Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 16:02:39

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Az akkutöltés (LiPo) veszélyei
HozzászólásElküldve: 2010.03.06 15:41:15 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Gondoltam délután nyomok egy kis szoba helit. De mindkét akksija le volt merülve. Sebaj, elő a töltőt, beállítom rá a megszokott programot, start, közben egy kis netezés. Egyszer csak hallom, hogy bekapcsol a töltő ventilátora. Hmmm... kapom fel a fejem. Egy 110 mAh-s akksi töltéséhez minek ekkora teljesítmény??? :shock: De persze nem nézek rá, biztos igaza van. Eltelik 10 másodperc és csak ennyit hallok: Pffffffffffffff... rohanás ki a konyhába, az akksi természetesen lángokban áll...

Két dolgot is megtanultam - persze amit eddig is tudtam, csak eddig nem tartottam be - hogy soha nem hagyok itthon töltőn akksit, ha elmegyek és azt, hogy inkább a garázsban töltök, mert ha mégis baj van, akkor kevesebbet kell takarítani és nem lesz büdös sem.

És pár kép a csata utánról.

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.03.07 00:21:44 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
Szia Godzi,

kár a kis heliért...
Csak a kezdők megnyugtatása végett, a gyári töltési mód használatával ez nem történhetett volna meg vele.
A képeken úgy látom, hogy igen drasztikusan bele lett gányolva a kis helibe :shock:
Remélem nem te követted el a két 4 mm aranycsatival ellátott, vastag töltőkábel direktbe belebuherálását..
Valószínűsíthető, hogy a töltőd NiMH állásban maradhatott, vagy a töltőáram nagysága állítódott el, vagy szimplán elmozdult a töltővezeték és rövidzárlat keletkezett. Ez utóbbi valószínűbb.

Még szerencse, hogy nem lett belőle komolyabb baleset, vagy lakás tűz!

A LiPo akkukkal még csak most ismerkedőknek figyelmébe ajánlom ezt a cikket:

Lítium akkumulátorok biztonsága, használata
http://sylkamodell.hu/hirek/?p=1184

Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.03.08 21:00:53 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Bocs, kicsit félreérthető a kép. A töltést úgy oldottam meg az Intelli V3-as töltőről (tehát nem a távról), hogy vettem egy sima heli talpat. Tehát egy ilyet:
Kép
És erre a két kábelre forrasztottam a két saját kábelt az aranyozott csatival és ebbe dugtam bele az akksit tölteni. Ez azért nem veszélyes. Tehát a heli nem volt jelen a töltésnél, annak semmi baja nincsen, a másik akksival vígan tudok még repülni vele.

A fura az egészben, hogy be vannak programozva a létező akksijaim a töltőbe és csak ki kell választani egy meglévőt. 110 mAh-s viszont csak ez az egy akksim van, szóval biztos nem nyomtam félre. Már legalább 20-szor feltöltöttem ezzel a beállítással és nem volt gáz. Elképzelésem nincs, miért történt mindez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség