Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 09:31:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Üzemanyag
HozzászólásElküldve: 2005.07.07 09:52:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Hello

Azt szeretném kérdezni,hogy üzemanyag kikeveréséhez mit kell venni.
Megérné-e kikeverni?Hol lehet beszerezni ezeket?Menyibe kerülne?
Azt tudom hogy kell metanol,nitro meg olaj de nem tudom hogy milyen és menyit kell öszeönteni.

Előre is köszi!

Roli

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.07 15:08:13 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.04.12 12:46:26
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Miskolc
Üzemanyag összetevői: 16% tornado üzemanyag
1. metilalkohol 75%
2. nitro-metán 16%
3. polyalkyleneglycol 7,2%
4. Castor olaj (Oleum Ricini) 1,8%

_________________
msn: sparco15@axelero.hu
hayabusa 27.095 AM
Conrad p190 4wd(subaru03).15szp


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.07 17:07:47 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Először is kell metil alkohol, ez kb 200-250 Ft/l és nagyobb kiszerelésekben kapható általában. 5-10-20 l-es kannákban.
Aztán kell Nitrometán ami kb 5000 Ft/l, de ezt asszem decis kiszerelésben is lehet kapni. Kell még olaj. Csak modellekhez kifejlesztett olajat vegyél, mert a többi nem igazán szeret oldódni metanolban. Van a Castrol Racing M 4440 Ft/l vagy a Motul Micro 10400 Ft/2l. A gyári adatok alapján a Motul kenési tulajdonságai jobbak, viszont Drágább és csak nagyobb tételben kapható :( Hát röviden ennyi. Ha kevergetsz az olcsóbban fog kijönni és legalább tudod mi kerül a motorodba, de a nevesebb üzemanyagok is ugyanugy megbízhatóak, csak az áruk lehet picit magasabb a kevertéhez képest. Ha most kezded a modellkedést akkor inkább maradj az előre csomagolt kész üziknél szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.07 19:18:57 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.10.12 18:55:20
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Debrecen
Hello

Köszi mind a ketőtöknek.Idáig gyárit vettem és csökenteni szeretném a kiadásokat a modellezés téren és keverni szeretnék mrt az olcsóbb.
Ha nitro nélkül menne nagyon gyenge lenne???? :?:

Roli

_________________
Roland
www.drct.atw.hu
www.rcparts.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.08 08:55:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.04.12 12:46:26
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Miskolc
roli írta:
Hello

Köszi mind a ketőtöknek.Idáig gyárit vettem és csökenteni szeretném a kiadásokat a modellezés téren és keverni szeretnék mrt az olcsóbb.
Ha nitro nélkül menne nagyon gyenge lenne???? :?:

Roli


passz!
annyit tudok hogy bejáratáshoz olyat kevernek maguknak az emberek amibe nincs nitro de ez tán cvsak bejáratáshoz jó meg nem lehet szétpörgetni a motort!!!
lehet, hogy hülyeséget irtam !!!

_________________
msn: sparco15@axelero.hu
hayabusa 27.095 AM
Conrad p190 4wd(subaru03).15szp


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.08 10:48:32 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Marvik írta:
roli írta:
Hello

Köszi mind a ketőtöknek.Idáig gyárit vettem és csökenteni szeretném a kiadásokat a modellezés téren és keverni szeretnék mrt az olcsóbb.
Ha nitro nélkül menne nagyon gyenge lenne???? :?:

Roli


passz!
annyit tudok hogy bejáratáshoz olyat kevernek maguknak az emberek amibe nincs nitro de ez tán cvsak bejáratáshoz jó meg nem lehet szétpörgetni a motort!!!
lehet, hogy hülyeséget irtam !!!


Ha óvatosan bánsz a pici mutatóujjacskáddal akkor sem lehet szétpörgetni a motort :) ÖNURALOM!!! :) Ogre pajti megígérte nekem hogy kever nitró nélküli naftát és beszámol. Esetleg kérdezzétek őt pü-ben. Sok motornál a gyártó kifejezetten ajánlja, hogy olyan üzivel járassuk be a motort amivel később használni fogjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.08 11:13:33 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.04.12 12:46:26
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Miskolc
Marczy írta:
Marvik írta:
roli írta:
Hello

Köszi mind a ketőtöknek.Idáig gyárit vettem és csökenteni szeretném a kiadásokat a modellezés téren és keverni szeretnék mrt az olcsóbb.
Ha nitro nélkül menne nagyon gyenge lenne???? :?:

Roli


passz!
annyit tudok hogy bejáratáshoz olyat kevernek maguknak az emberek amibe nincs nitro de ez tán cvsak bejáratáshoz jó meg nem lehet szétpörgetni a motort!!!
lehet, hogy hülyeséget irtam !!!


Ha óvatosan bánsz a pici mutatóujjacskáddal akkor sem lehet szétpörgetni a motort :) ÖNURALOM!!! :) Ogre pajti megígérte nekem hogy kever nitró nélküli naftát és beszámol. Esetleg kérdezzétek őt pü-ben. Sok motornál a gyártó kifejezetten ajánlja, hogy olyan üzivel járassuk be a motort amivel később használni fogjuk.

kár hogy ukránból nem engedik áthozni a naftát ott is van tán 2 gagyi modell bolt de üzi van legalábbis haver azt mondta!

_________________
msn: sparco15@axelero.hu
hayabusa 27.095 AM
Conrad p190 4wd(subaru03).15szp


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.08 13:22:09 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Szerintem auto motorba senki ne hasznaljon nitro mentes naftat.
Ezek a kis eromuvek ugy vannak tervezve, hogy megkapjak a nitro adagjukat.
Nem egyszeruen lomha lesz, hanem pl. karburalni is keptelen feladat. Instabil alapjarat, melegedes...
Nem veletlenul irjak rajuk, hogy ajanlott nitro tartalom pl. 10%-25%.
Teny, hogy a nitro "elosegiti", hogy korrodaljon a belseje, de akkor is szukseguk van ra. After run kezeles, ill. atmosas, es jol erzi magat.

Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ÜA
HozzászólásElküldve: 2006.11.11 08:21:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.10.16 12:50:21
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Pécs
Helló Mindenkinek!

Van némi üzemanyag alapanyagom, csak az összetevőkkel vok bajban. Gőzöm sincs, hogy a "polyalkyleneglycol" mi akar lenni, és hol lehet szerezni?


Előre is köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.13 19:39:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
Ez az anyag a szintetikus olajok egyik adaléka.
AZ ANYAG ÁSVÁNYI OLAJOKKAL NEM KEVERHETŐ ÖSSZE! Ricinussal lehet keverni.
Az olajok magas hőmérsékleten (200C* felett) elvesztik kenőképességüket. Az adalék magas hőmérsékleten is képes megfelelő kenést biztosítani.
Mi kevertünk már üzemanyagot (metil, nitro, ricinus) és nem raktunk bele ilyen cuccot, de nem is lesz nagy gond belőle. Kicsit több ricinus kell, füstöljön jól.
Egyébként ha rákeresel (így magyarosan is lehet: polialkilén glikol) akkor egy csomó kenőolaj oldalt is fog kidobni a kereső. Utánna lehet olvasni, de szerintem felesleges.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.24 09:37:03 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Sziasztok!

nos én kicsit utánnajártam a dolognak és itt Bp-en egy vegyianyag gyár vegyészétől kapott információk szerint a gyárilag kevert üzik adaléklistáján szereplő polyalkyleneglycol nem egy konkrét anyag hanem egy vegyületcsoport neve.(majd hülye lenne a gyártó pontosan leirni mit rak bele ;) )
A vegyész szerint az alkén vegyületcsoportból ez a polypropyleneglycol-ra gondolhatnak a gyártók mivel ennek rendkivül jók a kenési tulajdonságai és ettől lehet használni téli hidegben is az üzit mivel a csak ricinusos üzemanyag nem nagyon müxik minus fokon(saját tapasztalat)
Egyébként meg sokkal olcsóbban jön ki az ember ha saját maga keveri ki az üzit. nem muszály a nehezen beszerezhető propyleneglycolt venni jó a CASTROL "M" is.
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.25 07:58:00 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
A házi keverésű üzemanyag nem biztos, hogy sokkal olcsóbban jön ki mint a boltokban megvett. Ezt tapasztalatból mondom. A szállítási költségek eléggé megnyomják az alapanyagok árát és a beszerzés sem mindíg egyszerű.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: üza
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 12:18:11 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Lehet de azért számoljunk:
1liter jó minőségü metanol : kb 250ft +-200
1 liter ricinus olaj : Kb1500 Ft (ez több literhez elegendő mennyiség
vagy 1 liter szintetikus castrol "M" ricinus kb4500ft (szintén több literhez elegendő mennyiség)
1 liter nitrometán : kb 5000Ft (ez is több literhez elegendő mennyiség)

Innen már csak a gyári üzemanyag több ezer forintos árát érdemes megnézni
De itt is mindenki azt csinál amit akar, szabad akarata és belátása szerint :-D
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 12:24:51 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
ja és még annyi , hogy nem túl bonyolult beszerezni már legalábbis Bp-en
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: üza
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 15:19:44 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
tg11 írta:
Lehet de azért számoljunk:
1liter jó minőségü metanol : kb 250ft +-200


Szia!
Ha megmondod, hogy hol lehet 250Ft/liter áron "jó minőségű" metil alkoholt venni akkor megeszem a kalapom! ;) Gondolkozzál már, hogy miért olyan rohadt drága?! :roll: Nem azért mert szép a csomagolása. Tiszta metanolt előállítani nem olyan egyszerű. Mellesleg meg ha ilyet akarsz venni akkor arra engedély kell. :roll: Persze sokan vesznek kéz alól.....de az már más.
Csak szólok, hogy légyszi hülyeségeket ne írj. Másrészt ha tényleg van ilyen akkor egyáltalán nem tiszta, azaz sz@r minődégű. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: üza
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 17:20:49 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
Szia!
Azért mert te valamiről nem tudsz az attól még létezhet ergó ne hülyéz le senkit anélkül, hogy nem győződtél volna meg annak valóságtartalmáról.
De engem nem érdekel hogy te mit hiszel, az amit már igencsak néhány éve (kb10) használunk -igen többesszámban, jól olvasod- eddig kiváló minőségü metanol. És azért ilyen olcsó mert agyártótol vásároljuk. IGEN MÉREGENGEDÉLY kell a megvásárlásához. De ha nem ilyen hangnemben keresed őket fel akkor talán neked is adnak el méregengedély nélkül mint modellezőnek.
OK?
tehát légyszives gondolkodj mielőtt lehülyézel másokat mert én csak jóindulatúlag akartam néhány arra fogékony értelmes modellező srácnak jó fülest adni. De mint irtam mindenki azt csinál amit akar méghozzá szabad akaratából
üdv neked is és szép napot neked is . Ja és jobb modort


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 17:40:15 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
nemugyvanaz Szerintem vegyetek kicsit vissza! Én nem akarok igazat adni egyikőtöknek sem. Ha tovább akartok vitázni, akkor lehet, de csak PÜ-ben :!:

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 18:21:18 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.08.08 10:26:46
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: budapest
részemről ezzel lezártnak tekintem a dolgot.
Ugy látszik egyesek nem képesek elfogadni mások tényeken alapuló véleményét.
szóval részemről ennyi a téma
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 22:53:09 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Ezt jól megbeszélted magadban tg11. ;) Ha nem láttad volna de volt benne "SZMÁJLÍ". ;) :lol: Szóval nem kell felkapni a vizet (tudom, nem kaptad fel...etc.). ;) Hogy ezt ilyen fantasztikusan megbeszéltük -és remélem nincs harag- már csak arra a boltra lennék kíváncsi. :roll: Méregengedély az nemgond. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.28 23:30:53 
Offline
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.24 08:02:05
Hozzászólások: 479
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Mielőtt ölre mennétek:
Az alkalmazható üzemanyagok termék skálája igen széles! Nincs "legjobb" üzemanyag.
A gyártók a várható terheléseknek legjobban megfelelő üzemanyagokat igyekeznek kifejleszteni. Teljesen más az onroad, offroad, repülő, heli, és FSR hajómotorok igénybevétele, hőterhelése. Éppen ezért, nem lehet minden motorhoz-felhasználáshoz tökéletes keveréket gyártani.
A lényeg:
Minden kétütemű izzógyertyás motor működik a klasszikus metil - ricinus - 0% nitro keverékével. Legfeljebb a motorból nem tudjuk kihozni azt a teljesítményt amire képes lenne. A karburálás is több odafigyelést, tapasztalatot kíván, de beállítható. Kivéve, ha a motort nitrós üzemanyaggal már sokat járattuk. Tehát új motoroknál működik az alapüzemanyag.
Ha valaki vállalja a kompromisszumokat a teljesítmény csökkenése, a nehezebb karburálás, nehézkes beszerzés, kevergetés -de hosszabb élettartam, olcsóbb üzemeltetés mellett, akkor az ha teheti, keverje maga az üzemanyagot. Természetesen a megfelelő óvintézkedések betartásával. Ha valaki nincs ezekkel tisztában, ne kevergessen.
A metilalkoholról:
Nem véletlenül nehézkes a privát beszerzése, alattomos méreg!
A különböző gyártók ugyanazt a hordós (nálunk 250 Ft-os) nem víztelenített metilt használják alapanyagként, csak az olajjal és az adalékokkal variálnak. Közel 20 éve versenyzek robbanómotoros RC sebességi hajós kategóriákban (FSR-V), mi már nagyon régen kipróbáltuk a 99.9% tisztaságú vízmentesített methanolt és szinte SEMMI lényeges javulást nem tudtunk mérni a motorok teljesítményén. Ellenben az ára! Több ezer forint volt literje a 90-es években is.
Plusz nitromethan:
Ha valaki azt hiszi, hogy ha az üzemanyagba csak több nitrót tesz, akkor az annál jobban megy, akkor az téved. Minden motornak megvan a gyárilag tervezett vezérlése és kompresszióviszonya, amit egy bizonyos nitrometán mennyiséghez kalkuláltak. Az adott motor a maximális teljesítményét akkor adja le, ha megkapja a számára szükséges mennyiséget. Ha sokkal kevesebb nitrotartalmú üzemanyagot adunk neki, akkor nem megy úgy mint kellene, túlmelegszik (mert erőlködik). Ha sokkal többet adunk neki, akkor meg azért melegszik túl! Ilyenkor jön elő a "korai előgyújtás", amit a kompresszió csökkentésével - a hengerfej alátétlemezekkel való megfelelő mértékű feljebb emelésével kell kompenzálni.
Elnézést, ha kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom.
Üdv: SYL

_________________
http://www.sgmodell.hu
http://www.sylmax.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség