Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 15:27:42

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: 2009.06.25 12:30:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.11.01 15:46:59
Hozzászólások: 66
Köszi, felhívom őket, ha ők ilyen profin tudnak forrasztani akkor rájuk bízom, köszi a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.15 10:21:00 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.05.22 15:39:30
Hozzászólások: 6
Hali!
Azt meg tudnátok mondani, hogy a kezelőszervek kialakításán kívül minben különbözik a pultos és a pisztoly távirányító? Mert azt néztem, hogy egy 5 csatornás 2,4GHz-es pultos távot már 23ezerért lehet kapni, egy pisztoly meg 50ezer körül kezdődik, ami csak 2 csatornás.
Szóval egy pultos táv jó a kocsikhoz is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.15 10:47:18 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22 15:58:09
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
ha megnézed szerintem amit kinéztél az az 5 csati s spektrum , és pl abban külön bözik, hogy nem tudsz rajta semmit sem állítani, pl ilyenek hogy EPA, ezek van akinek fontos, van akinek nem, de attól még hogy 100 ezres a távosod, vagy 20 ezres attól még ugyanolyan gyorsan megy a kocsi :)

_________________
Nanda NRB-3
Futaba 3pm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.15 11:18:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.05.22 15:39:30
Hozzászólások: 6
Köszi. 2 hónapja modellezem csak, így biztos lesznek még "vicces" kérdéseim. Tehát akkor a gáz/féket, egyenes futást és a fordulékonyságot sem lehetne betrimmelni? Mondjuk ezekből az első kettő nem elhanyagolható :)

Hogy ne szaporítsam a hsz-eket még egy kérdés ide. Egy 27megás távirányítót el tud "rontani" egy mágnes? Pl. ha egy nem árnyékolt hangfal mellé teszem, lehet baja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.15 11:46:58 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22 15:58:09
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
a trimm az persze benne van, meg a csatorna megfordítása is, ( azárt van a fórum hogy kérdezzél, tehát ha valami nem tiszta, akkor kérdezz nyugodtan )

_________________
Nanda NRB-3
Futaba 3pm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.17 08:18:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.05.22 15:39:30
Hozzászólások: 6
Az EPA a fordulékonyság beállítás? Tehát hogy mennyire forduljon el a kormányzott kerék? Ezt néha azért szoktam használni.

Arra van ötleted, hogy el tudja-e rontani a távirányítót valami otthoni elektromos/mágneses berendezés? Mert a hétvégén ez enyém elvesztette a kapcsolatot a kocsival, aminek az lett a vége, hogy kaptam egy másik távirányítót. Aztán nem tudom, hogy már gyárilag volt nyűgje, vagy elromlott valamitől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.17 08:39:51 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22 15:58:09
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Az EPA (end point adjustment): a szervó végkitérését lehet vele beállítani.

A második kérdésedre választ nem tudok adni, nem tudom segít-e de me (tesómmal) egy futba t6ex 2,4ghz-s távval 2 hangszóró mellett szoktunk szimulátorozni.

_________________
Nanda NRB-3
Futaba 3pm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.18 19:38:17 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11 17:13:49
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Szolnok
Üdv.

Lenne egy kérdésem.

Vabn egy Futaba 2pl AM40 mhz-s rádióm és érdekelne honnan szerezhetek hozzá kristályt?

Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.07.18 19:47:47 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.12 16:52:31
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: Dunaújváros
zoli_100 írta:
Üdv.

Lenne egy kérdésem.

Vabn egy Futaba 2pl AM40 mhz-s rádióm és érdekelne honnan szerezhetek hozzá kristályt?

Köszönöm.


http://www.google.hu/

Szívesen.

Csak azért hogy ne kelljen begépelned azt a két szót:
http://www.modellexpressz.hu/modell/Tav ... -1-15.html

_________________
Kialakulóban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.21 11:33:37 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11 17:13:49
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Szolnok
Már szétnéztem egy - két webshopban mégsem találtam semmit.
Tanácstalan voltam ezért fordultam hozzátok.

NEMTUDOM miért kel ezért leugatni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.24 17:42:23 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.09 19:22:34
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Siófok
hi.Van egy Spektrum Dx5E 2,4ghz ado vevöm ami egy firestormba van beépitve.
A vevonek mindket oldalan van antenna.Az egyik egy kb 3 cm-es a masik olyan 25 korul.Mi a szerepe kis rovidnek mert nekem tőben elszakadt.Azota is hasznalom gond nelkul viszont meg csak most tudtam kiprobalni hogy milyen messze megy el az auto.Hat kb 100m volt.Amit en kevesellek.Lehetséges hogy a kis 3 cm-es darab csinalaj a galibát?
Akinek van ilyen szettje az megmondhatna hogy mekkora a vevőnél a rövidebbik rész eredetileg és akkor visszacsinalnam.
Előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Drótantenna?
HozzászólásElküldve: 2009.11.03 18:01:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.10.20 18:02:21
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hali!

Egy picit zavar az, hogy a vevő antenna egy darab vezeték, ami egy műanyag csőbe van behúzva.
A játék kategóriájú modelleknek az antennája jellemzően egy rendkívül rugalmas fémdrót.
Kérdésem: át lehet-e barkácsolni egy autó vevőantennáját? Lehet-e használni ilyen drótot? Ha igen, mire kell odafigyelnem? Feltételezem, hogy a barkácsolt antenna összhossza meg kell majd egyezzen a jelenlegi vezetékével. Más egyéb?
Köszi!

_________________
Tamiya DF-02 Gravel Hound


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.12.06 11:16:19 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.09 08:07:51
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok! Van egy Hpi tf-3as távirányítóm vevő nélkül, és most szeretnék hozzá venni egy Sanwa Blazer Sport távirányítónak a vevőjét. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire számít az hogy 2 külön márka? Szerintetek kompatibilis egymásra? Válaszokat előre is köszönöm: Mta4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.04 21:38:43 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.24 18:01:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: NY
Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy mennyivel van hátrányban/előnyben egy 40MHz-es adóvevővel felszerelt autó 27MHz-es szemben? (egyáltalában hátrányban van-e?) Autóról van szó, városi környezetben.

Másik kérdésem az lenne, hogy az autóm olyan 40-50m után már zizeg, nem veszi olyan tisztán a jelet, vagy zavarja valami. Az adóban akkukat használok, ami 1,2V-osak ugye, ha ezek helyett 1,5V-os tartós elemeket használnék akkor jobban bírná? Vagy hogyan lehet a hatótávolságot növelni?

_________________
Tamiya Mini Cooper Racing 1/10
HPI E-Firestorm Flux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.05 10:41:02 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.04 19:19:53
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
Szia montecarloo!
27MHz-s távom van, és akkukat használok, de semmi gondom nincs vele!
-A közelben lévő nagy fém felületek (kerítés, felső vezeték, alumínium borítású épületek) okozhatnak zavart!
-Ha gyengék az akkujaid, vagy van köztük zárlatos, hiába töltöd fel őket, kevés a feszültség, és kisebb teljesítményen ad az adó. (elég kis teljesítmény felvétele van a távoknak, így ennek kicsi az esélye) Azért próbáldd meg új, jó minőségű elemekkel is.
-Ellenőrizd az antennákat adóban-vevőben is.
-Ha hosszú a szervók kábelei, az is okozhat szervó zavart. (én minden szervómnak minimalizáltam a kábelét!)
Üdv: Peti

_________________
MT-2 G3.0
Tamiya CR-01
Easy copter V6 luxe

Kik hajtják az autókat?
Nyomaték...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.05 10:42:57 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.04 19:19:53
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
Még valami! :oops:
Hideg időben az akksik hamar elvesztik a töltöttségüket!!!!!!!!!
Ezt mindig be kell kalkulálni főleg a vevőben!!!

_________________
MT-2 G3.0
Tamiya CR-01
Easy copter V6 luxe

Kik hajtják az autókat?
Nyomaték...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.05 11:18:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.24 18:01:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: NY
Köszi a gyors választ, igen, akkukat használok csontra feltöltve is olyan 40-50m amit biztonságosnak érzek, aztán már zizeg. Neked milyen messzire megy el egyébként??
Elektromos autóm van szóval nincs külön akku a vevőnek. Az autóban az akksi meg úgyis melegíti magát :-D
Azt mondod, minél rövidebbek legyenek a vezetékek... a szervómé pl. elég hosszú tényleg, ezt minden gond nélkül levághatom?..egyáltalán minden fölös vezetéket lerövidíthetek minden gond nélkül? (ami még baromi hosszú az a szabályzóból kijövő akkucsati. Mini Cooperem van így nincsenek nagy "távok" az autón belül :-D )

_________________
Tamiya Mini Cooper Racing 1/10
HPI E-Firestorm Flux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.05 14:14:15 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.04 19:19:53
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
Szia!
Szervónál nyugodtan lerövidítheted, nem csinálsz vele gondot!
Szervó alját lecsavarozod, leforrasztod a vezetéket, méretre nyissz, majd visszaforrasztod.
2 dologra vigyázz!!!
-Ne centizd ki a vezeték hosszát, szép íveken vezetsd, és hagyj némi tartalékot(1-2 centi)
-amikor forrasztod a vezetéket különösen ügyelj a körülötte lévő SMD alkatrészekre.(miniatűr kis kockácskák a szervó nyák lemezén)
Némelyiknek elég ha csak közelébe mész a pákával!
(már jártam úgy, hogy a zsír új szervómról lekaptam egy ilyen alkatrészt)
Szoktam ilyet forrasztani melóhelyen, de a legapróbbakat különösen nehéz forrasztani, ráadásul a páka hője tönkreteheti.
Nem néztem a távom hatótávolságát, kb 200 méterről még biztonságosan autóztam vele.
Nincs sok elektromos tapasztalatom, de szerintem az akkucsatit is rövidítheted. Persze az összepattintós, vagy ragasztott szabályzó burkolattal szívni fogsz rendesen!
Egyébként menet közben, vagy álló helyzetben zizeg? Az elektro motor kommutátor-szénkefe közti szikrája is megszórhatja zavaró jellel a vevőt, vagy a szervót.
Általánosságban minden vezetéket rövidíthetsz, csak az antennát NE! Annak fix hosszúságúnak kell lennie :!:
Peti

_________________
MT-2 G3.0
Tamiya CR-01
Easy copter V6 luxe

Kik hajtják az autókat?
Nyomaték...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.05 15:10:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.24 18:01:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: NY
Ok, értem és köszi a kimerítő választ, meg fogom csinálni!
Nem akkor zizeg ha mellettem áll, hanem ha messze van, valami zavarja, nem tökéletes a vétel. (belvárosi környezet) Kicsit rezeg, ide-oda jár a szervó, de csak mm-eket.

A szabinál a vezetéket meg nem a becsatlakozó végén gondoltam lerövidíteni, hanem a csatlakozós végén, csak le a csati, levág, vissza csati. Sztem így a legegyszerűbb. A szabályzóm vízálló, gumiburkolatot nem bontanám meg semmiképpen. :-D

_________________
Tamiya Mini Cooper Racing 1/10
HPI E-Firestorm Flux


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.01.05 16:45:08 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.22 00:30:46
Hozzászólások: 297
Szia

A szervókábeleket felesleges vagdosni nem nyersz vele semmit, majd ha átteszed máshová akkor meg rövid lesz stb... próbáld úgy elvezetni a kocsiban hogy ne a szabályzó és a motor közelében legyen, a motoron legyenek rajta zavarszűrők.
Vannak olyan szervók amik nem szeretnek bizonyos vevőket.

Idézet:
Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy mennyivel van hátrányban/előnyben egy 40MHz-es adóvevővel felszerelt autó 27MHz-es szemben? (egyáltalában hátrányban van-e?) Autóról van szó, városi környezetben.


A különbség inkább abban van ,hogy AM/FM a FM a frekvencia moduláció kevésbé zavarérzékeny.


Az alap távirányítók kb 50-60 métert tudnak gondold el ha "középen" állsz akkor az egy 100x60m terület, ha messzebb mész már a kocsit sem nagyon látod :-D


További szép napot!

_________________
SG Modellsport
http://www.sgmodell.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 117 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség