.

FONTOS:
Az aksikat FELTÖLTVE kell tárolni, a sima aksik kevésbé érzékenyek rá, de a verseny és a LiPo aksikmeghalhatnak h ha úgy rakjuk el őket h nem töltjük fel!
én jártam így egy LiPoval, megbikáztam, müködött, de már nem volt az igazi

Ennyi, remélem nem lett túl hosszú :lol:

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 17:46:56 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
Kis kiegészítés a táphoz... Akinek nincs lehetősége, kedve átalakítani PC-s tápot, nyugodtan nézzen körül elekromossági boltban, univerzális táp után, de itt: http://www.rcmodell.com/shop/index.php/ ... vtegaeeqv7 pl direkt töltőhöz való adaptereket adnak el, nem is drágán, csak épp nincs raktáron. Pl akinek elég 3A-es, 1500ft-ért már kap tápot... 5A-est is 3500ft-ért szórják. Attól viszont óvok mindenkit, hogy úgy spóroljon, hogy kisebb áramerősségű tápot vesz, mint amennyivel tölteni akar, vagy mint a töltő max töltési áramerőssége.
Legjobb esetben leveri a biztosítékot, rosszabb esetben robban, gyullad, meg ilyenek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:12:44 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Akkor ez jó így? ilyen táp http://www.rcmodell.com/shop/product_in ... vtegaeeqv7 ezzel a tölrővel? http://bolthely.hu/sylkamodellsport/id/ ... ator_tolto
am a za gond.hogy nekem ilyenre mondjuk nincs pénzem mert most fogok venni egy hpi e firestormot meg hozzá akksit meg ugye töltőt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:23:28 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
pal írta:
Akkor ez jó így? ilyen táp http://www.rcmodell.com/shop/product_in ... vtegaeeqv7 ezzel a tölrővel? http://bolthely.hu/sylkamodellsport/id/ ... ator_tolto
am a za gond.hogy nekem ilyenre mondjuk nincs pénzem mert most fogok venni egy hpi e firestormot meg hozzá akksit meg ugye töltőt


Én még várnék addig, amíg plusz 3000ft-ért Robbe power peak 400-at tudok venni, de egyébként a kombináció jó, ha ezt választod... Mennyiért vennéd amúgy a Firestorm-ot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:42:35 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
47 de erre a kombira nincs cash


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:43:26 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
sajna csak erre van http://www.modellfutar.hu/termekek/cars ... k=ori10902


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:45:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
na erre http://kyoshoworld.com/shop_artdet.php? ... k=ori10902 + http://www.modellfutar.hu/termekek/carson2aenergy/1179


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:50:04 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.11.07 14:56:50
Hozzászólások: 176
Jah. Egy hónappal ezelőtt 43e ft még csak a firestorm, akkor még tán bele is férne... Nem RTR szettet veszel E-firestormot? Mert akkor ahhoz elvileg adnak töltőt. Én a hónapban veszek majd univerzálisat, egsz eddig a szar gyári 250 mAh-st használtam, de megéri, mert összegyűjtöttem annyit, hogy 1 komolyabbat vegyek.
pal írta:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:54:42 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
hol 43?na de akkor nagyon rosz választás az a töltő?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08 18:56:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.12.04 17:23:05
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
am rtr -t veszek de nincs hozzá se akksi se töltő!jah és nem boltból veszem hanem egy csávótól a teszveszen de zsír új még dobozában bontatlanul+már vette mtőle más rct is(ami most is van)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 209 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség