Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 22:41:51

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 2,4Ghz-es rendszerek problémái
HozzászólásElküldve: 2011.05.09 23:38:41 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Sziasztok!

Elgondolkoztam egy problémán amivel a hétvégén szembesültem két modellező barátom kapcsán.

Jelenség.

Két új azonos gyártmányú jó képességű rádióról van szó.
A jelenség a következő: A rádió otthon tökéletesen müködik, viszont az 50 nevezős jászberényi RCOR futamon, rángatja a fali safe a gázféket, és a vevő állandóan újra indul.

Erre a jelenségre nekem a következő az elképzelésem.

A fent említett rádióból egyszerre több is volt a mezőnyben, illetve a versenyzők 90%-a 2,4Ghz-es rendszerrel ment.
Ebből az következik, hogy az éterben rengeteg adó jele volt jelen ami hatalmas adat zavart okoz.
Mit is jelent ez.
A 2,4Ghz-es rendszerek digitális adat kommunikáción alapszanak. Az adat tartalom: Adó azonosítószám amit megtanítottunk a vevőnek, aztán a 2 vagy 3 csatorna aktuális értéke. A vevő fogja az adást megvizsgálja az adó álltal küldött sorozat számot és össze hasonlítja a benne tároltal. Ha azonos akkor végre hajtja a csatornák állását.
Most gondoljunk bele, hogy van 30 adó, ők küldik a sorozatszámukat, a vevő ugye mindezt fogja, és elbíbelődik azzal, hogy ellenőrizze azt. Ez alatt nem dolgozza fel a saját adója csatorna jeleit. Ha ez egy bizonyos időből kifut akkor ki áll fail safe-re (adás kimaradás miatt).

Ha ez az elmélet megállja a helyét akkor számomra megkérdőjeleződik a rendszer biztonsága, és az ütközések miatti reakció ideje is.
Analóg, kristályos rendszernél, nincs adat komunikációs sebesség és egyéb ütközés, ha a használt kristály egyedi. Ebből arra a következtetésre jutok, hogy a reakció ideje is alacsony és fix.

Van e erre bárkinek tapasztalata, vagy infója.

???

A másik mostanában sokat tapasztalt jelenség a digitális szervók álltal képzet táp köre rá ülő zaj. Ez szervo rángást és vevő újra indulást okoz. Ezt egy puffer és szűrő kondenzátor beiktatással már többször sikerült orvosolni. Viszont azt nem értem, hogy ezt miért nem tartalmazza a vevő. Az alap elvárásunk egy rádióval a megbízhatóság.

???

Az az érzésem, hogy a rádiók szolgáltatásban messze túl teljesítik elvárásainkat, viszont megbízhatóságban alul maradnak

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.05.20 15:22:16 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.11.09 12:09:23
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Eger
Üdv
Nem igazán találtam jobb helyet a kérdésemenek, ezért gondoltam itt teszem föl. Ha netán nem itt kellett volna, előre is bocsi.
Röviden a lényeg.
Most készülő "robotom" irányításához 2.4GHz-es 8 csatis távot fogok használni. A közvetlenül a távra lesz + ban szerelve egy RF 2.4GHz-es audió adó:
http://www.hestore.hu/prod_10024792.html
a robotban a vevő része:
http://www.hestore.hu/prod_10024800.html
Ez fogja átjátszani az audio effekteket. Az lenne a kérdésem, hogy a két rendszer nem fogja-e egymást zavarni, mivel mind2 2.4GHz-en megy? Mivel igen drága ez az audio modul, nem igazán lenne jó ha megveszem, és mégis kiderül hogy a táv és ez a szett egymást esetleg zavarná.
Válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Traxxas E-Revo Brushless
Spektrum DX3S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.02.22 10:04:32 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.09.23 14:07:00
Hozzászólások: 171
Sziasztok

van nekem egy ilyen:
http://www.sylkamodell.hu/FlySky-HK-GT-2-2.4Ghz-2-csatornA-s-pisztoly-taviranyito-csak-ado.html
(még anno egy rtr része volt gyakorlatilag ugyan ez csak más színben)

a probléma az hogy rángatja a szervokat és nem is kanyarodik jól mintha ideg rángása lenne.. van vmi lehetőség amivel ezt meg lehet oldani ?
esetleg lehet hogy a vevő a rossz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.02.22 17:25:21 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2010.10.28 19:08:22
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Veresegyház
warlock írta:
Sziasztok

van nekem egy ilyen:
http://www.sylkamodell.hu/FlySky-HK-GT-2-2.4Ghz-2-csatornA-s-pisztoly-taviranyito-csak-ado.html
(még anno egy rtr része volt gyakorlatilag ugyan ez csak más színben)

a probléma az hogy rángatja a szervokat és nem is kanyarodik jól mintha ideg rángása lenne.. van vmi lehetőség amivel ezt meg lehet oldani ?
esetleg lehet hogy a vevő a rossz?
Szia,szerintem először próbálj rá egy másik szervót ,lehet ,hogy az hülyült meg.vagy valamelyik (vevő vagy adó)akku feszültsége alacsony.Ha ezek egyike sem akkor lehet ,hogy a maga a vevő vagy adó .De ha beviszed a Sylkamodellhez a komplett gépet ott pontosan megmondják mi a rossz benne.

_________________
GS XUT PRO RTR
HK 2.4 Ghz
www.godrcklub.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.02.22 22:16:01 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.09.23 14:07:00
Hozzászólások: 171
Probléma megoldódott! feltöltöttem az akku-kat és most jo bár érdekes hogy a táv nem jelezte ki hogy kevés lenne benne a feszültség..
(bocsánat a hsz-ek szaporításért)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.03.04 10:43:11 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2011.09.19 17:17:02
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok
Tegnap elég rossz élményben volt részem.Van egy baja 5b ss-em.Egy FLY SKY (HK-GT2) távirányitom van, de valami oknál fogva elkezdett rendetlenkedni full gáznál egyszer csak ki hagyott aztán öt percel késöbb full gázon be akadt :? Egy bukkano sikeresen felboritotta és úgy is maradt.Az adó rendeben van megnéztem a vevő ment tönkre .Lehet a sok rázkódástól?
Ötletek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség