Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 15:32:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006.06.12 08:25:02 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Azért nyitottam a topikot, mert eddig ahogy tudtam menekültem a GP-től mint márkától, igazából nemtudom miért de ránézésre nem győzött meg a minőségéről.

De jelenleg úgy látom hogy egyedül az Ő termékeik között van az amire szükségem van, mégpedig a V1000.

http://www.addel.hu/template/temp1/deta ... ctid=93560

V-1000 akkutöltő:

2 vagy 4 db NiMh ill. NiCd
AA és AAA méretű akku egyidejű töltésére.

Hozzávetőleges töltésidők az akkuk állapotától függően:

AA 1300mAh 2:20 perc
AA 2000mAh 3:30 perc
AA 2500mAh 4:30 perc
(ebből számolva a 2700-as amivel adják kb 5 óra lehet)

Töltőáram

AAA méretnél: 350mA
AA méretnél: 700mA

Feszültségkorlátos
A töltés végén leáll csepptöltésre

Autós és hálózati töltővel

Processzorvezérelt gyorstöltő

4 db 2700mAh GP akkuval


Ár: 6.200 Ft + Áfa (Br. 7.440 Ft)


Mivel ebből a pakkból szeretnék _3_! darabot venni, nem mindegy hogy milyen a minősége...

Ha jól tévedek elméletileg a 2700mah-os elemeket 5 óra alatt tölti fel, ami nem rossz, pláne hogy működik a kocsiban a szivarról is :o

Építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.12 08:41:31 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
szia reechee!

idáig rosszul tetted, hogy menekültél a GP-től, ugyanis ők az egyik legjobb gyártó ezen a téren. én több éve hazsnálok GP cuccokat, töltőt elemeket. van olyan ami emgvan több mint 3 éve és semmit nem vesztett a kapacitásából.
http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=7254
én ezt a töltőt ajánlom, én ezzel töltöm 3 éve a 2100as akksijaim és nagyon emg vagyok vele légedve. kb 50 perc alatt feltölti őket.
most vettem pár hónapja 12db 2700as akksit ezket kcisivel több mkint 1 óra tölti fel.
sztem ez nagyon jó töltő, ezt ajánlotta a GP termékmenedzser barátom is.
illetve már emgjelent az utód
http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=1675
de ez már nagyon drága és nem akksi kímélő
szóval én nem menekülnék a GP-től. nem, véletlen, hogy elektormos modellezésben az "ász" akksik a GP-k. szinte minden világversenyen GP-kel mennek a nagyok.

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.12 08:51:25 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Ezek drágábbak, és gyengébb az elem amit adnak hozzájuk, valamint nemlátom az autós kompatibilitást. Kell valami alakítókütyü hogy kocsiban is menjen?

Nekem egyébként az öt óra belefér... Az még talán "kímélő" is.

Tehát szerinted jó.
Köszi


oceanearth írta:
szia reechee!

idáig rosszul tetted, hogy menekültél a GP-től, ugyanis ők az egyik legjobb gyártó ezen a téren. én több éve hazsnálok GP cuccokat, töltőt elemeket. van olyan ami emgvan több mint 3 éve és semmit nem vesztett a kapacitásából.
http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=7254
én ezt a töltőt ajánlom, én ezzel töltöm 3 éve a 2100as akksijaim és nagyon emg vagyok vele légedve. kb 50 perc alatt feltölti őket.
most vettem pár hónapja 12db 2700as akksit ezket kcisivel több mkint 1 óra tölti fel.
sztem ez nagyon jó töltő, ezt ajánlotta a GP termékmenedzser barátom is.
illetve már emgjelent az utód
http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=1675
de ez már nagyon drága és nem akksi kímélő
szóval én nem menekülnék a GP-től. nem, véletlen, hogy elektormos modellezésben az "ász" akksik a GP-k. szinte minden világversenyen GP-kel mennek a nagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.12 09:00:21 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
reechee írta:
Ezek drágábbak, és gyengébb az elem amit adnak hozzájuk, valamint nemlátom az autós kompatibilitást. Kell valami alakítókütyü hogy kocsiban is menjen?

Nekem egyébként az öt óra belefér... Az még talán "kímélő" is.

Tehát szerinted jó.
Köszi


oceanearth írta:
szia reechee!

idáig rosszul tetted, hogy menekültél a GP-től, ugyanis ők az egyik legjobb gyártó ezen a téren. én több éve hazsnálok GP cuccokat, töltőt elemeket. van olyan ami emgvan több mint 3 éve és semmit nem vesztett a kapacitásából.
http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=7254
én ezt a töltőt ajánlom, én ezzel töltöm 3 éve a 2100as akksijaim és nagyon emg vagyok vele légedve. kb 50 perc alatt feltölti őket.
most vettem pár hónapja 12db 2700as akksit ezket kcisivel több mkint 1 óra tölti fel.
sztem ez nagyon jó töltő, ezt ajánlotta a GP termékmenedzser barátom is.
illetve már emgjelent az utód
http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=1675
de ez már nagyon drága és nem akksi kímélő
szóval én nem menekülnék a GP-től. nem, véletlen, hogy elektormos modellezésben az "ász" akksik a GP-k. szinte minden világversenyen GP-kel mennek a nagyok.


van ott vagy 1000 féle opció. van autós adapterrel vagy anélkül 2500as akksival és anélkül.
nekem anno 3 éve autós adapterrel, 2100as aksikkal adták.
a fényképezőmbe használom az akkukat, 3 év alatt talán ha 5-10 képpel gyorsabban merülnek le, szóval elég jók.
a 2700asra sincsen semmi panasz, nagyon sokáig megy velük a táv, meg a vevő és a szervók

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.12 10:37:23 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Nem értem, hogy egy modellező miért gondolkodik ilyen töltőben.
Nem lebszélés, és nem rábeszélés, de gondolkodjunk. Ha veszel pl egy Intelli V2-est, azzal SIMÁN tudsz tölteni 1-26 cellát, állíthatod a töltés áramerősségét (tudsz pl formázni, normál, vagy gyors tölteni, stb). Egy ilyen töltő használtan bőven 20ezer alatt van, ami igen csak versenyképes egy olyan akksitöltővel, ami 1-4 celláig tölt FIX árammal. Hosszú távon pedig ez nem lehet előny, mivel ugye illik 20-30 töltés után formázni az akksikat. Ezzel a GP-s töltővel viszont nem tudod.
De dönts te. Baromságnak tartanám ~15ezerért egy ilyen töltőt venni. A személyes véleményem legalább is

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.12 11:00:49 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Még nem modellező fejjel gondolkodom mert még nem vagyok modellező :oops:

Preferálnám a komolyabb megoldást mert meg tudom fizetni, csak gyík vagyok még, nem értem hogy egy töltőre hogyan tudom rákötni az akkupackot, milyen kábel kell hozzá, milyen kakaóval töltsem.

Ez az egy érv ami az egyszerűbb megoldás mellett szól.

Azt hogy a szervó 0,16 vagy 0,20 alatt reagál nemhiszem hogy érezni fogom még jó ideig, nincs összehasonlítási alapom, sajnos.

Elolvastam a legújjabb RC-Games magazinban az akksis részt, de pont erre nem tér ki, mit hogyan kell kötni (sorba vagy nem), mennyi ideig... :shock:

Ramses írta:
Nem értem, hogy egy modellező miért gondolkodik ilyen töltőben.
Nem lebszélés, és nem rábeszélés, de gondolkodjunk. Ha veszel pl egy Intelli V2-est, azzal SIMÁN tudsz tölteni 1-26 cellát, állíthatod a töltés áramerősségét (tudsz pl formázni, normál, vagy gyors tölteni, stb). Egy ilyen töltő használtan bőven 20ezer alatt van, ami igen csak versenyképes egy olyan akksitöltővel, ami 1-4 celláig tölt FIX árammal. Hosszú távon pedig ez nem lehet előny, mivel ugye illik 20-30 töltés után formázni az akksikat. Ezzel a GP-s töltővel viszont nem tudod.
De dönts te. Baromságnak tartanám ~15ezerért egy ilyen töltőt venni. A személyes véleményem legalább is

:Ramses Ramses :Ramses


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.13 06:39:21 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
reechee írta:
Még nem modellező fejjel gondolkodom mert még nem vagyok modellező :oops:

Preferálnám a komolyabb megoldást mert meg tudom fizetni, csak gyík vagyok még, nem értem hogy egy töltőre hogyan tudom rákötni az akkupackot, milyen kábel kell hozzá, milyen kakaóval töltsem.

Ez az egy érv ami az egyszerűbb megoldás mellett szól.

Azt hogy a szervó 0,16 vagy 0,20 alatt reagál nemhiszem hogy érezni fogom még jó ideig, nincs összehasonlítási alapom, sajnos.

Elolvastam a legújjabb RC-Games magazinban az akksis részt, de pont erre nem tér ki, mit hogyan kell kötni (sorba vagy nem), mennyi ideig... :shock:

Ramses írta:
Nem értem, hogy egy modellező miért gondolkodik ilyen töltőben.
Nem lebszélés, és nem rábeszélés, de gondolkodjunk. Ha veszel pl egy Intelli V2-est, azzal SIMÁN tudsz tölteni 1-26 cellát, állíthatod a töltés áramerősségét (tudsz pl formázni, normál, vagy gyors tölteni, stb). Egy ilyen töltő használtan bőven 20ezer alatt van, ami igen csak versenyképes egy olyan akksitöltővel, ami 1-4 celláig tölt FIX árammal. Hosszú távon pedig ez nem lehet előny, mivel ugye illik 20-30 töltés után formázni az akksikat. Ezzel a GP-s töltővel viszont nem tudod.
De dönts te. Baromságnak tartanám ~15ezerért egy ilyen töltőt venni. A személyes véleményem legalább is

:Ramses Ramses :Ramses
akkupakkhoz mindig sorba szokás kötni.ha vevő pakknak szeretnéd 5 darabot érdemes összetoldani ha elfér.két vége szabadon fog maradni.az egyik a - a másik a + .nem nagy dolog csak gondold végig.

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.13 06:45:47 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
kicsit félre olvastam :oops:
szóval töltőre mindig párhuzamosan kell kötni.piros -feket vége szokott lenni így könnyű megnézni ki kivel van.kábelt kapsz a töltőhöz a modellboltokban.ha megkéred őket mert nincs olyan amilyen kell biztos csinálnak neked.tölteni igazándiból úgy egészséges ,hogy az akkupack kapacitásának(mondjuk 1200 mah) tizedével töltöd(120 ma) ezt álltalában lehet állítani a töltőkön.ha nagyobb árammal töltöd akkor gyorsabban töltődik viszont kevesebb villanyt fog tárolni.természetesen minden akkunál megvan a maximális töltőáram is.szerintem egy 1200mah-s packot max 1 ameperrel illik tölteni.ettől már melegszik tisztességesen.ha túlzásba viszed simán fel lehet robbantani a pakkot.

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.13 17:44:10 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
nagyg írta:
kicsit félre olvastam :oops:
szóval töltőre mindig párhuzamosan kell kötni.piros -feket vége szokott lenni így könnyű megnézni ki kivel van.kábelt kapsz a töltőhöz a modellboltokban.ha megkéred őket mert nincs olyan amilyen kell biztos csinálnak neked.tölteni igazándiból úgy egészséges ,hogy az akkupack kapacitásának(mondjuk 1200 mah) tizedével töltöd(120 ma) ezt álltalában lehet állítani a töltőkön.ha nagyobb árammal töltöd akkor gyorsabban töltődik viszont kevesebb villanyt fog tárolni.természetesen minden akkunál megvan a maximális töltőáram is.szerintem egy 1200mah-s packot max 1 ameperrel illik tölteni.ettől már melegszik tisztességesen.ha túlzásba viszed simán fel lehet robbantani a pakkot.


látszik, hogy robbanósozol.
valahogy nekem még egy akukapakkom se robbant még föl télen, amikor 5-6A-el töltöttem. a 3000es akksikba emg lazán belemegy 3500mah 5mVos delta peakkel.
ha 1C-vel töltessz az akkuk csak ellustulnak, mi amikor elektrózunk 4A alatt nem tölünk pakkot. fölrobbani ni-mh és ni-cd nem robban még ha 8-10el töltik akkor sem. csak károsodik, de fölrobbani nem fog. anno még a sanyo 2400as ni-cd cellákat is töltötték rendesen azok is bírták, ma meg már a 4300as GP-k hihetetlen mit elbírnak.
az 1/10C-s töltés emg csak formázásnál kell, egyébként tök fölöslegese, nyugidtan lehet 1-1,5C-vel tölteni.

ha a robbanásnál tartunk, akkor azért említsük emg, hogy a robbanás veszélyes akku a LIPo, az viszint durván az, főleg ha kap egy ütést, akkor töltésnél felpúposodik és forró sav ömlik szerte-szét. sokan töltik őket cserép alatt, ill. régi pénzkazettákba.

egyébként vevőpakkot egm ilyen nem auót emghajátsára szánt pakkokat 1C-vel érdemes tölteni és alacsony delta peak értékkel a töltőt olyan 45fok lekapcsolási hőmérsékletre, és soha nem lesz probléma. elviegl ki kéne sütni őket minden menet után, de mivel pakkok ezért nem tudod kiegyenlíteni, szóval szinte fölösleges, esetleg meg lehet formázni néha, de sztem az sem nagyon muszáj

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.13 22:55:26 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.13 18:06:05
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Budapext XII.ker.
oceanearth írta:
látszik, hogy robbanósozol.

Hogy stílusos legyek: látszik, hogy elektromosozol. :-D
Ne keverjük az elektromos autók hajtására szolgáló nagy kapacitású SubC cellákat a vevők, szervók táplálására szolgáló, általában 2/3AA, max. AA méretű cellákkal. A SubC cellák valóban tolhatóak 4-8 A-el is akár (kapacitástól függően), sőt a push-olt cellák csak ilyen nagy árammal tölthetőek, különben elveszti a "pusholáskor" kapott plusz erőt. AA-s cellát már 1C-vel sem ajánlott tölteni, mert hamar elveszti a kapacitása egy részét (egyszerűen túlmelegszik a töltés végén, amikor pedig már melegszik, akkor már nem töltődik, hiszen a befolyó áram nem kémiai reakciót hoz létre, hanem hőt, az pedig károsítja az aksit). A SubC cellák valóban nem tudnak robbanni, max kifújnak a pozitív saroknál, az AA cellák viszont tudnak púposodni rendesen (bár robbanni még azt se láttam, de ott el tudom képzelni).

_________________
Üdv:

P.

Hirobo Sceadu Evo 50
Graupner Micro Star 400
Hype Zircon Racing Buggy 40.xxx MHz :)
XRay M18 - Mamba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.14 07:19:24 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
P306 írta:
oceanearth írta:
látszik, hogy robbanósozol.

Hogy stílusos legyek: látszik, hogy elektromosozol. :-D
Ne keverjük az elektromos autók hajtására szolgáló nagy kapacitású SubC cellákat a vevők, szervók táplálására szolgáló, általában 2/3AA, max. AA méretű cellákkal. A SubC cellák valóban tolhatóak 4-8 A-el is akár (kapacitástól függően), sőt a push-olt cellák csak ilyen nagy árammal tölthetőek, különben elveszti a "pusholáskor" kapott plusz erőt. AA-s cellát már 1C-vel sem ajánlott tölteni, mert hamar elveszti a kapacitása egy részét (egyszerűen túlmelegszik a töltés végén, amikor pedig már melegszik, akkor már nem töltődik, hiszen a befolyó áram nem kémiai reakciót hoz létre, hanem hőt, az pedig károsítja az aksit). A SubC cellák valóban nem tudnak robbanni, max kifújnak a pozitív saroknál, az AA cellák viszont tudnak púposodni rendesen (bár robbanni még azt se láttam, de ott el tudom képzelni).


én a 2/3os és az AA cellákat is 1C-vel töltöm évek óta. illetve 2/3osat csak pár hónapja. semmi gond nincs velük.
a 3 éves AA akuim, a kapacitásuk kb. 2-3%-át vesztették el.

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: formázás
HozzászólásElküldve: 2006.06.14 07:28:01 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
nekem erről a formázásról beszéljetek :oops:

kamerámhoz használt elemeket mindíg csak lemerítettem majd töltöttem, nem volt szükségem soha ilyesmire, mit takar ez, normál töltővel hogyan kivitelezhető?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség