Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.30 18:01:28

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.21 21:33:46 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
csontos írta:
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni. A multi 6-os töltőről szeretnék megtudni mindent. Leírására lenne szükségem, hogy elolvassam hogy mit tud. Azt tudom hogy 1-10 celláig tud tölteni max 500mA-rel. De tud-e pl távirányítóban lévő akkukat tölteni, külön, vagy az irányítóra kötve vagyis AA 1,2 V aksikat tölteni vagy AA méretű 5 db cellákból készített akkupackot (6V). Egyenlőre csak elektromos modellem kiszolgálásához kellene, de későbbiekben egy savage x aksiait szeretném tölteni vele. rotostart, izzító, irányítóban lévő AA.


Igen, amit felsoroltál, azt mind tudja. Kellő szakértelem szükségeltetik a használatához, ellenkező esetben könnyen tönkreteheted az aksikat vele.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.21 21:54:12 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Akkor ez a töltő megfelelő lesz a számomra ha ezt mind tudja csak az a kérdés hogy milyen szakértelemre gondoltál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.21 22:01:43 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.02.01 04:17:47
Hozzászólások: 245
Tartózkodási hely: Budapest
F_Gyuri kolléga valószínűleg arra gondolt, hogy az áram nem játék :) Tudni kell mit mennyivel kell tölteni illetve mekkora az egyes akkumulátoroknak a kapacitásuk. Ugyanis ez a töltő nem rendelkezik többek között lekapcsoló autómatikával, ami a töltés befejeztével leállítaná a töltést és/vagy átváltana csepptöltésre. Ezért nagyobb odafigyeléssel kell kezelni.

üdv.: Csabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.21 22:40:01 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Ok. Értem. Akkor ha lenne valamiféle javaslatotok, hogy mit érdemes venni az jó lenne. Ezeket tudja amiket lentebb írtam. Valami jó ötlet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.21 23:12:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.02.01 04:17:47
Hozzászólások: 245
Tartózkodási hely: Budapest
Állj! Még véletlenül sem lebeszélni akarlak erről a töltőről, hiszen én is ezzel kezdtem. Teljesen hibátlanul használható, ha kicsit utánanézel az akkumulátoroknak. Amihez kezdésnek ezt a Cikket ajánlom. Itt minden nagyon tutin le van írva.

üdv.: Csabi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 11:15:29 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
OK. Értelek, csak olyan töltőt szeretnék ami jó, tudja a leírtakat, és nem 20 ezer forint. Az akkus cikket már olvastam régebben, de azé mégegyszer végigfutottam rajta. :) Köszi. Valami jó ötlet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 12:04:53 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
csontos írta:
OK. Értelek, csak olyan töltőt szeretnék ami jó, tudja a leírtakat, és nem 20 ezer forint. Az akkus cikket már olvastam régebben, de azé mégegyszer végigfutottam rajta. :) Köszi. Valami jó ötlet?


Olcsó, jó, sokat tudó
Ezek közül CSAK 2-t választhatsz, egyszerre a hármat nem :(

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 17:23:45 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Hát akkor egy kicsit lettem csak okosabb. Ez a multi 6-os töltő akkor jó is meg rossz is. Érdemes megvenni? Nem tudom eldönteni. A töltő leírása nincs meg valakinek? Sehol sem találok leírást a neten. Ez a töltő csak annyit tudna hogy tölt és csak tölt? Nincs töltés befejeztével jelzés, lekapcsolás, csepptöltés? Hm?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 18:55:44 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
csontos írta:
Hát akkor egy kicsit lettem csak okosabb. Ez a multi 6-os töltő akkor jó is meg rossz is. Érdemes megvenni? Nem tudom eldönteni. A töltő leírása nincs meg valakinek? Sehol sem találok leírást a neten. Ez a töltő csak annyit tudna hogy tölt és csak tölt? Nincs töltés befejeztével jelzés, lekapcsolás, csepptöltés? Hm?


Nincs. Ezt a "feature"-t általában a drágább töltők tudják, term. azokban komolyabb elektronika van.
Nekem az a véleményem, ha hosszú távon gondolkodsz, akkor érdemesebb egy peak-level-es töltőn (automata) gondolkodni, mivel idővel ezt ki fogod nőni, és ha eladod, buksz rajta, és úgyis egy komolyabbat veszel. Hobby célokra megfelelő, és végülis tölt, de...:)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 20:05:15 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Na most betetted a bogarat a fülembe. Mondjuk egy shark 10? csak még ahhoz hozzá a táp és ott vagyok hogy 30. Kb 15-20 ezer max amit szánnék rá. Ennyiért már kapok jó töltőt ami tudja amiket írtam?

NiMh-NiCd 1-6 cella. De tud-e pl távirányítóban lévő akkukat tölteni, külön, vagy az irányítóra kötve vagyis AA 1,2 V aksikat tölteni vagy AA méretű 5 db cellákból készített akkupackot (6V). Egyenlőre csak elektromos modellem kiszolgálásához kellene, de későbbiekben egy savage x aksiait szeretném tölteni vele. rotostart, izzító, irányítóban lévő AA. Na erre a problémámra valami jó ötlet? Milyen töltőt javasoltok? Link is jó ha van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 20:29:37 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
És ez a töltő? Ultramat 10?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 21:01:10 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
csontos írta:
Na most betetted a bogarat a fülembe. Mondjuk egy shark 10? csak még ahhoz hozzá a táp és ott vagyok hogy 30. Kb 15-20 ezer max amit szánnék rá. Ennyiért már kapok jó töltőt ami tudja amiket írtam?

NiMh-NiCd 1-6 cella. De tud-e pl távirányítóban lévő akkukat tölteni, külön, vagy az irányítóra kötve vagyis AA 1,2 V aksikat tölteni vagy AA méretű 5 db cellákból készített akkupackot (6V). Egyenlőre csak elektromos modellem kiszolgálásához kellene, de későbbiekben egy savage x aksiait szeretném tölteni vele. rotostart, izzító, irányítóban lévő AA. Na erre a problémámra valami jó ötlet? Milyen töltőt javasoltok? Link is jó ha van.


Igen, ez már elég sokat tud (automata, NiHm, NiCd, Li-ion, Li-Po), több cella...stb. Ezzel már mindent tucc tölteni majd.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.22 21:12:31 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Hát akkor megvan az áldozat. :lol: :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.25 21:12:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.01.09 20:51:42
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Békés megye
Sziasztok!

Töltőt szeretnék vásárolni, végigolvastam az ide vonatkozó topikokat.
Több töltő is versenyben volt.
Szempontok (max 20e FT -ig) Nixx, ólom akksi, LiPo/Li bár egyenlőre nem kell,de a későbbiekben hasznos lehet.(érdekel a helikopterezés is)

Ultramat 10/14 a 220V-ról is való töltés plusz pont volt nála. De ahogy tovább olvasgattam kiderült róla, hogy ez töltés előtt nem végez automatikus merítést. Vagyis egyeltalán nem is merít. Jól tudom?

Intelli MW 7168 Megnyerő volt hogy ólom akksit is tölt. Ahány helyen olvastam róla mindenhol mást írtak. Végülis kiderült nem is tölt ólom akksikat. Tényleg nem tölti?

Shark10,Hyperion EOS 5i, Multiplex Multicharger LN-5014, maradtak versenyben, tudásban szerintem megegyeznek.

Kérdésem az ellene hogy az első 3- ról valóban helyesek az információim?

Az itthon lévő 300-350W -os pc tápegységeim képtelenek még terheletlenül is 12 V ot leadni(11,39V ) (mondjuk ezért is lettek hihajítva a gépből) Tudva azt hogy az alsó katagóriás pc tápegységek minősége is hasonlóan rosszak. Felső-közép és felsőkategóriás tápokat meg nics szívem megbontani(garancia végett is) meg akkor már ott tartok árban mintha vennék egy "rendes gyári"12V 5A-6A -es táptot.

Nektek milyen pc táppal sikerült az utóbbi 3 töltőt stabilan meghajtani?


Köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.25 21:41:19 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2006.09.17 21:50:41
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Tállya
Én is ugyanebbe a cipőben utazok. Én sem tudtam eldönteni hogy milyet vegyek. Igaz, hogy az ultramat 10 nem tud meríteni, de tölteni igen. :) Nem kell semmien tápot fabrikálni hozzá, vagy venni. Nekem ez lesz a nyerő. Én 100% hogy ezt veszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség