Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.02 13:30:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: SKSH (Se kép se hang)
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 00:25:06 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
Sziasztok!
Nem igazán találtam helyét ennek a témának, de talán itt megfér.
Szóval a következő tüneteket produkálja a kocsim:
Táv és vevő akku koppra feltöltve, bekapcs, a szervók elkezdenek szokásu szerint "visítani", de bármit mozditok a távon, semmi. Ha elkezdem a táv antennáját közelíteni a vevőantennához, akkor a szervók megbolondulnak és összevissza elkezdenek rángatózni.
Táv: Futaba 2PL, vevő az ehhez gyárilag tartozó vevő, Hex Tronik HX12K szervók, és van egy fail safe is beépítve.

Tudom hogy így nehéz a konkrét hibát megmondani, de találkozott már valaki ilyennel, vagy van valakinek ötlete hogy hol kezdjem a hibakeresést? Sajnos tartalék cserealkatrészem nincs az egyik fent emlitett dolgból se, ezért kicsit költséges lenne mindent egyesével kicserélni.

Még valami mikor utoljára használtam akkor minden rendben volt. Azóta csak annyi történt hogy kicseréltem a táv-ban az akkukat, és kiszedtem, majd visszaraktam bele a kristályt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 00:38:14 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
szia
elsőnek próbáld meg kikötni a failsafe-et, és nézd meg így is produkálja e a hibát
mellette megnézheted a kristályok passzosan helyezkednek e el a helyükön

a többit, majd szerintem nappal a tapasztaltabbak megmondják
;)

Üdv

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 00:44:19 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
Én a fail safe-t kizárnám a hibalehetőségek közül, mert a kormány szervó se reagál ill. rángatózik amihez nincs köze a fail safe-nek. De bármi lehet. Holnap szétszedem az egész elektrinikát, aztán talán én is okosabb leszek. Valahol én is a kristályokra tudok gondolni, mert teljesen olyan mintha a táv és a vevő között megszakadt volna a kapcsolat. (Odáig még eljutottam hogy megmozgattam a helyén a távban a kristályt de semmi eredmény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 08:04:18 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Sytex írta:
Én a fail safe-t kizárnám a hibalehetőségek közül, mert a kormány szervó se reagál ill. rángatózik amihez nincs köze a fail safe-nek. De bármi lehet. Holnap szétszedem az egész elektrinikát, aztán talán én is okosabb leszek. Valahol én is a kristályokra tudok gondolni, mert teljesen olyan mintha a táv és a vevő között megszakadt volna a kapcsolat. (Odáig még eljutottam hogy megmozgattam a helyén a távban a kristályt de semmi eredmény.


Szia

Jol raktad vissza a kristélyokat Van TX meg RX egyik a vavő másik az adó kristály.

üdv.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 10:10:33 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
Csak a táv-ból szedtem ki a kristályt ugyhogy felcserélni nem tudtam, és nem is forditva raktam vissza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 11:36:14 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
Hát meg vagyok lőve, leszedtem a ráió box fedelét. Ami láttam: a fail-safe pirosan világít, tehát nem észlel rádió jelet, ha egymás mellé rakom a két antennát (vevő-adó) akkor váltogat piros és zöld között (és továbbra is remegnek a szervók). Ismerősnek van pont ugyanilyen kocsija, ugyanilyen táv-al, vevővel, majd rá kell vennem hogy hozza át és próbálkozzunk cserélgetni dolgokat hogy rájöjjünk mi a baja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 13:53:21 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.08 14:54:01
Hozzászólások: 102
Szia! Nem lehet hogy valamelyik szervó a rossz!? Mert az egyik modellező kollégámnak is pont ez volt a problémája csak neki elektromossal és neki a szabályzó villogott pirosan, lehet hogy ezt a fail safe is érzékeli és azért piros!
Próbáld meg valamelyik szervót kikőtni és úgy próbálkozz! Ha nem jó dugd vissza a szervót és a másikat húzd ki! ;)
Csak tipp!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 13:57:34 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
HB írta:
Szia! Nem lehet hogy valamelyik szervó a rossz!? Mert az egyik modellező kollégámnak is pont ez volt a problémája csak neki elektromossal és neki a szabályzó villogott pirosan, lehet hogy ezt a fail safe is érzékeli és azért piros!
Próbáld meg valamelyik szervót kikőtni és úgy próbálkozz! Ha nem jó dugd vissza a szervót és a másikat húzd ki! ;)
Csak tipp!!!!


Kipróbáltam, nem segített :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.24 14:23:43 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
A távot és a vevőt soha ne rakd így közvetlenül egymás mellé. Ilyenkor szinte minden vevő "megbolondul". Teljesen jól kell működnie 1m-ről próbálgatva is, hiszen másképp nem hívnák távirányítónak.
A probléma behatárolását komplett kristálycserével (adó + vevő) kezd el.
Sytex javaslatát szerintem is fogadd meg és szedd ki a failsafe-et, ez is egy hibalehetőség amit ki kell zárni.
Ha nem hoz eredményt akkor ahogy írtad haver távja + te vevőd stb.
Arra figyelj, hogy a te kristályaiddal, vevőddel, távoddal, szervóiddal csak akkor próbálkozzatok tovább ha egyértelműen kiderült, hogy jók.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség