Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.06 01:51:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006.04.27 21:01:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Hi!

Kezdeném a végeredménnyel és csak utána a szöveg meg a többi kép és a többi:

Szóval ebből:

Kép

Lett ez:
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Kép
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

(ami a képen nem látszik hogy a ravasz feletti résen meg kiszürödik némi halvány neon-zöld fény. + a kijelzőtől jobbra az a kék folt nem gyári cucc, tökröződik a kijelző fénye...)

Múlkor kimentem autózni sötétedés után (a kocsiban volt fény -> azt láttam hogy hol van és hogy merre van az eleje éppen), de a táv kijelzőjéből semmit sem láttam holott jó lett volna.

Korábban már szedtem szét ezt a távot is (Futaba 2 PL) és így tudtam hogy a kijelző mellett van benne egy kis hely (tényleg alig, de van).

Vettem magasfényü kék ledeket (igazából szerintem a nem magasfényüböl többet beletenni sokkal jobb lett volna, de a kék lednek darabja 200 HUF méretétől függetlenül + amikor vettem őket nem is volt másmilyen a boltban) szóval vettem 2 db magasfényü kék ledet.
(nagy kár hogy a ledeknél az ár nem a mérettől függ hanem a szintől)

Hogy miért épp kék?
A piros és a sárga alapból nem játszott (szerintem az itt hülyén nézett volna ki) a zöld még talán-talán, de annak meg olyan 3310-es feelingje lett volna - legalábbis szerintem - szóval maradt a kék.
(szerintem prostituáltszéplett)

Néhány kép ahogy készült a dolog:

Kép

Kép

Kép

Nemtudom kit mennyire érdekel hogy hogy csináltam, de azért leirom (egyrészt mert hátha valakit mégiscsak érdekel, mársrészt épp ráérek).

Szóval:

A ledek a ledek "nyitófeszültsége" elvileg 2 - 2,2 volt, legalábbis hivatalosan és a ha ezt megkapják (ezt vagy nem sokkal többet) akkor világítanak (ha túlsok akkor a színük kezd a piros felé hajlani vagy kapásból "kiégnek" és kuka...).

Ezekszerint a távokban levő 9,2 voltra 4 db ledet lehetne tenni sorba kötve. Itt akkor elvileg kapnának fejenként 2,4 voltot ami elvileg jo is.
Persze gykorlatban igy épphogy pislákoltak.
(Mielőtt vki megkérdezné: csak 2 kéket vettem, de volt itthon ugyanolyan zöldbe vagy 10-15 darab és hogy a táv akkupackjának a feszültsége jó is legyen a ledekszámával variáltam így nem kell még + bonyolításokat beletenni)).

Szóval kipróbáltam 3 leddel és úgy már gyönyörűen világítottak.
A 2 kéket betuszkoltam a kijelző két oldalára (alul-felül vannak a kijelző lábai ezért csak oldalra mehettek a ledek (pedig oldalt van a legkevesebb hely nekik).
A 3. ledet mivel csak terhelésnek tettem be nem akartam látványos helyre tenni. Először gondoltam rá hogy az akkupack mellé teszem a táv talpába, de végül a pisztoly ravasza fülé került.
A 2PL -ben a vevőpakc mellett van kb 1 - 1,5 cm hely így oda tettem a kapcsolót, így nem is látszik és nem is kellett szétb*sznom a távot seholsem.
Szóval kapcsoló és a + - vezetékeket ráforrasztani az akkupack két sarkára és kész (plusz a vezetékek elrendezése hogy össze lehessen egyáltalán rakni a dologt).
A lényeg a lényeg hogy kész és szerinem szép is.
Majd ha egyszer veszek kisebb kék ledeket (többet) akkor lehet hogy kicserélem ezeket a mosaniakat (a tapasztalatok alapján több kisebb (nem magasfényü) led sokkal szebb, egyenletesebb fényt ad mint pár nagyobb magasfényü.

(A magasfényü ledek pontszerüen világítanak, míg a simák inkább terítve.)

Mondjuk így lényegesebben hamar lemerül a táv, de mivel a fényt a távtól teljesen függetlenül lehet ki- és be-kapcsolni így végülis nem túl nagy gond.

Majd utánanézek hogy több kisebb leddel kevésbé merülne-e.

Asszem mindent leirtam ami érdekes lehet...

Várom a véleményeket!!!!!!!!!!!!!!!

Köszi!

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.04.27 21:07:24 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Ja igen... :oops: :oops: :oops: :oops:

És bocs a helyesírási hibákért amik "esetleg" előfordulnak (már a topic címében is). :oops: :oops: :oops:


A képeket pedig hamarosan meg lehet majd tekinteni teljes méretben (2048 * 1536) is az odalamon. ITT

(http://www.barbar.try.hu)

Köszi!

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.01 15:01:21 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Hi

Én is elkészitettem(kopintottam) a te müved alapján,remélem nem gond,

Ime:
Kép
.. http://.

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kérdés!!!
HozzászólásElküldve: 2008.02.13 19:12:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.02.12 19:33:18
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Sziasztok!
Én érdeklődnék hogy tudna-e valak valami ötletet arra hogy erősebb legyen a távírányító(vagyis meszebb tudjam vele vinni a kocsit)!
Már hallotam olyanról is hogy CB(CB=Amit a kamionosok haszálnak rádiót ezel beszégetnek egymással)-rádibol kiveszik a fojtást!Vagyis ami lefojtja a teljesítményét!Nos, ilyen van a távírányítokban is?
ha van akkor léccives küldjetek egy e-mailt hogy hogyan lehet ezt kiveni belöle!Mert akor valószinű hogy meszebb veretne!
Köszi!
NYAKI :!: :!: :!: :!: 8) :!: :!: :!: :-D :!: :!: :!: :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség