Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 16:33:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.01.27 19:50:56 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.01.22 22:49:52
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Budapest, XVI.ker.
A szabadonfutó-csúszás "gyógyszere" annyira bevált :!: , hogy a részletes leírást áthoztam a régebbi fórumból.. hurra >>

Szabadonfutó - probléma>
A fene tudja miért, de a Tmaxx-omnak az eddigi leggyengébb problémája a szabadonfutó csúszása volt. Ez sajnos elég bosszantó, mert ezen kis alkatrész meghibásodásakor egyszerűen képtelenség beindítani a Tmaxx-ot.. Jónéhányszor leszedtem az önindítót a motorról, hogy a szabadonfutót kivegyem és jó alaposan kimossam csíroldó folyadékban, ami csak ideig-óráig jelentett javulást.
A "mostani" Bókai-tali után, Godzilla javaslatára, fúrtam egy kis lyukat az önindító műanyag házán, ami pontosan ott van, ahol a szabadonfutó találkozik a tengellyel. Erre azért volt szükség, hogy a probléma fellépésekor ezen a lyukon keresztül, egy injekciós tűvel befecskendezzek egy kis mosó folyadékot.
A kísérlet hitelessége érdekében ezt a lyukfúrást akkor végeztem, amikor a modellen ez a probléma aktív volt. Az összeszerelés után is ellenőriztem, hogy a csúszás továbbra is fennáll. Nos ekkor kb 1ml mosó folyadékot befecskendeztem a lukon és utánna megnyomtam a starter gombját. CSODA TÖRTÉNT!!!
Olyan jól megfogta a szabadonfutó a tengelyt, hogy cirka 1mp alatt (!) beindult a motor!
:-)
Annyira jó ötlet ez a trükk, hogy el se tudom mondani. Köszönöm mindegyik tudósnak!!
2004.01.18.
eljen eljen eljen

_________________
KépTraxxas REVO www.solarklimacad.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.01.28 08:24:32 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Hogy nehogy valaki kimaradjon a dologból, megemlítem Blasie-t is, akitől az alapötlet származik. Ö alátétekkel csinált helyet a tiszító folyadék bejuttatásához, amit továbbfejlesztettem egy kis lyukra. Természetesen az alátétes megoldás nagyobb könnyebséget jelent (jobb hozzáférés), de nekem valahogy olyan "félelmetes" az az 1 mm-et tátongó rész a motor és a hátlap között. Ezért jött az ötlet, hogy valamit ki kellene találni. Így keletkezett a mi kis lyukunk... eljen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.08 19:29:45 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.01.22 22:49:52
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Budapest, XVI.ker.
Na én jól megjártam ezzel a szabadonfutóval a mai nap! Az okos ember mindig más kárán tanul, így nesztek..>
Igen szokatlan hangja volt a gépemnek az indítás alatt. A önindító is rázkódott. Gyorsan kikértem az ottaniak véleményét. Én már kezdtem arra gyanakodni, hogy a hajtókar, vagy vmi tüske kicsúszott a helyéről és az produkál ilyet. A többség viszont az elektromotorra fogta.. Nos, a Tmaxx egy-két pöffenés után beindult, a hangja normálisnak tűnt és így nem is foglalkoztam tovább a témával. A nap végére egy jó kis futam után viszont a beindítást végleg megtagadta a Traxxas.. Hmm.
Hogy mi volt az OK? :idea: ... hogy? .... hangosabban..!
Igen, a jóóó öreg szabadonfutóóóóó.. Hogyafrancegyemeg **** már bocsánat. megorulok megorulok megorulok

Mikor itthon kiszereltem a mocit mindenestül és az önindító egységet le akartam húzni a féltengelyről az egyszerűen nem jött. :!: Gyerekek, úgy beragadt ez a szar, mint felső kertekben az ásó..
Se ki, se be, se le, se fel. Így érthető honnan jött a fura hang> A moci minden ütemnél visszalökött egyet az önindító motornak. :(
Jó kis időbe tellett, mire le tudtam szedni a szab.fut.-t a féltengelyről..

Na ezt akartam megosztani veletek, hogy a modell ismeri a fizikát, így nekünk kis "amatőröknek" előre kell gondolkoznunk :!: . A lenti ötlet, ami a csúszást megszünteti, nagyon jó. Én ott rontottam el, hogy túl jó zsíroldó szert spritceltem be, ami annyira kivitt mindent, hogy a végére nem maradt kenőanyag és rendesen be is rágódott a szab.futó..
:?

_________________
KépTraxxas REVO www.solarklimacad.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.08 21:04:21 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Peti írta:
...Én ott rontottam el, hogy túl jó zsíroldó szert spritceltem be, ami annyira kivitt mindent, hogy a végére nem maradt kenőanyag és rendesen be is rágódott a szab.futó..
:?


Most hadd ne jöjjek azzal, hogy én megmondatam. Nekem még mindig az a véleményem, hogy nitrot nem szabad oda tenni, helyette finom olajat (van kifejezetten szabadonfutó csapágyhoz olaj), vagy nem ragadós zsírt. Továbbá BELE KELL RAGASZTANI AZT A prostituált SZABADONFUTÓT az anyába, és kész.
Traxxasé:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXDDV2&P=7
Savage-é:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXDLN7&P=7

Mindkettőnek ugyanaz a betegsége, illetve ha bekoszosodik, akkor esetleg a tűgörgők visszacsúszva maradnak (beragadnak) a fészekbe, és nem fognak. De ez másik eset.
Szóval szerintem kenni kell (de gondolom ezt azért senki nem vitatja), a kenés (zsír pl) miatt elcsúszik a szabadonfutó az anyába. Ez valszeg dilatációval van beletéve, ami egy erő-kötés. Ezt gyengíti az odajutott olaj/zsír, amit ugyan a nitro kimos onnan, és ideiglenesen megszünteti a hibát, de ugyanakkor teljesen kiszárítja a csapágyat.
Ja, és sas-szeműek már biztosan toporogva kérdik: "De honnan kerül oda zsír/olaj?" Hát a főtengely ki van vezetve a forgattyúsház végén. Itt jut ki némi nafta/olaj/zsír.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.09 18:01:29 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.01.22 22:49:52
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Budapest, XVI.ker.
Ramses> meghajlok előtted :Ramses eljen
Most gondoltam csak bele, hogy nem csak a tengelyen csúszhat a kütyü, hanem magában az anyában is..
A képek marha jók, így tisztábban látok, hogy nekem melyik is van. Fura, de a Tmaxx-omban nem Traxxas, hanem HPI szabadonf. van.
Hogy ez hogy lehet, azt nem tudom, de ez most előny lehet a beszerzést illetően.
Aszem az a szab.fut. olaj lesz a 3. dolog, amit be fogok szerezni rövid időn belül..
:integet

_________________
KépTraxxas REVO www.solarklimacad.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.09 18:18:21 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Peti írta:
Ramses> meghajlok előtted :Ramses eljen
Most gondoltam csak bele, hogy nem csak a tengelyen csúszhat a kütyü, hanem magában az anyában is..
A képek marha jók, így tisztábban látok, hogy nekem melyik is van. Fura, de a Tmaxx-omban nem Traxxas, hanem HPI szabadonf. van.
Hogy ez hogy lehet, azt nem tudom, de ez most előny lehet a beszerzést illetően.
Aszem az a szab.fut. olaj lesz a 3. dolog, amit be fogok szerezni rövid időn belül..
:integet


Peti. Valszeg azért olyan van benn neked, mint a HPI-s, mert amit belinkeltem traxxas szabadonfutó, az a 2.5-ös motorra való. Lehet, hogy a Te 15-ösödhöz még olyan való, mint a HPI-s. Szabadonfutó olaj pedig fillérekbe kerül, és csodákra képes :) (na, kis túlzással, de megéri azért).

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.09 23:12:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.01.23 21:30:12
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest XV. ker.
Milyen néven forgalmazzák, hol lehet kapni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.09 23:20:26 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
gábor írta:
Milyen néven forgalmazzák, hol lehet kapni?

Én ezt használom:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXEB13&P=7, bár ez zsír, a pályaautóm váltójába pedig ezt: http://www.mytsn.com/products/product.asp?prid=79

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 12:52:39 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.01.22 22:49:52
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Budapest, XVI.ker.
Kiderült, hogy a HPI szab.futó nem jó a Traxxas-ba. Kinézetre u.olyan, de a 6lapfelű anya laptávolsága kb 1mm-el nagyobb :!: a HPI-nél..
Végső próbálkozásomban benéztem egy csapágyboltba és vettem tűgörgős szabadonfutót, pont olyan számút, mint ami nekem van.. :)))
Itthon nem volt más feladatom, mint a régi anyából azt kinyomni és az újat belenyomni. Mielőtt belenyomtam volna be is kentem csapágy ragasztóval, ahogy Ramses is mondta. Jó ha szorosan tart..
Összeraktam a mocit és nagyon megörültem amikor jöttek az első pöffentések.. :mrgreen:

tmaxx> ettől független, továbbra is kellene a tied is. Szükségem lesz tartalékra is. (Még egyszer nem fogja velem ezt végigcsinálni ez a szabadonfutó.. Felkészülten fogom várni a hibát és ha kell ráugrok mint a F1-ben, hogy csak úgy röpködnek az alkatrészek felfelé..)
:integet

_________________
KépTraxxas REVO www.solarklimacad.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.02.12 13:12:06 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Peti, legyszi írd meg ide (http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=151), hogy hol és mennyiért vetted a szabadonfutót... engem is érint a dolog... hiszen tudod :|

Peti írta:
Kiderült, hogy a HPI szab.futó nem jó a Traxxas-ba. Kinézetre u.olyan, de a 6lapfelű anya laptávolsága kb 1mm-el nagyobb :!: a HPI-nél..
Végső próbálkozásomban benéztem egy csapágyboltba és vettem tűgörgős szabadonfutót, pont olyan számút, mint ami nekem van.. :)))
Itthon nem volt más feladatom, mint a régi anyából azt kinyomni és az újat belenyomni. Mielőtt belenyomtam volna be is kentem csapágy ragasztóval, ahogy Ramses is mondta. Jó ha szorosan tart..
Összeraktam a mocit és nagyon megörültem amikor jöttek az első pöffentések.. :mrgreen:

tmaxx> ettől független, továbbra is kellene a tied is. Szükségem lesz tartalékra is. (Még egyszer nem fogja velem ezt végigcsinálni ez a szabadonfutó.. Felkészülten fogom várni a hibát és ha kell ráugrok mint a F1-ben, hogy csak úgy röpködnek az alkatrészek felfelé..)
:integet
[/url]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.24 21:05:31 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.01.22 12:29:33
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Budapest
Ugyan nem Traxxas, de szabadonfutó.
Én a vadi új autómmal jártam így.
Először én is a gyorsabb spriccelős megoldást választottam, de hamar teli lett vele a :matyizas .
Egy tanknyi kocsikázás után, megint csúszott.
Ramses esedezem tanácsára én is beragasztottam a szabadonfutót az anyába.
És tökéletesen működik.(egyenlőre) konyorgok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség