Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 16:05:30

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Időmérés
HozzászólásElküldve: 2010.04.25 18:10:08 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.06.19 18:32:16
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok, lentebb olvasgatva láttam rendesen foglalkoztatja a modellező társadalmat a köridő mérése otthon, nem verseny körülmények között.
Nem olyan rég én is belevágtam egy ilyen projectbe, a tapasztalataimat szeretném megosztani Veletek.

Első lépésben én is áttanulmányoztam a "profi" gyári kütyük működését, és be kellett látnom hogy elérhetetlen számomra egy ilyen rendszer, sajnos 2-3ezer eurót nem tudok áldozni egy ilyen cuccra.

Alapvetően azt kellett eldöntenem, hogy optikai, vagy RFID módszert használjak(a profi cuccok az utóbbit használják)
Némi ismeretem van az elektronika terén hobbi szinten, az optikai dolgot részesítettem előnyben, az RFID-ben nem vagyok annyira jártas, de erről később...
Tehát adott a módszer, az optikai jeladókkal való módszer.
Ennek elemei:- egyedi kódot kisugárzó jeladók, amik az autókon vannak
- vevőegység, ami dekódolja, "megkülönbözteti"a jeleket
- egy illesztő egység, ami a Pc-hez, laptophoz küldi tovább a jeleket
-végül maga az időmérő program
A működési elv: Ugyebár minden autón van egy infra jeladó ami oldalra néz, és folyamatosan sugározza kifelé az egyedi azonosítóját. A pálya szélén meg van egy vevő, ami előtt ha elhalad az autó, dekódolja a vett jelet, meghatározza hogy melyik autótól jött, és küldi tovább a tulajdonképpeni stopper programhoz.
Első ránézésre elég bonyolultnak tűnik, de kivitelezhető....
Jelenlegi rendszerem 4 autó idejét tudja mérni egyidejűleg.
A buktatók amikkel szembesülnöm kellett: napfény...ugyebár infra jeladók vannak az autókra szerelve, kódolt az adatátvitel, mégis az erős napfény nagyon bezavar, ennek kiküszöbölésén még dolgozok. Másik szintén a napfénnyel kapcsolatos dolog....a laptop képernyőjét sem lehet látni erős napsütésben....erre egy napernyő/sátor lesz a megoldás.

A másik módszer, az RFID:
Ez sem ördögien bonyolult, és nem annyira méreg drága mint ahogy gondoltam elsőre, most egy ilyen cucc kivitelezésén töröm a buksim. Ugyebár ez úgy működik, hogy minden autón van egy egyedi rádiós jelet kisugárzó kis egység, a transzponder ."20.000FT körül lehet ilyet venni). Na én ezt megkerülve, olcsóbb eszközökkel tervezem a rendszert, ha elérek valami eredményt, közlöm.

_________________
Savage X K4.6
Hot Bodies Lightning SH28-P8
HongNor X2 Truggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.25 19:13:39 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11 17:13:49
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Szolnok
Én akkor eléggé el vagyok maradva időmerés terén.
Eddig csak telefonnal mértem az időt.
Nagy munka ez.
Sok sikert a projecthez és írj ha van valami fejlemény.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.26 07:00:00 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!
Én megcsináltam az RFID-s megoldást. A passzival az a gond hogy nagyon lassú. Ha csinálsz egy hurkot kb. 200 mm távol van a a pályára merőleges rész akkor kb. 10ms idő van a kod átadásra 70 Km/h sebességnél ehhez képest egy sima RFID olvasó + kártya nem megoldás mer kb 10 Km/h-nál működik.

Az Optikai felejtős ha csak nem egy vevő füzért teszel a célegyenes fölé, hogy mindenki lássa.

Az én megoldásom aktív saját készítésű RFID adó és vevő. Ez jól működik. 16 autót mér 50 körön keresztül.

A stopperelést nem javaslom hogy a PC csinálja mert a kommunikációs idő meghamisítja az eredményt. (Jelentősen)

Számomra az is gond ha egy vevő van és több adó egyszerre sugározza be a jelét akkor abból mi lesz. (Sok jó nem) Vagyis még gyorsabb komm. kell, hogy az adat többször is eljusson a vevőhöz. A másik gond amikor kilép és egy félkód jut el a vevőhöz. Nekem itt szakadt el a cérna, mivel a vevőm várja a végét, de sehol semmi. Nem agyaltam annyit rajta hogy ne lehetne megoldani de egyenlőre itt megálltam. A passziv RFID ebből a szempontból jó hiszen maga a hurok adja az energiát az adónak és ha nincs energia nem sugároz. Viszont a gyári jeladók valszeg aktívak mert töltik őket, vagy külső kábelen keresztül kap tápot.

Én nagyon sok energiát fektettem bele, elértem egy szintre,de jelenleg parkoló pályán van a további fejlesztés. Viszont egy csomó új dologgal ismerkedtem meg a készítés során ami nagyon hasznos.

Figyelni fogom a topikot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.26 09:08:20 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2008.06.19 18:32:16
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Kecskemét
Szia! Örülök hogy másokat is eléggé érdekel ez a téma, és rengeteg energiát/időt/pénzt fektetnek egy ilyen hasznos kis dologba.
Az egyszerre bejövő jelekkel szemben az én cuccom védett, hiszen nálam tulajdonképpen adó-vevő párok vannak különböző frekvenciájú négyszögjelekre hangolva(PLL), és nem gond ha egyszerre jönnek be a jelek, egymástól függetlenül működnek a párok.
A végleges megoldás az RFID lesz szerintem is, annak az a korlátja amit Te is említettél, a sebesség...
Passzív transzponderekkel érdemes megoldani, 300-400 forint egy bankkártya méretű transzponder, az olvasási távolsága 20cm, már csak tényleg az a kérdés hogy az olvasó milyen gyorsan tudja kiolvasni...bár itt milliszekundumokról beszélünk, mégis csak akkor lehetséges, ha az autó (ahogy írtad) 10-30Km/h sebességgel megy, tehát valahogy a pálya leglassabb pontján kell elhelyezni a vevő antennát.
A gyári, aktív RFID transzponderes kütyü pont ezt az időt spórolja meg, amíg a vevő antenna begerjeszti a transzponderen lévő adó antennáját, és feszültséget indikál arra a pár milliszekundumra amíg kiolvassa az azonosítóját.

Nálam is volt egy olyan verzió hogy az időt egy PIC mikrokontrollerrel felépített stopper méri, ehhez majd a cimborám segítségét kérem, programozni sajna nem tudok PIC-et.

Gratulálok a rendszeredhez, pár képet dobj fel ha tudsz, íme az én kütyüm:

http://kepek.rcoffroad.hu/public/time.jpg
http://kepek.rcoffroad.hu/public/time1.jpg
http://kepek.rcoffroad.hu/public/time2.jpg

_________________
Savage X K4.6
Hot Bodies Lightning SH28-P8
HongNor X2 Truggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.27 15:42:28 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

A passzívnál szerintem nem igazán a gerjesztési idő miatt van a gond, hanem a hosszú kararaktersór (9 karakter) és a <1200-as bit/sec átviteli sebesség miatt. Egy karakter 9 bit azaz 81 bit plusz még a kezdő és lezáró 99bit 82 ms az átviteli idő + az éledés.

Én most 4 karakterrel és 4800 bit/sec-el megyek 250Khz-en. Így müxszik.

Az én adóm kb. 1000 Ft anyagáron.

Párhuzamos porton ill. a vevőt a géphez?

Képeket később.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.28 13:08:39 
Offline
Nitrofügg&otilde;

Csatlakozott: 2008.06.19 18:32:16
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Kecskemét
Szia!Érdekelne a Te adód, egy kapcsolási rajzot dobhatnál róla, akár egy kézzel rajzoltat is...

_________________
Savage X K4.6
Hot Bodies Lightning SH28-P8
HongNor X2 Truggy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.07 15:32:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Sziasztok!

Csináltam egy kis kütyüt, ami segíti a mechásom és ezáltal a sáját dolgomat. A történet lényege, hogy nem nagyon van olyan stopper óra értelmes áron amin beállítható, hogy honnan számoljon vissza.

Én most csináltam egyet.

Ki lehet választani 5 perctől kezdve 30 sec-enként felfelé, hogy honnét kezdje a vissza számlálást. 30 sec-el a vég előtt lassú pityegéssel és egy magas fényerejű fehér leddel jelzi, hogy készülj. Mikor lejár az idő gyors pityegésre és villogásra vált.

Megakarom oldani, hogy lehessen két autót is mérni. Ehhez egy nagyon memóriájú vezérlő kell, mert ezt hamar teleírtam. :) Már kiválasztottam a típust ha meglesz felrakom az új funkciókkal a videóját.

http://www.youtube.com/watch?v=syJDQPKxwyc

Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.
Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.07 19:04:54 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Conradban 5000 HuF és még UV sugárzást is mér / jelez.
Beállítható hogy hány perctől számoljon vissza, végefelé szintén jelez és két gombal újraindítható, tavaly óta használom.

Kép

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pid=860102

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.07 19:32:59 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Köszi az infot.

Egy dolog azért jól eset volna. Ha anyit írsz a végére, hogy használható amit csináltam. Ne hagyd figyelmen kívül, hogy nem kevés agyi munka van benne. Míg a karórát kinában millioszám tolják ki a gépek. Hozzá teszem az 5000Ft-os árral, és hogy egy perc munkát sem kell bele tenni az álltalad említett óra jó megoldás lehet.

Én stopperorákat nézegettem sport boltokban és azok nem tudták.

Ami számomra előny ebben a fejlesztett cucban, hogy robosztus gombok vannak rajta, és a csipogó is erős hangú. Ezen kívűl azt programozok bele amit akarok. A kezelését is úgy alaítom ki, hogy gyorsan és egyszerüen lehessen használni. Ahogy én láttam ezek a nüasznyi dolgok, sokat jelenthetnek, egy kapkodós ideges döntőn.

Ne haragudj. Tudom, hogy Te nem akartál rosszat, csak 3 nap munkám van benne, és büszke vagyok rá (emiatt kicsit harapos kedvemben vagyok). :) Tudom nem kéne. :) Itt be is fejeztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.07 20:12:02 
Offline
Nitrofügg&otilde;
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.24 20:40:00
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Abony
Én egy Easy Lap Counter nevű programot találtam, ami kamerás képen keresztül és színtartomány alapján mér köridőt. Egyetlen hátránya szerintem, ha jelző csíkok (pl színes szigszalag) nélkül használjuk, akkor sokszor a másik autóra is számol. Nem tudom valaki próbálta-e már a dolgot, nekem csak elméleti gondolatom ez. Akit érdekel bővebben itt:
http://www.alphalanding.com/rc-track/sl ... ck-layout/

_________________
Az élet 250 felett kezdődik és egy elrontott kanyarig tart!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.10.07 21:08:30 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
szanyin írta:
Köszi az infot.

Egy dolog azért jól eset volna. Ha anyit írsz a végére, hogy használható amit csináltam. Ne hagyd figyelmen kívül, hogy nem kevés agyi munka van benne. Míg a karórát kinában millioszám tolják ki a gépek. Hozzá teszem az 5000Ft-os árral, és hogy egy perc munkát sem kell bele tenni az álltalad említett óra jó megoldás lehet.

Én stopperorákat nézegettem sport boltokban és azok nem tudták.

Ami számomra előny ebben a fejlesztett cucban, hogy robosztus gombok vannak rajta, és a csipogó is erős hangú. Ezen kívűl azt programozok bele amit akarok. A kezelését is úgy alaítom ki, hogy gyorsan és egyszerüen lehessen használni. Ahogy én láttam ezek a nüasznyi dolgok, sokat jelenthetnek, egy kapkodós ideges döntőn.

Ne haragudj. Tudom, hogy Te nem akartál rosszat, csak 3 nap munkám van benne, és büszke vagyok rá (emiatt kicsit harapos kedvemben vagyok). :) Tudom nem kéne. :) Itt be is fejeztem.


Nem keveset nyomoztam Én sem, hidd el.

Igazából még mindíg a mániám (lenne) a tankszintvisszajelzős távirányító. Ilyenről már mindenki olvasott vagy tud, de működni seholsem működik.

A nitrós autózás legszarabb része ez a 8-10 percenkénti tankolás, Én is rühellem, de már azt is feladtam hogy duplatankosra építsem a buggyt.

Szóval együttérzek mert az szar mikor a nyesztetés közben leáll a gép.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.25 14:08:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.02.18 14:40:21
Hozzászólások: 8
szanyin írta:
Üdv!

A passzívnál szerintem nem igazán a gerjesztési idő miatt van a gond, hanem a hosszú kararaktersór (9 karakter) és a <1200-as bit/sec átviteli sebesség miatt. Egy karakter 9 bit azaz 81 bit plusz még a kezdő és lezáró 99bit 82 ms az átviteli idő + az éledés.

Én most 4 karakterrel és 4800 bit/sec-el megyek 250Khz-en. Így müxszik.

Az én adóm kb. 1000 Ft anyagáron.

Párhuzamos porton ill. a vevőt a géphez?

Képeket később.


Szia!

Hobbi szinten foglalkozom mikrokontrollerekkel, pár projektet már végigvittem.
Sokat nyomoztam az AMBrc rendszer működése után, és az eddigi legmegközelítőbb leírást itt találtam: http://www.rctiming.com/timing_systems.shtml

AMBrc / Chronit systems use a single frequency and their transponders do not emit a signal continually. Instead hundreds of digital transmissions are sent every second with a random time gap between them, the transmission will include the transponders unique id and battery condition (in the case of rechargeable units). If two cars pass over the loop at the same time and transmit at the same time then the signal will not make sense to the decoder, because of the random delay the next transmissions will take place at different times allowing the signals to be processed. Signal strength, hits and also noise level (background interference) are all provided but a sensitivity adjustment dial is no longer required on the digital decoder.


Sokkal magasabb frekin kell hajtani a dolgot, mert az AMB-s transzponderek random időközönként kiadják a saját kódjukat (plusz akku diagnosztikát pl) és egyszeri hurkon áthaladáskor (akár 100Km/h sebességgel is) többször leadják a saját jelüket a dekódernek.
Két (vagy több) autó transzponderében sosem jön ki egyforma random idő az adások közé, ezért így többet is tud mérni "egyszerre". Valójában ha tudjuk a hurok vételi szélességét akkor a hurkon áthaladás alatt bejövő jelek számából és a köztük eltelt időből ki lehet számolni a sebességet, és hurok közepét akár cm pontosan. így az autók áthaladáskori egymáshoz való pozícióját is.

Mindennek a kulcsa az hogy vissza tudjuk-e fejteni az AMB-s személyi jeladó frekijét/protokollját.
A dekóder megépítése ezután már talán nem lehet nagy feladat, én úgy látom hogy azon van a legnagyobb "lehúzás". A legrosszabb esetben is DSP technológiát használ, a nagy jelfeldolgozási sebesség miatt, talán...de szerintem ez a technika (AMBrc dekóder) semmiképp sem kerül 1 millióba, max 300 ezerbe talán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.25 21:04:50 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Én próbáltam szkóppal bármit is észre venni az adásból de nem ment. Próbáltam Mifare 14,6Mhz-es RFID olvasóval de ez sem vezetett eredményre. Jelenleg optikain dolgozom a saját pályánkra. Az AMB-t egyenlőre feladtam.

A hurok egyébként egy 470ohm-os ellenállással van ellátva, tehát szerintem mint egy Pickup, meg gerjeszti az adót de hiába vezettem egyen áramot egy általam készített hurokba, akkor sem történt semmi a szkópon.

Ha valakinek van ötlete, vagy nálam okosabb (ennek meg van az esélye), akkor mondhatna pár szót.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.06.26 13:36:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.02.18 14:40:21
Hozzászólások: 8
Agyalás:
100 km/h sebessegnel 2.7 cm-ert tesz meg a transzponder 1ms (!) alatt.
A hurok a manual szerint 30cm szeles. Vagyis a jarmü ennel a sebessegnel kb 11 ms ideig.tartozkodik benne. Na ez alatt kuldi at az azonositojat tobbszor is.
Tud valaki ezekből valami minimum rádiófrekvenciára következtetni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.25 07:18:52 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Sziasztok,


Nos mi jelenleg majd egy eve hasznalunk optikai rendszert
A tapasztalat az, hogy az egesz rendszer ugy ahogy van, tokeletesen megfelelo, mind teremben, mind szabadteren....
Ahogy szanyin is irta az egesz egy sorba fuzott erzekelon alapul, a jelado az autokban pedig egy aktiv cucc....A szamgephez USB-n csatlakozik maga a keszulek, tukepp eleg sok kesz programmal hasznalhato

A hatranya mindenkeppen az, hogy a jeladona kell neki olyan hely az autoban, ahonnan az jol ki tud latni...ha ez megvan, akkor pontosan mer, viszont a rogzites is nagyon sokszor problemas es ha esetleg elmozdul a jelado, akkor annyi a szamlalasnak...

Ezidaig semmi mas hatranyit nem tapasztaltuk a rendszernek, amik vannak, azok konnnyen orvosolhatoak
Az egesz rendszer ara nem tobb mint 200 ezer es ebben kb 8 db jelado van benne ill egy kb 3 meteres erzekelosor - termesztesen bovitheto tukepp barmeddig

Udv: Necro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.26 20:41:46 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Necronome írta:
Sziasztok,


Nos mi jelenleg majd egy eve hasznalunk optikai rendszert
A tapasztalat az, hogy az egesz rendszer ugy ahogy van, tokeletesen megfelelo, mind teremben, mind szabadteren....
Ahogy szanyin is irta az egesz egy sorba fuzott erzekelon alapul, a jelado az autokban pedig egy aktiv cucc....A szamgephez USB-n csatlakozik maga a keszulek, tukepp eleg sok kesz programmal hasznalhato

A hatranya mindenkeppen az, hogy a jeladona kell neki olyan hely az autoban, ahonnan az jol ki tud latni...ha ez megvan, akkor pontosan mer, viszont a rogzites is nagyon sokszor problemas es ha esetleg elmozdul a jelado, akkor annyi a szamlalasnak...

Ezidaig semmi mas hatranyit nem tapasztaltuk a rendszernek, amik vannak, azok konnnyen orvosolhatoak
Az egesz rendszer ara nem tobb mint 200 ezer es ebben kb 8 db jelado van benne ill egy kb 3 meteres erzekelosor - termesztesen bovitheto tukepp barmeddig

Udv: Necro




Szia! Ezt a rendszert hol lehet beszerezni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.26 20:55:25 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.07.21 01:04:49
Hozzászólások: 807
Tartózkodási hely: Hungary
Szia zsozso,


Tukepp nalunk....
Ha komoly a szandek, kerlek keress meg privatban

Udv: Necro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.07.29 09:31:50 
Offline
Egyhelyben pöfög&otilde;

Csatlakozott: 2011.12.30 13:10:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Tápiószőlős
Necronome írta:
Szia zsozso,


Tukepp nalunk....
Ha komoly a szandek, kerlek keress meg privatban

Udv: Necro


Szia Necronome! Küldtem neked privát üzit, de nem kaptam még választ. Megkaptad az üzenetet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség