Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 23:20:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Rádiózavar
HozzászólásElküldve: 2005.05.16 20:19:28 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.22 16:40:09
Hozzászólások: 748
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary, Earth
Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Jár a motor, és a táv is bekapcsolva. 40megán vagyok és nincs semmi zavar. Amikor hozzáérek egy csavarhuzoval a födúsító csavarral, egyszer csak megbolondul az elektronika és addig össze-vissza járnak a servok amig le nem veszem onnan a csavarhuzot.

Ez a jelenség idáig minden autommal elöfordult mindenféle távval.

Mitöl van ez :?: :?: :?:

_________________
...american way of drive...
...american way of life...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rádiózavar
HozzászólásElküldve: 2005.05.16 20:44:38 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Nekem ez akkor a amikor a hengerfejhez pöckölgetem az izzítót.
De nekem alig vehető észre a rángatózás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rádiózavar
HozzászólásElküldve: 2005.05.16 20:54:25 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.22 16:40:09
Hozzászólások: 748
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary, Earth
Kapuera írta:
Nekem ez akkor a amikor a hengerfejhez pöckölgetem az izzítót.
De nekem alig vehető észre a rángatózás.


A probléma ugyanabbol fakad, nade azt nem tudom hogy ez mitöl van?

A motor és a vevö, ill. szervok semmilyen modon nem érintkeznek. Nincsenk leföldelve. Az egész számomra teljesen paranormális. megorulok

_________________
...american way of drive...
...american way of life...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.05.16 21:40:15 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2004.10.23 22:50:14
Hozzászólások: 116
Valószínüleg fel vagy töltődve elektrosztatikusan, próbáld ki azt hogy otthon, mielőtt hozzányúlsz a mocihoz, (bekapcsolt vevő, nem járó moci) megmarkolod a vízcsapot és utána nyulsz a motorhoz.. Vagy esetleg egyik kezeddel markolod a vizcsapot, másikkal piszkálod a motrot.. :lol:

_________________
Home-Road R/C Team


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.05.17 05:35:18 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
vagy esetleg egy kezet a konennektorba masikat meg a hengerfejhez..nem? :lol:

amugy ez nálam is rendszeres jelenség,de csak épp hogy egy kicsit megrezzennek a szervók....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rádiózavar
HozzászólásElküldve: 2009.01.24 20:41:05 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.07.30 16:52:33
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Bolyai János Általános Iskola
Kapuera írta:
Nekem ez akkor a amikor a hengerfejhez pöckölgetem az izzítót.
De nekem alig vehető észre a rángatózás.



Hali!


Ez a helyzet szerintem minden kocsinál van. Én is: rárakom az izzítót a motorra, ozt össze-vissza rángatózik a két szervó.

Üdv.: kutti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.24 21:20:50 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.29 16:34:09
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Csak 4 évet késtél a valásszal! :-D

Üdv: Tamás :-D

_________________
Üdv: Tamás
Eladó: 2,5 Koplett Hpi T-15 Fe motor!!!
Hpi Nitro MT2+ Vertex 16+Alu+Fasza Elektronika
NIKKO Evolution (1:14, 2 WD, On-Road) 2 db

Msn: tama.-1996@hotmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.25 12:54:50 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.01 15:27:39
Hozzászólások: 135
Hali!

Kérdés 27mhz-es rádióknál ér valamit a zavarszűrő?Még nem veszek normáris 2.4ghz-est .Ez egy olcsó ideglenes segítség. Ára 2000Ft
Kép

Üdc Luc

_________________
" A kisfiút a felnőtt férfitól csak a játékaik ára különbözteti meg!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.14 11:03:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.08.04 13:21:48
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Károlyfalva
Hali

van egy futaba 6 exp 40 mhz-s távom kristály:40.815 mhz (81-es csatorna), vevő: futaba R136F (40 mhz)
probléma: ha a távba a kristályhoz hozzáérek megbolondulnak a szervók annyira hogy a towerpro sg-50-es szervóba recseg a fogaskerék, ha nemnyulok hozzá akkor nincs semmi. Tudom hogy az a legegyszerűbb hogy ne nyuljak hozzá, de elég annyi is hogy lerakom az ágyra vagy valahova a távot (a táv hátuljánál van a kristály)
mi lehet a baja?/ volt már valakinek ilyen probléma?

Ui.:repülőbe használom és nemakarom hogy a levegőbe megbolonduljon mert valószinüleg nemjönne le egybe a gép

Üdv: J.Laci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.25 14:01:34 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Sziasztok!

vettem én is egy ilyen zavarszűrőt és nem tudom hogy hogyan is kell beszereni. Savage x-be szeretném beletenni. hova tegyem? A leírása valami szabad szervó csatlakozó helyet ír de nekem olyan nincs. Talán egy Y kábellel meg lehet oldani a problémát ? kormányszervót is meg a gáz fék szervót is le szeretném vele védeni. lehetséges vagy nem? Valaki segítsen legyenszíves.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.30 14:02:57 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Úgy látszik hülyeséget kérdeztem vagy senki sem tud válaszolni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.03 18:26:58 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.26 20:56:55
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Kaposvár
J.Laci írta:
Hali

van egy futaba 6 exp 40 mhz-s távom kristály:40.815 mhz (81-es csatorna), vevő: futaba R136F (40 mhz)
probléma: ha a távba a kristályhoz hozzáérek megbolondulnak a szervók annyira hogy a towerpro sg-50-es szervóba recseg a fogaskerék, ha nemnyulok hozzá akkor nincs semmi. Tudom hogy az a legegyszerűbb hogy ne nyuljak hozzá, de elég annyi is hogy lerakom az ágyra vagy valahova a távot (a táv hátuljánál van a kristály)
mi lehet a baja?/ volt már valakinek ilyen probléma?

Ui.:repülőbe használom és nemakarom hogy a levegőbe megbolonduljon mert valószinüleg nemjönne le egybe a gép

Üdv: J.Laci

Szia !
Nálam egy 27Mhz-es vevővel volt hasonló probléma, először megpróbáltam másik kristálypárral, hátha a kristály sérült.
Utánna szétszereltem a vevőt erős szemrevételezés után látszott csak , hogy a foglalatba nem passzol tökéletesen a kristály és mivel offroad autóról van szó az ugra-bugra közben néha kontakthibás.

Üdv: Robi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.03 18:32:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.26 20:56:55
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Kaposvár
csontos írta:
Sziasztok!

vettem én is egy ilyen zavarszűrőt és nem tudom hogy hogyan is kell beszereni. Savage x-be szeretném beletenni. hova tegyem? A leírása valami szabad szervó csatlakozó helyet ír de nekem olyan nincs. Talán egy Y kábellel meg lehet oldani a problémát ? kormányszervót is meg a gáz fék szervót is le szeretném vele védeni. lehetséges vagy nem? Valaki segítsen legyenszíves.


Szia!

Itt irnak róla:http://www.modelmaniacsonline.co.uk/products.php?ProductID=5436&CatID=12
szerintem elég a kormányszervóhoz, mivel ha jól értem a nagyteljesítményű fogyasztókhoz javasolja, elvileg az Y kábel jónak tünik.

Üdv: Robi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: rádiózavarok
HozzászólásElküldve: 2009.05.13 14:33:11 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.17 13:33:31
Hozzászólások: 37
Szevasztok!

Az általatok felsorolt rádiózavarok különböznek egymástól. A végeredmény persze hasonló, mert a szervók ide-oda rángatóznak és ez fölöttébb idegesítő.
Az első amit figyelembe kell venni, hogy milyen rendszerű a rádió? Az AM rendszerűek külünösen érzékenyek. Ha a csavarhúzóval szerelget a emberfia, akkor a csavarhúzó egyben egy szerencsétlen antennaként működik és kóbor, sokszor a saját adónkból jövő, elektromágneses jeleket "befogja" és fémes felületeket megérintve "kisül", azaz egy nemkívánatos nagyfrekvenciás kóboráram megy át az autómodell fémrészeibe. Ezt a vevő azonnal érzékeli, mert a mi vevőink nagyon érzékeny vevők! Eredmény sajnos az, hogy ez a pillanatnyi rádiófekvenciás jel megzavarja vevőnket. A vevő értelmezni nem tudja ezt a kellemetlen hatást, így csak kinjában megrángatja a szervókat. Hasonló a helyzet az izzitó gyetyapipa ráhelyezésekor, de külünösen a pipa levételekor! A keletkezett szikra az ami egy értelmetlen jel a vevő számára, de elég erős jel ahhoz, hogy a vevő hasonlóan reagáljon, mint az előbb említett esetben.
Az FM rádióknál ezek a hatások kisebbek, a vevő nem reagál olyan szélsőségesen a kóbor nagyfrekvenciás áramokra és szikrákra. A zavarszűrő kondenzátor segít, de nem szünteti meg teljesen a mellékhatásokat. A megoldás a jó földelés és "hidegítés" lenne, de ezt nem lehet megoldani egy autómodellben ami mozog és szigetelő gumikerékkel érintkezik a talajjal. A keletkezett dörzs elektromosság, ami a kerekek a talaj felületével, annak összedörzsölődésétől keletkezik, nos az újabb zavarforrás a szegény vevőink kárára. Ebben az esetben, különösen a PVC padlóra helyezett műszálas szőnyeg kifejezetten kedvez a dörzselektromos, azaz elektrosztatikus feszültségek keletkezésének.
Javaslatom egyezik az előttem szólóval, az ilyen esetekben sokszor fogjuk meg a radiátort, vízcsövet, talajba rögzített fémtárgyakat. A használatban lévő akkutöltők földelt konnektor aljzatba legyenek csatlakoztatva. A testünk képes "akkumulátorként" működni és elektronfölösleget felhalmozni, majd a lehető legkellemetlenebb pillanatban az autómodellünk fémfelületén kisűlni, amikor hozzáérünk. A vevőink természetesen ezt is a korábban említett zavarként veszik és szervók keceregnek, rángatóznak. Nem összetévesztendő jelenség az, amikor a teljesen digitális szervók zizegnek, mert az normális dolog, de csak akkor, ha nem mozdulnak meg!

Sanyi bátyó :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.05 09:58:25 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.11.09 12:09:23
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Eger
Üdv
Rádiózavar ellen van valami elektronika,vagy bármi (link róla) ami esetleg megszünteti vagy csökkenti ezt a jelenséget? Mivel 1enlőre 2.4Ghz-re nincs keret.
Az autómhoz gyári AM-es rádiót használok, és mivel BL szett van benne, 2db 5000mAh-ás lipoval sorbakötve, így igen "nagy áramok" keringenek a vevő közelében. Van amikor (igaz ritkán) az autó előre-hátra, magától elindul, szervó ide-oda rángat, és még úgy is hogy a távot lekapcsolom.
Előre is köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.05 10:26:49 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.06.10 19:53:35
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Győr
H2opok írta:
Üdv
Rádiózavar ellen van valami elektronika,vagy bármi (link róla) ami esetleg megszünteti vagy csökkenti ezt a jelenséget? Mivel 1enlőre 2.4Ghz-re nincs keret.
Az autómhoz gyári AM-es rádiót használok, és mivel BL szett van benne, 2db 5000mAh-ás lipoval sorbakötve, így igen "nagy áramok" keringenek a vevő közelében. Van amikor (igaz ritkán) az autó előre-hátra, magától elindul, szervó ide-oda rángat, és még úgy is hogy a távot lekapcsolom.
Előre is köszi.


Ha a távot lekapcsolod ez teljesen normális,FM rendszerek is berángatnak ha nincs táv bekapcsolva.
Távba vegyél rendes ceruzaelemet ugy nagyobb lesz a hatótáv a magasabb feszültség amitt,vagy márkás erős aksikat nehogy az legyen a gond hogy kicsi a térerő.
A kocsiban az antennát meg rendesen húzd ki minél több legyen kint.

_________________
Davzone - Savage XRPS Spec 3
06203699770
Anyway, why race a Savage? Because I can ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.06 11:00:47 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.11.09 12:09:23
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Eger
8db 2500 as aksi van a távban, és az antenna hossza is ok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.21 12:21:29 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.08 23:22:07
Hozzászólások: 11
Sziasztok!

Még új vagyok itt. Próbálok nem baromságokat kérdezni... :)
Tegnap szert tettem 2db CEN járgányra.
A távirányítók FM 27MHz és AM 27MHz.
Sajnos zavarják egymást... :(
A kristályok cseréjével meg lehet oldani a problémát?
A távirányítók Skyion DX-Pro modellek.
Szétkaptam az egyik RF modult és a nyákra ez van írva: FM-TX-27/40M
Ha én ebbe és a vevőbe tennék 40Mhz-es kristályt akkor működne a dolog?
Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.21 12:55:31 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.04 19:19:53
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
Szia milanscs!
Neeem, biztos nem fog működni!
A 40 Mhz-es kristály 40 MHz-n fog rezegni, (pontosabban a kristályra írt értékkel Pl 40,xxx Mhz)
Azzal nem tud mit kezdeni a 27-es rendszer...
Üdv: Peti

_________________
MT-2 G3.0
Tamiya CR-01
Easy copter V6 luxe

Kik hajtják az autókat?
Nyomaték...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.21 12:58:46 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.08 23:22:07
Hozzászólások: 11
Peet írta:
Szia milanscs!
Neeem, biztos nem fog működni!
A 40 Mhz-es kristály 40 MHz-n fog rezegni, (pontosabban a kristályra írt értékkel Pl 40,xxx Mhz)
Azzal nem tud mit kezdeni a 27-es rendszer...
Üdv: Peti


Szia!

Értem. :)
Akkor úgy meg lehet oldani a problémát, hogy más más 27MHz-es kristályokra cserélem az egyik modellben?
Mindegyikben 27.095MHz-esek vannak, csak az egyik AM a másik FM.
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség