Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.23 04:24:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.19 17:31:17 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.04.09 15:34:31
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Bp
Megcsináltam a WD-40es tisztogatást,aztán nagy lelkesedésemben vettem egy infra hőmérőt(mindenki ajánlotta,mert nagyon hasznos),tényleg nagyon tetszik----hazafele a boltból mindennek megmértem a hőmérsékletét annyira tetszett :lol: -----.aztán kipróbáltam az autót,és érdekes jelenséget tapasztaltam:
-beállítottam mindent gyári adatok szerint,és tényleg szépen ment az autó,de képzeljétek:már 2.-ban volt-és meg szerettem VOLNA állni,de nem lassult az autó.(el tudjátpk képzelni,hogy a vérnyomásom 10000lett,amikor látom hogy a kis "kincsem" 40-50 el rohan neki a padkának és nem tudok mit csinálni).Elkormányoztam,felborult,aztán lefullasztottam.
-hazamentem és szétszedtem,aztán rájöttem mi volt a hiba--:az a sokszög ami a váltó kihajtásán van(amin a féktárcsa is van),totál le volt kerekedve.Először csak azért foghatott mert kicsit odébbtáncolt a tárcsa,de már egy sávban totál lekerekítette a sokszöget.
-Az lenne a kérdésem,hogy ez mennyire sűrűn fog előfordulni?Rossz volt vmilyen beállítás?Most szándékomban áll megvenni a Dual disk féket,megéri?

MÁS:
-a karburátor lötyögése:meghúztam az az imbuszos csavart,ami a karburátort tögzíti(ennek a csavarnak van oyan furcsa alakja:hosszú henger,nincs rajta menet,és a közepén egy kifli alakban ki van vágva--húú ez tudom hogy elég szakszerűtlen volt,de sajnos nem tudom hogy hogy hívják---,itt a kivágásnál,ha elfordítom akkor rászorul a karburátorra,és elvileg nem tud mozogni.DE én hiába fordíottam rá,kb 5 perc után megint ficánkolt.Elpanaszoltam ezt nagyapámnak :-D ,aki segítőkész volt,és segített is,de nem merem beindítani így az autót(ezt persze neki nem mondtam el,nehogy rosszul essen neki).Szóval:Egy lapvastagságú hőálló fémlemezt tekert a karbira,és így ha így beteszem a helyére,és elfordítom a "kiflicsavart",akkor tényleg elég stabilan áll.Kérdésem:nem okozhat ez károsodást?Van egy szemmel alig látható hézag,ott nem kaphat fals levegőt?A vékony lemez kiküszöbölésére milyen megoldást javasoltok?

U.i:"bejelentkeztem" Antihoz,és ismét segített.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.19 19:07:51 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Idézet:
aztán rájöttem mi volt a hiba--:az a sokszög ami a váltó kihajtásán van(amin a féktárcsa is van),totál le volt kerekedve.


Valószínű hogy még a gyári egytárcsás fék van a gépeden. Ott ha jól emlékszem műanyag a kihajtás. Javasolnám hogy vegyél egy Dual Breake Set-et (két fém tárcsa és egy fém kihajtás a váltóházból) a gyári fék amúgy is gyengécske. Szerintem mindenképp megéri a befektetést. Pár ezer forint, és kapsz egy masszív fékszerkezetet.

Idézet:
Egy lapvastagságú hőálló fémlemezt tekert a karbira


Gyakorlatilag jobban megfeszül a karbi a helyén. Szerintem nem lessz vele gond... amíg nem oldod meg a helyzetet gyári cuccokkal addig nyugodtan használhatod. Csak gyakrabban nézz rá hogy minden klappol-e :!:
:integet

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség