Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.09 22:25:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ÚJ 1/6-os 30ccm-es Buggy
HozzászólásElküldve: 2009.01.26 22:19:58 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
--SZIASZTOK.!!!!
--Csak annyi kérdésem lenne,hogy mi a helyes bejáratása.?????
--Egyhelyben egy egész tank benzint elpöfögtetni,vagy menni vele finoman...????
--Ja,és mi az ajánlott keverési aránya a benzinnek.???--és milyen adalékkal.????

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.27 07:52:53 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Szia!
Hogyan jutottál ehhez a járgányhoz? Nem kaptál hozzá semmi kezelési utasítást? és egyáltalán típus? gyártmány? stb....
Mivel kétütemű benzinmotor ezért sima egyszerű keverék kell hozzá benzinből és 2t olajból. Ált 1:20 vagy 1:25.
De neked is mondom , hogy ha segítséget szeretnétek kérni a fórumozóktól pontosan írjátok le a dolgokat és ennek az információnak még a gyártó honlapján is utána tudnál nézni és attól pontosabb segítséget nem fogsz kapni.
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.27 08:25:34 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
---A Típusa.:
http://www.conrad.at/goto.php?artikel=236600

---Szóval,hogyan járassam be.????

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.27 09:56:09 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Szeva!
azért ha a lustaság fájna....
Az álltalad belinkelt oldalon szemetszúróan ki van irva, hogy ez a járgány bizony 1:25-ös keverékkel megy. Tehát akár 95 vagy jobb minőségű benzin + 2T olaj mint a fűkaszába (mert szinte ugyanaz a motor,persze ettől még megérdemel egy kicsit jobb olajat pl. amiben van némi ricinus.ilyen az agip racing 2T)
A bejáratás ezeknél a motoroknál nem olyan macerás mint az alkoholos gépeknél. A baja 5b re sem ir semmi extrát a HPI. Első tank finoman kis gázon nem falra mászva(tehát sik terepen a terhelés miatt). Aztán hagyod lehülni. Ezt még egyszer aztán már lehet neki adni bátrabban. Tehát mint mindenre erre is igaz: ha ésszel bánsz vele nem tudod elrontani. A fail safe a rádiónak az a funkciója, hogyha elvész a kpacsolat az adó és a vevő között(pl adó lemerül) akkor leveszi a gázt, sőt fékez is és a kormány is visszaáll egyenesbe. Egyes típusoknál ez programozható, hogy pontosan mit csináljon a vevő de ez már más téma.
De ennek te is ugyanúgy utánnanézhettél volna a neten csakhát....
na mindegy, jó szórakozást hozzá.
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.27 20:04:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
tg11 írta:
Szeva!
azért ha a lustaság fájna....
Az álltalad belinkelt oldalon szemetszúróan ki van irva, hogy ez a járgány bizony 1:25-ös keverékkel megy. Tehát akár 95 vagy jobb minőségű benzin + 2T olaj mint a fűkaszába (mert szinte ugyanaz a motor,persze ettől még megérdemel egy kicsit jobb olajat pl. amiben van némi ricinus.ilyen az agip racing 2T)
A bejáratás ezeknél a motoroknál nem olyan macerás mint az alkoholos gépeknél. A baja 5b re sem ir semmi extrát a HPI. Első tank finoman kis gázon nem falra mászva(tehát sik terepen a terhelés miatt). Aztán hagyod lehülni. Ezt még egyszer aztán már lehet neki adni bátrabban. Tehát mint mindenre erre is igaz: ha ésszel bánsz vele nem tudod elrontani. A fail safe a rádiónak az a funkciója, hogyha elvész a kpacsolat az adó és a vevő között(pl adó lemerül) akkor leveszi a gázt, sőt fékez is és a kormány is visszaáll egyenesbe. Egyes típusoknál ez programozható, hogy pontosan mit csináljon a vevő de ez már más téma.
De ennek te is ugyanúgy utánnanézhettél volna a neten csakhát....
na mindegy, jó szórakozást hozzá.
üdv

---Köszi.!!!
---De a "lustaság fájna....."című fejezet nem tetszett,mert csipkelődés a részedről.!!!-Tehát,ha valamihez hozzászólsz,ne nagyképűen fogalmazz.!!!
--Amúgy,ha elolvastad az utolsó üzenetet,akkor láthatod,hogy ott már csak a bejáratásra vagyok kíváncsi...!!!!-mert az első válaszodban benne volt az
üzemanyaggal kapcs.kérdésem.(-Köszönöm.!!!)
----Szóval a Bejáratásra köszönöm a válaszod.!!!!

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.27 21:42:23 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Szia!

bocsi de úgy fogalmazok ahogy akarok.
Csak azért írtam úgy ahogy írtam mert rengetegen olyan kérdéseket tesznek fel melynek azzal az energiával amivel ide irt a neten is utánanézhetett volna egyszerűbben és gyorsabban. tehát mégiscsak lustaság:)
Ha ez te személyes bántásnak vetted akkor elnézést. De ezt te magad is tapasztalni fogod ha többet leszel itt és unni is fogod.
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.27 21:57:20 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.03.20 13:01:37
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Iregszemcse
tg11 írta:
Szia!

bocsi de úgy fogalmazok ahogy akarok.
Csak azért írtam úgy ahogy írtam mert rengetegen olyan kérdéseket tesznek fel melynek azzal az energiával amivel ide irt a neten is utánanézhetett volna egyszerűbben és gyorsabban. tehát mégiscsak lustaság:)
Ha ez te személyes bántásnak vetted akkor elnézést. De ezt te magad is tapasztalni fogod ha többet leszel itt és unni is fogod.
üdv

---Pont ezért imádom ezt a fórumot,mert néha témától független hozzászólásokból megismerjük egymást valamilyen szinten,és nem csak az okosságunkat fitogtatjuk egymásnak,mert hát egyértelmű,hogy ebben a fórumban mindíg van egy hozzáértőbb a másiknál.!!!--De ez természetes,és ezért inkább hasznosnak tartom,mint szeretem.
------Szóval nekem nem unalmas,de majd erre visszatérünk,ha nekem is 250-fölött lesz a hozzászólásaim száma.!!!!
----Mindenesetre egyáltalán nem haragszom,mivel nem is haragudtam,sőt Köszönöm hogy beszélgettünk egy jót.!!!!! ;)

_________________
üdv.:Pitbull


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség