Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 19:47:32

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.13 09:29:04 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
DX3R
Kép

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.06 14:53:04 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2007.01.21 21:19:24
Hozzászólások: 178
Sziasztok,

Szeretnék valakitől tanácsot kerni Fail Safe ügyben.

Adott egy Spektrum DX2.0, be tudom állítani a Fail Safe-t is Bindelés közben csak az a gondom hogy nem tudok Féket állítani.

Mégpedig azért mert ugyebár menet közben fékezünk és ilyenkor a szabályzó úgymond (előre) fokozatban van míg meg nem áll az autó,mikor megáll akkor vált (üres módba) ha pedig hátafelé megyek értelemszerüen akkor (hátramenetben) van.

És pont ebből adódik a probléma hogy bindelés közben a szabályzó üresben van tehát ha padló féket állítok FailSafe üzemmódnak akkor ő azt hátramenetnek értelmezi,ha nem kap jelet. :lol:

Tehát hogyan tudnám azt elérni hogy a szabi bindelés közben előremenetben legyen hogy a féket féknek értelmezze, ne hátramenetnek.
??

Spektrum DX2
SR300 vevő
Novak GTB Szabi.

Esetleg ha bindelés közben kikapcsolnám a hátramenetet a szabályzón???
Lehet ez a megoldás de sajnos nem tudom hogyan lehet kikapcsolni.
:cry:

üdv.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.03.01 01:15:36 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
cosmo írta:
DX3R
Kép


dx3r youtube review

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.07 21:20:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.04.07 21:18:41
Hozzászólások: 1
No megjött az új rádióm :)

Kép

Teljes a Spektrum set :) DX7 + DX3R


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Spektrum DX3.0
HozzászólásElküldve: 2008.04.22 20:13:44 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.22 09:54:23
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy Spektrum DX3.0 rádiószettet (2 vevővel - SR3000)
A próba során azt vettem észre, hogy mindkét vevő mintha kontaktos lenne. Ha az antennáját mozgatom van úgy hogy elveszti az adó jelét. Ha az antenna vezetéket tengelyirányba mozgatom hol visszajön a vétel, hol megszűnik. Valaki tapasztalt már ilyent? Van Magyarországi importőre/forgalmazója ennek a típusnak? Esetleg külföldi fórumokon hasonló jelenségről valami írás, és a probléma megoldása? (Egyenlőre nem akarok belenyúlni a vevőbe - nem akarok kísérletezni. Tudom gariba küldjem vissza ez a legtisztább, de hátha akad egyszerű megoldás és nem kell postázgatnom visssza a kereskedőhöz)

Üdv.:Zoli

_________________
Skype:zolitb


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.23 11:56:45 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Először is az első bekapcsoláskor össze kell hangolni az adót és a vevőt (binding). Ha ezt nem csináltad meg, akkor lehet, hogy az a baj. Ha az összehangolás megtörtént, akkor itt egy cikk:
A spektrum oldalán találtam ezt a jelentést 2008 ápr. 17.-i keltezéssel.
http://www.spektrumrc.com/Articles/Arti ... cleID=1784
Pont arról írnak, hogy a lejjebb leírt szériaszámokkal (These radios carry ID codes ending in 0712, 0801, 0802) végződő rádiókkal baj van, mert véletlenszerűen elveszítik a kapcsolatot a vevővel. Ha a sorozatszám stimmel szinte biztos ez lesz a baj. Vedd fel a kapcsolatot a bolttal ahol vetted, vagy a spektrum oldalán lévő elérhetőséggel a termék cseréje miatt. Remélem tudtam segíteni.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.24 10:18:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.22 09:54:23
Hozzászólások: 4
Szia Sala!

Köszi a segítő szándékot, de amire te hivatkozol rádió az a 3.0R és a vevője (sr3100). Az enyém még ennek az "elődje" Természetesen öszevan bindelve mindkét vevő az adóval!
Csak baromi érdekes, hogy vadi új cucc és mindkét vevő hasonló jelenségeket produkál :((( - nemgondoltam volna, hogy ilyen hulladék minőség!
Az előbb is bekapcsoltam (fent a lakásban, természetesen nemműködő motorral) kormány-gáz szervó működik....kormány jobbra-balra, egy-két gáz/fék és megszűnt a vétel. Levettem a vevő-akksi doboz fedelét és látom nem világít a zöld led. Megpiszkálom egy kicsit az antennavezetéket és utána OK! - több mint bosszantó!!!!
Üdv.:Zoli

sala írta:
Először is az első bekapcsoláskor össze kell hangolni az adót és a vevőt (binding). Ha ezt nem csináltad meg, akkor lehet, hogy az a baj. Ha az összehangolás megtörtént, akkor itt egy cikk:
A spektrum oldalán találtam ezt a jelentést 2008 ápr. 17.-i keltezéssel.
http://www.spektrumrc.com/Articles/Arti ... cleID=1784
Pont arról írnak, hogy a lejjebb leírt szériaszámokkal (These radios carry ID codes ending in 0712, 0801, 0802) végződő rádiókkal baj van, mert véletlenszerűen elveszítik a kapcsolatot a vevővel. Ha a sorozatszám stimmel szinte biztos ez lesz a baj. Vedd fel a kapcsolatot a bolttal ahol vetted, vagy a spektrum oldalán lévő elérhetőséggel a termék cseréje miatt. Remélem tudtam segíteni.

_________________
Skype:zolitb


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.24 14:39:21 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Nekem már lassan 3 éve megvan (még a legrégebbi sima DX3) és soha semmi bajom nem volt vele. Kicsit ronda, kicsit kopott de maximálisan megbízható volt mindíg.
Szerintem semmiképp ne nyúlj bele semmibe, hanem küld vissza a boltba. Attól, hogy a spektrum oldalán a DX3.0R-ről írnak lehet ebben a szériában is hibás darab. (minden tömegterméket úgy gyártanak, hogy az "alap" esetleg régebbi típusú termék is tudja általában a drágább/újabb verziók funkcióit csak le van butítva)
Az viszont gyanús, hogy mindkét vevő ugyanúgy viselkedik, valószínű, hogy a távval van valami gond. Nem hiszem, hogy az antenna piszkálásától "javul meg" időszakosan. Mindenesetre érdekes, hogy hasonló a problémád a gyár oldalán leírt szériahibával.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.04.28 20:26:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.03.22 09:54:23
Hozzászólások: 4
Szia Sala!

Igen, sajna minkét vevő ua. produkálja. És a hibát egymásután akárhányszor tudom reprodukálni. Így az adót szinte 101%-an kizárhatom abból hogy ott lenne a probléma.


sala írta:
Nekem már lassan 3 éve megvan (még a legrégebbi sima DX3) és soha semmi bajom nem volt vele. Kicsit ronda, kicsit kopott de maximálisan megbízható volt mindíg.
Szerintem semmiképp ne nyúlj bele semmibe, hanem küld vissza a boltba. Attól, hogy a spektrum oldalán a DX3.0R-ről írnak lehet ebben a szériában is hibás darab. (minden tömegterméket úgy gyártanak, hogy az "alap" esetleg régebbi típusú termék is tudja általában a drágább/újabb verziók funkcióit csak le van butítva)
Az viszont gyanús, hogy mindkét vevő ugyanúgy viselkedik, valószínű, hogy a távval van valami gond. Nem hiszem, hogy az antenna piszkálásától "javul meg" időszakosan. Mindenesetre érdekes, hogy hasonló a problémád a gyár oldalán leírt szériahibával.

_________________
Skype:zolitb


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 10:57:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Sziasztok,

dxr3 tulajoktol szeretnek segiteseget kerni. A hetvegen probaltam ki az enyemet es vannak vele gondjaim. Konkretan csak a stopperjaval. Egyreszt elkepesztonek tartom hogy a stopper nem tud reszidot merni :shock:
Ez meg hagyjan ezt meg megemesztem, de az azert kicsit eros hogy a stopper 10%-ot (!) kesik!!! :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:
Azaz 60mp-re 54-et mer stb... tobb stopperral ellenoriztuk...

Kerdesem hogy tapasztalt-e mas is ilyet, vagy van-e otlet mit lehet ezzel kezdeni.

udv,
Muadib

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 14:01:12 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Lehet, hogy te vagy az első az országban aki egy táv stopperét összenézte több más stopperrel.
A távok stopper funkciója csak tájékoztató jellegű szerintem és nem kell csodát várni tőlük, de a 6 másodperces késés percenként az elég extrém hiba. Egyébként hogy mérnéd korrekt módon a köridődet saját magadnak. Valahogy el kell indítani és le kell álítani a távon a stoppert a kör elején és végén. Szerintem ezt önmaga nem tudja rendesen elvégezni az ember, ha mellette még az autót is vezeti.
A spektrumnak jött ki elsőként (ha jól tudom) külső telemetria rendszere, ami tartalmaz egy infrakapus 100 körös köridőmérést is.
A köridőmérés idő alapjelét több mint valószínű, hogy a távban már meglévő nagyfrekis jelből (2.4GHz-es alapjel) megfelelően leosztva állítja elő. Annak, hogy ilyen pontatlan távod a stoppere a fene sem tudja mi lehet az oka, de szinte biztos, hogy nem lehet csinálni vele semmit.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 14:45:05 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
sala írta:
Annak, hogy ilyen pontatlan távod a stoppere a fene sem tudja mi lehet az oka, de szinte biztos, hogy nem lehet csinálni vele semmit.

Tényleg nem kötözködésképpen, de te lemérted a tiédet? Vagy feltétel nélül elhiszed, amit mutat? Csak azért, mert ez tényleg elég extrém... és lehet, hogy jó lenne tudni, hogy mindenkinek ilyen, vagy csak neki? Amúgy nekem nincs ilyen távom, de érdekel annyira, hogy beleokoskodjak! 8) Francii, nem akarod lemérni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 14:59:32 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Nekem M8-am van, abban van köridő, részidő, meg minden szar mérés. Többbször nekifutottam, hogy megmérem magamnak az időt, és amikor mondjuk az orrom előtt elhaladok, nyomom a gombot..stb.
De vagy elfeleljtettem, vagy nem állt kézre, vagy mellényomtam, gyakorlatilag így nem lehet köridőt mérni...

Azt viszont nem néztem, hogy jól mér-e a stoppere.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 15:34:26 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
hi,

egy "kolleganak" a dx3r "kistestvere" van a dx3.0. Abban van reszido meres. Mikor tavot valasztottam ez egy fontos szempont volt nekem, es meg sem fordult a fejemben, hogy a dragabb "okosabb" tav ezt nem tudja. A dx3r-n a gomb teljesen jol kezre esik, es en igenis mericskelnem magamnak(meg ezzel is mericskeltem ugy derult ki hogy nem jot mer).
Nyilvan nem pontos, mert nem lehet mindig ugyanakkor megnyomni a gombot de azert nagyjabol lehetne vele koridot merni. De ez a 10 % elkepeszto, biztos vagyok benne hogy az 1 ft-os kinai vacak orak pontosabbak ennel...

Udv,
Muadib

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.24 19:48:07 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
"Tényleg nem kötözködésképpen, de te lemérted a tiédet? Vagy feltétel nélül elhiszed, amit mutat?"

Godzilla szerintem nem olvastad elég figyelmesen a beírásom, ezt írtam Muadib-nak: "Lehet, hogy te vagy az első az országban aki egy táv stopperét összenézte több más stopperrel. A távok stopper funkciója csak tájékoztató jellegű szerintem és nem kell csodát várni tőlük."
Ez a két modnat szerintem válasz a kérdésedre. Soha nem ellenőriztem, hogy pontos-e a stopper, de soha nem is használtam köridőmérésre ilyet. Szerintem érthetően leírtam az aggályaimat a vezetés közbeni megfelelő kezelhetőségéről. A távomon (DX3) nincs ilyen funkció, csak engem is érdekelt a téma, ahogy téged is.

Egy kérdésem lene Muadib-hoz is: Az OK, hogy neked kényelmesen kézreáll a stopper indító gombja, de menet közben a köridőket nem hinném, hogy tudnád nézegetni (pedig szerintem ez a fontos) az objektív indítás/leállításról nem is beszélve. Mész X db kört leállsz és meg tudod nézni a köröket, csak akkor már nem emlékszel, hogy a 15 körrel ezelőtti miért volt a legjobb?

Ez innentől csak az én álláspontom:
A köridőmérésről akkor is fenntartom azon véleményem, hogy csak a külső objektív mérés ami számomra elfogadható és mérvadó. Semmilyen sportban nem a sportoló méri a saját idejét (edzésen sem), hiszen ez öszeegyeztethetetlen lenne magával a versenyzéssel (technikai és morális téren is).

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 00:59:55 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Azt hiszem kicsit eltertunk a tematol. Nem azt kivantam megvitatni hogy mi ertelme ennek a funkcionak. En hasznalnam es pont(amugy nem is tud reszidot merni a tav, ugy hogy vissza lehessen nezni, holott a dx3.0 tudja. Ez volt az egyik alapveto problemam).
Az hozzaszolasom legfobb kerdese: hogyan letezik az, hogy egy ilyen ceg jelenlegi csucs radiojaban a stopper funkcio -lassuk be, nem nagy kunszt- egyszeruen szarul mer. Kivancsi voltam, hogy a tobbi dx3r tulajdonos is ugyanezt tapasztalja vagy egyedi hibarol(merthogy hiba azert az eleg egyertelmu) van szo.

Udv,
Muadib

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 08:20:39 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
sala írta:
Godzilla szerintem nem olvastad elég figyelmesen a beírásom, ezt írtam Muadib-nak: "Lehet, hogy te vagy az első az országban aki egy táv stopperét összenézte több más stopperrel. A távok stopper funkciója csak tájékoztató jellegű szerintem és nem kell csodát várni tőlük."


De, elolvastam. Csak a kijelentés nem jelenti azt, hogy utána senki sem mérte le. Ha nekem valaki ezt mondja a rádiómról, akkor lehet, hogy én leszek a 2., aki leméri.

Azt, hogy mennyire lehet vele köridőt mérni, nem is vitatom, azt mindenki döntse el maga. Még én sem mértem soha, pedig az én rádióm is tudja. De akkor is kíváncsi lennék rá, hogy másnál is ez-e a helyzet!?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 08:21:52 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Muadib írta:
Kivancsi voltam, hogy a tobbi dx3r tulajdonos is ugyanezt tapasztalja vagy egyedi hibarol(merthogy hiba azert az eleg egyertelmu) van szo.


Én is kíváncsian várom... ha valaki megtenné... esedezem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 14:22:45 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
"Mikor tavot valasztottam ez egy fontos szempont volt nekem, es meg sem fordult a fejemben, hogy a dragabb "okosabb" tav ezt nem tudja."
Itt minden le van írva róluk:
http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/File ... Manual.pdf (21. oldal)
http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/File ... nualHR.pdf (25. oldal)
A DX3.0 gyakorlatilag csak köridőket tud mérni. A DX3R pedig 3 féle időmérővel rendelkezik, belső időmérő (a táv bekapcsolásakor azonnal elindul), előre és hátra számláló (futamidő és a tankolási idő mérésére)

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 15:30:53 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
sala írta:
"Mikor tavot valasztottam ez egy fontos szempont volt nekem, es meg sem fordult a fejemben, hogy a dragabb "okosabb" tav ezt nem tudja."
Itt minden le van írva róluk:
http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/File ... Manual.pdf (21. oldal)
http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/File ... nualHR.pdf (25. oldal)
A DX3.0 gyakorlatilag csak köridőket tud mérni. A DX3R pedig 3 féle időmérővel rendelkezik, belső időmérő (a táv bekapcsolásakor azonnal elindul), előre és hátra számláló (futamidő és a tankolási idő mérésére)


igen mostmar en is tudom. tudod meg nyomtatott manualt is kaptam hozza...
de milenne ha ezen tullepnenk mar.

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség