Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 14:43:56

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.14 15:02:24 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.10.27 18:50:52
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Pápa
Sziasztok! :integet
A segítségeteket szeretném kérni, hogy ki mijen akummlátor töltőt -meg tápot- tart jónak, vagy használ ,mind márka mind töltési paraméterekben eggyránt.
1/8 elektromos buggy akku töltésre szeretném használni. Árat nem tudok írni mert az ebay-en van 15-50 ezerig de mivel hogy a drága mitől drága vagy hogy az olcsóbbik mitöl csak annyi nem tudom mi a reális.
Várom válaszotokat T. 8)

_________________
Losi 8ight eu 2.0
Krypton 2000KV Flux Blur Esc
Futuba 3PL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.14 23:29:22 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
A legfontosabb kérdés, hogy mennyi időd van aksitöltésre. A komolyabb töltők gyorsabban és pontosabban töltenek, több paramétert lehet beállítani és mérni, esetleg számítógéphez kötve naplózni vagy onnan vezérelni. Tápegységet a töltőhöz igazítva érdemes venni vagy faragni; jó, ha a töltő bemeneti feszültségtartományának a tetejéhez közel van, így általában jobb hatásfokkal dolgozik és kevésbé melegszik. Használt (szerver)tápokra sokan esküsznek; de pc táp is jó, ha egy darab 12V-os ága van. Az átalakításról jópár cikk van, ha bele akarsz vágni, általában nem nagy bűvészet.
Szerintem a minimum, amivel érdemes foglalkozni az 150W és 10A töltőteljesítmény.
(A személyes kiszemeltem ez: Revolectrix Powerlab 6. Vannak neki nagyobb testvérei is, telhetetlenek számára.)
A kisebbek közül az iChargereket általában elég jónak tartják.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.15 15:26:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.10.27 18:50:52
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Pápa
Köszi a Választ!

mivel még kezdő vagyok az autómodellezésben az első időszakban nem az lenne a cél hogy a legprofibb töltöm legyen, de viszont ha már veszek inkább olyant amit egy majdan késöbbi versenyen is tudjak használni, s egy év után ne kelljen cserélni. a 10A töltőnél elegendő a 10 A táv vagy annak nagyobnak kell lenni? a 200-300W töltő mondható középhatárnak?
pl:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 350W_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arger.html
T.

_________________
Losi 8ight eu 2.0
Krypton 2000KV Flux Blur Esc
Futuba 3PL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.15 16:29:13 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Én a tápot nagyobbra venném. Amit csatoltál, annak van 35A-s verziója.
Én egy Turnigy 10A-os töltőt használok, abból is kettőt, hisz régebben két kétcellás, keménytokos akkut használtam a truggy-mba. Bár van aki szerint ez gagyi, de Én mindenképp gyárilag tokozott, tűzálló akkut akartam emberi áron. E mellett azért számos praktikum is szól mellette:
    Tönkremegy 2 cella, eldobom az akkut, helyettesítem
    Két töltővel egyszerre töltöm az akkut - vagyis töltöttem
    Nem terheltem nagy árammal az akkut...

Alap gagyi töltőm van, Turnigy nano akkukkal, de a zöme a második szerzont is lefutotta problémák nélkül.
Most egy akkut használok, s gondolkodtam egy 20A-es töltőn, de inkább vettem egy újabb aksit, s azzal legalább játszani is tudok, így marad idő a töltésre is. Az a tapasztalatom, hogy sokáig birják az akkuk, s elég erősek, így átugorja az autó a dupla ugratot, akár 12-15 percen keresztül is!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 09:07:18 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
ptamas84 írta:
Köszi a Választ!

mivel még kezdő vagyok az autómodellezésben az első időszakban nem az lenne a cél hogy a legprofibb töltöm legyen, de viszont ha már veszek inkább olyant amit egy majdan késöbbi versenyen is tudjak használni, s egy év után ne kelljen cserélni. a 10A töltőnél elegendő a 10 A táv vagy annak nagyobnak kell lenni? a 200-300W töltő mondható középhatárnak?
pl:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 350W_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arger.html
T.


Én pont ilyen töltőt használok, csak nagyobb táppal:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... upply.html

Maga a töltő jó, de a ventillátora nagyon zajos.
Értsd úgy, hogy lakásban külön szobában töltök, és becsukom az ajtaját.
Idióta módon van ez a ventillátor megcsinálva, sokszor akkor is bekapcsol, ha fél amperrel töltök két cellát..

Biztos lehetsz benne hogy egyik cucc sem tudja a ráírt értéket, vagy ha tudja is, nem előnyös fullon használni.

A nagy táppal használva, töltöttem már négy cellás akksit 15 amperrel, semmi baja nem volt, de az ugye még mindíg csak kb 250 watt, nem 380, ami az elméleti maximum lenne.

A 10A bemenetet hány volton értetted?
Az általad linkelt táp pl 14 voltos, de komolyabb ellátáshoz nagyobb fesz ajánlott, nem véletlen van odaírva a töltőhöz:
Input voltage: 11.0 – 18.0Volt

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 11:06:03 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
ptamas84 írta:
Köszi a Választ!
mivel még kezdő vagyok az autómodellezésben az első időszakban nem az lenne a cél hogy a legprofibb töltöm legyen, de viszont ha már veszek inkább olyant amit egy majdan késöbbi versenyen is tudjak használni, s egy év után ne kelljen cserélni. a 10A töltőnél elegendő a 10 A táv vagy annak nagyobnak kell lenni? a 200-300W töltő mondható középhatárnak?

Két dolog számít: egyrészt az, hogy mekkora teljesítménnyel töltesz, másrészt az, hogy milyen hatásfokkal dolgozik a töltő.
Ha pl. 4cellás 5Ah-s aksit fél óra alatt föl akarsz tölteni, akkor felülről özelítve 16.8V*5A*2=168W teljesítmény kell, ehhez a töltő hatásfokát 80%-nak véve 210W-ot kell leadjon a táp. 12V-os tápnál ez 17.5A, 16.8V-os tápnál 12.5A.
Fordítva, ha egy 12V 10A tápot veszel, akkor a fenti értékekkel számolva 60/(120/168)=84perc körül van egy teljes töltés.

reechee írta:
Én pont ilyen töltőt használok, csak nagyobb táppal:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... upply.html

Nekem is ilyen tápom van, de nem ajánlom. Ennyiért egy jóféle 12V/50A pc táp (pl. Corsair tx650) sokkal megbízhatóbb, kisebb és csendesebb.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 11:16:23 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Nem a táp hangos, hanem a töltő, valamit félreolvastál.
Eddig nekem semmi problémám nem akadt a táppal.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 13:23:53 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Az enyém hangos :(

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 15:07:09 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Mind a kettő hangos, s a táp olyan zavart kerít maga körül, hogy a rádiós egerem megkergült. Kijebb vittem...

A számítógép tápot már sokan bepróbáták, de nem stabil az áram leadása. Volt aki nekiment, de passzolta....

Ha egy jó tápot akarsz, akkor mélyen zsebbe kell nyúlni vagy a szállításért, vagy a gép áráért.

Én is néztem azt a pofás tápot, amit használtok, de mivel van egy 540W-os HK-som, ezért nem megyek rá már semmire. Kamrában töltök. Működik, hangos. A zavar már nem érdekel, de ár érték arányban nagyon jó.

S mind a kettő hangos, de nem folyamatosan, csak időnként kapcsol be.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 15:39:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.10.27 18:50:52
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Pápa
Hú kell ám számolni!

Hangos "hadd zörögjön"! :)
nekem:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
kettő ijen aksi van amit jó lenne ha egy másfél óra alatt feltöltene szerintem!?
dtr.:az a számolás hogy jött ki a 16,8mért nem 14.8 az 5 rendben a kettő? a tájékoztató adatok körülbelül 80% -át tudják csak?
A tápok 12-17v között írják ezt állítgatni kell vagy a töltő jaját maga állítja?
Szega1.: "nem terheltem nagy árramal az akut" ezt hogy érted? (fölösleges nagyobb telj táp töltő mert úgy se "adsz neki")
ha aksi vásárlásra kerül a sor 1*4 vagy2*2 cellás? töltés szempontából hogyan befojásolja?
Köszi a válaszokat várom továbbra is.
T

_________________
Losi 8ight eu 2.0
Krypton 2000KV Flux Blur Esc
Futuba 3PL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 17:03:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Ahány ház, annyi szokás...

én úgy gondoltam, hogy a 2x2 az igazi, s ehhez 2x10A-es töltőt vettem, meg egy nagy tápot.
Sokan az 1x4-re esküsznek, s nekik is van pár dologban igazuk. Olcsóbb, illetve amiért én néztem, hogy azokból van sok olyan, amibe a csatlakozó kábel be van forrasztva, s nem csak 2db 4mm-es aljzat van.
Én a töltés miatt tettem így. De jól jártam, hisz az SCT-mbe pedig most rengeteg játszós akkum van :-)

Egy jól feltöltött cella feszültsége terhelés nélkül - mikor rámérsz egy műszerrel - 4.2V. 4x4,2V=16,8V. Ennél kevesebb töltő feszültséged nem lehet, mert akkor nem tudja feltölteni az akkudat.

Ezt az akkut nyugodtan lehet 20A-al tölteni, hisz 8C-s, azaz 8x5=40A.
Ha négy cellás akkukat akarsz, akkor a 20A-s a jó, de helyedben ezt venném, én is ezzel szemezek:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

EU raktárból jön, s egy héten belül itt van. Arról nem is beszélve, hogy 10$ a szállítás jó pár kilóig. Egy gond van, hogy az eu raktárban nincs most táp.

Soha nem akartam fölöslegesen teljes hangerővel tölteni az akkuimat. Így nem melegszenek töltés közben, nem terhelődnek annyira.

Bár matematikailag neked a 35C-s akku is elegendő, hisz folyamatosban le tud adni 175A-t, s pillanatra 350A-t, azért ez elmélet. Ha már egy 65-100C-s akkuval mész, nem elképzelhetetlen, hogy jobban fog menni a cucc. SCT-nél brutális a különbség. Ilyet viszont 2x 2cellás kemény tokozással olcsóbban, s könnyebben megúszol!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 18:16:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Pont most olvastam a Driver magazinban egy "beszélgetést" egy mérnökkel, ki szerint a 1,5C töltés az ideális, s a 2C feletti töltés drasztikusan csökkenti az akku élettartamát....

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.16 22:27:57 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
ptamas84 írta:
Hú kell ám számolni!

Hangos "hadd zörögjön"! :)
nekem:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
kettő ijen aksi van amit jó lenne ha egy másfél óra alatt feltöltene szerintem!?
dtr.:az a számolás hogy jött ki a 16,8mért nem 14.8 az 5 rendben a kettő? a tájékoztató adatok körülbelül 80% -át tudják csak?
A tápok 12-17v között írják ezt állítgatni kell vagy a töltő jaját maga állítja?
Szega1.: "nem terheltem nagy árramal az akut" ezt hogy érted? (fölösleges nagyobb telj táp töltő mert úgy se "adsz neki")
ha aksi vásárlásra kerül a sor 1*4 vagy2*2 cellás? töltés szempontából hogyan befojásolja?
Köszi a válaszokat várom továbbra is.
T


Azért 16,8 volt, mert a 4 cellás akksinak annyi a max feszültsége. (4x4,2 volt)

A két darab négy cellás akksidat nem tudod egy időben tölteni (egyszerre) a 380 wattos Turnigy töltővel, mert az max 6 cellát tölt.

Viszont egy darab négy cellás 5000-est, balancirozással együtt, 10-12A töltéssel (2C töltés, tehát a kapacitás kétszerese) simán feltölt teljesen 30-35 perc alatt akár teljesen lemerült állapotról is. Tehát 1,5 óra alatt két ilyet nagy biztonsággal fel tudsz tölteni, de egyszerre csak egyet, tehát egyiket a másik után.

A tápot nem kell állítgatni, 17 voltot ad le mondjuk, de ahogy terheled persze valamennyit esik a feszültség. (keveset)

Szegával abban nem értek egyet, hogy általánosítunk hogy 2C-nél több az ilyen meg olyan.
Ez melyik akksira vonatkozik? A Turnigy márkán belül is van több külömböző széria, egyik ezt tudja, másik azt.
Az biztos, hogy amire rá van írva hogy 5C töltést tud (5000mah-nál 25 amper töltést jelent), azt én max 3C-vel töltöm.

Cellaszámban (hobbyking és turnigy esetében) az igaz, hogy gyengébb négycellást tudsz venni autós keménytokos akksit, mint amilyet 2*2 cellából össze tudsz állítani. Amúgy én ha most vennék akksit az autómba, biztos nem szarakodnék a 2*2s pakkokkal, semmi bajom nincs a Turnigy 5000-es négy cellás 20C-s hardcase akksival, igaz nem is versenyzek.
10 amperral töltőm őket, 15 perc futásidőt tud az 1:8-as buggy-ban, és a frankó 2*2s hez képes fillérekért van.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 08:54:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.10.27 18:50:52
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Pápa
sziasztok!
igen azt én is olvastam hogy az aksiknak max 4,2-és min. 3.7v a feszültség tartományuk.igy rendben (csak az tévesztett meg hogy az adatlapján 14.8 volt írva de ez a 3.7 4szerese)
A C értékekről
itt az adatlapja:

Spec.
Capacity: 5000mAh
Voltage: 4S1P / 4S Cell / 14.8V
Discharge: 35C Constant / 70C Burst
Weight: 531g (including wire, plug & case)
Dimensions: 154x50x33mm
Balance Plug: JST-XH
Discharge Plug: 4mm Bullet-connector

a C töktésről ( 8at ir az adatlap de akkorát nem tud a belinkelt töltő max4et)
az hogy a kisütési C érték mi között mozog mért fontos nekünk? jobban leadja a teljesítményt? mert aku árban is különbség van köztük ahogy figyelem.
Szega1.: a belinkelt töltőt én isnéztem mér csak nagynak tartottam de jók a paraméterei.
T:

_________________
Losi 8ight eu 2.0
Krypton 2000KV Flux Blur Esc
Futuba 3PL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 17:12:49 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
A C érték ma már sajnos inkább marketing eszköz; általában akkorát írnak oda, amekkorát nem szégyellnek. Eredetileg azt mutatja, hogy mekkora tartós illetve rövid ideig tartó áramleadásra képes károsodás nélkül.

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 18:59:08 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Nem, ez egy importált vélemény, azaz a 2C feletti töltés már csökkenti az akku élettartamát. Drive magazinban volt, de alapvetően ezt igyexik alátámasztani az is, hogy a szuper pro-nak titulált töltők mostanában 5-10-15A-es maximum. Vagyis amibe én ütköztem bele... (LRP, Dynamit...)

De lehet hogy hülyeség, a biztos az, hogy 2x20A-ost nem tudtam volna táppal meghajtani, így 2x10A-es töltőm van, s az akkuk már lassan vagy 3.-éve húzzák. Egy ment tönkre, mert bedugva felejtettem a kocsiban, s az nullára merítette....

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 19:14:36 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Amúgy Reechee mire mondtad?
Én csak azt írtam, hogy az 5C, vagy 8C-s akkukat sem érdemes 2C felett tölteni. Az nem baj, ha egy akku 8C-vel tölthető, azzal nincs bajom. Igaz azzal sem, ha valaki 5C-vel tölt :-)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 19:20:39 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Danival teljességgel egyetértek a C értékkel kapcsolatban. Egyik internetes magazinban csináltak tesztet, hogy adott akkuk mennyi áramot tudnak leadni, s bár a Turnigy nano akkuk jól hozták a számaikat, de a C érték csak egy iránymutatás. Én csak abban vagyok biztos, hogy a 65-100C-s akkum elegendő áramot ad a 120A-es szabályzómnak, még ha hírtelen felkap egy kis áramot. Elvileg ezt a 30-70C is tudja, de nem. Látványos a különbség! Kétlem, hogy ez az akku le tud adni két 4mm-es csatin folyamatosan 429A-t (6600mAh, 65-100C).

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 19:50:21 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
A felkap egy kis áramot résznél röhejbe fulladt a hozzászólásod Szega!

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen akkumlátor töltő?
HozzászólásElküldve: 2013.11.17 22:07:10 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Most tényleg nem értelek, s néhol a kötekedés halk szellőit érzem hogy megsuhint.

Akkor pontosítok. Elvileg maximum 760A-t tud felvenni a szabályzóm hirtelen, rövid időre. Mérni még nem tudtam, nem igazából van ilyen műszerem.
A motorom talán 600-800W-os, azaz kb 100A-t vesz fel, főképp gyorsításkor. Teljes fordulaton nem, hisz akkor a maximális fordulaton már majdnem megfordul a helyzet.
Tehát röviden csak annyi, hogy azt a gyorításkor, folyamatosan (másodpercekig) leadott nagy (100-120A) áramot egy 5800-as, 35C-s akkunak gond nélkül le kell adnia. De mégis jobb egy 65C-s akkuval a teljesítmény.

Tehát pontosítva előző mondataim, mikkel bizonyítom egyetértésemet Dani-val.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség