Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 13:16:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Futaba Attack ER
HozzászólásElküldve: 2009.02.05 11:41:28 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24 18:31:52
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hello erről a távirányítóról szeretnék adatokat megtudni főként a hatótávát. Ilyenem van és nem tudom meddig merjek vele elmenni.

Előre is köszi!

Üdv: Memphis

_________________
I love flying in the air with the Balck Pearl!

Savage SS 4.6
Acoms Technisport Hayabusa 2.4 GHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Futaba Attack ER
HozzászólásElküldve: 2009.02.05 16:51:22 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Memphis írta:
Hello erről a távirányítóról szeretnék adatokat megtudni főként a hatótávát. Ilyenem van és nem tudom meddig merjek vele elmenni.

Előre is köszi!

Üdv: Memphis


Elvileg a távolság nem a típus függvénye, hanem az adott technikáé. A legalapabb távval is olyan messzire el tudsz menni normál köülmények között, hogy már alig látod az autót. Persze egy 2,4 GHz-essel biztos még messzebbre mehetsz, de fölösleges, mert semmit nem fogsz látni az irányításból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.05 17:09:35 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24 18:31:52
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Csak azért kérdezem mert ez a távirányító AM 40MHz-es és tudtommal messze áll az FM megbízhatóságától az AM. Azért is kérdezem mert be szeretném építeni az antennát a ksztnin belülre és nem tudom hogy merjem-e vagy drasztikusan megváltozna-e az autó hátótáva mert akkor inkább kinnthagyom csakhát optikailag szebb ha nincs az antenna kinnt a kasztnin kívül. Thief azt írja a "Versenyzés savage-el II."-ben hogy AM-es rádiónál nem ajánlja a beépítést. Szóval most mit tegyek? Beépítsem vagy sem?

Előre is köszi!

Üdv:Memphis

_________________
I love flying in the air with the Balck Pearl!

Savage SS 4.6
Acoms Technisport Hayabusa 2.4 GHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.05 17:26:06 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.12 16:20:40
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: dunakeszi
Memphis írta:
Csak azért kérdezem mert ez a távirányító AM 40MHz-es és tudtommal messze áll az FM megbízhatóságától az AM. Azért is kérdezem mert be szeretném építeni az antennát a ksztnin belülre és nem tudom hogy merjem-e vagy drasztikusan megváltozna-e az autó hátótáva mert akkor inkább kinnthagyom csakhát optikailag szebb ha nincs az antenna kinnt a kasztnin kívül. Thief azt írja a "Versenyzés savage-el II."-ben hogy AM-es rádiónál nem ajánlja a beépítést. Szóval most mit tegyek? Beépítsem vagy sem?

Előre is köszi!

Üdv:Memphis


egyszerű. antenna be, kaszni rá, bakra fel, motor lehúz, havert melléállít, és elindulsz. majd amikor már nem reagál a szervó, spanod utánad ordít, hogy gyere vissza. megnézed a távolságot, hogy jó-e, és döntesz...
ÜDw:iwan

_________________
annyi eselyetek van mint bolcsesznek a command promptnal ...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.06 17:49:22 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24 18:31:52
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hello a helyzet az hogy a hatótáv 10m úgy hogy bennt van az antenna ha kinnt akkor sincs 50m-nél több és rohadtul interferál mióta megvettem de azt mondták ez AM-es rádiónál normális akkor most mi van? Kinn voltam vele szenvedtem az autóval mert mindig kiment a hatósugárból ha nincs a fail-safe- ki tudja hol lenne most az autó:S:S
Mit tegyek?

Előre is köszi!

Üdv: Memphis

_________________
I love flying in the air with the Balck Pearl!

Savage SS 4.6
Acoms Technisport Hayabusa 2.4 GHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.06 18:57:27 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.06.19 18:32:16
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Kecskemét
Helló, nekem is pont ilyen rádióm van, semmi bajom vele.
A hatótávja azt hiszem 500 méter, de ezt valahol írja is a könyve amit kaptál hozzá.
Nem szerencsés beépíteni az antennát, minél közelebb van valami fém dologhoz, (pl. a motorhoz) annál jobban zizegnek a szervók a tapasztalataim szerint, de ugyanez a jelenség az FM rádióknál is megfigyelhető.
Próbáld csak ki, amikor ráteszed az izzítót a motorra, vagy a csavarhúzót végighúzod a hengerfejen, elkezdenek rángatózni a szervók, tök mindegy hogy FM vagy AM rádiód van, a 2.4GHZ-ről nincs tapasztalatom.
Nekem egyedüli problémám a rádióval, hogy amikor bekapcsolom, a zöld led ami a bekapcsolt állapotot jelzi, szaggatva gyullad ki, 1-2 másodperc kell mire folyamatosan világít.
Újan vettem a rádiót, mióta megvan, ezt csinálja....de amúgy semmi gond vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.07 15:21:37 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24 18:31:52
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
A leírás szerint 100m a hatótáv de mentem már vele messzebbre is apám szőlőjébe ahol egy árva vezeték nincs ellenben itt a házunknál egy fúrótorony és még szembe is kábelt vezetnek szal ennyit az itthoni autózásról. Tervezem hogy veszek egy 2,4 GHz-es futaba rádiót de erről még majd kérdezek itt a fórumon olyanokat akik tapasztalták milyen frekvencizavaros helyen(FM és AM rádióokhoz képest), mert ott pl még antenna sincs a vevőn. Nekem folyamatosan rezegnek a szervóim amíg az FM-es nem.

Üdv: Memphis

_________________
I love flying in the air with the Balck Pearl!

Savage SS 4.6
Acoms Technisport Hayabusa 2.4 GHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség